Depeche Mode - Zobacz wątek - od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  NastÄ™pna strona
od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 11:08 am
Posty: 7
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Ja zacząłem w 2009 roku gdy w Wideotece dorosłego człowieka zobaczyłem teledysk do Enjoy The Silence miałem wówczas 16 lat.


N sie 11, 2013 18:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Chyba photographic...brat puszczał na srebnej"małej wieży":)i powoli chyba zaczęło mnie brać :)


N wrz 01, 2013 16:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 10:59 am
Posty: 61
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Violator/ Enjoy the Silence - choć dopiero za 2 lata od premiery tego krążka miałam się urodzić :wink:


N wrz 01, 2013 19:57 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 16, 2010 12:59 pm
Posty: 656
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
chyba od Speak & Spell :)

Photographic i See You , dla mnie jedne z najlepszych utworów DM


Wt paź 15, 2013 9:43 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 23, 2007 7:56 am
Posty: 59
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
w 1984 miałem 13 lat i nagraną jakąś część Some Great Reward - na pewno były people are people i master & servant (nie było somebody które pierwszy raz usłyszałem w radio po torwarze)
pamiętam że dostałem od znajomego plakat bez nazwy zespołu - na pytanie co to dowiedziałem się że to taki nieznany zespół Depeche Mode

póżniej był Construction Time Again u Beksińskiego i poszło


Wt gru 03, 2013 10:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 6:10 am
Posty: 264
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
ja w 91' miałem 14 lat, dostałem od mamy na urodziny trzy kasety, violatora+ remiksy, oraz New Kids On The Block :), na szczęście ostatnia nie przypadła mi do gustu, ale za to DM zawładnęło mną bezgranicznie, zostałem stałym klientem budki z kasetami na rynku.


Cz gru 05, 2013 9:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 22:31 pm
Posty: 27
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Chyba najgrzeczniejszą depeszową płytą, bo Ultrą :mrgreen:


Pt gru 06, 2013 8:09 am Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 01, 2013 18:44 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Płyta, o której pisałem w wątku o Alanie. TS 81-85. Kawałki: Everything Counts i Master & Servant.


Ostatnio edytowano Åšr gru 11, 2013 20:55 pm przez gyver, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pn gru 09, 2013 15:44 pm Zobacz profil
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Witam.Kiedy miałem kilka lat mój starszy brat ciągle puszczał depceche mode lata 80te, potem nadszedł personal jezus i enjoy the silance co właczyłem mtv to to leciało.
niestety nadszedł czas sofad-u i gdy zobaczyłem wins pomyślałem boże co oni nagrali miałem wtedy 10lat. Brat sie na nich obraził. kolejny album i teledysk do BOAG pomyślałem
że to jeszcze gorsze! NIe kupowałem płyt znałem tylko single. w 2001 usłyszalem freelove-pomyślałem że całkiem fajna piosenka miałem juz 18 lat. Na imprezach zamawiałem ją
by potańczyć przytulanca :mrgreen:
Potem dowiedziałem sie o koncercie :D i wybrałem sie zkolegą bez biletów. co dziwne można było je kuoić normalnie w kasie chyba za 30zł.
i od wtedy sie zaczeło słuchanie DM.
Co ciekawe te piosenki o których wspomniałem wyżej czyli WIMS i BOAG są jednymi z moich ulubionych :)


Wt gru 10, 2013 22:48 pm

Dołączył(a): Pt wrz 06, 2013 20:40 pm
Posty: 13
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Jako znacząco zaniżający średnią wieku na tym forum miałem przyjemność zacząć z Personal Jesus, głównie przez godziny spędzone w GTA San Andreas. Po za tym na początku słuchałem People are People, Everything Counts i I Feel You.


Wt gru 17, 2013 16:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 22, 2013 16:33 pm
Posty: 6
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Violator. Miłość niezmienna do dziś.


Cz kwi 17, 2014 21:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 19:40 pm
Posty: 136
Lokalizacja: ElblÄ…g
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
U mnie zaczęło się, gdy po raz pierwszy usłyszałam In your room. Niezmiennie trwa na szczycie mojej listy ulubionych utworów.


