Depeche Mode - Zobacz wątek - Ultra
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  NastÄ™pna strona
Ultra 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: Ultra
Kolejność zupełnie przypadkowa: Home, It's no good, Sister of Night, Insight...Chyba nawet mnie samej trudno się ze sobą zgodzić, no bo gdzie Barrel of a Gun, Useless, no gdzie, pytam???? :?:


So sty 07, 2012 20:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 15:21 pm
Posty: 210
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: Ultra
Zdecydowanie najlepszy album po odejściu Alana.


Åšr lut 08, 2012 21:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Åšwidnica
 
Post Re: Ultra
Dla mnie zdecydowanie nr 1 w dyskografii... Za klimat, za produkcję i brzmienie, za genialne kawałki wydarte przez Gore'a z samego dna duszy :wink: A duszę miał wtedy zawiłą, haha!


Cz mar 01, 2012 20:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Ultra
....


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2017 16:59 pm przez Adrian Mole, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Cz maja 10, 2012 8:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:04 am
Posty: 318
 
Post Re: Ultra
To, że ULTRA jest najlepszą płytą "po Alanie" to nie ulega wątpliwości.
Dla mnie ULTRA jest jednym z najlepszych albumów Depeche Mode w ogóle.


Cz maja 10, 2012 11:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Ultra
I ja tez tak uważam :) Zatem Twoje zdrowie :beer: W tamtym miesiącu, przy okazji 15-tej rocznicy ponownie do niej wróciłem. I mogę opisać jednym słowem-ZACHWYT!!!


Pt maja 11, 2012 9:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: Ultra
ULTRA jest mega, ale osobiście uważam, że niektóre kawałki choć są boskie, to rozwleczone do niemilosiernych długości... całkiem niepotrzebnie.


Wt maja 15, 2012 20:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Ultra
Rozumiem Twój punkt widzenia, niemniej mi to zupełnie nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie! Świetnym przykładem jest The Love Thieves czy Insight...mogłyby sie ciągnąć w nieskończoność! :)


Åšr maja 16, 2012 9:02 am Zobacz profil
 
Post Re: Ultra
no właśnie ... :roll:


Pt maja 25, 2012 19:30 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: Ultra
MONUMENT


Wt maja 29, 2012 15:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Ultra
Pierwsza płyta, za którą się tak naprawdę wzięłam (bez wyrywek). Potraktuję ten post jak pamiętnik, bo wiem, że zwykle po czasie zmienia mi się gust:
Barrel of a gun - zajedwabiste:))) Głos Dave'a brzmi rewelacyjnie. Brudne brzmienie to jest to, co mnie skusiło, aby posłuchać całej płyty. Gitara mnie wciąga:) Jeden z ulubionych:)
The Bottom Line- dla mnie plus głównie z powodu głosu Martina. Ok, jestem uzależniona, więc nie stać mnie na obiektywizm.
Jednak nie znajduję tu innych pozytywów. Nie do końca dla mnie kompletny utwór. (EDIT: słucham i słucham i stwierdzam, że ten utwór jest fenomenalny! EDIT 2:A Martin brzmi jak George Michael na płycie Older)
Insight - bez rewelacji. Może przyjdzie na to czas.
The Love Thieves - muzyka ciekawa, głos Dave'a mnie usypia. Kolejny na dalsze przesłuchania. (znowu gitara ok, ale to pewnie moje rockowe korzenie się odzywają).
Home - mój ukochany utwór. Uwielbiam go odkąd pojawił się jako teledysk w MTV. Kopę lat i nie stracił nic na energii i przekazie (przynajmniej takim, jakim go odbieram). Wszystko się w nim spaja. Skrzypce miło koją... I ta niesamowita przestrzeń muzyki i głosu. Jak na razie bezkonkurencyjny numer 1 całej płyty (ok, o wokalu Martina nie wspominam;))
It's no good - intrygujący tekst, choć cholernie prosty w zrozumieniu. tutaj jednak na plus. Jeszcze jak sobie przypomnę, jaki był do tego teledysk. Śmiem twierdzić, że mają niezłe poczucie humoru chłopaki. Utwór jak na prostotę tekstu baaardzo dobry. nie wiem,czy można by go bardziej dopieścić.
Uselink - nie przepadam za utworami instrumentalnymi. Nie najgorszy, ale nic zachwycajÄ…cego
Useless - jeden z bardziej wpadających w ucho. Gitara piękna:)(muszę poszukać, kto gra... nie wiem, bo... jeszcze nie wiem. EDIT: juz wiem, kto gra. I wcale mnie to jakoś nie dziwi;)). Trochę za słodki głos Dave'a w zwrotkach. Jak dla mnie, oczywiście. Ale utwór świetny:)
Sister of night - ciekawy, bardzo ciekawy...
Jazz Thieves - nie przemawia do mnie (EDIT 2: że też nie skojarzyłam, najpierw wydawało mi się, że te dźwięki pochodzą z Uselink. A przecież typowe dla jazzu. Jak się nazywa ten instrument?)
Freestate - chyba będzie moim kolejnym ulubionym. Ta blusowo-country gitara i bębny...mmmm... Musze się przyzwyczaić do głosu Dave'a. Wiem, że nie na darmo jest wokalistą, ale tu mi trochę przeszkadza. Dziwne. Nie czuję spójności. Pewnie przyjdzie z czasem i trzeba się wsłuchać (EDIT 2: początek przypomina mi Somebody, gitara podczas refrenu, zaraz po nim i pod koniec brzmi podobnie jak gitara na początku One Metalliki :D -ale miło :P , głos Gahana pasuje jak ulał - hehe, zmieniło mi się. Utwór bardzo bogaty w różne dźwięki, zresztą fenomenalnie połączone, nie znajduję żadnego, który byłby w nadmiarze).
Painkiller Junior - i znowu... gdyby mi się podobała muzyka bez wokalu, zostałabym fanką Mozarta czy Jean Michele Jarre'a ( w bardzo dużym uproszczeniu).

