Depeche Mode - Zobacz wątek - Jak Ci sie podoba PTA po 1000 przesłuchaniach?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  NastÄ™pna strona
Jak Ci sie podoba PTA po 1000 przesÅ‚uchaniach? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 19, 2004 19:22 pm
Posty: 468
Lokalizacja: Lublin
 
Post 
W moim przypadku PTA do top 3 nie trafi już napewno, ale i tak stoi wysoko. Właściwe wcale się nie nudzi! :)


Pt lut 03, 2006 14:23 pm Zobacz profil
 
Post 
No to może wejdzmy głębiej :8):

A Pain That I'm Used To - kawałek ,który najpierw mi się podobał (w wersji z TOTP) potem przestał i generalnie nadal jestem cięty jeśli chodzi o niego ale już nie tak bardzo... Kawałek dobry aczkolwiek zlikwidowałbym to "wycie" na początku utworu. Ocena po czasie > 6+

John The Revelator - czas utwierdził mnie w przekonaniu ,ze tego kawałka po prostu nie lubie. Jest dla mnie nijaki jak śnieg na torach tramwajowych i jak dla mnie mogłoby go w ogóle nie być. Singiel to już w ogóle porażka... 3 + (za podobieństwa do "Tainted Love", które uwielbiam).

Suffer Well - jeden z moich ulubionych kawałków na płycie :) szybki, dynamiczny i czasem tyle wystarcza :) takiego kawałka dM nie mieli już od długiego czasu i po czasie nadal wywołuje u mnie odruchy taneczne :D ocena 10

The Sinner In Me - ambitny utwór. Prawdę mówiąc widziałbym go bardziej w lżejszej formie bez tej rąbanki na końcu (którą dał bym do innego utworu bo sama w sobie jest świetna) ale generalnie utwór dobry. ocena 7+

Precious - jak usłyszałem go po raz pierwszy spadłem z krzesła. Genialny kawałek ,jeden z najlepszych na płycie. Moje klimaty ,uważam ,że "Precious" zjada na śniadanie Enjoya. Jest komercyjny a zarazem z klasą. Moja ocena dziś to 10

Macro (vision) - chyba się nie przyzwyczaje do tego ,że wycieli to "vision" :P Kolejny kawałek ,który miażdży jako jeden z najlepszych na tej płycie. Naprawde kawał dobrej muzyki. Muzyki ,która nie pociągnie każdego i nie każdy ją podchwyci. To mógłby być singiel. Mja ocena 9+

I Want It All - brawo Dave Gahan! Kawałek z serii tych ,które bardzo lubie. Delikatny, lekko psychodeliczny i pachnie jesienią. Może nie najlepiej wyprodukowany ale ładnie zmiksowany ,zwłaszcza z tą końcówką utworu. Moja ocena 9

Nothings Impossible - hmmm... swego czasu i zachwycałem się tym kawałkiem i go zjeżdżałem po całości. Napewno nie jest najlepszy na płycie ale jest dobry. Sympatyczny tekst zwłaszcza "I still belive in love for first time", chwyta za serce bezpretensjonalnością. Czasem liczy się prosty przekaż nawet w tak mrocznej oprawie. Ocena po czasie to 7 (w wersji akustycznej nawet 8)

Introspectre - krótkie ale trściwe. Najmroczniejszy utwórna tej płycie. Genialny klimat i genialne przejście między utworami. Daje 10

Damaged People - kawałek ładny, wzruszający, muzycznie ciekawy (przypomiona mi "It Doesn't Matter" ,które bardzo lubie), nieźle zaspiewany ale po prostu za nim nie przepadam. I to już kwesta osobista bo tekst jest dla mnie niestety nie do przesłuchania. Drażni mnie z pewnych względów i tyle. Mam nadzieje ,ze nie zagrają tego na koncercie. Nie bardzo potrafie ocenić go obiektwnie ale daje 5

Lilian - mój absolutny faworyt ze wszystkich utworów na płycie. Świetna muzyka ,świetny wokal... Kawałek trafił w sedno od pierwszego przesłuchania i tak zostało. Szkoda ,że nie będzie singlem bo by nieźle mógł zawojować. ocena 10

The Darkest Star - w trójce moich ulubionych utworów z płyty. Jak się wychodzi w zimie na dwór i słuchając tego utworu patrzy na gołe drzewa z wiszącymi wronami to mrok sięga zenitu. Świetny wokal Gahana, ciekawa muzyka (ciągle się zmienia), dużo się dzieje. Jeden z najdojżalszych utworów Gora. Brawa! daje 10

