Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
25.06.2009 Praga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 05, 2009 22:03 pm
Posty: 3
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post 
dawid klimes napisał(a):
Dla mnie taki koncert to odskocznia od za-sranej rzeczywistości popoieram wszystkich :brawo: którzy śpiewali i szaleli cały koncert spokojnie to można słuchać sobię w domu -smutasy do.......


masz rację . Podzielam Twoją opinię !!!!!


Pn lip 06, 2009 11:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 27, 2009 15:36 pm
Posty: 23
Lokalizacja: BOGATYNIA
 
Post 
DM dzięki tym flagom widzi gdzie ma wielką rzeszę fanów.Koncert w Czechach a pod sceną i ogólnie sami Polacy. A to daje im dużo do myślenia. Wiadomo że w Czechach żądzi czeski metal :lol: :lol: :lol:


Pn lip 06, 2009 11:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 10:56 am
Posty: 84
Lokalizacja: Opole
 
Post 
dawid klimes napisał(a):
DM dzięki tym flagom widzi gdzie ma wielką rzeszę fanów.Koncert w Czechach a pod sceną i ogólnie sami Polacy. A to daje im dużo do myślenia. Wiadomo że w Czechach żądzi czeski metal :lol: :lol: :lol:


Popieram :) Koło mnie stała grupka pepików która nawet rękami nie ruszała stali jak figurki z betonu.Na początku jedna mi zwróciła uwagę żebyśmy się polaczki nie pchali bo to jest czeska republika więc ją troszkę zbluzgałam że DM to nie ich własność potem prubowała być miła i nawet płaszczyk przeciwdeszczowy chciała mi dać:))) :lol:


Pn lip 06, 2009 11:38 am Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 19, 2004 18:06 pm
Posty: 1424
Lokalizacja: Świdnica
 
Post 
po co oni na koncert przychodzą ? posłuchać i pooglądać chyba tylko...


Pn lip 06, 2009 12:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2005 12:45 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Polanica Zdrój / Wrocław
 
Post 
arczyDM napisał(a):
... nie odniosłem wrażenia żeby to Oni ( tak jak to Ty opsiałeś ) zdepresjonowali "symbol"


deprecjacja - odsyłam do słownika.

I nie rozumiem niektórych ludzi - każdy przychodzi na koncert ze swoich własnych pobudek i przeżywa go w sposób, w jaki JEMU się podoba. Co to za obrażanie tych, którzy oglądają sobie widowisko na spokojnie, nie wariując, nie skacząc, nie rycząc na całe gardło i nie przepychając w euforii tłumu ich otaczającego?
Może byli już na 15-30 koncertach DM w swoim życiu i wszystko już widzieli, a tyłek Gahana nie robi na nich wrażenia, klaskanie Fletcha jest przewidywalne, a machanie ręką Gore'a nudne. Może przyszli sobie posłuchać ulubionej muzyki na żywo, bo mieli taki kaprys i ich na to stać. Ludzie, każdy przeżywa tak jak chce...
(dodam, żeby nie było że jestem starym zgredem, że ja nie przeżywam na stojąco i bez emocji)


Pn lip 06, 2009 13:42 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 05, 2009 22:03 pm
Posty: 3
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post 
sorry , wdarla sie mala literowka powinno byc zdeprecjonowali a nie zdepresjonowali , reszte podtrzymuje .


Pn lip 06, 2009 13:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2005 12:45 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Polanica Zdrój / Wrocław
 
Post 
;)

nie wypowiadałam się na temat indydentu z flagą, tylko na temat przeżywania koncertu.
Co do symboli narodowych, które zabieramy ze sobą na koncert za granicę - Gahan nie jest ślepy (reszta chłopaków toże) i chyba wystarczy trochę flagą pomachać - rzucanie barwami narodowymi na scenę jest dla mnie bez sensu . On już dawno nie podnosi flagi i nią nie macha do publiczności - zwłaszcza polskiej - takie mam wrażenie. Chyba za wiele razy lądowała bezsensownie na scenie...


Pn lip 06, 2009 14:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post 
dawid klimes napisał(a):
DM dzięki tym flagom widzi gdzie ma wielką rzeszę fanów.Koncert w Czechach a pod sceną i ogólnie sami Polacy. A to daje im dużo do myślenia. Wiadomo że w Czechach żądzi czeski metal :lol: :lol: :lol:


tak jest !!


