Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
:arrow: KaSha, ponieważ jak sama pisałaś jesteś z młodego pokolenia fanów, mam do Ciebie parę pytań.
1. Jaki konkretnie album zrobił na Tobie największe wrażenie, czy był to PTA?
2. W szkole jest w ogóle ktoś kto poza Tobą zna DM?
3. Byłaś na jakiejś imprezie DM, poznałaś kogoś czy raczej były to zamknięte grupy?
4. Byłaś na którymś z koncertów DM?
5. Czujesz się fanem czy depeszem?
Jeśli masz ochotę to odpowiedz, ciekawi mnie to wszystko bo zastanawia mnie jak to jest poznać muzykę DM będąc nastolatkiem w XXI wieku. Jak pisałem w innym wątku, młodzi ludzie z którym ja obcuje w pracy DM nie znają.


Pt wrz 23, 2011 8:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 17:23 pm
Posty: 109
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ankieta? Ależ proszę! :D
1. PTA zrobił na mnie na pewno piorunujące wrażenie i fakt, chyba największe. To był pierwszy album, jakiego posłuchałam w całości, od początku do końca i sądzę, że to dlatego. Duże wrażenie, zrobił też na mnie SOFAD.
2. Jak chodziłam do szkoły to owszem, większość moich znajomych, jeśli nie wszyscy, znali Depeche Mode, moja przyjaciółka też ich nawet słuchała i kochała jak ja, ale ostatnio przeszło jej :/. Teraz na studiach trochę osób ich zna - czytaj: ci, którzy interesują się porządną muzyką.
3. Byłam na jednej imprezie DM, praktycznie sama, z paroma osobami zamieniłam dosłownie parę słów, ale nie poznałam bliżej nikogo. To nie wynikło z ich "zamkniętości", a raczej z mojej, taka już jakaś jestem, ostrożnie nawiązuję kontakty z ludźmi ;) wtedy nie czułam jeszcze takiej potrzeby przebywania z innymi depeszami, to nastąpiło dopiero po imprezie
4. Nie :/ ale postanowiłam sobie, że podczas następnej trasy pójdę, choćby nie wiem co! ;)
5. Czuję się depeszką.
Zostać depeszem w XXI wieku... powiem Ci, zazdroszczę Wam, którzy byliście z DM od początku, a przynajmniej od lat 90. Bo z tego co tu czytam, to kiedyś depesz, to był ktoś, wszyscy wiedzieli o nas. A teraz? Kiedy mówię, że jestem depeszką, to większość nie wie, o co chodzi. To musiało być super, iść ulicą w martensach, w ramonesce, na czarno i każdy wiedział, kim jesteś. Teraz ktokolwiek tak ubrany wyjdzie, to zaraz wszyscy myślą, że metal.


Pt wrz 23, 2011 10:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 8:39 am
Posty: 65
Lokalizacja: LUBLIN
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Może nie wypada, ale mnie się same początki kojarzą z Happy People – Yazoo. Oraz magnetofonem Kapral i podobnym mu Thompsonem. Był rok – coś około 83-84. Muszę tu nadmienić, że któryś z nich (przetwarzaczy Stilonów) mi kasetę z tym szlagierem wciągną i zmiętosił. Na tym się skończyło pierwsze spotkanie z prawie DM. A-ha był jeszcze płacz bo miałem 10 -11 lat. (WSTYD). Na usprawiedliwienie dodam że kaseta była z odzysku. Innych nie było. Prawie. Kupiona nagrana. Skasowana. Umyta zmywaczem do paznokci (coś podobnego). Oklejona naklejkami. Zrobiona wkładka z Zielonego Sztandaru czy Dziennika Ludowego. Plakat. Zdjęcie. I dopiero nagrana. To nie było hop siup koszulę os*ać.
Potem był koncert w Polsce. Na który byłem za mały. Ale słuchałem o nim od starszych kolegów z placu(Lublin – LSM). I chyba mogę powiedzieć, że w okolicach 85 roku to się stało. Tak przez mgłę pamiętam.I sometimes wish I was dead. To chyba wtedy tak naprawdę zaskoczyłem. Kawałek prosty ale coś w nim jest. Jak w całej płycie. Niby do tańca ale i do różańca. Potem The sun and the rainfall. I spać po nocach nie mogłem. Gorzej było za dnia. Bo ni ch..ja ramonesek. Same palta jesionki i skafandry. A ścianę z tej okazji pierwszy raz pomazałem w deemy – emalią do wanny. Bo tylko to w spreju było.


Pt wrz 30, 2011 23:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 9:21 am
Posty: 65
Lokalizacja: Zduńska Wola
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
"People Are People" , pamietam 7 klasa podstawówki,miałąm koleżankę, która słuchała DM, była rok starsza i zaproponowała żebym razem z nią i jej siostrą oraz koleżanką na jakąś akademię :) w szkole zaśpiewały ten kawałek...uwierzcie wrażenie było tak wielkie że do dziś mnie trzyma...a był to rok 92'


So paź 01, 2011 20:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Fly on the Windscreen, do tej pory jeden z moich faworytow.


Śr paź 05, 2011 5:59 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 04, 2006 22:55 pm
Posty: 202
Lokalizacja: ŁODZ
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
world in my eyes i violek :banana2:


Śr paź 12, 2011 10:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 21, 2011 15:40 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
U mnie wszystko zaczęło się od SOFAD. "Walking in my Shoes" i "I Feel You" po prostu mnie rozwaliły. Żadna inna muzyka nigdy nie zadziałała tak na moje emocje.


