Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
18.06.93 Prague 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post 18.06.93 Prague
Higher Love
Policy Of Truth
World In My Eyes
Walking In My Shoes
Behind The Wheel
Halo
Stripped
Condemnation
Judas
Death's Door
Mercy In You
I Feel You
Never Let Me Down
Rush
In Your Room
Personal Jesus
Enjoy The Silene
Fly On The Windscreen
Everything Counts

Obrazek
Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

VIDEO:

http://www.youtube.com/watch?v=y4OXOEfYi4E :arrow: tam po lewej przy "d" gdzies jestem :)

http://www.youtube.com/watch?v=DT-nrgGK ... re=related

Jak doprosze sie w koncu fajnej relacji od czlowieka z którym dzielilem to misterium , natychmiast wkleje bo naprawde warto :8):


So cze 18, 2011 16:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2004 23:27 pm
Posty: 1266
Lokalizacja: Warszawa/Chełm
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
hmm...może głupie pytanie, ale te literki DM na bokach sceny to standard na Devotional Tour?


So cze 18, 2011 18:43 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
Na koncertach stadionowych tak.
Bootleg dla zbieraczy, bo średniej jakości.
Oj nasi są tu słyszalni(Polacy) :8): a szczególnie słychać pewne dziewczę jak miło japę pruje :)
W Policy Of Truth Dave się trochę zapowietrzył.
Tego dnia było bardzo gorąco i przed I Feel You wjechała straż pożarna i polewała ludzi wodą

In Your Room i Fly On The Windscreen moje perełki z tego koncertu :brawo:


So cze 18, 2011 19:25 pm Zobacz profil
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
To i ja o coś spytam - to na tym koncercie Dave miał polską flagę z napisem "devoted from Poland" czy jakoś tak?


N cze 19, 2011 13:28 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
To byl Budapest 27.07

Obrazek


N cze 19, 2011 20:20 pm Zobacz profil
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
Dzieki :wink:


N cze 19, 2011 20:57 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
No dopszz to rzeczona recka od Jacka + pare fot. Echh az sie cieplo na serduchu zrobilo. Nie musze dodawac ani slowa. Swietnie napisane :beer:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek



Poniższy tekst został napisany 8 lat temu z okazji 10. rocznicy tego koncertu i pierwotnie został opublikowany na stronie ModeOnTheRoad.


18 czerwca 1993, Sparta Praga Stadion, Praga

18 czerwca to nie tylko rocznica wszystkim nam doskonale znanej 101-nki. To również rocznica mojego pierwszego koncertu Depeche Mode. Koncertu, który się odbył dokładnie 10 lat temu na stadionie Sparty Praga. Ta okrągła rocznica zmotywowała mnie do napisania tych kilku słów...

Doskonale pamiętam jak to się wszystko zaczęło. Krótko po premierze Songs Of Faith And Devotion, zostaje ogłoszone Devotional Tour. Wtedy w 1993 roku jedynym źródłem informacji był Raport Coca-Coli na MTV oraz ichnia telegazeta. I nagle pojawia się: Depeche Mode zagra w Pradze! Przez moją głową przemknęła myśl, że może wreszcie jest to szansa zobaczenia swoich idoli na żywo. Jednak poziom adrenaliny skoczył, gdy w telegazecie na TVP1 pojawiła się informacja, że jakaś firma z Opola organizuje przejazd na ten koncert. Nie było innego wyjścia, jak obdarzyć ją kontrolowanym zaufaniem i rozpocząć przygotowania;)

Jako, że wyjazd do Pragi był z Opola, więc 17 czerwca wieczorem stawiliśmy się ze znajomymi na Centralnym, wpakowaliśmy się do pociągu i dnia następnego rano czekaliśmy już zwarci i gotowi na autokar. Jak się okazało, w sumie jechało pięć autokarów, czyli jakieś 200 osób! To był niesamowity widok, gdy taka czarna masa stała pod dworcem w Opolu:) Wszyscy omijali nas dużym łukiem;)

