Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
od której płyty, kawałka zaczynełeś/aś? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 16:44 pm
Posty: 97
Lokalizacja: between Interpid Fox and Big Red
 
Post 
Jeszcze w czasach podstawówki usłyszałem Single 81-85. Usłyszałem i... nic. Dopiero Violator sprawił, że popłynąłem za dźwiękami dM i tak już mi zostało :D


Pt lip 11, 2003 11:51 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 8:15 am
Posty: 461
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
...waiting for the night...to sa moje poczatki, pierwszy dreszcz, pierwsze zauroczenie...taaa


Pt lip 11, 2003 13:49 pm Zobacz profil
 
Post 
People are people i personal jesus


N lip 13, 2003 14:16 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 15:40 pm
Posty: 59
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
Pierwszy raz usłyszałem Depeche Mode - na przerwie między lekcjami w 8 klasie (Radiowęzeł), pamiętam że leciał wtedy"Personal..."Jednak kiedy zobaczyłem w telewizji pewien kawałek, bardzo chciałem go mieć . Najgorsze że nie miałem pojęcia jak się nazywa, pobiegłem do sklepu muzycznego i kupiłem kasetę "PEOPLE ARE PEOPLE". Byłem szczęśliwy że trafiłem. Tym kawałkiem był "EVERYTHING COUNTS"


Pn lip 14, 2003 8:08 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Michał napisał(a):
Dużo zawdzięczam w tej kwestii audycjom Tomasza Beksińskiego.


Ja tez wiele zawdzieczam temu facetowi jesli chodzi o moja edukacje muzyczna. A z DM po raz pierwszy zetknalem sie w podstawowce, gdy kuzyn pozyczyl mi "Singles 81-85". Wlasnie wtedy sie ukazala ta skladnka. No i mnie pochlonelo. Pamietam, jak potem z radia ngrywalem najpierw "Black Celebration", a potem "Music...". Sporo nagran zdobylem od kumpla z bloku, ktory tez byl fanem DM, choc sie z tym nie obnosil. Do dzis DM to moj ulubiony zespol, choc slucham bardzo roznej muzyki.


Pn lip 14, 2003 16:59 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 20:55 pm
Posty: 994
Lokalizacja: Szczecin
 
Post 
U mnie zaczeło się od Personal Jesus, słuchałem tego kawałka non-stop podczas wakacji 1990. Przy okazji oczywiście poznałem cały VIOLATOR (zresztą oczywiście z pirata)

8)


Pn lip 14, 2003 18:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 9:10 am
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Ekhem... Wychodzi na to, że jestem tutaj najmłodszą depeszówą pod względem stażu. Ale staram się jak mogę, z entuzjazmem neofity :wink: :D
No ale po kolei. Więc zaczęło sie od SOFAD, a konkretnie Walking in my shoes. Totalnie odpadłam jak to usłyszałam, potem jeszcze doszła Condemnation i In your room, ale jakoś tak dziwnie wyszło, że nie kupiłam wtedy tego albumu (a gdybym to zrobiła to na pewno już wtedy bym wpadła). Minęło prawie 10 lat, DM wydali Excitera i wtedy okazało się że mój przyszły mąż słucha DM. Zagadnęłam go czy ma może SOFAD, a on pożyczył mi jeszcze Violatora, Ultrę i Black celebration. Cóż, to się nie mogło skończyć inaczej niż depeszowym fanatzymem. Teraz to oczywiście ja przejęłam obowiązki depesza w naszym związku i pilnie uzupełniam dyskografię :) :) :) 8)


Wt lip 15, 2003 11:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2003 18:11 pm
Posty: 135
Lokalizacja: Wrocław
 
Post no to i ja sie zwierze...
Na poczatku lat 90 zalozono mi w domu kablowke...mialem wtedy angielskie mtv!! Widywalem teledyski...Szczegolnie czesto "Walking in my shoes"...i co wtedy robilem...przelaczalem jak najszybciej, nie moglem tego zdzierzyc...Ale od malenkiego kochalem enjoy the silence...i wlasnie od tego zaczalem...a potem wpadla mi w rece plyta z singlami...nic dodac nic ujac...:)


Wt lip 15, 2003 11:33 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 12:58 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kalisz / Warszawa
 
Post 
Byłam małą, nieświadomą dziewczynką, którą w świat muzyki wprowadzała starsza o 3 lata przyjaciółka - kuzynka. O MTV wiedziałam tyle, że to stacja nadająca non stop muzykę.
I dnia pewnego kuzynka zdobyła 3-godzinne video - 3 godziny MTV nagrane tak po prostu! Z tych 3 godzin zapamiętałam tylko dwa zespoły - Pet Shop Boys i Depeche Mode właśnie. I tak się zaczęło. Pierwsze kasety TAKTU z niepełnymi płytami. Np. VIOLATOR bez Waiting For The Night :) I tak trwa, a ja Just Can't Get Enough :!:


Wt lip 15, 2003 12:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 8:11 am
Posty: 656
Lokalizacja: Warszawa/Święte Miasto
 
Post Re: no to i ja sie zwierze...
halmic napisał(a):
Widywalem teledyski...Szczegolnie czesto "Walking in my shoes"...i co wtedy robilem...przelaczalem jak najszybciej, nie moglem tego zdzierzyc...


