Depeche Mode - Zobacz wątek - od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  NastÄ™pna strona
od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 8:29 am
Posty: 1
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
W piątej bodajże klasie podstawówki poszłam do kiosku sprzedającego kasety [w Cieplicach na przeciwko kościoła ;) ] i kupiłam, jak mi się wydawało, NKOTB [taaak.... ;/]. ALE w domu okazało się, że to jednak Some Great Reward :) i jakoś nie reklamowałam zakupu.
No i tak już zostało :)


Pn mar 25, 2013 10:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Nazwa "Depeche Mode" była wydrapana u kolegi na ścianie w bloku... To był rok 1985. W LP3 pierwszy raz usłyszałem DM, ale tak naprawdę wzięło mnie od 1989 i "Personal Jesus". Niedźwiedź puścił nawet raz "Pump Mix", co oczywiście nagrałem na Grundigu...

Potem wyszedł Violator i się zaczęło... :nlmda:


Åšr mar 27, 2013 22:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2012 14:33 pm
Posty: 21
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Ja byłam małą dziewczynką :-) i usłyszałam w radio "Only When I Lose Myself" i się zakochałam w tej piosence. Potem zobaczyłam video i miałam celebrity crush na Dave'a :P A i teledysk do dziś uwielbiam za genialny, niepokojący, zmysłowy. A szybkie i wściekłe auta i femme fatale to często motyw teledysków DM tak, że poczatek miałam zacny ;-)


Cz mar 28, 2013 11:55 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 15:09 pm
Posty: 4
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
a ja zaczęłam od podsłuchiwania po kryjomu kaset starszej siostry.
DepoecheMode, The Cure, kompletny odjazd, jak na tamte czasy.
Ale pierwsze poważne zanurzenie to Violator. Zresztą do dziś jest to dla mnie numer jeden na mojej set liście.


Cz mar 28, 2013 13:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 17:16 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Okolice Warszawy
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Ja słucham DM dopiero od pół roku (mam 15 lat). W ogóle jeszcze 7 miesięcy temu byłem kompletnie niemuzykalny. Muzyka oznaczała dla mnie stratę czasu. No ale w końcu zacząłem słuchać. Elektronicznej, najpierw Jarre'a. W Końcu tata mi powiedział, że jak Jarre mi się podoba, to mogę spróbować Depeche Mode. I spróbowałem. Najpierw do odtwarzacza wrzuciłem The Singles 86-98. Spodobało mi się od razu. A całej płyty (a raczej dwóch) kojarzyłem tylko Enjoy the Silence. Potem przyszło Speak&Spell, Violator, a przede wszystkim moja obecnie ulubiona płyta - Black Celebration. I w końcu się zrozumiałem że muzyka nie musi zła, lub nawet dobra. Że może być po prostu świetna.

Niestety w mojej szkole (gimnazjum, trzysta pare osób), nie ma chyba nikogo oprócz mnie, kto by słuchał DM. Smutne.

A teraz jak to piszę, to żałuję że nie zacząłem słuchać muzyki (a DM przede wszystkim) wcześniej. Tyle mnie ominęło...


Pn kwi 08, 2013 17:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 20:12 pm
Posty: 53
Lokalizacja: SÅ‚upsk
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Od "Route 66", a potem "Strangelove" "lata świetlne" temu :)


Pn kwi 08, 2013 20:28 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 10:52 am
Posty: 6
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Muzyka Depeche Mode przewijala sie w moim życiu już od najmłodszych lat,kuzynka słuchała,siostra słuchała, więc byłam zmuszona do słuchania,zbierania plakatów i wycinków z gazet. Jednak później jako 13 latka zakochałam się bezgranicznie w płycie Music For The Masses, kasecie kupionej gdzieś na ulicy z ręcznie napisanymi tytułami. I tak się potoczyło......


Wt kwi 09, 2013 9:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2011 19:53 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Depeche Mode znałam pobieżnie od najmłodszych lat. W domu siostry co nieco słuchały. Jednak tak już twardo zaczęłam słuchać DM po obejrzeniu koncertu "101" i przesłuchaniu w całości albumu "Construction Time Again". I tak to się zaczęło.. :wink:


So maja 11, 2013 22:01 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 21:34 pm
Posty: 66
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Całkiem klasycznie, bo od "Just Can't Get Enough", i to było gdzieś tak w podstawówce.