Podróż, szczególnie jak już byliśmy w Czechach, do najkrótszych nie należała. Czeskie piwo robiło swoje;) Przy wjeździe do Pragi natknęliśmy się na klika billboardów reklamujących koncert. W locie udało mi się jednego sfotografować. Co ciekawe, napis informował o promocji płyty Songs Of Fait And Devotion, komuś zjadło się „h” w „Faith”;)

Pod stadionem byliśmy po godzinie 18. Już wtedy czułem ogromny skok adrenaliny widząc tych wszystkich ludzi czekających do wejścia. Wszyscy ubrani na czarno (z małymi wyjątkami było parę osób ubranych na biało), każdy z „lotniskiem” na głowie. Jeszcze tylko zakup promocyjnych plakatów i można wchodzić... Na szczęście poszło szybko i bezproblemowo! Jako, że był to mój w ogóle pierwszy koncert w życiu, nie wiedziałem co się może stać z aparatem fotograficznym, więc dla bezpieczeństwa zostawiłem go w autokarze. To był błąd...

Doskonale pamiętam moment wejścia na płytę stadionu. Od razu rzucała się w oczy monstrualna scena, po bokach której znajdowały się wielkie okrągłe płachty zasłaniające podwieszone kolumny. Płachty były koloru fioletowego a na nich białe litery: na lewej d i na prawej M. I te wszystkie ekrany i wielgaśne symbole z okładki SOFAD („Metal Men”) wiszące w tyle sceny. To wszystko naprawdę było ogromne!
Zakupiwszy uprzednio koszulki, dostaliśmy się bez większych kłopotów na odległość mniej więcej 5-7 metrów od sceny. Czuło się jak napięcie rośnie... Wraz z upływem czasu robiło się coraz bardziej tłoczno, co chwila ktoś mdlał i był wyciągany przez ochraniarzy. Atmosfera zbliżającego się koncertu oraz bodajże 30-stopniowy upał robiły swoje... Okrzykom „Depeche Mode, Depeche Mode” nie było końca. Co chwila ktoś gdzieś zaczynał, co oczywiście podłapywał cały stadion! To było naprawdę niesamowite przeżycie!;)
Dodatkowo pamiętam jak tam stałem i myślałem o tym, że to naprawdę niesamowite, że mój pierwszy koncert będzie dokładnie w piątą rocznicę 101-nki...
Przed godziną 20 na scenie pojawili się techniczni; wszyscy ubrani w czarne T-shirty z czarnym napisem DEVOTEE;) Pamiętam, że jeden z technicznych miał długie do ramion czarne włosy i brodę, generalnie wyglądał jak Dave. Chwila konsternacji i nagle cały stadion zaczął wrzeszczeć, bo wszyscy myśleli, że to Dave;) Człowiek chyba zrozumiał sytuację, bo podszedł do krawędzi sceny i śmiejąc się zaczął do nas machać;)

O godz. 20 na scenie pojawiła się pierwsza znana twarz z obozu DM, Andy Franks, który oznajmił, że teraz wystąpi support z Czech, zespół Toyen, i że on prosi nas o miłe przyjęcie zespołu;) I na scenie pojawiło się 3 lub 4 kolesi grających, o ile dobrze pamiętam, bardzo typowy rock, coś w stylu Dire Straits. Ciężko było się dostosować do prośby Franks’a. W stronę zespołu poleciały kępy trawy. Pamiętam, jak jeden z gitarzystów grał przez chwilę z taką kępą, która mu zawisła na gryfie między strunami;) Zespół zszedł ze sceny po ok. 30 minutach.
Po Toyenie nastąpiła kolejna przerwa. Odliczanie się zaczęło... Po rusztowaniach, przy aplauzie publiczności, wchodzili do góry ludzie od świateł punktowych. Zostały również podwieszone wielkie kotary zasłaniające scenę. Wielka chwila się zbliżała...

