Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna strona
od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś? 
Autor Wiadomość
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
pierwszy kawałek jaki usłyszałem to był master jak się nie mylę, zapamiętany szczególnie przez teledysk (zwłaszcza fragment z Bundestagiem, nie wiem dlaczego), a płyta to oczywiście Black Celebration wydana przez Tonpress za całe 650 zł, zarobione na truskawkach w NRD :P a na poważnie gdy usłyszałem 101


Ostatnio edytowano Wt mar 16, 2010 17:05 pm przez marecki129, łącznie edytowano 1 raz



N lut 21, 2010 19:51 pm

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
... Everything Counts i byłem kupiony ...


Pn lut 22, 2010 7:29 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 11:44 am
Posty: 35
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
ja zaczynałem od PTA - siostra przyniosła pirata do domu :D no i wpadło mi w ucho, poprosiłem ją, żeby zdobyła więcej takich piratów (jeszcze nie miałem u siebie łącza) i drugą płytką było S&S. Niezły przeskok hehe, z najnowszej wtedy płyty na najstarszą. Ale nie powiem, przyjemne te dźwięki. A później już z górki :)

co ciekawe, gdy obejrzałem na necie klip do Useless zaliczyłem małe deja vu - przypomniało mi się, że widziałem ten teledysk jak byłem jeszcze trochę mniejszy, tak z 6-7 lat i strasznie mi się wtedy to żółte auto podobało :D


Pn lut 22, 2010 20:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 17, 2010 17:00 pm
Posty: 10
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
a ja zaczęłam od podsłuchiwania po kryjomu kaset starszej siostry, mojej szkolnej koleżanki.
DepoecheMode, The Cure, kompletny odjazd, jak na tamte czasy.
Ale pierwsze poważne zanurzenie to Violator. Zresztą do dziś jest to dla mnie numer jeden na mojej set liście.


Wt lut 23, 2010 10:58 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 25, 2010 19:19 pm
Posty: 4
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ja zaczęłam generalnie od Violator, no i moim sercem całkowicie zawładnęło World In My Eyes.. a z racji, że był to czas TTA to następną płytą było PTA.. Później SOTU i cała reszta ;D .


So lut 27, 2010 18:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
maxisingiel stripped, potem cale BC, i reszta dyskografii :wink:


So mar 06, 2010 13:50 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2009 19:16 pm
Posty: 1228
Lokalizacja: śląskie
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
a ja pamiętam jak moja siora przyjechała z kolonii z piracką kasetą Violator( wówczas innych nie było ;) ) błagała mamę o czarny t-shirt i białe jeansy! hahah ja zaintrygowana podczas jej nieobecności zapuściłam kasetkę- to było "Halo". Mieliśmy wtedy zaporożca i był tak sklekotany że dźwięki z tego kawałka kojarzyły mi się z naszymi wycieczkami samochodowymi. Właśnie- DŹWIĘKI! Coś takiego pierwszy raz słyszałam! No i Enjoy...kompletnie mną zawładnął. :)
Pierwszy raz klip widziałam podczas retransmisji nagród MTV bodaj (wtedy nie było kablówek...;) ). Kompletnie byłam zawiedziona klipem! Kompletnie go nie rozumiałam :) MIałam wtedy 11 lat. Dzieciak! Kochałam na przemian Dave'a i Alana, zapatrzona w książkę Sierockiego, którą siora kupiła na wycieczce szkolnej w Częstochowie. Dorastałam z DM od tamtego czasu. Do dzisiaj mam zeszyt z tekstami DM, opatrzony datą 22.02.1991. Na szczęście mój stosunek do muzyki ewaluował i już od lat nie wzdycham do fotosów, a i inaczej widzę ich muzykę. DM ukształtowało mnie, moją wrażliwość. I właśnie zdałam sobie sprawę że to było 20 lat temu... :roll:


N mar 14, 2010 19:38 pm Zobacz profil
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
It's no good 2005 roku w lato. Od razu mnie wciągnęło. W tym samym czasie zacząłem słuchać też nałogowo jak dm DżeM :>


