Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 04, 2012 7:46 am
Posty: 10
Lokalizacja: Górny Śląsk
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ja zaczęłam od 101. Pimpf od razu wbił mnie w fotel :)


N lis 04, 2012 20:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 10, 2012 13:05 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Pierwszy był Enjoy the Silence... potem Personal Jesus i I feel you... po trzecim kawałku zacząłem od początku :D


Cz lis 08, 2012 22:14 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 18, 2010 6:31 am
Posty: 61
Lokalizacja: Como
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Dokladnie od 2 Maja 1986 Black Celebration Tour!!! Moj starszy kuzyn Depeszak zabral mnie na koncert w Stuttgart, kiedy bylem na odwiedzinach w Niemczech. Mialem 14 lat i nie znalem ich wtedy prawie wcale oprocz paru piosenek z radia. Od tamtej pory stalem sie Depeszem i nie oposcilem zadnego koncertu. PozDrawiaM :nlmda:


Pn lis 26, 2012 17:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 03, 2012 20:23 pm
Posty: 4
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Zaczęło się od Precious zasłyszanego w radiu. :) Później wpadła mi w łapki składanka Radia Zet - dzięki niej dowiedziałam się czyjego autorstwa jest wcześniej wspomniany utwór. Później poszło samo - najpierw słuchałam pojedynczych utworów które podsuwało YT, a później systematycznie odkrywałam kolejne albumy. Następnie przyszła pora na tzw. strony B oraz koncerty. I tak już zostało - DM pochłonęło mnie doszczętnie. :wink: :-D


Pt lis 30, 2012 15:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
I który album wywarł najwieksze wrażenie ??????????


Pt lis 30, 2012 15:45 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
sweet_tea napisał(a):
najpierw słuchałam pojedynczych utworów które podsuwało YT, a później systematycznie odkrywałam kolejne albumy. Następnie przyszła pora na tzw. strony B oraz koncerty. I tak już zostało - DM pochłonęło mnie doszczętnie. :wink: :-D

Miło, że są jednak ludzie, którzy zaczynają słuchać DM w tych czasach. Mogłoby tylko być was więcej, bo my wiecznie żyć nie będziemy.


N gru 02, 2012 13:34 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Faktycznie duch w narodzie nie ginie, jednak stopień "zdepeszenia" nie tak zaawansowany jak dawniej niestety... Trudno, znak czasów... Przypuszczam, że fankluby Stones'ów mogą powiedzieć to samo :mrgreen:
Szkoda, że wraz z przyrostem naturalnym nowych kibiców, mizernieją szeregi starej gwardii. Doszło już do tego, że nie mam z kim zabrać się na koncert do stolicy, bo większość moich znajomych uważa, że zespół skończył się na Violatorze, tudzieź w okolicach Ultry...
A w temacie właściwym- w pełni świadomy początek psychozy to A QUESTION OF TIME i płyta... A BROKEN FRAME (pierwsza przesłuchana w całości). Zapodawał świętej pamięci Beksiński, a ponieważ audycja, którą prowadził popołudniami w programie 2 obejmowała codziennie jedną pozycję w dyskografii, w ciągu tygodnia zaliczyłem szczęśliwie wszystkie longplay'e aż do Black Celebration.
Jakby tego było mało- Pan Tomasz z wielką estymą i zaangażowaniem tłumaczył na antenie wszystkie teksty... :brawo: Szczęścia szczyt i jedyny mały zgrzyt- kiepskiej jakości magnetofon, na który to wszystko nagrywałem.
Ale ziarno, które zasiał Pan Tomasz ma się świetnie. Niech mu ziemia lekką będzie. Amen.


N gru 02, 2012 23:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Pierwszą płytą DM jaką słuchałam (był to rok 1991) była 101. Pierwszy wysłuchany utwór Black Celebration. I już byłam ich ;)


Wt gru 04, 2012 20:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 31, 2012 16:29 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Skierniewice
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Pamietam jak moja przygode zaczynalem z Depeszkami majac 19 lat albo 18 a pierwsza plyta byla jak dobrze pamietam Violator genialna plyta.


