Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona
od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 07, 2009 21:31 pm
Posty: 382
Lokalizacja: my secret garden
 
Post 
Enjoy the silence znam odkąd pamiętam, ale na poważnie zaczęło się od Question of lust, to byl pierwszy utwór jaki usłyszałam na pierwszej depotece


Śr lis 11, 2009 23:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 08, 2009 14:35 pm
Posty: 25
 
Post 
Pierwszy kawałki DM, które usłyszałem to Dream On, jakiś czas później Freelove. Oba poznałem w nieistniejącym już programie 30 Ton. Następnie w Wideotece dorosłego człowieka zobaczyłem Just Cant Get Enough ale nie wiedziałem, ze to Depeche Mode. Piosenka nie spodobała mi się początkowo jednak w następnych dniach nie mogła mi wyjść z głowy i polubiłem ją. Później w radiu usłyszałem Personal Jesus i Enjoy The Silence. Też nie wiedziałem, że to DM ale te utwory bardzo przypadły mi do gustu. Zacząłem podejrzewać, że ETS to Depeche. Potem w moje ręce wpadło mi Music For The Masses, przyszedł czas Playing The Angel, Precious i The Best Of. I jak się rozpędziłem tak do tej pory "ciągle mi mało" :)


Cz lis 12, 2009 1:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 26, 2009 21:19 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Kraków
 
Post 
Ja tak jak personal benek słucham DM 'od zawsze'. Moi rodzice byli i są fanami Depeche. Uwielbiam oglądać ich stare zdjęcia czy nagrania, bo dzięki nim widzę, że jestem do nich bardzo podobna pod tym względem.
Kiedyś był to dla mnie tylko jeden z kilku naszych ulubionych zespołów, teraz... no cóż, mogłabym się rozpisać, w każdym razie jestem zakochana w nich i ich muzyce. :P


Cz lis 12, 2009 22:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 11:47 am
Posty: 527
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
Violator rok 90 i 101 na vhs
nie znałam angielskiego, a bardzo chciałam wiedziec o czym śpiewają, kupowałam więc brava niemieckie z oryginalnymi tekstami i ślęczałam ze słownikiem nad każdym słówkiem :) nie ma to ja dobra motywacja do nauki języków

na wycieczce w 7 klasie puszczałam non stop people are people i dzięki mnie wszystkie dziewczyny w klasie zostały depeszówami


Cz lis 19, 2009 10:13 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 01, 2009 22:54 pm
Posty: 87
Lokalizacja: world full of nothing
 
Post 
Na przełomie 88'/ 89' ( wspaniałe czasy , o których pisali DMaroco i Martini ) - od koleżanki z klasy ( 2/3 klasa podstawówki ) dowiedziałam się o zespole DEPECHE MODE :D Ona z kolei dowiedziała się o NICH od swoich dużo starszych koleżanek z Mazur , które były wtedy fankami.. Całe wakacje przesiedziałam , żeby trafić na jakiś ICH teledysk na starym MTV , no i .. wreszcie trafiłam - na GREATEST HITS '' puścili ,, BEHIND THE WHEEL '' i ,, NEVER LET ME DOWN AGAIN '' . Mimo , że te teledyski wydały mi się nieco smutne i melancholijne , to od wtedy całkowicie zaraziłam się TĄ SŁODKĄ INFEKCJĄ '' ... i tak po dziś dzień ! Następny krok to był szał kupowania pierwszych kaset MUSIC FOR THE MASSES i inne jakie mieli tylko wtedy w tzw. sklepie muzycznym' . A następnie VIOLATOR i jego piorunująca siła , która zwaliła mnie z nóg :lol:


Pt gru 11, 2009 23:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 01, 2009 22:54 pm
Posty: 87
Lokalizacja: world full of nothing
 
Post 
SORKI za mój długi wywód , ale chyba na sentymenty mi się zebrało :lol: W skrócie to przełom 88' / 89' ( podstawówka ) i pierwsze wyczekiwane i obejrzane teledyski na MTV ,, GREATEST HITS '' - ,, BEHIND THE WHEEL '' i ,, NEVER LET ME DOWN AGAIN '' :D , póżniej teledysk ,, STRANGE LOVE ''
Pierwsze kasety ,, MUSIC FOR THE MASSES '' i inne ( już nie pamiętam
:lol: )
NO i ... VIOLATOR - Obłęd !! :wink:


Pt gru 11, 2009 23:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 12, 2009 17:44 pm
Posty: 46
 
Post 
Moja miłość do DM zaczęła się w 1991r., ale jakimś dziwnym trafem wcale nie od Violatora, ale od Black Celebration, a potem 101 i cała reszta :) BC mnie zahipnotyzowała :) Dotąd uwielbiam tę płytę :)

Personal Angle pisze o zdobywaniu kaset :) ja też pamiętam jak kupowałam single DM na kasetach w jakiś pseudomuzycznych sklepach :D Single były dziwacznie ponagrywane, jakoś tak w parach jakby... Pamiętam dziwne wrażenia z Little 15 z racji na obecność Sonaty Księżycowej ;)


So gru 12, 2009 18:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post 
Urodziłem się w Czerwcu 1990r. A moją miłość do DM zacząłem od piosenki "I Feel You". Brat oraz rodzice opowiadali mi że wołałem do brata "Marcin, a fili ju somy cajs", wtedy łapałem się mebla i tańczyłem. :D


N gru 13, 2009 21:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 14:22 pm
Posty: 367
Lokalizacja: Pozek
 
Post 
Od "People are people" - pożyczonego od kumpeli starszej stażem i przegranego z kasety na wiekowej Klaudynie :lol: Brzmienie niezapomniane!! :lol:


Śr gru 16, 2009 10:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2007 8:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gruczno/Świecie
 
Post 
Od remixu Enjoy The Silence wykonanego przez Mike'a Shinode z Linkin Park.