Wt mar 23, 2010 17:49 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 17:03 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Uwaga będzie długa wypowiedź. Jako taki prolog to powiem, że moji rodzice gdy byli w moim wieku słuchali DM. Lubią ten zespół bardzo (Mama ubóstwia I Feel You a Tata bardzo lubi całą MFTM). Z dawnych czasów pamiętam trzy utwory: It's no good (bardzo często go słyszałem), Freelove (6 lat) i Precious (10 lat). Freelove kojarzę z tego jak jechałem na wakacje do Włoch w każdym kraju przez który przejeżdżałem słyszałem ten utwór. Precious zawsze słyszałem w radiu Zet rano jak jechałem do szkoły lubiłem go bo dobrze się przy nim rozbudzałem. Kojarzyłem, że moi rodzice też lubią te utwory. Kiedyś Mama spytała mnie co sądzę o Precious ja odpowiedziałem, że lubię bo mnie uspokaja. Z tego okresu w głowę wryło mi się określenie ,,Depeszowiec" (w odniesieniu do mojego Taty) ale nie wiedziałem co ono oznacza :) . Moją prawdziwą i świadomą przygodę rozpocząłem bardzo niedawno. Jechałem z rodzicami samochodem ok. 21.30. W odbiorniku radiowym trójka. Mieli puścić Wrong. Rodzice: No teraz cicho, uczcie się słuchać dobrej muzyki! Rozległy się pierwsze dźwięki jako, że trzy pierwsze słowa są te same to po ich usłyszeniu stwierdziłem ironicznie: Rozbudowana ta piosenka. Wszyscy się roześmiali. Jednak Wrong mnie zaintrygował. Miałem wtedy 14 lat i mój gust muzyczny dopiero się rodził. Przez następnych kilka tygodni katowałem na wrzucie Personala, Enjoya, Strangelove i Wrong. Później gdy byłem samw domu złapałem składankę (jakąś nieoficjalną) Greatest Hits. Niewiele pamiętam z tego odsłuchu ale pamiętam, że słysząc Mastera i People are People (a i I Feel You) to stwierdziłem: Hej ja to znam. Na wakacjach katowałem po kryjomu na komputerze przez słuchawki wszelki studyjne płyty DM jakie mieliśmy (nie pamiętam tego dobrze [emocje] ale pamiętam jak spodobał mi się S&S). Mój Tato jako dzwonki miał ustawione NLMDA (ale tylko kawałek, bez wokalu jakieś 30 sekund), The Things You Said, Strangelove i To Have and to Hold (Spanisch Taster) zachodziłem w głowę co to za utwory (znałem tylko Strangelove). W końcu (doskonale to pamiętam) w pewien sierpniowy poranek odpaliłem w odtwarzaczu MFTM. Co to było za przerzycie wszystko czego szukałem było na tym krążku (dlatego mam do niego wielki sentyment jako, że traktuję to jako pierwsze świadome przesłuchanie [z innych płyt wryło mi się w pamięć Dressed in Black, Stories of Old]). Pamiętam, że nie przepadałem wtedy za In Your Room :shock: (nie mogę sobe tego wybaczyć) i Condemnation (dalej nie jestem fanem tego utworu). Słuchałem płyt poszedłem do drugiej klasy gimnazjum (patrząc na zdjęcia zespołu miałem problem z rozróżnianiem członków [jedyne zdjęcie na płycie pochodziło z okresu SOFAD] Gore mylił mi się z Gahanem najwcześniej zacząłem odróżniać Wildera :D ) Zacząłem katować kolegów DM by ich nawrócić (dalej wypełniam tą szlachetną misję) choć oni uważają mnie za lekko siekniętego na tym punkcie :roll: (chyba coś w tym jest :) ). Powoli dojrzewałem do kolejnych utworów nauczyłem się odróżniać członków zespołu około grudnia odkryłem to zacne forum, które stało się moją skarbnicą wiedzy (dziękuję Wam). W styczniu wyjawiłem swój Depeszowy sekret rodzicom, którzy widząc jak słucham czegoś non stop na komórce (tak bardzo mi pomogła przy poznawaniu DM i nawracaniu innych) przez słuchawki nakazali mi słuchać płyt na sprzęcie (i teraz mają DM non stop). W lutym przeżywałem to, że nie byłem w Łodzi (ale zrobiliśmy z rodzicami nasze własne składanki Best of do samochodu (4 płyty po ok. 16 utworów naprawdę profesjonalnie to wygląda). Potem na WOS jako prezentację Moje Hobby temat wybrałem Depeche Mode. W maju dostałem Obnażonych a tydzień po otrzymaniu prezentu zarejestrowałem się na forum. Nie zanudziłem? Przepraszam za długość posta ale nie idzie skrócić.


Wt maja 25, 2010 15:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 19:35 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Myślę, że jak na pierwszy post dobre miejsce ;)
Moja mama od zawsze słuchała. Kiedyś nienawidziłam wręcz, a teraz nie potrafię się obejść. Enjoy the Silence i Personal Jesus. Ale nic z nowej płyty..