I wychodzi na to ,ze "Playing The Angel" nie jest taki zły :wink:
Nadal uważam ,ze nie jest lepszy od "Excitera" ale jest dobry, podoba mi się :)


Pt lut 03, 2006 14:44 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 08, 2005 11:13 am
Posty: 248
Lokalizacja: Depths of Hell
 
Post 
U mnie chyba nie ma dnia, żeby PTAszek nie poleciał w cacłości, albo przynajmniej w większej części. Pewnie mi się zzacznie nudzić dopiero po dwutysięcznym przesłuchaniu :lol:


Pt lut 03, 2006 15:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 20:28 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Szczecin
 
Post 
Moja lista jest następująca: 1. black celebration/ultra 2. exciter/pta. A po tych n-tych przesłuchaniach PTA jest nadal płytką szorstką i zimną w odbiorze. Dzięki Endrju za powrót do elektroniki :)


Pt lut 03, 2006 17:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 565
Lokalizacja: Manchester
 
Post 
ja tez prawie codziennie słucham i cieszy mnie to, bo na razie słucham jej z przyjemnoscia, co prawda niektóre numery czasem mam ochote przewinac ale ogolnie nie jest tak zle, w moim rankingu ta płyta zajmuje 5/6 miejsce

przepiekne sa b-side'y a zwłaszcza znakomity newborn


Pt lut 03, 2006 17:57 pm Zobacz profil
 
Post 
Taka płyta jak i inna. Są kawałki świetne, są i beznadziejne. Te, które lubię zgrałem na mp3 , a pudełeczko od płyty już ma warstewkę kurzu. Czas pokaże co stanie się z tą płytą i czy utwory z niej staną obok niegdysiejszych kultowych standardów DM.


Pt lut 03, 2006 18:48 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4342
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post 
Co raz leszpy....nie wiem jak to mozliwe ale tak wlanie jest....nie moge sie nadziwic , ze dali jeszce rade cos takiego popelnic...


Pt lut 03, 2006 18:52 pm Zobacz profil
 
Post 
Po pierwszych przesluchaniach byłem oczarowany utworami Gahana. Suffer Well i NI zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Ale wraz z tym jak słuchałem płytę coraz bardziej przestawały mi sie podobać kawałki Dave`a. Sinner in me, ktore na początku było dla mnie mdłe urosło do miana najlepszej piosenki na płycie.
Bardzo lubię mocne wejście, te kakofonię z Apiuta, ale z kolei sam utwór w obecnej wersji średnio mi się podoba. Mimo że już jest drapieżny - brakuje mu pazurów.
No i jest jeszcze Precious - uwielbiam albumowÄ… wersjÄ™ :]

Pe Te A
bardzo dobra płytA!

:]


Pt lut 03, 2006 19:04 pm
 
Post 
Precious to niesamowity utwór ... podobnie jak Hien gdy usłyszałem we wrześniu lekko zduszony precek od razu wpadł mi w ucho. Potem gdy juz miałem lepszej jakosci leciał na okrągło i jeszcze mi sie nie znudził. Płyta jeszcze mi sie nie przejadła bo mam dużo do odkrycia :wink:


Pt lut 03, 2006 19:33 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 08, 2005 11:13 am
Posty: 248
Lokalizacja: Depths of Hell
 
Post 
Mnie się udało PRECIOUSA znaleźć na 1 dzień przed 2-miesięcznym wyjazdem do Włoch w lipcu. Oczywiście wylądował na mp3-playerze i tłukłem go caluśkie 2 miechy, a pod koniec sierpnia zaczął pojawiać się we włoskich stacjach radiowych :d Dla mnie jest to utór conajmniej R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-Y nawet dziś po n-tym jego przesłuchaniu. A wersja koncertowa po prostu zabija!!


Pt lut 03, 2006 21:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 23:57 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Dębica
 
Post 
Album genialny.Najbardziej mi się podoba Lilian.Niektórzy mówią,że to 1 trójka w dyskografii,ale ja tak nie potrafię stwierdzić,po prostu już żadnego albumu DM,nawet tak genialnego jak PTAk nie potrafię dać wyżej niż Black Celebration,Songs czy Music.Po prostu nie potrafię. :!:


Pt lut 03, 2006 21:47 pm Zobacz profil
 
Post 
ar2r napisał(a):
Mnie się udało PRECIOUSA znaleźć na 1 dzień przed 2-miesięcznym wyjazdem do Włoch w lipcu. Oczywiście wylądował na mp3-playerze i tłukłem go caluśkie 2 miechy, a pod koniec sierpnia zaczął pojawiać się we włoskich stacjach radiowych :d Dla mnie jest to utór conajmniej R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-Y nawet dziś po n-tym jego przesłuchaniu. A wersja koncertowa po prostu zabija!!