So maja 11, 2013 22:13 pm Zobacz profil
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
od Songs of Faith and Devotion i ta płyta całe życie mi towarzyszy jakos.Pozyczył mi ją przystojny chłopak,ktory zapewniał,ze polubię ten zespół.Zarzekałam się,ze ja nie słucham popu i pewnie nie bede zachwycona.Wówczas,a był to rok 2000 słuchałam raczej metalu,industrialu,mocnego rocka, grunge( wtedy moim ulubionym zespołem był Alice in Chaince,do dzis lubie),trochę punka,z muzyką elektroniczną kojarzył mi sie zawsze żar miszel co dużo żarł.(stad moze moja niechec do słowa elektronika)Jednak gdy wysłuchałam SOFD,stwierdziłam,ze to,nie zadna elektronika,ale porzadny rock(czuć,że inspirowany nieco grungem).Moj przyszły mąż,dobrze wiedział,jak zechęcić do depeche mode:)fankę metalu i mocnej muzyki,dac do posłuchania raczej SOFAD jako pierwszą płyte,niz na przykład Violatora,ktory mogłby mnie zrazic(bo byłam wówczas zbuntowana juz nie nastolatka,ale 20 stką,ktora na przekór modom,zawsze chciałą słuchac,tego co niekomerycjne,teraz wydaje mi sie to smieszne).Zakochałąm sie w IN YOUR ROOM,bo mój pokój tak własnie wyglądałał,jak w piosence,a mój chłopak nieraz spedzał z w nim ze mna noce,dnie:)a dobiegało tam zwykle mało światło bo pokój od
północy i raczej półmrok.W tej piosence była taka moc i jest do dzisiaj.Ta płyta mnie kupiła i zachwyciła.Potem dopiero otwarłam sie na inne płyty dm.Pierwszą moja impreza dm było Devotional zoorganizowane WE wrocławskim liverpoolu/.Gdy tam sie znalazłam,poczułam sie jak w innym swiecie.Faktycznie imprezy dm i muzyka tworzy inny swiat.Odpływam zawsze całkiem w takim momencie.Ta muzyka jest dla mnie jak narkotyk,moze dlatego,nigdy nie cpałam?:)


Pn maja 13, 2013 11:14 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 9:38 am
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Od "Question of lust", na I roku studiów poznałam dziewczynę, która słuchała DM i dzięki niej po raz pierwszy poznałam coś innego niż ETS z radia.

Z kawałków, które mi włączała najbardziej utkwił mi w głowie fragment:

"but just like a child
you make me smile
when you care for me"

Dziś of course po tylu latach słuchania mam inne ulubione kawałki, ale sentyment pozostał.


N maja 19, 2013 20:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 11:51 am
Posty: 7
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
ja zaczełąm od praying the angle, ale wcześniej też słyszałam coś o depeche Mode :nlmda:


Pt maja 24, 2013 12:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 16:55 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Suffer Well :8):


Pt maja 24, 2013 14:15 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 12:32 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Wykwit, widać, że coś tam słyszałaś. Broń Cię Boże!!! Jakie praying the angle!!?? :shock: Proszę Cię :nie: "Playing the angel", tak brzmi tytuł tego albumu.


Pt maja 24, 2013 18:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 11:51 am
Posty: 7
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Przepraszam, dla mnie język angielski to czarna magja łatwo jest mi się pomylić jak nie znam ani słowa,..


Pt maja 24, 2013 19:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 17:09 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kielce
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Violator a potem wycofanie do 101 <3 :wink:


Pt maja 24, 2013 19:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 13:17 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
U mnie zaczęło się z momentem wydania Ultry. Bardzo mi się spodobała i jak zacząłem szukać innych kawałków dM, to pierwszy wpadł mi w ucho Master and Servant - w końcu wyczaiłem go jako jingiel z programu o motoryzacji "Auto", który leciał na TVP2 w latach '90 w poniedziałki z Jerzym Iwaszkiewiczem i Antonim Mielniczukiem. Numer kojarzyłem wcześniej, bardzo mi się podobał, ale jakoś nie wgłębiałem się kto śpiewa. Później doszedłem do People are People... A potem chłonąłem już wszystko... :twisted:


Wt lip 23, 2013 13:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 25, 2007 23:59 pm
Posty: 5
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Construction Time Again i 101 :fletch:


Cz lip 25, 2013 10:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 25, 2013 10:38 am
Posty: 147
Lokalizacja: Pińczów
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
mietek napisał(a):
Całkiem klasycznie, bo od "Just Can't Get Enough", i to było gdzieś tak w podstawówce.


:fletch: :fletch: :fletch: we trzech kumpli właśnie w podstawówce ok 20 lat temu "bala samców" każdy faja w rece piwo w drugiej i Just Can't Get Enough i skakaliśmy po łóżkach ... nie zapomnę tego nigdy :nlmda: :nlmda:


Pt lip 26, 2013 21:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 30, 2013 17:44 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Z racji tego, że niezbyt długo słucham DM to zaczęłam od "Wrong" z "Sounds of the universe".


Pt sie 09, 2013 22:56 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team