I stało się. O godz. 21 z minutami zaczyna rozbrzmiewać z głośników burza. Do tego błyski, które jednak ginęły w świetle dnia. Zaczyna się niesamowity wrzask, ludzie non-stop skandują „Depeche Mode, Depeche Mode”. Na scenie wciąż nic nie widać, kotary konsekwentnie zasłaniają wszystko... Nagle pojawiają się! Między lewym wejściem na scenę a lewą kotarą widać jak wchodzą. Najpierw Fletch, później Martin, Alan i na końcu Dave. Po chwili rozpoczyna się Higher Love. Jedni wyją, inni płaczą, wrzeszczą... a jeszcze inni krzyczą do Dave’a, żeby wyszedł za tych kotar;) Cały stadion był dosłownie w ekstazie! Ja miałem to szczęście, że stałem pod takim kątem, że przez cały czas w trakcie Higher Love widziałem Dave’a. I nagle jest, wychodzi zza kotar na przód sceny. Cały ubrany na biało, w białych dzwonach, koszuli z wielkimi żabotami i w czarnej błyszczącej marynarce. Atmosfera sięga zenitu...
Rozpoczyna się Policy Of Truth. Wszyscy skaczą, klaszczą i śpiewają. Już wtedy na samym początku od wrzasku i tego całego napięcia, usta tak mi wysychają, że język prawie mi się przylepia do podniebienia;) Ochroniarze zaczynają polewać ludzi wodą z butelek oraz rzucać butelki w publikę. Pamiętam, jak podwinąłem rękawy katany jeansowej, którą miałem na sobie (tak, to było mądre z mojej strony, że poszedłem w niej na koncert...) i zlizywałem z rąk wodę, którą kropnęła mi na ręce...
Po Policy Of Truth, Dave krzyczy „Good Evening Prague” a publika dosłownie szaleje.
I tutaj szok: zaczyna się World In My Eyes w wersji z maxi-singla. W życiu nie przypuszczałem, że na tej trasie promującej za uznane wtedy za rockowe SOFAD, dM zacznie jakiś utwór od motywu z remixu...
Kolejny utwór, Walking In My Shoes. Intro również zaczerpnięte z remixu. Na ekrany wchodzą kobiety-ptaki a wraz z nimi idzie Dave z rozpostartymi rękami. To był niemalże trans, tak to wszystko wyglądało...
Koncert jedzie do przodu, publika spija każde słowo Dave’a... Zaczyna się Behind The Wheel. Mimo, że do tego czasu i tak już każdy z nas był totalnie poruszony tym, co się działo na scenie, jednak to było to, na co każdy z nas czekał: stare dobre DM! Lepszego utworu w tym momencie chyba nie mogli zagrać... Ten numer to był po prostu taki wgniatacz w glebę! Wszyscy są jak w ekstazie, każdy skacze jak oszalały. Jak opowiadali znajomi, którzy byli na trybunie, z góry wyglądaliśmy jak jedna wielka podskakująca masa;) Temperatura cały czas utrzymuje się na najwyższym poziomie, niesamowite gorąco, ochroniarze cały czas rzucający publice butelki z wodą. Dave szaleje, biega po scenie co chwila wbiegając pod d lub M. Wszędzie tam, gdzie znajduje się Dave, w tym kierunku pchają się ludzie, niezależnie od tego jak daleko stoją... Panuje niesamowity ścisk. Pod koniec Behind The Wheel, Alan wchodzi z solówką, która przecież 3 lata wcześniej na trasie była przejściem do Route 66. Pamiętam, że przeszła mi przez głowę taka myśl, jednak po chwili utwór się skończył.
Zaczyna się Stripped i tu kolejne zaskoczenie. Niesamowity głęboki bas otwierający numer wbija mnie w ziemię. „Metal Men” rozjeżdżają się na boki i na dużych ekranach jakaś ręka zaczyna pisać słowo „Stripped”. I do tego półnagie kobiety na mniejszych ekranach. To wszystko razem było takie tajemnicze i niesamowite zarazem.
Rozpoczyna się Condemnation. Pamiętam, jak w pewnym momencie na chwilę odwróciłem się do tyłu. Od tego widoku aż mi ciary przeszły po plecach: dosłownie wszyscy stali zwróceni do sceny z podniesionymi i złączonymi rękami jak do modlitwy! To właśnie były momenty, które tylko mogły pojawić się na Devotional Tour... No i do tego Gore robiący chórki na górnej części sceny. Widząc go tam stojącego z rozpostartymi rękami i wyjącego do mikrofonu (co wtedy było zupełną nowością w jego zachowaniu scenicznym), pomyślałem sobie, że chyba jest nieźle naćpany...;)