Pn lip 06, 2009 14:27 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post 
tomaszek napisał(a):
po co oni na koncert przychodzą ? posłuchać i pooglądać chyba tylko...


Mi by to nie przeszkadzało a wręcz przeciwnie! Mając hipotetyczny wybór między grupą, której wydaje się że przyszła na mecz / konkurs tańca pogo i drugą grupą, która pragnie "posłuchać i pooglądać" wybieram opcję numer dwa. Wśród takich ludzi więcej się zobaczy, mniej zirytuje i co najważniejsze lepiej usłyszy. Ponadto uszy nie bolą od viva a viva ;P z nikim nie trzeba się przepychać i cała uwaga skierowana jest na tym na czym być powinna czyli muzyce. Same plusy :)

Co do flagi. Ja rozumiem przynieść, pomachać itd. Sam kiedyś miałem na jednym koncercie i uważam, że to naprawdę fajny zwyczaj a samemu zespołowi z pewnością miło jest, że "nasi są wszędzie". No ale co do samego wrzucania jej na scenę... Mam do tego taki sam stosunek jak do celowania puszką po piwie w Gahana. Delikatnie rzecz ujmując kompletnie niepotrzebny i raczej niskich lotów ;P "wyczyn".


Pn lip 06, 2009 14:52 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Zalezy od zespolu, devo. Wiadomo, ze na koncercie Pink Floydow sie nie skakalo tylko stalo, sluchalo i podziwialo. A na punkowym koncercie wszyscy caly czas skacza i poguja. DM jest pomiedzy tymi dwoma, ale blizej spokojnej strony. Trudno przeciez nie skakac na AQOT na przyklad ;) To jest jednak muzyka, ktora ma w sobie duzo energii ;)


Pn lip 06, 2009 15:03 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post 
Wiesz każdy przeżywa koncert po swojemu. Ja sam należę do osób, które na dM raczej nie usiedzą ;P ale absolutnie w niczym nie przeszkadza mi fakt, że ktoś inny woli po prostu spokojnie posłuchać dobrej muzyki. Bo czym niby taka osoba miałaby mi przeszkadzać? Teksty w stylu "po co ktoś taki przychodzi w ogóle na koncert" są moim zdaniem absurdalne.

Umiejscowienie dM między Pogo a Flojdami interesujące ;)


Pn lip 06, 2009 15:19 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 25, 2007 12:18 pm
Posty: 1013
Lokalizacja: SyntheticIsland
 
Post 
Czepiacie sie:-) tez widzielismy Polakow i to tych bardziej hardkorowych ktorzy tylko spokojnie stali i rytmicznie kiwali glowa, fakt faktem kazdy ma inny poziom balansowania emocji- niektorych rozrywa a niektorzy przezywaja to misterium jedynie w swoim wlasnym wnetrzu dla tych i dla tamtych mam ogromny szacunek. Najwazniejsze to unikac "robienia wiochy"

Ps. Przynoszenie flag na koncerty i ich wyrafinowana prezentacja "TAK" rzucanie na scene "NIE" moze zadzialac jak skorka od banana a taki "Polski Poslizg" moglby zostac zapamietany na dlugo:-)


Pn lip 06, 2009 15:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post 
No ja mysle ze ci co rzucaja niemaja na mysli celowania w Dave. Wiadomo jest, ze kazdy chce mu ją podać, choć z mizernym skutkiem bo on juz tego nierobi jak kiedyś . Ale cóż byłaby za wrzawa (nawet przeciwników) jeśli Gahan rozpoztarł by Polski sztandar !!! kto nieryzykuje ten wkozie niesiedzi :8): coś za coś.


Pn lip 06, 2009 15:57 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 12:22 pm
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
 
Post 
Skoro wszyscy wiedza że nie bierze flag to po cholere rzucać, wygląda to strasznie obciachowo, Dave robi uniki tudzież sprzedaje kopa naszym barwą..


Pn lip 06, 2009 16:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post 
Niezauważyłem żeby kopał ale równie dobrze można powiedzieć poco grać w totka ??