Pt maja 28, 2010 19:59 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 09, 2010 18:34 pm
Posty: 27
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Od czego to się zaczęło.. pomyślmy.
Otóż zawsze miałam z tatą pewien rytuał. Gdy jestem u siebie w domu, zawsze, ale to zawsze - za pomocą jakichś kanałów muzycznych, polecanych przez znajomych piosenek, czy zabawy w "klikaj w propozycje na youtube i zobacz, gdzie się znajdziesz" - udawało mi się znaleźć jakieś cudeńka. Mam ogromną słabość do muzyki i w sumie słucham prawie każdego gatunku. Wracając do tematu. Zawsze puszczamy sobie z tatą nawzajem co wyszperaliśmy w sieci - on mi zazwyczaj jakieś stare kawałki, ja jemu single nieopierzonych, nowopowstałych zespolików o których świat dopiero miał usłyszeć. I wtedy wpadłam na "Wrong". Wielce zafascynowana kawałkiem (nadal jest u mnie top 1 na laście) przy następnym spotkaniu pokazałam teledysk tacie. I wtedy się zaczęło - ojciec pod wrażeniem, że podoba mi się taka muzyka, zaczął mi pokazywać więcej ich piosenek - Personal Jesus, Enjoy The Silence, Master & Servant i chyba Walking In My Shoes. Zapamiętałam tytuły, po czym zaczęłam wręcz nałogowo słuchać. Potem w domowej biblioteczce, która jest raczej niewielka, znalazłam "101". Wtedy było wiadome, że koniec ze mną i na zawsze już jestem DM. :oops:


Pt cze 11, 2010 16:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 11, 2010 19:04 pm
Posty: 49
Lokalizacja: wrocław
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
No więc skoro nikt sie nie kwapi aby pogadać z nowicjuszką na forum to może od tego forum zaczne
Jak się zaczeło
no więc oczywiscie od enjoy the sillence miałam wtedy jakieś 15 słuchałam nirvany i sama sobie sie dziwiłam ze ten kawałek tak mi sie podoba
Potem nadeszły czasy Ultra i kawałki puszczali wszedzie wiec byłam z tym na bierząco i tak sie zaczeło bo pomyslałam sobie że to jest cholernie dobry zespół
nikt zmoich znajomych wtedy ich nie słuchał sama odkrywalam dm kawałek po kawałku


Pt cze 11, 2010 21:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2010 16:42 pm
Posty: 37
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
znałam kilka kawałków DM, ale dopiero jak zobaczyłam rose bowl w tv to mnie wzięło na maksa.. było to jakoś w czasie wydania excitera


Pt cze 18, 2010 22:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 13:48 pm
Posty: 4
Lokalizacja: WAWA
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
rok 89 i "Question of lust" z Black Celebration, generalnie cala płyta wymiata :-)
a potem to juz z górki....

It's a question of lust
It's a question of trust
It's a question of not letting
What we've built up
Crumble to dust
It is all of these things and more
That keep us together


Wt cze 22, 2010 14:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 23, 2009 18:05 pm
Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Usłyszałam i zobaczyłam People Are People i tak się zaczęło ;)


Wt lis 02, 2010 0:11 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 15:58 pm
Posty: 77
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ja tak naprawdę na maksa wkręciłem się jak posłuchałem nagrania live here now z legii i tak się zaczęło a pierwsze usłyszane kawałki w ogóle to z płyty exciter freelove i I Feel Loved z mtv.


Cz lis 04, 2010 12:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 22:03 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
ETS Shinody - zaraz po premierze zabrałem szwagrowi BOX z remixami i... :nlmda:


Wt lis 09, 2010 14:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 28, 2010 18:02 pm
Posty: 28
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Pierwsze kawałki jakie poznałam i pamiętam to chyba: People are people, black celebration, little 15.... :wink:
A potem już zupełnie mnie wciągnęło :D


Cz lis 11, 2010 16:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 19, 2004 18:06 pm
Posty: 1424
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Radzio napisał(a):
... Everything Counts i byłem kupiony ...

ja też tylko po zobaczeniu w MTV clipu z występu w Pasadenie (około 1991r.) potem violatorowy szał (ale nie endżoj tylko łord in majajs) :)


Pt lis 12, 2010 9:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 26, 2010 14:24 pm
Posty: 48
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
A ja usłyszałam Enjoy The Silence w RMF i byłam kupiona :D !


Pt lis 12, 2010 15:04 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team