Pn gru 31, 2012 16:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 09, 2013 22:39 pm
Posty: 226
Lokalizacja: Wieden/Gdansk
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
od Enjoy, a dokladnie od teledysku na Vh1 :mrgreen: znałam ją juz wczesniej ale tym razem coś mnie tchnęło żeby przesłuchać inne kawałki.. co za szczęście :fletch:


Wt sty 15, 2013 22:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ja zacznę przewrotnie. Pamiętam, że kiedyś była w TVP lista przebojów. Chyba się nazywała "30 Ton. Lista, lista przebojów". Pamiętacie? Obejmowała 30 pozycji. W zestawieniu sugerowano sie m.in. sprzedażą płyt etc. Oglądałam ją namiętnie będąc dzieciakiem. I dobrze pamiętam jak przez bardzo długi czas na pierwszym miejscu była piosenka "Dream On". Ja nie mogłam przeboleć jak taki kawałek może być aż tak wysoko? Jak może ktoś w ogóle tego słuchać? W teledysku to jadą samochodem i nic się nie dzieje :) Potem usłyszałam w radiu "Freelove". I tu już przyszło oczarowanie. A jakie moje zdziwienie było, że to ten sam zespół! I to wszystko z jednej płyty. Szok! Jednak pierwszą płytą w całości wysłuchaną była ULTRA. Tak w wieku 13-14 lat. Wtedy się zakochałam w DM. Pierwsza kupiona płyta - "Exciter". Za pieniądze zarobione na praktykach szkolnych :)


Pt lut 08, 2013 21:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
:) :) :) :)


So lut 09, 2013 19:21 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 17:16 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Pyskowice/Kraków
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Od teledysku do "Precious" bodajże też w "30 tonach" albo jakimś innym programie muzycznym. Pierwsza świadomie przesłuchana płyta to "101" od kumpla. Natomiast pierwszy kupiony album to "SoFaD".


Cz lut 21, 2013 19:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Dream On - w 30 tonach, mozna obejrzec nawet ten odcinek na jutubie :shock:
Freelove - jak wyzej
Blasphemous Rumours - jako pierwsze sciagnelo sie z kaazy i... umarlam

w sumie same klipy. :shock:


Cz lut 21, 2013 22:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Tak, tak! Ostatnio właśnie znalazłam na Youtube notowanie Listy 30 Ton gdzie "Dream On" było akurat na 3 miejscu. Co za czasy :) Kiedyś się oglądało co tydzień :)
http://www.youtube.com/watch?v=Cy3glVwTE8I


Pt lut 22, 2013 22:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 12, 2013 19:29 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Witam wszystkich, to mój dziewiczy post na tym forum :)

Ja zaczęłam od Ultry, dzięki siostrze, której facet kupił płytkę. Byłam wtedy w siódmej albo w ósmej klasie. Razem z Ultrą przyszło poznanie wcześniejszych dokonań chlopaków. Pamiętam, że wtedy z koleżankami robiłyśmy sobie takie małe "depeszowskie" imprezki :8): Póżniej na długo zostawiłam DM dla bardziej elektronicznych dźwięków. I tego sobie chyba nie daruję... Tyle lat straciłam... Ale chyba musiałam dojrzeć do tego, żeby na nowo wróciła fascynacja Depeche Mode :D

A najbardziej się cieszę na lipcowy koncert :banana2:


N lut 24, 2013 18:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 21:38 pm
Posty: 44
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Ja najpierw obejrzalam koncert Live In Milan . Zainteresowal mnie image Chłopaków, więc zaczelam szperać w Internecie i płytach rodziców. Pozniej obejrzalam teledysk do Barrel of a Gun . Piosenka wraz z klipem wywarla na mnie olbrzymie wrażenie. Parę dni pozniej zaczelam czytac książkę o nich , " Obnażeni" . Po przeczytaniu kilku rozdzialow bylam juz calkiem przez DM pochlonieta


N lut 24, 2013 18:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 12, 2006 19:35 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Waldenburg nad Pełcznicą
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
pierwsze odsłuchy „I Want You Now” wraz z przyszłą wife i w sumie to ONA mnie zaraziła DM, potem były już wspólne przesłuchania starszych kawałków i rajcowanie się plakatami z BRAVO z samego NRF- u :D


