Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Następna strona
Ultra 
Autor Wiadomość
 
Post Re: ULTRA
Dzisiaj rano obudziłem się na potężnym kacu, Barrel ... to było to czego potrzebowałem rano by się obudzić do tego syfu zwanego życiem, teraz ubogacam się Insight żeby jakoś dalej dawać radę. Może to brzmi śmiesznie, u kogoś kto zbliża się do czwartego krzyżyka, ale ta płyta sprawia że mam jeszcze ochotę na tzw egzystencję, Twoje zdrowie ... kimkolwiek jesteś


N mar 28, 2010 18:44 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 09, 2009 9:03 am
Posty: 250
 
Post Re: ULTRA
ano to moje możesz też wypić... :beer:
Dla mnie Ultra jest absolutnie na pierwszym miejscu...jest taka jedyna w swoim rodzaju.
Nie wiem czy kiedykolwiek zmienię zdanie.


N mar 28, 2010 19:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: ULTRA
Ultra to jest dla mnie płyta idealna.U mnie należy do tzw.płyt DM bez słabych punktów,ale słucham jej rzadziej od np.MFTM czy Violka gdyż ona jest świetna tylko o specyficznej porze,klimacie a w/w cuda mogę słuchać 24h/7 dni w tygodniu. Mocne 10/10


Pn mar 29, 2010 20:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 25, 2009 9:14 am
Posty: 69
Lokalizacja: Giżycko
 
Post Re: ULTRA
Dokładnie, popieram kolegę wyżej. To nie jest płyta, której się słucha przy odkurzaniu mebli. Przynajmniej wg mnie. Jest genialna i moim zdaniem najlepsza z całego dorobku DM, ale nie chcę, aby mi spowszedniała, wolę, by pozostała czymś takim niezwykłym, magicznym, czego słucham po zmroku i w skupieniu ;]


Pn kwi 05, 2010 9:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 9:59 am
Posty: 12
Lokalizacja: Jelenia Góra
 
Post Re: ULTRA
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zgodzić się z przedmówcami:)


Pn kwi 05, 2010 20:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 17:03 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: ULTRA
Będę oryginalny choć pewnie oberwę. Bardzo lubię tą płytę ale jak dla mnie daleko jej do SGR, BC czy MFTM :nlmda:. Depesze nagrali o wiele lepsze albumy. Podobają mi się wszystkie utwory na płycie ale jakoś nie jest ona (płyta) w moim typie. Z utworów chyba wybiorę Barrela. Choć ma konkurencję w postaci It' no good Useles czy Insight. Nie rozumiem zachwytów nad tą płytą. Powiem, że Ultra w mojej rodzinie nie jest uważana za wybitną (tak rodzice też słuchają DM [są zmuszeni bo dzięki mnie DM słychać na pół osiedla]). Kiedyś Ultrę wychwalałem pod niebiosa dziś jestem bardziej w stronę Music for the Masses. Jak dla mnie 8,5/10


Pn maja 24, 2010 14:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: ULTRA
Nad tą płytą można zachwycać,np.z tego powodu,że po odejściu Mistrza-Alana i problemach Dave'a z dragami byli na krawędzi rozpadu udało im się nagrac płytę magiczną,nową,świeżą,trzymającą poziom od początku do końca,która przypomniała wszystkim,żę DM jest i będzie.


Pn maja 24, 2010 20:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 17:03 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: ULTRA
Ale ja ją bardzo lubię. A odejścia Alana nie traktuję jako końca dobrego DM. Po 95 nagrali świetne płyty tak (SOTU też jest świetne) i grali świetne koncerty (z oklepaną setlistą i z brakiem nowych aranży ale świetne). Wszystkie utwory z Ultry lubię i rozumiem trudne położenie zespołu w tym okresie. Ale po prostu wolę starsze dokonania zespołu. Ja zachwycam się nad SGR BC MFTM a inni nad Ultrą. Jak dla mnie płyta ta jest jak na DM bardzo dobra ale nie genialna. Oczywiście Ultra jest dla mnie lepsza niż cały okres 2001-2009 (a jaka będzie przyszłość to czas pokaże :) )