Śr gru 16, 2009 11:19 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 25, 2009 9:14 am
Posty: 69
Lokalizacja: Giżycko
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ja od Violatora, poleciła mi go moja koleżanka, która zakochała się w DM nieco wcześniej ode mnie. Następnie był chyba PTA, a potem CTA (kolejność taka średnia, ale mniejsza ;P). No i się wkręciłam ;)
A utwór... Hmm... Enjoy The Silence i Policy znałam już wcześniej (żyjąc w nieświadomości, że to Depeche Mode), a tak poza tym to Personal Jesus mi się najbardziej kojarzy z moimi początkami.


Cz gru 31, 2009 20:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 20, 2009 20:26 pm
Posty: 98
Lokalizacja: dolnośląskie
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
ja zaczęłam od Enjoy the silence. Miałam co prawda 10 lat i zaczęła się u nas era MTV i teledysków tak na co dzień więc pamiętam że nagrywało się klipy u znajomych na video i wałkowało się to do bólu. :D Ale tak na poważnie to było to trochę później. osobiście mam sentyment do muzycznej epoki lat 80 więc sięgałam potem do wcześniejszych utworów. :)


Pt sty 01, 2010 13:56 pm Zobacz profil
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Rok 1990 , kaseta "Violator".A utwór od którego zaczęła się moja przygoda z DM to "Enjoy The Silence" :) .


Pt sty 01, 2010 21:46 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 15, 2009 16:36 pm
Posty: 85
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
personal jesus. chociaż enjoya znałem wcześniej, a gdy usłyszałem freelove było takie: "aaaaa to oni?"


Pt sty 01, 2010 22:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 06, 2010 18:45 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
pierwszy utwor? enjoy the silence, pewnie dlatego, ze najczesciej mozna go uslyszec.
jednak powaznie zaczelam sie interesowac DM gdy uslyszalam mercy in you, zrobilo na mnie swietne wrazenie! :)


Cz sty 07, 2010 13:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Zaczęłam od pierwszego albumu Speak and spell, bo to strasznie dawno było.... :)
Zafascynował mnie Tora, Tora, Tora. Do dziś - jeden z moich hitów DM. Jest taki energetyczny!


Wt sty 26, 2010 2:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 16:40 pm
Posty: 24
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
U mnie to rodzice w sumie od samego początku słuchają dm ale mnie to nigdy nie wciągnęło. Dopiero jak mój gust muzyczny się 'ukształtował' na nowo i zaczęła mi się podobać ogólnie angielska muzyka to tata poprosił mnie bym włączyła mu jakiś teledysk dm na yt (już nawet nie pamiętam jaki) i tak nagle mnie trafiło 'toż to depeche mode, oni są świetni!'. Tata uradowany dał mi do przesłuchania płyty i w sumie okazało się że większość piosenek znam już z młodych lat jak rodzice puszczali na takich olbrzymich kolumnach :). I tak krok po kroku poznawałam zespół. Teraz mam totalną obsesję na ich punkcie jak nie miałam do żadnego zespołu.


Pn lut 08, 2010 14:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 25, 2009 9:14 am
Posty: 69
Lokalizacja: Giżycko
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Andrzyj napisał(a):
personal jesus. chociaż enjoya znałem wcześniej, a gdy usłyszałem freelove było takie: "aaaaa to oni?"

Tak, dokładnie, jeszcze do tej listy dopisałabym Strangelove, Precious, Just Can't Get Enough, Policy Of Truth - w moim przypadku ;)


Cz lut 11, 2010 20:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 21:53 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Jakieś 10 lat temu jak miałem 10 lat :P dostałem do zabawy jakiś stary gramofon, chyba Bambino, a że nie miałem płyt puszczałem samochodziki po talerzu xD Spodobało mi się. W wieku chyba 15 lat kupiłem już nieco lepszy gramofon i zacząłem szukać płyt. U cioci w piwnicy było ich trochę, m.in. Some Great Reward, więc była to moja pierwsza płyta DM, której słuchałem praktycznie na okrągło. W międzyczasie widziało się coś typu Personal Jesus na MTV no i później już się wkręciłem i zostało mi do dziś ;)
SGR też, fajny, szary vinyl z dużą wartością sentymentalną :D


Śr lut 17, 2010 0:34 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 13, 2010 7:36 am
Posty: 2
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
początek - Dream on, potem się okazało, że znałam wiele utworów wcześniej, ale nie wiedziałam, że to oni. A jak się zaczęło, tak trwa do dzisiaj:)


Śr lut 17, 2010 7:12 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team