Śr lut 27, 2013 15:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 03, 2013 15:27 pm
Posty: 11
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi miło m stwierdzić, że nie jestem jedyną osobą, która zaczynała mniej więcej od Construction The Again, dokładnie od Everything Counts. Choć właściwie to ta moja przygoda z DM jest dosyć zawiła na początku, gdyż początkowo słuchałam niezbyt wiele , jakieś tam, wiecie, kawałki, które jak zaczynałam z Depechem, uznawałam za szczyt. Dopiero kiedy wgryzłam się bardziej i dokładniej w muzykę (choć nie tak do końca, bo jeszcze nie znam dokładniej historii , co można mi wybaczyć, ze względu na krotki okres poznawania DM - raptem niecały rok, no ale na tyle, żeby móc coś więcej mówić ), zobaczyłam, ze muzyka DM ma więcej tych, jak to określiłam - szczytów. Dlaczego słucham DM? Właściwie ... Przez przypadek! Ale jaki przypadek ! Miałam przyjemność spotkać jednego z najbardziej zagorzałych fanów Depeche Mode , choć młody , bo jedynie o rok ode mnie straszy, wychował sie chyba na ich muzyce, bo jego przywiązanie do tego zespołu jest niesamowite! I tak się zaczęło, jednak trwało to trochę. Początkowo bowiem myślałam, ze Depesz nie jest muzyką dla mnie. Nie ze względu na to, ze bałabym się niezrozumienia ze strony otoczenia ,bo prędzej czy później i tak bym spotkała kogoś kto to lubi , ale to było takie ... właściwie nie wiem, takie bez większego, poważniejszego powodu. Nie bo nie. A druga rzecz to to ze nigdy , przynajmniej tak myślałam, raczej nie lubie i chyba nie będę lubić takiej muzyki, ale któregoś razu zapragnęłam bardziej zapoznac sie z tajemniczym dla mnie wówczas Depeche Mode. I , tak jak wspomniałam, myslalam, ze piosenki które wpierw sluchałam były jakies niezwykłe. Nie były. Nie umniejszam ich wartosci oczywiscie, bo osobiscie lubie wszystkie piosenki - jedne mniej lub bardziej - ale tak - Depeche Mode , jednak są takie które, tak jak juz było wspomniane, wbijają w fotel. I - moze to banalne - ale , nagle mi sie przejasniło. Wow, Depeche Mode! To jest to - i może to zabrzmi glupio - ale odkad zaczełam ich słuchac, odnalazłam sie w muzyce. Przystan Depeche Mode sprawiła ze przestałam błądzić od gatunku do gatunku. DM to brakujące ogniwo, na ktore tak długo czekałam. W dodatku ta ich muzyka jest taka ... Boże, uwielbiam ją. Wydaje mi sie taka przyjemna , oryginalna , emocjonalna [chodzi mi o ich wzloty i upadki ], niebanalna mimo upływu lat , i najfajniejsze jest to, ze DM idzie z duchem czasu. Jak tak spojrzec, oni zawsze potrafili sie wgryźć w dany okres :3 Nigdy nie było ich za mało, ani za dużo. Cudowne. Wiem, ze to moze dziwne jak na takiego zółtodzioba [przypominam, raptem rok ], ale naprawde uwazam ze DM są wspaniali. Wiem tez ze ta depeszowska generacja tez sie troche wykrusza, nie wiem z czego to wynika, jednak nie mozecie [Mowie o straszych słuchaczach ] tracic nadziei na to ze zaniknie całkowicie, [i chyba nawet nie musicie] gdyz nawet w dzisiejszych czasach mozna znaleźć ich fanów, takich, jak to sie mówi, z prawdziwego zdarzenia. Ale nawet gdyby wszystko potem miało zaniknać, ja zawsze bede serduchem z DM, choc jeszcze poczatkujaca [czego moznaby moze troche pozalowac]. A nawet jesli nie, pamiec o DM nigdy raczej nie zginie, gdyz juz na poczatku wpisiali sie na stałe na karty muzyki rozrywkowej, DM - niech zyje ten przełom! Niech zyją pionierzy electro! / A Wy co o tym sądzicie? Nawiasem , wybaczcie jesli moja notka jest za dluga, czasem zdarza sie mi sie rozpisac, jesli za duzo, zbyt pogmatwane i wszelkie inne zazalenia w tym jakies ewentualne zakłamania na temat DM [w co raczej watpie, ale gdyby jednak] - powiedzcie, beda dla mnie przestroga w przyszłosci. Pozdrawiam!


Wt mar 05, 2013 20:10 pm Zobacz profil
 
Post Re: od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
Mało oryginalnie, bo zaczynałem od "The Singles 81-85" i "The Singles 86-98", które często leciały u mnie w domu. Ale tak naprawdę polubiłem Depechów dopiero, jak usłyszałem w radiu (a potem zobaczyłem teledysk w telewizji) "Enjoy the Silence 04".


Pt mar 22, 2013 11:10 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team