Wt maja 25, 2010 9:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: ULTRA
Najlepszy dowód (obok PTAka), że bez Alana też można :8):


N cze 13, 2010 17:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 14:22 pm
Posty: 367
Lokalizacja: Pozek
 
Post Re: ULTRA
Chociaż jest to jeden z dwóch najmniej lubianych przeze mnie albumów (razem z Exciterem), to muszę przyznać, że jak dla mnie The Bottom Line jest wybitny!!
(a tak nawiasem mówiąc to z miłą chęcią zrobiłabym małe miksiątko z Exciterem i do Barrela, Home, It's No Good, The Bottom Line i Insight dorzuciłabym Dream On, The Sweetest Condition, When The Body Speaks i Goodnight Lovers i z dwóch najmniej lubianych albumów zrobiłby się jeden lubiany :wink: )


N lip 04, 2010 18:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2008 11:12 am
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: ULTRA
Przyznam się szczerze - przekonałam się do Ultry. Na początku jej wcale, a wcale nie lubiłam, ale teraz... jestem na tak. Dla mnie ma ona w sobie zarówno "brud" SOFAD-owy (np. Barrel of a Gun), jak i coś magicznego, trochę tajemniczego ale i lekkiego zarazem (np. Insight).

Moje najukochańsze kawałki to końcówka - The Bottom Line, Insight + Juniorek

Najsłabszy wg. mnie jest The Love Thieves. Wlecze się i wlecze... Co nie zmienia faktu, że też jest dobry ;)


Śr lip 21, 2010 21:32 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 20:55 pm
Posty: 994
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: ULTRA
DM1995 napisał(a):
koncerty (z oklepaną setlistą i z brakiem nowych aranży ale świetne) )

bzdura


Cz lip 22, 2010 10:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 23, 2009 18:05 pm
Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
 
Post Re: ULTRA
Wspaniały album :) . Depeche pokazali tą płytą, że bez Alana umieją nagrać kawał porządnej muzyki. Moim ulubionym utworem jest "Barrel Of A Gun".


Cz lip 22, 2010 23:36 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 19:24 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Stare Pole
 
Post Re: ULTRA
Ultra to płyta, którą uwielbiam słuchać jako całość od początku do końca, po kolei i bez przerwy.Moge wałkować ten album godzinami i nigdy nigdy mi się nie znudzi. Najbardziej ulubiony utwór "Barrel of a Gun" a tuz zanim "The Love Thieves".


Cz lip 22, 2010 23:46 pm Zobacz profil
 
Post Re: ULTRA
Nie wiem jak wy ale mnie "Freestate" nasuwa lekkie skojarzenia z muzyką ze "Strażnika teksasu". ;)


Pt sie 06, 2010 10:05 am
 
Post Re: ULTRA
Jak dla mnie przekombinowali z ta gitara w Freestate. Country jakies.
Album w sumie swietny.


So sie 07, 2010 11:25 am
 
Post Re: ULTRA
No własnie o to chodzi, że country, tez mam takie spostrzeżenie. W ogóle dobre Dm to bezgitarowe DM. ;)


So sie 07, 2010 14:55 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 17:03 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: ULTRA
Ale gitarowe też jest fajne. Np. I Feel You. A Freestate gdy pierwszy raz usłyszałem to też mi się tak skojarzyło z country. Ale nie jest to dla mnie wada bo ta gitara brzmi świetnie w tym utworze. Przypomniałem sobie jak pierwszy raz słuchałem Ultry i nigdy nie mogłem wysłuchać jej do końca. Nie to, że nie chciałem ale, że nie mogłem (czas! czas!). Co do gitar to ostatnio strasznie mi się podoba sekcja gitarowa w BOAG.


So sie 07, 2010 20:17 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 15:58 pm
Posty: 77
 
Post Re: ULTRA
U mnie na drugim miejscu zaraz po songs zaczepisty klimat ma i tyle najlepsze dwa instrumentalne utwory po prostu mistrzostwo w każdym calu.


Pn lis 22, 2010 20:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: ULTRA
Useless.............
znów nie działa głosowanie ?


Wt lis 23, 2010 22:08 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team