Jednak swoje utwory Martin zaśpiewał spokojnie, jak to na niego w tamtych czasach przystało. Lecz tu kolejne zaskoczenie: Death’s Door tylko z akompaniamentem fortepianu! W porównaniu z tym co do tej pory się już wydarzyło na stadionie, było to takie spokojne... Wyglądało to i brzmiało trochę, jak Somebody na poprzednich trasach, jednak Alan naprawdę siedział przy fortepianie.
Później zaczyna się Mercy In You, powrót Dave’a na scenę. O ile dobrze pamiętam, to w tym momencie leci w publikę ręcznik numer 1. To, że się ostro zakotłowało w miejscu gdzie spadł ręcznik (gdzieś po prawej stronie, w okolicy litery M), to mało powiedziane...
Po tym utworze na scenę wjeżdża z prawej strony perkusja. Wszystko było jasne, zaczyna się I Feel You. Pamiętam, że dużo osób wpatrywało się wtedy w Alana grającego na perkusji. Było to praktycznie niewyobrażalne dla nikogo, że coś takiego kiedykolwiek nastąpi...
W połowie I Feel You, Dave biegnie na lewo pod d, upada na kolana. Publika szaleje. W tym momencie czescy ochroniarze zgotowali nam niespodziankę... Prawdopodobnie chcąc się wykazać troską o ludzi, odpalili armatkę wodną pod ciśnieniem z lodowatą wodą! Ludzie z pierwszych rzędów dosłownie zaczęli padać do tyłu jak zboże. Wszyscy byliśmy o włos od połamania nóg...
Następnie kolejne zaskoczenie: zaczyna się Never Let Me Down Again a Alan nadal siedzi za perkusją! Jednak utwór już od samego początku brzmi niesamowicie. Szkoda tylko, że było to krótka wersja, bez żadnej wstawki. No i do tego te ręce... Pierwszy raz w życiu przeżywamy ze znajomymi wielkie machanie rękami, w którym bierze udział 20000 ludzi a przed nami stoi Dave i dyryguje!
W trakcie Rush, Dave w refrenie 2 razy nie śpiewa dwóch wersów. Pamiętam to wielkie zaskoczenie: „jak to, słyszeliście to??? Zmienił tekst, nie zaśpiewał, przecież nigdy tego nie robił?!”.
In Your Room muzycznie bezapelacyjnie bił na głowę wersję płytową już od pierwszych taktów. Trzeba było po prostu tam być i to usłyszeć na żywo, to basowe intro płynące z kolumn koncertowych, głęboki śpiew Dave’a... Wtedy wgniotło mnie już w ziemię zupełnie. Do tego te wszystkie obrazy, twarze kobiet, światła. Klimat był totalnie mistyczny, nie do opisania...
Po In Your Room, Dave krzyczy „thank you, good night!” Wierzyć mi się nie chce, że to ma być już koniec. Byliśmy w takiej ekstazie, że miało się wrażenie, że koncert trwa dopiero pół godziny, a oni już schodzą ze sceny...
Ciągłe skandowanie „Depeche Mode, Depeche Mode” i po kilku minutach wychodzą na scenę. W publikę leci ręcznik numer 2, gdzieś tam niedaleko litery M rozgrywa się bitwa...
Zaczynają grać Personal Jesus i ponownie szał na stadionie. To samo dzieje się przy Enjoy The Silence. Do tego po raz kolejny zaskoczenie z obrazami wyświetlanymi na ekranach...
Zespół po raz kolejny schodzi ze sceny. My cały czas jednak domagamy się bisu! Wrzaskom i okrzykom nie ma końca.
Po kilku minutach wracają. Zaczyna się Fly On The Windscreen! To było po prostu niemożliwe!!! Nigdy nie przyszło mi do głowy, że po Black Celebration Tour mogą kiedykolwiek zagrać ten numer! Myślałem, że został on zupełnie zapomniany. Do tego jeszcze ta hipnotyczna wersja... Scena totalnie spowita w kolorze czerwonym. Nagle dzieje się coś, czego absolutnie się nikt z nas nie spodziewał: okazało się, że 3 wielkie konstrukcje, które wisiały wysoko nad sceną (na których były zamocowane kotary oraz dodatkowe światła), w trakcie przerwy, gdy na scenie panowała totalna ciemność, zjechały do dołu. Teraz wraz z początkiem utworu podjeżdżały wolno do góry święcąc na około czerwonym mocnym światłem. Wszyscy tam staliśmy ze szczękami przy samej ziemi...
Na zakończenie Everything Counts. Chyba każdy był pewien, że oni to zagrają. Tuż przed końcem jeszcze jedno zaskoczenie: Dave biegnie na lewo sceny, pod literę d. Tam leżała polska flaga, którą ktoś wcześniej wrzucił. Dave przeszedł przez odsłuchy, podniósł ją do góry i po kilku sekundach odrzucił w publikę! Trzeba było zobaczyć wtedy miny Czechów i usłyszeć nasz ryk, bo wbrew pozorom Polaków na tym koncercie mało nie było.
Następnie chóralne odśpiewanie końcówki przez 20000 ludzi, Dave wykrzykuje „See you next time” i schodzą ze sceny...