Pn lip 06, 2009 16:59 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 08, 2003 16:33 pm
Posty: 99
Lokalizacja: częstochowa
 
Post ...
dave podnosi flagi.przyklad dublin 2006, rzucilismy kilka moze kilkanascie, po czym podniosl jedna i spytal czy mamy wiecej!!!:)


Pn lip 06, 2009 17:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 436
 
Post 
Praga, 25 czerwca 2009 - przykry "polski" incydent II.
Flagą krzywdy nikomu nie zrobi,ale taką wędką w tłumie tak.


Pn lip 06, 2009 17:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2005 12:45 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Polanica Zdrój / Wrocław
 
Post Re: ...
god101 napisał(a):
i spytal czy mamy wiecej!!!:)


i na pewno w tym pytaniu nie było ironii związanej z rzuceniem na scenę "kilku może kilkunastu" flag... :?


Pn lip 06, 2009 21:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Cytuj:
Umiejscowienie dM między Pogo a Flojdami interesujące


No, troche przesadzilem z pogowaniem, tymbardziej ze np. na koncercie w Bratyslawie obok mnie stalo duzo ludzi, ktorzy w ogole nie skakali. Wiec o czyms takim mozemy mowic tylko w Polsce, gdzie wszyscy bardzo zywiolowo sie bawia :D


Pn lip 06, 2009 22:03 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:49 pm
Posty: 2534
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
To chyba trzeba strzelić mały rys historyczny "flaga Polski a Depeche Mode" :wink:
Początki datujemy na 1993 kiedy DM nie zawitało do Polski za to nasi Rodacy bardzo chcieli zaprosić ich do nas. W Budapeszcie Dave podniósł baner polskiej ekipy ale DM nie przyjechali mimo że były plotki o poznańskiej Arenie. Potem nadszedł rok 1998 , więcej naszych na koncertach więc i więcej flag, bo nadal DM omijało Polskę. Potem w 2001 przyjechali do nas dość szybko na trasie, nie było sensu już ich prosić o przyjazd, wymowa flag się nieco zmieniła (flaga thank U for Warsaw) ale i tak pamiętam gościa w Stuttgarcie który flag miał kilka i ładował w Dave'a ile fabryka dała :wink: Bez rezultatu co zresztą uważam za sensowne bo co by zrobili w południowych Niemczech z Dave'em podnoszącym polską flagę... :wink: Potem przyszły koncerty w Paryżu gdzie Minios trafił elegancko i Dave dzierżył polski sztandar co widać w dodatkach do ONIP na DVD na Neverze, trochę niefart że widać tak krótko ale i tak miło, Dave odkłada potem flagę na kolumnę. Przyszedł rok 2003 i znowu na 1 leg czerwcowo/lipcowym nie ma Polski więc na kocnert w Pradze ogłoszone jest pospolite ruszenie więc kto żyw miał naszą flagę , które już nie w ilości kilku ale kilkunastu jak nie kilkudziesięciu latały w kierunku Dave'a i nie miał wyboru , zlapał jedną i pomachał :) To było apogeum akcji flagowych , które w 2006 przycichły bo mieliśmy Katowice i Warszawę więc byliśmy zadowoleni, by znowu w 2009 tematy flagowe znowu odżyły za sprawą odwołania koncertu na Gwardii. W Berlinie również Dave nie był samobójcą i nie podnosił flagi polskiej w obecności tylu Niemców i w ogóle nie spodziewam się żeby znowu zaczął to robić bo jest już mniej spontaniczny na scenie , a i fosa dużo szersza na tym tournee. Natomiast nigdzie nie czytałem wywiadu ani wypowiedzi Dave'a że flag lub ich rzucania nienawidzi. Ja osobiście już bym nie rzucał bo to właśnie nie jest rok 2001 ani 2003 ani tym bardziej 1993 ani 1998. Dave jest już starszy i nie w głowie mu takie zbytki.

A co może zdziałać flaga (w tym przypadku węgierska) na wielu koncertach pod rząd niech pokaże ten filmik
http://www.youtube.com/watch?v=YfJo2yd-KVI (od 3:20 mniej więcej)

:D :beer: :brawo: :fletch: :nlmda:

To se ne vrati :)


Pn lip 06, 2009 22:29 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team