Depeche Mode - Zobacz wątek - Kawałki,które Waszym zdaniem lepiej brzmią LIVE niż w studiu
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  NastÄ™pna strona
KawaÅ‚ki,które Waszym zdaniem lepiej brzmiÄ… LIVE niż w studiu 
Autor Wiadomość
 
Post 
Ta z TTA jest dle mnie ambitniejsza i bardziej nastrojowa. Ta z Hamburga to nic specjalnego. Zamiast niej mogę sobie posłuchać oryginalnej wersji. Tam przynajmniej masz dobry dźwięk i wokal. Co takiego jest w live 84, że właśnie to wybrałeś? Pod względem pomysłu na aranżację wersja z albumu i 84 niczym się prawie nie różnią.


N maja 11, 2008 18:01 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 21:06 pm
Posty: 192
Lokalizacja: www.dmbootlegs.com
 
Post 
Nie rozumiem tego twojego zapału i zachwytu nad TTA. dla mnie lipa w porównaniu do początkowych koncertów, jedynie Home się broni.


N maja 11, 2008 18:17 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
Ogólnie muzycznie to na 'Touring the Angel' jest dobrze, nawet bardzo, ale no prawdą jest i nikt nie zaprzeczy, że w porównaniu z zaangażowaniem pewnego byłego członka dM w wersje live na trasach za jego kadencji to 'TTA' inne trasy bez tego pana się chowają krótko mówiąc.


N maja 11, 2008 18:36 pm Zobacz profil
 
Post 
Wcale nie zależy mi na tym żeby ktoś rozumiał moje opinie. Nie na tym to polega. Na forum zamieszcza się własne opinie i one po prostu są. Mi się to podoba i tyle.
Wkurza mnie komentowanie komentarzy i polemika pozbawiona argumentów.
Mówienie, że TTA to lipa w stosunku do początkowych koncertów to dopiero lipa. Gratuluję gustu.
TTA i Exciter Tour to jedyne trasy z porządną perkusją i duża ilością gitar, bez których koncerty nie mają dla mnie sensu.


N maja 11, 2008 20:48 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post 
Cytuj:
TTA i Exciter Tour to jedyne trasy z porządną perkusją i duża ilością gitar, bez których koncerty nie mają dla mnie sensu.


Ekhm, Grzesiu, zauważ, że DM to nie zespół rockowy i gitara wraz z perkusją pojawiły się dopiero na Devotionalu. Nie utożsamiaj Ich z ciężkim graniem, bo od zawsze jest to zespół elektroniczny i to się nie zmieni. Nic przynajmniej na to nie wskazuje...jeśli nie lubisz elektroniki, to chyba żle trafiłeś... :?


Ostatnio edytowano N maja 11, 2008 21:16 pm przez FM, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



N maja 11, 2008 20:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
A dla mnie porządna perkusja była puszczana z taśmy, lub grana przez Alana, ta dopiero miała moc i brzmienie. Eigner może i zna się na swojej pracy, ale o wiele bardziej pasuje mi na wpół amatorska gra Wildera. A co do gitar, to jest tutaj mnóstwo osób, dla których im mniej gitary tym lepiej, pewnie w tej chwili właśnie Tobie gratulują gustu. :)


N maja 11, 2008 21:01 pm Zobacz profil
 
Post 
Nie trzeba być ograniczonym. Ja jestem otwarty na inne brzmienia i lubię nie tylko elektronikę. Bierze mnie coś gdy wysłuchuję fanów, którzy żyją tylko Violatorem, żelazkiem i białymi spodniami. Guzik wiesz na temat tego czy dobrze trafiłem i co wiem o muzyce DM, to naprawdę nietwoje zmartwienie. Policz sobie ile kawałków było na koncertach z gitarą, a ile nie. Zresztą w największych hitach DM, które zna każdy nie tylko fan pojawia się gitara(Enjoy the Silence, Personal Jesus).


N maja 11, 2008 21:04 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
Sukces komercyjny nie świadczy o klasie według mnie.


