Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Playing the Angel 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Playing the Angel
Widzę, że temat wypadł, a szkoda. Aniołek to chyba ostatnia płyta DM przed zadyszką. Pełna bluesowych naleciałości, charakterystycznej maniery rezygnacji i osuwania się w niebyt. Szkoda, że nie wyszła po Ultrze. Brzmienie Aniołka jest przedłużeniem i dopełnieniem "U". Konsekwentnym postawieniem kropki nad i w konwencji, która naszkicowana została w 1997.

Szczerze dziwi mnie fakt, że zmęczenie zespołu o którym często wspomina się w kontekście ostatnich albumów, jest rozciągnięte również na Playing the Angel.


Pn mar 06, 2023 0:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Playing the Angel
Mocne single, album bardziej średni. Ale wtedy jeszcze otoczka działała. Ale jakby następne krążki były tego typu to raczej by mniej narzekano ;)


Pn mar 06, 2023 0:37 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Playing the Angel
jak dla mnie to bardzo dobra plyta, za @phoenix36 potwierdze ze bardzo solidne single, wlasciwie poza dziwnym introspectre i damaged people album nie ma slabych stron wg mnie, sa albumy DM nad ktorymi kilka razy sie zastanowie zanim wrzuce do odtwarzacza ale PTA zawsze slucham z przyjemnoscia a The sinner in me to w ogole absolutna ekstaza i mistrzostwo swiata, kocham ten utwor :)


Pn mar 06, 2023 18:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Playing the Angel
O ile Precious od początku mi się jawił jako zbyt cukierkowo-landrynkowy, a cała płyta chyba po raz pierwszy stanowiła raczej zbiór piosenek niż spójny album, to jednak minusy nie przysłoniły plusów. Świetny Sinner In Me (na żywo - petarda, szkoda, że po TTA już nie zagrali), genialne The Darkest Star - jakież zamknięcie. Kaczkowski zdaje się powiedział podówczas, że gdyby PTAk był ostatnią płytą DM, to naprawdę bardzi ładnie zamknęli by swoją historię Najciemniejszą z Gwiazd właśnie. Potem - bardzo na single Suffer Well, Lilian, no i jednak ten Precious. Gahu dał radę z Nothing's Impossible, I Want It All (a tak, lubię) i wspomnianym Suffer Well. Wtedy mi się również bardzo Damaged People podobało, po latach jednak nie wytrzymało. Generalnie chyba tylko Macro i Introspectre są takimi skipami dla mnie. Świetne b-side'y, wszystkie trzy mi leżą bardzo. Do tego fajne single w kontekście remixów, było miło. Generalnie w XXI wieku chyba jednak najjaśniejszy albumowy punkt Depeszowy.


Wt mar 07, 2023 1:54 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Playing the Angel
phoenix36 napisał(a):
Mocne single, album bardziej średni. Ale wtedy jeszcze otoczka działała. Ale jakby następne krążki były tego typu to raczej by mniej narzekano ;)


W jakim sensie otoczka? Jeśli idzie o markę, to w sumie działa do dziś :)


N mar 12, 2023 2:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Playing the Angel
Owszem i zawsze będzie działać, ale więcej osób sobie już dało spokój. Przynajmniej tych co, coś więcej wymagają, a nie tylko kolejnej płyty i trasy :)


N mar 12, 2023 11:37 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2010 18:35 pm
Posty: 586
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Playing the Angel
phoenix36 napisał(a):
Mocne single, album bardziej średni.

Dla mnie to jest definicja Ultry, co wiem że jest kontrowersyjną opinią


N mar 12, 2023 11:50 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Playing the Angel
Desperus napisał(a):
phoenix36 napisał(a):
Mocne single, album bardziej średni.

Dla mnie to jest definicja Ultry, co wiem że jest kontrowersyjną opinią


Ło Panie... po grubości żeś Pan pojechał.

Średnie to może być A Broken Frame, ale nie Ultra.