Koncert się skończył, nikt z nas nie mógł uwierzyć, że to już naprawdę koniec... Pamiętam dwie zapłakane dziewczyny, które jeszcze przez kilkanaście minut leżały wtulone w siebie przy barierce...
Mimo, że nie miałem aparatu ze sobą na koncercie, pomyślałem, że nie wszystko stracone. Pobiegłem do autokaru i bez problemów wszedłem ponownie na stadion, gdzie udało mi się zrobić kilka zdjęć. Niestety, mój aparat nie był szczytem ówczesnej techniki, film miałem też dosyć słaby, więc zdjęcia sceny, jako, że aż tak jasno nie było, nie wyszły za dobrze... Trochę szkoda, jednak to co najważniejsze pozostanie w moim sercu.

Od tamtego czasu przeżyłem już niejeden koncert Depeche Mode i niejedno wydarzenie związane pośrednio lub bezpośrednio z członkami zespołu. Jednak ten pierwszy koncert pozostanie na zawsze tym, co zawsze przeżywa się najgłębiej i zapamiętuje na całe życie. Kto by pomyślał, że to już 10 lat minęło...


Pn cze 20, 2011 17:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
no i pięknie :brawo:


Pn cze 20, 2011 18:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
i bedzie ponownie za czas jakis...


Pn cze 20, 2011 19:51 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
NIESAMOWITE!!! Zaparło mi dech....takie coś mogę czytac i czytać bez końca! Brawo! :brawo:


Wt cze 21, 2011 9:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: 18.06.93 Prague, Sparta Praha - Letna Stadion
Jack się spiał, to jeszcze fan o nicku Jogi:
http://www.modeontheroad.pl/random/1993 ... aga-2.html
i fan o nicku Seba:
http://www.modeontheroad.pl/random/1993 ... aga-3.html


Pn cze 27, 2011 12:22 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: 18.06.93 Prague
Cześć
To jeszcze kilka słów o koncercie z Pragi z 93.