So lis 26, 2011 15:00 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
z tego co pamiętam to chyba od "Price of Love" od tego się wszystko zaczęło


N lis 27, 2011 0:37 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 17, 2007 15:00 pm
Posty: 381
Lokalizacja: nowy dwór gd
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
U mnie bylo na poczatku Policy Of Truth i Walking In My Shoes, jeszcze od brata plyty pirackie milem, bo sam kiedys sluchal :)
no i tak sie zaczelo :)
wielka ciekawosc i fascynacja, ktora zaminila sie w pasje i milosc, mialem o tyle dobrze w domu ze u mnie kazdy brat byl po trochu depeszem :) tzn doskonale znal i sluchal, tylko moj najstarszy brat chodzil w bialych spodniach i skorze :) wiec bralem z niego przyklad :)


Wt lis 29, 2011 14:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 02, 2009 20:42 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Gliwice PL/ Londyn UK
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
U mnie to trwa dopiero jakieś 6/7 lat ale z tego, co kojarzę... Mając te swoje 16 zobaczyłam na MTV (wtedy jeszcze leciała tam muzyka) klip do It's No Good... niestety nie wiedziałam, kim są Ci dziwni goście i zajęło mi trochę czasu żeby dowiedzieć się, co to za facet w złotej marynarce śpiewa "I have all the time in the world to make you mine"
Poszukiwania nie powiodły się ale przypadek sprawił pół roku później, że w moje ręce wpadł singiel Barrel of a Gun, który rodzice dostali od znajomych w ramach rekompensaty za zniszczoną płytę Queen :)
Od tego czasu ta miłość kwitnie nieustannie :mrgreen: i stąd też mój duży sentyment do albumu Ultra


Wt lis 29, 2011 16:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Dream On/Blasphemous Rumours

klipy w obydwu przypadkach


Pt gru 02, 2011 17:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Barabara101 napisał(a):
Poszukiwania nie powiodły się ale przypadek sprawił pół roku później, że w moje ręce wpadł singiel Barrel of a Gun, który rodzice dostali od znajomych w ramach rekompensaty za zniszczoną płytę Queen :)


Barbaro, a jaka to była płyta jeśli można wiedzieć?


So gru 03, 2011 10:49 am Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 08, 2007 8:12 am
Posty: 1
Lokalizacja: Kutno
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
nie pamietam, kolezanka podstawówki byla fanka DM ona mnie zaraziła DM inie chce sie z tego wyleczyc


So gru 03, 2011 11:40 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 02, 2009 20:42 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Gliwice PL/ Londyn UK
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
FM napisał(a):
Barabara101 napisał(a):
Poszukiwania nie powiodły się ale przypadek sprawił pół roku później, że w moje ręce wpadł singiel Barrel of a Gun, który rodzice dostali od znajomych w ramach rekompensaty za zniszczoną płytę Queen :)


Barbaro, a jaka to była płyta jeśli można wiedzieć?



Pytałam rodziców :) to było "Innuendo"


So gru 03, 2011 21:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
No nie, taką płytę zniszczyć :twisted: Dzięki za odp.! :)


Pn gru 05, 2011 10:12 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
In your room....mmmmm...brak słów, co ten utwór (nie piosenka przecież) ze mną zrobił...


Pt gru 16, 2011 20:53 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 21, 2011 22:11 pm
Posty: 3
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Zespół znałem z najpopularniejszych singli. Chyba każdy znal. Tak na poważnie Depeszami zainteresowałem się po singlach z płyty Playing to the Angel a dokładnie z Precious


Śr gru 21, 2011 22:23 pm Zobacz profil
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Nie pamiętam dokładnie i mogę się mylić, ale chyba było to coś w środku czyli "Music From The Mases".


Wt paź 02, 2012 14:18 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Miałam jakieś może 10-12 lat? Mój brat miał kasetę A broken frame. Jedyny utwór, który mi przypadł do gustu to See You. Puszczałam go na okrągło. Potem - potem baaardzo mi się podobało Somebody.
Ale ogólnie to ich nie słuchałam, tyle tylko, co puszczali w MTV. Enjoy the silence - przejadło mi się i przełączałam na inny kanał (jakoś muzyczne tv bardzo lubią ten kawałek).
Teraz chyba nadszedł mój czas:)
Nikt mi nie powiedział wcześniej, że ich muzyki powinno się słuchać na dobrym sprzęcie. Z pewnością Kasprzak do nich nie należał.


Wt paź 02, 2012 18:57 pm Zobacz profil
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
O ja cię.. ;) Na ABF wszystkie kawałki są super, choć mam wrażenie, że dwa ostatnie pochodzą z innej muzycznej bajki. ;) A ja powiem, że pierwszą piosenką jaką poznałem to "It's No Good" w TVP2 ale jakoś nie sięgnąłem po płyty jeszcze wtedy, trochę wtedy czytałem o zespole więcej niż słuchałem, miałem też na taśmie grane "World In My Eyes" i słuchałem na okrągło. Potem mi przeszła fascynacja zespołem, na nowo mi przyszło w 2009 i wtedy już zacząłem poznawać płyty, a pierwszą była bodajże MFM.


Wt paź 02, 2012 19:03 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team