PodsumowujÄ…c:
1. Home
2. Barrel of a gun
3.Useless


Ostatnio edytowano Pt paź 05, 2012 23:31 pm przez Crazy Mary, łącznie edytowano 6 razy



Pn paź 01, 2012 22:02 pm Zobacz profil
 
Post Re: Ultra
Znakomity album, na szczególną uwagę zasługują teksty, które mają głębię. A album pod względem muzycznym posiada ducha Wildera. w ogóle bowiem nie da się zauważyć, że Alana już nie było w zespole. Pod względem muzycznym jest wręcz perfekcyjny. Według mnie jedynym jego mankamentem jest to, że tam jest po prostu za dużo instrumentali. Moje ulubione kawałki to "It's No Good", "Useless", "Barell Of A Gun", "The Bottom Line" i "Home".


Wt paź 02, 2012 9:25 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re:
czachas napisał(a):
BARREL OF A GUN

niema konkurencji na tym albumie :)


jest USELESS :)


Cz paź 04, 2012 19:04 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: Ultra
Moim zdaniem płyta jest równa i raczej ciężko znaleźć słaby punkt.
Jedna z moich ulubionych. A utwory, które szczególnie lubię: The love thieves, Sister of night, Insight, Freestate i Useless.


Åšr gru 05, 2012 20:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Ultra
Kocham płytę ULTRA. Moim zdaniem to jest najpiękniejsza płyta tego zespołu. Pierwszy raz ją usłyszałam mając 13-14 lat. Za dużo nie rozumiałam, w końcu byłam dzieckiem. Nie znałam tych wszystkich emocji, które towarzyszyły powstawaniu tej płyty, że to w ogóle cud, że została nagrana, że to pierwsza płyta po odejściu Alana. Jednak się zakochałam. Od tej płyty wszystko się zaczęło. To pierwsza płyta DM, którą usłyszałam w całości. Teraz gdy znam historię tego zespołu, wcześniejsze płyty jak i te nowe, to i tak płyta ULTRA nadal zajmuje pierwsze miejsce w moim sercu. Jak dla mnie, obecnie, nie ma innej płyty DM, która by mogła ten stan rzeczy zmienić.
The best of ULTRA - "The bottom line".


Ostatnio edytowano N lut 24, 2013 23:07 pm przez Daisy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pt lut 08, 2013 18:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 16:46 pm
Posty: 139
 
Post Re: Ultra
It's no Good ,Barrel Of A Gun,Home,Useless,Sister Of Night.


Ostatnio edytowano N mar 03, 2013 7:49 am przez ToriDM, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Åšr lut 13, 2013 8:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 17:16 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Pyskowice/Kraków
 
Post Re: Ultra
The bottom line


N lut 24, 2013 14:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Ultra
Chciałbym uprawiać seks z tym albumem, wstrzykiwać go sobie do krwiobiegu, oddychać nim zamiast tlenem. Wprost nie mogę się nim nasycić.

Wymieniając moje ulubione utwory, poniekąd dyskryminuję pozostałe, mimo że są równie genialne... Ale spróbuję coś "uskutecznić" na potrzeby dyskusji:

1. Insight
2. The Love Thieves
3. Barrel Of A Gun


Cz mar 28, 2013 23:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Ultra
Parol napisał(a):
The bottom line


A ostatnio jak się widzieliśmy mówiłeś że Insight :wink:


Åšr maja 08, 2013 9:46 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 27, 2013 17:16 pm
Posty: 330
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Ultra
Freestate :)


Pn cze 24, 2013 22:32 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team