Pt kwi 18, 2014 15:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2016 16:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Moją pierwszą płytą było SOTU, ale w wieku czterech lat po raz pierwszy usłyszałam z kasety Dream On. Gdy ponownie przesłuchałam ten utwór po dziesięciu latach, naszła mnie refleksja, że przecież już to znam... Żałuję tylko, że nie mogłam zacząć od SGR albo Black Celebration, i to "na bieżąco" :(


Śr paź 19, 2016 14:50 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Pierwszą płyta była 101. Koleżanka pożyczyła mi odegraną od kolegi kasetę. Kolejność utworów była zupełnie pomieszana. Na pierwszy rzut poszło Shake the disease. I już wtedy przepadłam. W 1990r roku.


Cz paź 27, 2016 20:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 20, 2016 12:52 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Strzelin
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Ja jak byłem mały to wyszlo Enjoy the Silence i chyba najwczesniejsze wspomnienia mam z tym kawałkiem.


Pn lis 28, 2016 12:50 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Black Celebration


Wt lut 07, 2017 10:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 27, 2017 10:05 am
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Pierwszą kasetę jaką miałem DM to był maxi-singiel Personal Jesus/Dangerous:
- Personal Jesus (7" Version)
- Personal Jesus (Holier Than Thou Approach)
- Personal Jesus (Pump Mix)
- Personal Jesus (Acoustic)
- Dangerous (Hazchemix)
- Dangerous (Sensual Mix)
- Personal Jesus (Telephone Stomp)
- Dangerous (7" Version)

Miałem tylko 10 czy 11 lat.
A ponieważ miałem starszego kolegę, który już miał od jakiegoś czasu zajawkę na DM, pożyczyłem od niego Violator'a ... reszta jest już historią, która trwa do dzisiaj :)


Wt lut 07, 2017 10:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2017 0:47 am
Posty: 208
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
Chyba pierwszy był Enjoy w liceum. Zaraziła mnie kumpela z klasy - może jest tu na forum Ewa z Katowic bo straciłam kontakt :( Podsunęła mi stare płyty, kasetę koncertową 101 słuchałam nocami razem z The Singles 81-85 i 86-98 :D Słuchałam też innych zespołów które teraz nie mają znaczenia i nie wiem jak mogłam ich wtedy słuchać - lipa. :lol: Potem był Exciter - pierwsza płyta jaką kupiłam i nadal ją kocham. Wybrałyśmy się też chyba parę razy na zlot w Katowicach, ach te malowanie paznokci na czarno :P Potem był koncert Gahana w Spodku w Katowicach, do teraz nie mogę uwierzyć że tam byłam, tak mało pamiętam z tego. Potem jakoś zaczęłam studia, kontakt z kumpelą się urwał i jakoś nie śledziłam co tam u DM, nawet nie wiedziałam że byli w Spodku całym zespołem i strasznie żałuję. Ale znowu mnie wzięło od paru lat i słucham znowu. Taki powrót do kochanych depeszy i odkryłam ich na nowo z płytami PTA i Delta (SOTU jakoś nie podeszło).Wracam też do starych płyt. W czasach liceum nie cierpiałam I feel You, Barrela i całego SOFAD, a teraz uwielbiam, chyba dojrzałam do tej płyty. :D I w końcu jadę w lipcu na koncert i już się nie mogę doczekać!!! :nlmda: :nlmda:


Cz lut 09, 2017 22:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
1990/VIOLATOR/Enjoy the silence :)


Pt lut 10, 2017 20:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 02, 2005 0:12 am
Posty: 265
Lokalizacja: Szczecinek/Leeds
 
Post Re: od której pÅ‚yty, kawaÅ‚ka zaczyneÅ‚eÅ›/aÅ›?
znałem DM od violatora,brat słuchał,jeszcze jakieś kasety są,on był DM,ja Roxette od how do you do...potem cała dyskografia....zakochałem się w DM po koncercie z Kolonii który zobaczyłem w mtv,1998?jakoś tak...wtedy się zakochałem i i wszystkich męczyłem depeszami,potem recoil...po prostu poszło :D Roxette i DM dwie inne bajki,ale dla mnie dwa najważniejsze zespoły życia:)pozdro


Wt lut 14, 2017 6:02 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team