Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna strona
SOFAD 

Najlepszy utwór z Songs of Faith and Devotion to:
I Feel You 7%  7%  [ 39 ]
Walking in My Shoes 19%  19%  [ 103 ]
Condemnation 3%  3%  [ 15 ]
Mercy in You 7%  7%  [ 37 ]
Judas 2%  2%  [ 11 ]
In Your Room 31%  31%  [ 171 ]
Get Right With Me 1%  1%  [ 5 ]
Rush 11%  11%  [ 58 ]
One Caress 5%  5%  [ 25 ]
Higher Love 15%  15%  [ 83 ]
Liczba głosów : 547

SOFAD 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 19, 2005 19:50 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
"pisanie takich tekstów mijających się z rzeczywistością to 2 strona medalu."

Wobec tego mam pytanie: na jakiej podstawie tak twierdzisz? Rozumiem, że uważasz SOFAD za najlepszą, bądź jedną z najlepszych płyt DM. Napisz: dlaczego? opisz dokładnie w którym momencie, którego kawałka został zastosowany patent aranżacyjny/konstrukcyjny/kompozycyjny/stylistyczny czy jaki tam jeszcze, którego by nie znalazło się na wczesniejszych płytach DM. Napisz które kawałki od strony kompozycyjno/aranżacyjno/wykonawczej są odkryciem w stosunku do wcześniejszych płyt. I tak dalej, i tak dalej (nie chce mi się rozpisywać). To co do tej pory napisałeś to czyty subiektywizm i nic ponad to!


So lip 23, 2005 16:25 pm Zobacz profil
 
Post 
Najlepsza płyta dm :8): w wersji live t juz w ogole wymiata..a najlepsza piosenka? ify/rush :wink:


So lip 23, 2005 16:26 pm

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post 
Dla mnie ta plyta to przede wszystkim trzy arcydziela:

1. Walking In My Shoes
2. In Your Room
3. Higher Love

Nie przepadam za Condemnation i Get Right Whit Me


So lip 23, 2005 17:09 pm Zobacz profil
 
Post 
No i wystraczy, ze subiektywizm. Poza tym mam Ci pisać, jak powstały dzwięki do Mercy In You, że pianino na WIMS przepuscili przez fuzz gitarowy, że One Caress to totalne nowatorstwo, itp ? Chyba bym musiał
tu siedzieć przez następna dobę. Poza tym SOFAD to kontynuacja stylu - a z zarazem coś nowego. Ostrzej - ale to nadal depeche mode. W tym jest fenomen. I żaden utwór na tej płycie nie powiela swojego schematu, każdy ma wyrafinowaną aranżację, a w takim In Your Room można znaleźć wszystko, co dla dm najbardziej charakterystyczne.
Przewidywalne i schematyczne są piosenki z S&S. ( Z całym szacunkiem i niekłamaną sympatią dla tego albumu)


Ostatnio edytowano So lip 23, 2005 18:14 pm przez Oblivion, łącznie edytowano 1 raz



So lip 23, 2005 18:07 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
no ..eeee ... mi możesz powiedzieć jak powstały te dźwięki :oops:
a poza tym to skąd wy to wszystko wiecie? z Mallinsa?
powiedzcie :twisted:


So lip 23, 2005 20:16 pm Zobacz profil
 
Post 
Keyboard Magazine. May 1993


So lip 23, 2005 23:14 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 07, 2004 13:33 pm
Posty: 129
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Nie lubię tej płyty...ani tej całej "sofadowej" otoczki... Podobają mi się na niej jedynie "Judas","One carres", "In your room" (choć wolę wersję singlową) i przecudowne "Higher Love". Natomiast "I Feel You", "Condemnation" czy "Get Right with me" ... fuuuu :? To są kawałki które skutecznie odpędzają mnie od parkietu na zlotach... Ogólnie płyta jest dla mnie niezbyt ciekawa... nie ta stylistyka :roll:

Głos oddałam na HIGHER LOVE. Co by nie mówić o płycie i tamtym okresie... ten kawałek powala mnie za każdym razem.


N lip 24, 2005 0:02 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 20:50 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
DeMia napisał(a):
Nie lubię tej płyty...ani tej całej "sofadowej" otoczki... Podobają mi się na niej jedynie "Judas","One carres", "In your room" (choć wolę wersję singlową) i przecudowne "Higher Love".


To rzeczywiście niewiele :P

MERCY IN YOU..