W fanzinie "Newspaper for the masses" nr 5( teoretycznie wrzesień ) wydawanej przez Damiana Siekaja z Sosnowca Satellite pisała:
Cytuj:
"Teraz kilka zdań o pewnym misterium ,które odbyło się , wbrew pozorom , na Ziemi. Mija któraś tam rocznica koncertu W Pradze. Moje życie dzieli się na dwie części - do osiemnastego czerwca i po nim.Poza wzlotami , zlotami , upadkami w strefie marzeń nie do zrealizowania pozostawało realne spotkanie z"NIMI" . Słuchanie i odbieranie rzeczywistej muzyki ,żywego głosu , rejestrowanie zachowań , gestów , które układałabym później w obrazy w ciszy mojego tajemniczego ogrodu.To banalne słowa ,ale trudno określić moment , gdy jakieś przeznaczenie zadziała.Zaczęło się od faktu,że dzięki kilku osobom z Poznania nierealne stało się realne.
Dzięki nim znalazłam się w autokarze, który w przeddzień koncertu wylądował w Pradze.Praktycznie mało do mnie docierał fakt,iż nie jest to zwykły prozaiczny wypadzik z grupka znajomych.Przy wjeździe do miasta , na obrzeżach pojawiły się duże plakaty , zawiadomienia o koncercie ,które wywołały nasza euforię. Musieliśmy wyglądać niesamowicie , jak razem wzięci jeźdźcy apokalipsy - pięćdziesiąt miotających się ludzi z pozoru dorosłych.Robiła się atmosfera i było wspaniale.Gdy się miało szczęście to w centrum można było spotkać depecha , trafić do sklepiku z plakatami i przedsprzedażą biletów , trzasnąć sobie tam kilka atrakcyjnych zdjęć. Ktoś z większym pożarem mózgu dopatrzył się limuzyny uwożącej wspaniała czwórkę.To był przedsmak tego co miało się dziać w dniu koncertu.Spać poszliśmy dosyć późno. to nic ,ze domki miały oszałamiającą powierzchnię 10 m2, duża ilość sprzętów w liczbie czterech itp.A jeszcze jakiś cwaniak obudził nas już o piątej. To wszystko mięta,i tak chcieliśmy jak najszybciej znaleźć siw w pobliżu stadionu.Hormony podskakiwały niepokojąco na widok"czarnej masy" koczującej pod obiema bramami."From Poland"było trochę.Wpadliśmy w ramiona ekipy z Zielonej Góry, brothers z Sosnowca , był tez Polo , Anka,...Spotkanie rodaka było na skalę światową.Jakaś taka jedność,której choć cześć powinniśmy zaszczepić na zlotach , przywrócić ją do życia z niedawnej przeszłości.Po szybkim "oblukaniu" sytuacji zajęliśmy miejsca siedzące /luksus na gazetach/.Ta sielanka trwała krótko, bo padło hasło"powstań" i przebierając nóżkami postaliśmy sobie do osiemnastej.Niestety dały o sobie znać antagonizmy międzynarodowe i niektórzy znaleźli się na liście do odstrzału. To było trochę dołujące - byliśmy wszyscy depechami , przed nami były najpiękniejsze chwile życia .Zamiast łączyć się w coś specyficznego , warczeliśmy na siebie , rozdzielając ciosy i epitety.Wielu zatraciło gdzieś pewne ważne wartości, a może wcale nie jesteśmy wyjątkowi?Mniejsza z tym niemiłym faktem.Zabawa zaczęła się w momencie gdy pościły barierki. a naiwni ochroniarze chcieli powstrzymać opętany tłum.To był "droga przez mękę" potem szaleńczy bieg przez boisko - jak najbliżej sceny- i kolejna stójka przez cztery godziny.W międzyczasie latały butelki z woda , latali góra ludzie ,którzy okazali się mniej odporni.Pograł jakiś czeski zespolik , a nasze możliwości oczekiwania były na wyczerpaniu.to wszystko trwało tak długo ,ze gdy zwieszono owe"zwiewne zasłonki" nie mogliśmy uwierzyć,ze to już.Rozległy się dźwięki imitujące burzę, zapalono niesowite światła.Na kurtynach pojawiły się cienie czterech osób i ... usłyszeliśmy pierwsze takty HIGHER LOVE.Nasz krzyk zgłuszył głos Davida ,który swoim pojawianiem się wywołał powszechna ekstazę.To może śmieszne , niezrozumiałe ,ale nie potrafię racjonalnie określić tego co się ze mną działo.Pozostały w mojej głowie oderwane obrazy , fragmenty , z których się nie da poskładać całości. Nie chce tu pisać o uczuciach , bo tego nie da się wyrazić , po co je spłycać, nadając im jakieś etykiety , które zwężają tylko sens i praktycznie nie oddają rzeczywistości , po co sprowadzać je na ziemię .Teraz nie mogę uwierzyć,ze tam byłam , minęło zbyt szybko. dla NICH to koncert jeden z wielu ,które były i będą , może mało istotny,ale co mi szkodzi myśleć ,że w jakimś stopniu także go zapamiętają .Wiem jedno - to nie może być ten pierwszy i ustani raz , nie zgadzam się.Zrobię wszystko by powtórzyć ową BLACK CELEBRATION - każde inne określenia tego dnia wydaje się zbyt puste."