A Aniołek to - będę tego bronił jak ostatniej dychy w portfelu- płyta bardzo dobra. Solidna. Nie rewelacyjna. Nie genialna. Nie świetna. Ale też nie zasługująca na miarę tylko przeciętnej, średniej, czy dobrej czy przyzwoitej.

phoenix36 napisał(a):
Owszem i zawsze będzie działać, ale więcej osób sobie już dało spokój. Przynajmniej tych co, coś więcej wymagają, a nie tylko kolejnej płyty i trasy


Nie no, umówmy się - gdyby DM wypuściło w 2005 Deltę albo SOTU to i tak ludzie byliby jak zahipnotyzowani. Pamiętam 2005 i ten głód "nowego". Myślę, że argument otoczki na Playing the Angel jest tak samo trafny jak przy okazji albumów późniejszych. Tyle że po latach spokojnie można przyznać, że Aniołek obronił się dużo więcej niż ładnie.


Cz mar 16, 2023 2:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Playing the Angel
Był głód i jeszcze można było coś w miarę dobrego zjeść. Potem już tylko z przyzwyczajenia się chodziło na stare kotlety, gdy w menu nic nowego ani dobrego nie było ogólnie.


Cz mar 16, 2023 2:09 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Playing the Angel
Swoją drogą Exciter - płyta sama w sobie dobra, na tle dyskografii średnia - prezentuje się przy albumach poaniołkowych dosyć potężnie.


Cz mar 16, 2023 2:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Playing the Angel
Ostatni album na którym jest to coś. Czuć te magię w niektórych kompozycjach i ducha zespołu. Single dobry wybór. Wracam co jakiś czas.


Śr mar 22, 2023 7:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Playing the Angel
Cytuj:
Czuć te magię w niektórych kompozycjach i ducha zespołu


Gdyby wyrzucić "niektórych" mógłbym się podpisać :)

A tak z innej beczki:

Czy tekst "John the Revelator" jest bluźnierczy z chrześcijańskiego punktu widzenia? No i właściwie o czym jest ten tekst?


Cz mar 23, 2023 21:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Playing the Angel
W większości. Może być? :wink:

Czy tekst jest bluznierczy? Zależy jak na to patrzeć. Nie jest wymierzony w Boga lub jakąkolwiek formę istoty wyższej tylko bardziej protestem przeciw temu co jest zawarte w Apokalipsie św. Jana. Punkt widzenia może być różny w tym przypadku. Martin i Andy jasno się wyrazili na ten temat.

https://www.dmlive.wiki/wiki/John_The_Revelator


Cz mar 23, 2023 21:50 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 16:32 pm
Posty: 25
 
Post Re: Playing the Angel
Grający Aniołek jest magiczny. Ale mi się podoba prawie wszystko z electropopu.
Szkoda że Newborn nie znalazł się na albumie, albo chociaż Free.
Ciekawe jakby zabrzmiał 'playing the devil' czyli bardziej rockowa wersja albumu. :mrgreen:


N kwi 02, 2023 0:14 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Playing the Angel
kurde wlasnie zauwazylem ze temat o PTA jest ale koledze nie chcialo sie troche pogrzebac :roll:
viewtopic.php?f=4&t=6079

dodam tylko ze ja sam go stworzylem


So kwi 15, 2023 10:51 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Playing the Angel
Kelvin napisał(a):
kurde wlasnie zauwazylem ze temat o PTA jest ale koledze nie chcialo sie troche pogrzebac :roll:
http://depechemode-forum.pl/viewtopic.php?f=4&t=6079

dodam tylko ze ja sam go stworzylem


Nie zakładajmy od razu złej woli osoby działającej. Po prostu nie zauważyłem ze względu na charyzmę nazwy. Lekko wyzłośliwiając się powiem, że tematy typy "Podróż bdździungwaska i dzindzibołka przez las, a słuchanie SOTU przy kebabach w sam raz" nie są dla mnie tematami o płycie, ale radosnymi nieco nieczytelnymi wariacjami piórotechnicznymi :) Poza tym - jak mogę powiedzieć coś o moich wrażeniach po przesłuchaniu Playing the Angel tysiąckrotnie, skoro tyle razy go nie przesłuchałem? :wink:


Wt cze 13, 2023 12:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2004 21:32 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Gdansk
 
Post Re: Playing the Angel
Ciekawa rozkminka na temat albumu. Najlepszego w XXI wieku moim zdaniem.
https://www.youtube.com/watch?v=EaiiAA2iXWI&t=3437s


Pt lip 07, 2023 21:04 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team