N lip 24, 2005 19:57 pm Zobacz profil
 
Post 
Jedna ze slabszych plyt DM..kontynuacja Violka? Wolne zarty :) Jakis dziwny zwrot muzyczny....rockowa plyta ? Taa ..jasne :) Pseudo-gospel, pomiksowane skrzypy....i mamy najlepszy album DM :) Przy kawalkach I feel you, Get right with me czy Condemnation zbiera mi sie na odruch wymiotny.(a bardzo lubie ostrego rocka, ale to ciezko rockiem nazwac). Duzy plus za Higher love.


Pn lip 25, 2005 7:03 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 07, 2004 13:33 pm
Posty: 129
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Agent Orange :brawo: :brawo: :brawo:

Paulie - 4 dobre kawałki na 10 znajdujących się na płycie, to stosunkowo mało... Porównując do pozostałych płyt, które łykam praktycznie w całości, to gorszy jest już dla mnie tylko Exciter.


Pn lip 25, 2005 11:50 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 27, 2005 20:06 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Sosnowiec
 
Post 
Higher love! Wlasnie sobie zapodalam. Arcydzieło!


Pn lip 25, 2005 17:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Agent Orange napisał(a):
Jedna ze slabszych plyt DM..kontynuacja Violka? Wolne zarty :)

To wszystko dlatego, że Alan odszedł. Gdy byl Alan, DM mialo genialne aranżacje. A jak odszedl, to kicha totalna. :wink:


Pn lip 25, 2005 22:38 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 20:50 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Alan odszedł po SOFAD-zie.. :?: coś mnie ominęło ? Notabene ww. miał przeogromny wpływ na tą płytę..



Wt lip 26, 2005 9:40 am Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:39 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Chorzów
 
Post 
Najambitniejsze dzieło w historii DM. Gahan zachwycony, Gore troche mniej. Dla mnie ta płyta to perła , która może znależć sie w 10 najlepszych płyt na świecie. Takiego klimatu już chyba jednak nie zgraja . Użycie żywych instrumentów lub filharmoników zdecydowanie wypadło na plus tej płycie .Zawsze byłem pod wrażeniem aranżacji DM, ale tu na tej płycie osiagneli punkt kuminacyjny. Dla mnie muzycznym osiagnieciem jest utwór "In your room" wersja studyjna( singlowe tez jest super). Powala. Narastanie emocjonalne utworu , głos Gahana. Dla mnie klasyka. Nawet w "Trójce" (PR III) panowie Kostrzewa i Kaczkowski wychwalali ten utwór.ALe nie tylko ten utwór na mnie tak działa. Drugim jest "Rush". Totalna energia i te zwolnienie. Uff...no i wreszcie "Walking..."klasyka sama w sobie. Słaby punkt hmm...chyba pozycja no. 3 :-)

Ale co tu pisać. Klasyk i tyle !


Wt lip 26, 2005 12:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post 
Nie ma co du dużo pisać, bo co tu napisać o płycie która została prześwietlona tak dokładnie że chyba juz nic nowego na jej temat nie da się powiedziec. Arcydzieło które jednak ma 2 słabe punkty

1. I Feel You - ogólnie nieznoszę tego kawałka i jest to chyba jedna z najgorszych piosenek dM (jak dla mnie) a słuchanie tego na żywo to juz męczarnia....

2. Condemnation - zupełnie nie trafia do mnie ten gospel.... jakoś nie w stylu dM i wogule słabiusieńko....


Pt lip 29, 2005 23:06 pm Zobacz profil
 
Post 
...a u mnie RUSH-za swoją dynamikę i nadanie tej płycie mocniejszego wyrazu..i One Caress...w koncu wykonanie Gore'a :D


So lip 30, 2005 9:05 am
 
Post 
Jeju, trudna ankieta... Ale chyba jednak In Your Room - przede wszystkim za klimat, potem za muzykę i tekst.


So lip 30, 2005 11:47 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 13, 2004 1:43 am
Posty: 53
Lokalizacja: warSAW
 
Post 
NAJWSPANIALSZY album Depciow!!! Fantastyczny klimat, przepiekne piosenki - poza I FEEL YOU i JUDAS, ale dla Mnie osobiscie, ten album bardziej pasuje do samego RECOIL, niz DM ...


N lip 31, 2005 18:04 pm Zobacz profil WWW
 
Post 
In Your Room.

I jeszcze jedna, godna uwagi rzecz, ktora za kazdym razem powala mnie na kolana i przyprawia o dreszcze: instrumentalna koncowka Judas.


Pn sie 01, 2005 9:07 am

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post 
Tak! Instrumentalna koncówka Judasz to jeden z moich ulubionych momentów w dyskografi DM!


Pn sie 01, 2005 9:46 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team