N maja 11, 2008 21:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 21:06 pm
Posty: 192
Lokalizacja: www.dmbootlegs.com
 
Post 
@Grzesiu, a może taki miałem zamiar, aby trosze ci adrenalinka podskoczyła :). Widze, że młodzik z ciebie czytając twoje opinie jak i zaangażownie z jakim działasz na forum, więc troche wyluzuj.
Z tymi gitarkami i perką to też żeś mnie rozbawił. Tutaj podpisuje się pod słowa Magika.
Osobiście żyję białymi spodniami i sądze, że jest to prawidłowe podejście. Uważam jedynie, że 2 ostatnie trasy aranżacyjnie były mierne, szczególnie Exciter Tour. Opnie argumentuje również na osobostych odczuciach jakie doznałem na koncertach.


N maja 11, 2008 21:16 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 21, 2006 18:04 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
na początku też byłem "zajarany" trasą TTA, gdyż podczas jej trwania tak naprawdę zacząłem słuchać dM ...

ale po zainteresowaniu się bootlegami i koncertówkami na serio, poznałem dopiero co to prawdziwe Depeche Mode Live ... które już niestety nie powróci, od 83 do 94 to istny majstersztyk w wykonaniu Gahana i reszty, każda kolejna trasa to bezcenna historia, za którą bym oddał na dzień dzisiejszy wszystko, by tylko zobaczyć je na żywo ...

__________
przechodząc do tematu, co zyskało / podoba mi się live?

eee, dla mnie raczej nie do określenia na dzień dzisiejszy, dM zagrali prawie 1000 koncertów, ciężko coś wybrać gdyż wszystko grali idealnie czy wręcz wybornie ...
jedyne co mi pierwsze przychodzi na myśl, to chyba Behind The Wheel z trasy For The Masses Tour ... :!:
ale dlatego, że to mój ulubiony Twój dM .. live lepszy od studia jednak ... :wink:


N maja 11, 2008 22:21 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post 
Pytanie : Kawałki,które Waszym zdaniem lepiej brzmią LIVE niż w studiu
Moja odp. : niektóre kawałki z Excitera w wersji live (zwłaszcza na exciter tour) mają super charakter i moc ...


N maja 11, 2008 22:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:39 am
Posty: 717
Lokalizacja: WWA
 
Post 
Dla mnie są totalnie skopane. Dead of Night i Dream On szczególnie. Zero klimatu oryginału.
Jedynie When The Body Speaks jakoś się broni, aranżacja bez smyków brzmi o niebo lepiej.


N maja 11, 2008 23:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 23:06 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Poznań
 
Post 
tego jest cała masa, niemalże nie sposób wymienić... :roll:


Pn maja 12, 2008 14:05 pm Zobacz profil
 
Post 
Ten temat i związana z nim burzliwa dyskusja skłoniły mnie do jeszcze częstszego słuchania weersji live wielu kawałków i jestem pod ogromnym wrażeniem Route 66 z World Violation Tour. Naprawdę dobre.
Właśnie terza uświadomiłem sobie jak fajny to kawałek, szkoda że nie ich...


Pn maja 12, 2008 17:27 pm

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 23:06 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Poznań
 
Post 
grzegorz gahan napisał(a):
Ten temat i związana z nim burzliwa dyskusja skłoniły mnie do jeszcze częstszego słuchania weersji live wielu kawałków i jestem pod ogromnym wrażeniem Route 66 z World Violation Tour. Naprawdę dobre.
Właśnie terza uświadomiłem sobie jak fajny to kawałek, szkoda że nie ich...


tak, na tej trasie ten kawałek jest naprawdę boski :D :D :D


Pn maja 12, 2008 18:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Wiele piosenek brzmi lepiej. Jestem fanem wersji "Live" ;-)


Pn maja 12, 2008 19:17 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So mar 17, 2007 13:33 pm
Posty: 66
Lokalizacja: Kielce
 
Post 
Pare kawałków z Exciter tour rzeczywiście lepiej pominąc milczeniem :? Ale uważam że dobre są Halo, Freelove, ETS, When the body speaks, It's no good, NLMD.
Mam sentyment wlasnie do tych wersji z ONIP bo udalo mi sie dzieki nim zainteresowac DM mojego brata i mamÄ™.


Pn maja 12, 2008 21:05 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team