Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 364 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Some Great Reward 
Autor Wiadomość
 
Post 
Gdyby nie Somebody byłaby to płyta - ideał.

Ale jak to mówią, nawet do najlepszej zupy może wpaść mucha.

Na ulubiony kawałek nie mogę się zdecyodwać...


Wt kwi 14, 2009 7:22 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 26, 2009 10:51 am
Posty: 105
 
Post 
Zastanawiałam się między People are People a Master & Servant, ale jednak głosuję na to pierwsze :)


Pn kwi 27, 2009 16:38 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 11, 2006 0:11 am
Posty: 371
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Jak na dzisiaj Lie To Me.


Wt kwi 28, 2009 9:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2009 15:01 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kielce/Kraków
 
Post 
Genialna płyta, chyba słucham ją najczęściej z całej dyskografii (choć wg mnie ustępuje BC). Świetne piosenki, lekko industrialne brzmienie, wspaniałe wokale - istne cudeńko.
Po prostu uwielbiam Blasphemous Rumours (za chyba najlepszy w dziejach DM tekst, na pewno jeden z tych bardziej poruszających i dających do myślenia, emocjonalny śpiew Dave'a i klimatyczną muzykę), a Lie to Me i Stories of Old również ubóstwiam.
Dla mnie to pierwsza z wielkiej trójki płyt DM (SGR, BC i MFTM oraz 101 jako podsumowanie i ukoronowanie tego dorobku). Takie cudo już się nam chyba nie trafi.


Wt kwi 28, 2009 16:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2008 19:44 pm
Posty: 14
 
Post 
Dla mnie somthing to do jest tym co lubie najbardziej, a
I can't stand another drink
It's surprising this town
Doesn't sink
to jakby ja w amoku


Pt maja 01, 2009 4:53 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 22, 2008 9:17 am
Posty: 131
Lokalizacja: kiedyś Szczecin, teraz Jelenia Góra
 
Post 
Głos oddany na If You Want :)


Pn maja 04, 2009 19:26 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 20:53 pm
Posty: 102
 
Post 
Zdecydowanie Blasphemous Rumours, jeden z lepszych tekstów w całej ich karierze, a poza tym industrialne dźwięki, które w tymtym czasie zdefiniowały ich styl.

Zaraz za BR Something To Do (znowy świetny tekst) i M&S.

Żeby na SOTU teksty były choć w połowie tak meaningful jak na SGR...


So maja 09, 2009 10:01 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 11, 2009 18:47 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie
 
Post 
Uwielbiam w całości. Sentyment, a także zasługa genialnych utworów. Wskazać faworyta nie potrafię, ale gdybym musiał się zdecydować na najlepszy to Blasphemous Rumours. Genialny, a szczególnie rozwalają mnie dźwięki na samym jego końcu, czysta psychodelia:)


So maja 16, 2009 5:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 09, 2009 9:03 am
Posty: 250
 
Post 
Something to do, ale zaraz obok tego jest Lie to me, praktycznie na równi :)


N maja 17, 2009 15:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 18, 2004 22:04 pm
Posty: 754
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Nie wiem jak mogłem przegapić to cudo:

http://www.youtube.com/watch?v=v8O05g8rO58


ta pieśń jest w ścisłej czołówce utworów dm w moim rankingu, nigdy na żadnym koncercie nie grana...
dopiero dzisiaj na to wpadłem :shock:


N cze 28, 2009 9:10 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 02, 2006 17:12 pm
Posty: 500
Lokalizacja: Wrocław
 
Post 
Nie zagłosuję na żaden utwór, ponieważ cała płyta jest bardzo równa, tzn. każdy utwór jest świetny!! Od tej płyty wszystko się, tak na dobre, zaczęło i machina ruszyła... Potem już było tylko lepiej :wink:


Pn cze 29, 2009 16:57 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2003 23:08 pm
Posty: 289
Lokalizacja: The Land Between Solar Systems
 
Post 
kwiatek napisał(a):
Nie wiem jak mogłem przegapić to cudo:

http://www.youtube.com/watch?v=v8O05g8rO58


ta pieśń jest w ścisłej czołówce utworów dm w moim rankingu, nigdy na żadnym koncercie nie grana...
dopiero dzisiaj na to wpadłem :shock:


W tej wersji Stories Of Old brzmi rewelacyjnie, głos Dave`a cudo po prostu! Jest to jeden z moich ulubionych utworów z SGR, też chciałabym go usłyszeć w wersji koncertowej... Utwór aż się prosi aby zagrali go na tej trasie :wink:


Pn cze 29, 2009 23:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2008 10:43 am
Posty: 271
Lokalizacja: karpacz
 
Post 
Każdy kawałek z SGR mnie powala ale zbliża się weekend więc głosuję na something to do :)
You're feeling the boredom too
I'd gladly go with you....... :wink:


Cz lip 16, 2009 12:09 pm Zobacz profil
 
Post 
To czas na moją recenzję. :
Something to do - fajnie jak płytę otwiera tak pogodna piosenka, która bardzo fajnie wpada w ucho. Też fajne tricki w niej zastosowano. ;)
Lie to me - kolejna bardzo udana piosenka, bardzo lekka brzmieniowo i przyjemna. Bardzo melodyjna.
People are people (na niego głosowałem) to istny majstersztyk, klasa sama dla siebie. Słychać tu też Martina, co bardzo mi się podoba, bo to dodaje uroku piosence. Uwielbiam te dźwięki.
It doesn't matter - kolejna piosenka, w ktorej słychać Gore'a, jest śliczna, ma w sobie magię.
Stories of old - ona bardzo słabo wpada w ucho i trzeba się długo jej nasłuchać, no nie jest to utwór, który na długo zapada w pamięci. Ale podoba mi się różnorodność dźwięków w niej zsstosowanych.
Somebody - kolejny śliczny utwór, do ktorego idealnie pasuje wokal MG.
Master and servant - kolejny genialny utwór z swietnym wprowadzeniem i znakomitym tekstem. A kto śpiewa te fragmenty refreny falsetem? Bo na pewno to nie Dave Gahan.
If you want - to chyba piosenka mojego ulubionego depesza - Alana. Jest niesamowita. Zaczyna się (jak często w piosenkach DM) bardzo łagodnie, by się rozkręcić. Dla mnie jedna z 4 najlepszych na tej płycie.
Blasphemous rumours - już sam tytuł jest świetny, a co dopiero piosenka, cudowny utwór w middle tempie. W tle słychać dźwięki, które kojarzą mi się z zapalniczką i ta nagła zmiana tempa w refrenie i ta fenomenalna końcówka. (Na niego chciałem głosować ale wybrałem inną piosenkę). Może wzbudza kontrowersje tekstem, ale ja go uwielbiam.

Daję bez wahania 10/10.


Cz wrz 24, 2009 12:04 pm

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Ten opis Something to Do to chyba ironia?


Cz wrz 24, 2009 22:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post 
Jakby wywalić irytujące Master And Servant i People Are People i zastąpić je (o co zresztą aż się prosi) takim In Your Memory byłby naprawdę świetny album. A tak... No cóż... Generalnie mam uczucia dość ambiwalentne w stosunku do Some Great Reward... Z jednej strony w porównaniu do trzech pierwszych płyt ten album to niemal arcydzieło, jednak już w zderzeniu z kolejnym Black Celebration wypada ono baaardzo bladziutko, co by nie mówić za burtę - Ot bezwględne prawa progresu ;]


Cz wrz 24, 2009 23:07 pm Zobacz profil WWW
 
Post 
tb808 napisał(a):
Ten opis Something to Do to chyba ironia?


Nie koniecznie, melodia jest pogodna, co jednak nie oddaje tego co mówi tekst. ;) DM to jak wiadomo mrok i jeszcze raz mrok, ale ta piosenka wydaje mi się sympatyczna. Ale może sie jeszcze mało znam na ich twórczości, dopiero ją poznaję.


Pt wrz 25, 2009 8:07 am

Dołączył(a): So gru 12, 2009 17:44 pm
Posty: 46
 
Post 
Hm... trochę mnie zdziwiło, że Something to do można odebrać jako radosny i pogodny utwór... :?
W moim odczuciu cała SGR (świetna) jest raczej mroczna, ponura, ciemna, taka surowa....
W zasadzie poza It dosen`t matter i Somebody (wolę wersję ze 101), każdy utwór podoba mi się, choć jeden bardziej (np. Lie to me), drugi nieco mniej (People are people).


Pt gru 18, 2009 18:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 07, 2009 21:31 pm
Posty: 382
Lokalizacja: my secret garden
 
Post 
SGR to zdecydowanie bardziej stonowana płyta niż jej poprzedniczka, jest rytmiczna, melodyjna, ale pozbawiona tej energii jaka panuje na CTA
jest to jednak jak najbardziej godne uwagi wydawnictwo, jego mocne punkty to:"Lie to me"(wspaniały wokal towarzyszący Ala, melodia), "Stories of old","Somebody", które wzrusza dzieki interpretacji Marta, wreszcie próbka talentu kompozytorskiego Alana"If you want"-przykuwajace uwage intro, które potem efektownie się rozwija, tekst"Blasphemous rumours"


Pt gru 18, 2009 21:00 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 18, 2009 23:47 pm
Posty: 6
 
Post 
Od strony muzycznej "Stories Of Old".I jest to utwór,na który zagłosowałem.Natomiast "People Are People" zawdzięczam to jakim człowiekiem dziś jestem i jak postrzegam świat.

Dziękuję Ci Mr.Goree:)


So gru 19, 2009 0:09 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 364 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team