a moze to było w lipcu a nie we wrześnie ...... nie pamietam :P


Pt lut 03, 2006 21:47 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 25, 2005 14:43 pm
Posty: 57
Lokalizacja: Kraków
 
Post 
PTA jeszcze bardziej zyskał u mnie po uslyszeniu kawałków w wersji live
Precious - wersja koncertowa lepiej do mnie trafia niż albumowa
Sinner - rewelacyjna live version :evil:
A Pain - świętny utwór na wejście
Suffer - publika szaleje normalny odlot :fletch:
John - jakoÅ› nie lubiÄ™
Szkoda tylko ze nie grają Lillian i NI ciekaw jestem jakby wypadły na koncercie


So lut 04, 2006 13:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 18:09 pm
Posty: 574
Lokalizacja: 52°10'N 16°45'E
 
Post 
...podoba mi się na 1000 różnych sposobów...
Przynajmniej nic na tej płycie nie jest już takie powierzchowne, jak było za pierwszym razem :8):


Pn lut 06, 2006 13:43 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2105
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post 
Bardzo :8):


Pn lut 06, 2006 15:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 19:47 pm
Posty: 109
Lokalizacja: stalowa wola/rzeszow
 
Post 
może nie przesłuchałem tej plyty tylekroć,lecz coraz bardziej jest niesamowita w szczególności "the darkest star" :8):


Pn lut 06, 2006 15:56 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2005 21:47 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post 
Ja słucham wybiórczo. Ulubione do bólu, pozostałe co jakiś czas. Ostatnio "odkryłam" the darkes star. :D


Pn lut 06, 2006 21:39 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 29, 2006 2:07 am
Posty: 238
 
Post 
Pierwsze przesłuchanie - wrażenia niespecjalne. Później przeszło przez codzienne słuchanie aż do wybierania ulubionych. Reszta pojawia się troche rzadziej.

W kategorii najlepsze na płycie:
- Nothing Impossible - "nic nie jest niemożliwe" zaśpiewane głosem w którym nie słychać żadnej nadziei. Prawdziwe...
- Precious - Piosenka jest (tutaj dużo pochwał). Natomiast teledysk jakiś taki kiepski. Chyba że w wersji "produkcyjnej" gdzie zamiast animacji są tylko rysunki pokazujące jak animacje będą wyglądać
- Intospectre - z czymś mi się to kojarzy, ale ciągle nie mogę sobie przypomnieć z czym. A że są to jakieś dobre skojarzenia i w ogóle kawałek jest bardzo dobry to jak tu nie wyróżnić :)
- The Darkest Star - znakomite "outro". Znakomity klimat

Właściwie to z PTA podobają mi się te wolniejsze i "cięższe" kawałki. Oczywiście z chlubnym wyjątkiem Precious ale to taki rodzynek ;)


Pn lut 06, 2006 22:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post 
PTAk od jakiegoś czasu gości w moim sprzęcię tylko i wyłącznie w wersji instrumentalnej. Nie wiem czemu ale z ogromną przyjemnością mi się słucha takiej wersji tej płyty. Nie mam w tej chwili kawałka którego nie trawię jak to jest np. z IFL na E., ale kilka kawałków w moich rankingach zrobiło potęzny skok do przodu.
Na pewno I Want It All, utwór który poczatkowo brzmiał dla mnie jak odpad z PM, teraz wgniata mnie za kazdym razem, szczególnie końcówka, dużo zyskał u mnie Suffer Well, dla mnie jest to nowy ETS (w pozytynym znaczeniu), będę bardzo zdziwiony jezeli kawałek nie zamiesza na wszystkich listwach przebojuf.

Natomiast kawałki które od początku zyskały moje uznanie to: APTIU2, TSIM, NII, TDS, Introspectre, reszta leży gdzieś w stanach średnich i jak leci to mi nie przeszkadza, ale nie podnoszą mi ciśnienia we krwi.


Cz lut 09, 2006 11:06 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 9:40 am
Posty: 1242
 
Post 
No proszę, u mnie bardzo podobnie... od paru dni katuję wersję instrumentalną PLAYING THE ANGEL. W tej postaci zyskują zwłaszcza pierwsze trzy utwory - bo niby to różne kawałki, ale "pulsują" bardzo podobną energią - brzmi to troszkę tak jak fragment dobrze skrojonego setu DJskiego...
Poza tym nadal najmniej lubiÄ™ DARKEST STAR, a najbardziej REVELATORA i oba Martinowe...


Cz lut 09, 2006 11:21 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team