- SATELLITE-

http://imageshack.us/photo/my-images/847/p1030709.jpg/
Obrazek
http://imageshack.us/photo/my-images/143/p1030710g.jpg/
Obrazek

Z Zielonej Góry do Pragi 93 wybrało się już 17 czerwca ok. 9 osób - pociągiem do Jeleniej Góry ( był taki jakoś 1-2 w nocy ) ,później pks-em do Harahowa i stamtąd czeskim pks-em do Pragi ( było sporo "wolnego" czasu ok. 2 dni w Pradze ).
Pojechał Adaś ( blondyn ), Andrzej z Gorzowa , Magda ( blondynka ) , Gajor , Komisarek , Majesiu , Remik , jakiś "cywil" i ja .Obrazek
Inna grupa pojechała autokarami z Poznaniem. :roll:
Przed i w trakcie koncertu co mógł to filmował depech z Głogowa ksywka Bongu.

Kilka kawłaków z tamtego koncertu
Never Let Me Down Again
http://www.youtube.com/watch?v=YEZ9Njct ... re=related
Rush
http://www.youtube.com/watch?v=7NEumE5E ... re=related
Intro
http://www.youtube.com/watch?v=y4OXOEfY ... re=related
Policy Of Truth - TV Pro - kawałek
http://www.youtube.com/watch?v=DT-nrgGKM9g
Enjoy the silence
http://www.youtube.com/watch?v=SZN8BVg7 ... re=related
Mercy in you
http://www.youtube.com/watch?v=B8uiwKPczfQ

I jeszcze porcja zdjęć z Pragi
http://fotokoncerty.krokodyl.superhost. ... y.php?k=1#


PozdrawiamObrazekObrazek


Pn wrz 05, 2011 10:31 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: 18.06.93 Prague
Cześć.
Recenzje z prasy czeskiej i słowackiej odnośnie koncertu z Pragi 93 - 4 części
"Seriál : Oddaná Sparta 1993"
http://depeche.cz/web/sparta

mechaniczne tłumaczenie
http://translate.google.pl/translate?hl ... rmd%3Divns
1
http://translate.googleusercontent.com/ ... XzFXNodW7g
2
http://translate.googleusercontent.com/ ... xoazSzq0nw
3
http://translate.google.pl/translate?hl ... rmd%3Divns
4
http://translate.googleusercontent.com/ ... _6zPN1ew4Q

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek ktoś kogoś poznaje?Obrazek
Obrazek


POZDRAWIAM


N wrz 18, 2011 10:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 6:30 am
Posty: 1740
Lokalizacja: WĄBRZEŹNO (WSZECHŚWIAT)
 
Post Re: 18.06.93 Prague
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek


Śr gru 19, 2012 13:32 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: 18.06.93 Prague
cześć


Jakiś dobrodziej wrzucił (16 września 2012) Depeche Mode live in Prague 18.06.1993 (full concert) :brawo:
http://www.youtube.com/watch?v=FlFwq3eRLAg

pzdr.


Pn mar 04, 2013 19:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: 18.06.93 Prague
dzisiaj równo 24 lata od koncertu w Pradze na Sparta Stadium (wtedy działkaliśmy, że to już równo 5 lat od Pasadeny na Rose Bowl i to taki szmat czasu :)... )

Obrazek
Obrazek

pzdr.


N cze 18, 2017 10:42 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:36 pm
Posty: 93
 
Post Re: 18.06.93 Prague
veni vidi vici !!!


Śr cze 21, 2017 22:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: 18.06.93 Prague
jutro strzeli :) ćwierćwiecze oraz 30 lat od Pasadeny :roll:

pzdr.


N cze 17, 2018 11:36 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:36 pm
Posty: 93
 
Post Re: 18.06.93 Prague
1993 Rozprawiczenie :lol:
2018 Swiętowanie :fletch: :beer: :nlmda:


Pn cze 18, 2018 5:20 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:36 pm
Posty: 93
 
Post Re: 18.06.93 Prague
30 lat minęło jak jeden dzień :lol: :fletch: :nlmda: :beer:


N cze 18, 2023 11:57 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team