Jak usłyszałam I Feel You, to odłożyłam DM na prawie cały ogólniak... teraz stwierdzam że to moje szczeniactwo i brak znajomości angielskiego, bo teraz to moja fejworyt płyta :D


Wt lip 15, 2003 12:25 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2003 18:11 pm
Posty: 135
Lokalizacja: Wrocław
 
Post A jeszcze mi sie przypomnialo...
To nieszczesne "Walking in my shoes", ktorego tak nie cierpialem, jest teraz dla mnie jednym z najwazniejszych dokonan muzycznych jakie kiedykolwiek mialem okazje uslyszec...A i jeszcze maly holdzik dla "Sister of night"...:) No to by bylo na tyle;)


Wt lip 15, 2003 12:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post 
U mnie wszystko zaczęło się w kwietniu 2001 roku jak zobaczyłem w MTV klip do "Dream On". Całkowicie wtedy odleciałem, od razu kupiłem sobie "Exciter'a" i ta płyta mnie totalnie zaczarowała. Do dziś jest to dla mnie bardzo szczególny album...


Wt lip 15, 2003 22:24 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 7:39 am
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław
 
Post 
A w moim przypadku bylo to master and servant i blasphemous rumours z przebojów dwójki Krzysia Szewczyka nagrane z telewizora na stara kasetke frimy stilon - gorzów :D . A potem na sylwestra 86-87 w TVP1 zapuścili festiwal Peter's Pop Show, gdzie chłopaki z playbacku wykonali stripped i aqot. no i sie potoczyło, wpadłem w ten nałóg :wink:


Śr lip 16, 2003 12:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 12:52 pm
Posty: 167
Lokalizacja: okolice Mysłowic
 
Post 
no ładnie, temat sie rozrósł...


Śr lip 16, 2003 14:24 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Gargul napisał(a):
Co do Tomka Beksinskiego to na pewno wiele ciekawostek ktore przypomna Wam stare dobre czasy znajdziecie na strone http://republika.pl/gembon/rmr/rmr.htm
Genialna strona - kawal dobrej roboty tak to wszystko zebrac i posortowac!


Rzeczywiscie - super stronka. Mase tych audycji mialem na kasetach. Pisalem w kalendarzach zawartosc kolejnych wydan, ale kalendarze przepadly...


Cz lip 17, 2003 16:57 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 14, 2003 22:10 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
 
Post 
Hehehe......

mając 15 lat (chyba) uslyszalam raz ktoryś z kolei (a po raz pierwszy obejrzalam klip - niecaly) po enjoya i stwierdzialm ze musze go miec... ale nie wiedzialam ani kto to spiewa, ani jaki tytul ma ten kawalek. naszczęscie pol roku potem zamontowiali mi internet a wtedy juz znalazlam i wykonwace i tytul...
skoczylam po single i tak mi pozostalo......


Pt lip 18, 2003 14:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:22 pm
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
 
Post 
DM zacząłem słuchać na poważnie w 1989 roku przez zupełny przypadek - moja mama z wędrówki po targowisku na placu Grunwaldzkim przywiozła mi czarną kasetę do nagrania czegoś-tam... Nie była nowa (kasety były albo cholenie drogie, albo można było kupić żółte cudeńka z NRD, lub tym podobne wynalazki marki Stilon). Gdy ją zapuściłem na swoim małym Kasprzaku z głośników popłynęły dźwięki m.in. New Order, Yazoo, Dead or Alive, Pet Shop Boys...i oczywiście Depeche Mode :D

Pierwszy kawałek, który usłyszałem - Strangelove - zakręcił mną dokumentnie! Jakiś czas potem nadszedł czas na poważną "inicjację" - kolega puścił mi nagrane na swoich kasetach remiksy Strangelove, Nothing (z singli europejskich i amerykańskich wydań) i było już po mnie!

Fascynacja trwa do dziś :)


N lip 20, 2003 10:14 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 17, 2003 19:53 pm
Posty: 251
Lokalizacja: warszawa
 
Post 
little girl napisał(a):
Ekhem... Wychodzi na to, że jestem tutaj najmłodszą depeszówą pod względem stażu.


hehe, ja sadze ze jednak ja jestem najmlodsza (little girl, nie chce ci tytulu zabierac, mam nadzieje ze sie nie pogniewasz, ale fakty mowia same za siebie... :D :D:D:D)

u mnie zaczelo sie od "dream on" bardzo mi sie spodobalo, potem skojarzylam ze to "ci kolesie od krola z lezakiem". ze dwa-trzy tygodnie pozniej na vivie2 byl DMweekend, a tam 101. no i sie zaczelo... pod koniec jak ci wszyscy ludzie spiewali, ja autentycznie ryczalam! w polowie czerwca kupilam bilety na koncert, a do tego czasu kumpel przegral mi ultre, sofad i construciotn. ojej, to byly niesamowite wakacje! do tego jeszcze trzeba doliczyc czata na interii, ktory byl praktycznie moim drugim domem :) potem to juz samo poszlo: black celebration, violator, music for the masses. jestem ugotowana w czarnej farbie :D:D:D


N lip 20, 2003 10:40 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:56 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
"Shake the disease" albo "Master and servant" ... to bylo tak dawno temu, ze juz nie pamietam. W kazdym razie na pewno "The singles 81-85" :)


N lip 20, 2003 15:21 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 23:36 pm
Posty: 24
Lokalizacja: UK / PL
 
Post 
No widze ze nie jestem sama :D
Ja zaczelam tez od "Dream On", pozniej "Freelove" :) a pozniej dostalam w prezencie Excitera, plytka mna ruszyla, jak jeszcze zadne wczesniej, inne podobaly mi sie, ale to nie bylo to..., miedzyczasie jeszcze qmpela mi wyslala pare songow DM... noi sie zaczelo... :)
i tak trwa nadal :)
zaluje tylko ze tak pozno odkrylam DM...
przez to duzo mnie minelo :(
ale ciesze sie i tak, bo lepiej pozno niz wcale :D :P


N lip 20, 2003 19:35 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team