Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
30.07.85 Warszawa, Torwar 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post 30.07.85 Warszawa, Torwar
Intro [excerpt from Master And Servant (voxless)]
Something To Do
Two Minute Warning
Puppests
If You Want
People Are People
Leave In Silence
New Life
Shame
Somebody
Shake The Disease
Lie To Me
Blasphemous Rumours
Told You So
Master And Servant
Photographic
Everything Counts
See You
Shout!
Just Can't Get Enough

http://www.modeontheroad.pl/concerts/some-great-reward/1985.07.30-wawa.html

ObrazekObrazek
Obrazek

Zdjęcia Pap'owskie

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Zdjęcia moje, w sensie prywatne

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Ostatnio edytowano Pt maja 27, 2011 20:41 pm przez Więcor, łącznie edytowano 2 razy



Pt maja 20, 2011 21:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa
Ja mam więcej biletu :D
Obrazek


So maja 21, 2011 20:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
1985 rok.
Słuchałem sobie w sobotę Listy Przebojów Trójki, gdy Niedźwiecki zapowiedział koncert zespołu DEPECHE MODE.Fanem może jeszcze nie byłem, ale wszystkie płyty znałem.Wałkowałem wtedy na okrągło Some Great Reward.Jako że w lipcu zarabiałem kasiorkę na resztę wakacji postanowiłem, że pojedziemy z dwoma kumplami do Warszawy na ten koncert.
Warszawa przywitała nas upałem.Na słupach w okolicy Centralnego były porozwieszane plakaty informujące o koncercie.Była też informacja, że w Domach Towarowych Centrum ( albo Wars, albo Junior) będą sprzedawane bilety.Udaliśmy się tam i byliśmy pierwsi w kolejce.Kolejka szybko się wydłużała.O ustalonej godzinie przyszedł starszy pan.Rozłożył turystyczny stolik. Postawił na nim metalową kasetkę, wyjął plakat i zaczął sprzedawać bilety :)
Ucałowałem bilety i poszliśmy w miasto.Po mieście chodziły grupki fanów DM i zacząłem już czuć mrówki na plecach, bo wiedziałem,że wydarzy się coś niesamowitego.Było dużo czasu, więc tradycyjne lody w Hortexie i poszliśmy do kina Relax na film z Davidem Bowie "Zagadka nieśmiertelności". Pamiętacie ten film. Pojawił się tam zespół Bauhaus z hiciorem "Bela Lugosi's Dead".
Po filmie pod Torwar a tam już sporawy tłum.Nie będę ukrywał, że najlepiej prezentowali się fani z Niemiec, czy Anglii.No ale takie były biedne czasy.Siedzieliśmy na trawie obok Torwaru.Kiedyś w miejscu gdzie teraz jest parking była trawa :) .Pod Torwar podjechał autobus Orbisu i z hali wyszli wszyscy członkowie DM.Mieli próbę przed koncertem.Szybko weszli do autobusu.Dave usiadł po lewej stronie autobusu.Ja podbiegłem do szyby i przybiliśmy sobie piątkę przez szybę.Byłem zajarany jak 150 :)
Wtedy też ochrona traktowała ludzi jak bydło.Widać taka nasza polska tradycja. Miejsce miałem jakieś 50-60 metrów od sceny.Można było spotkać tu i ówdzie chodzące Vipy.Ja spotkałem Marka Jackowskiego z Maanamu i Macieja Januszko z Mechu :)
Pamiętam, że bardzo podobał mi się support.Na scenę wyszli ubrani w białe kitle muzycy i zrobili fajne show.
A koncet DM był mega zaczepisty.Ja swoją koncertową "karierę" rozpocząłem w 1982 roku koncertem BUDGIE.Potem był IRON MAIDEN, UFO, CLASSIX NOUVEAUX....No ale to było MEGA.Samego koncertu nie opisuję, bo zapewne duża większość go zna z Bootlegów audio - video.
Wracałem po tym koncercie już jako FAN .
A było to fajne koncertowe lato, bo w sierpniu w Gdańsku byłem jeszcze na Classix Nouveaux (drugi raz) i 30 sierpnia w Sopocie wystąpił KAJAGOOGOO.
Po koncercie DM na ścianach zacząłem gromadzić plakaty.
I od tego czasu stałem się zbieraczem vinyli :)


Ostatnio edytowano N maja 29, 2011 17:17 pm przez daRek, łącznie edytowano 6 razy



So maja 28, 2011 16:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
Czy Ty czasem z moim starym, przed wojna nie chodziliscie do jednego warzywniaka? :D

Pozazdrosic. Znam te wszytskie historie z poziomu 9-latka. Za gnój niestety , zeby sie zabrac z ekipą brajdola.

A jak kwit kupowales od dziadka to mozna bylo sobie miejsce wybrac czy po kolei z bloczku ? :wink:

Szkoda, ze aparatu nie miales. Teraz foty z autokaru bylyby bezcenne. NIe ma zadnych fot a przynajmniej ja nie widzialem. A przeciez byli i na Starowce i Martin w domach centrum, ze o Victorii nei wspomne.


So maja 28, 2011 16:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
Bilety były chyba z bloczku, nie pamiętam.
Miałem gdzieś zdjęcia z gazet i recenzje tego koncertu, ale nie mogę tego znaleźć.
Jak znajdę to wkleję.


So maja 28, 2011 17:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
Z Magazynu Muzycznego to i ja mam i tylko tam byly. Chodzi mi o foty prywatne.


N maja 29, 2011 15:56 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
rewelacyjna historia daRek!


N maja 29, 2011 16:54 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
Obrazek


Pt cze 03, 2011 22:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
Promocyjny plakat ze slupa zdjety. Oczywiscie byl bialy i jest tylko do polowy. Niestety.

Obrazek
Obrazek


Pt cze 03, 2011 22:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
Spić Więcora i zabrać jemu te "relikwie". To mój chytry plan :!:
Wszak u mnie jest ich najlepsze miejsce :!:


So cze 04, 2011 12:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 6:30 am
Posty: 1740
Lokalizacja: WĄBRZEŹNO (WSZECHŚWIAT)
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
W dobrej jakości foty
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Fota z technikami koncertu
Obrazek


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2012 21:39 pm przez BLADY, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2012 11:11 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
To nie jest M&G. Fota zrobiona przed koncertem z technicznymi.


Cz gru 20, 2012 21:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
@darek Ty farciarzu!!!

30.07.1985 Warszawa Torwar.
Miałem wówczas 17 lat DM. Bilety były niebotycznie drogie, ja zakochany w ich muzyce na zabój, sprzedawałem co miałem, by zebrać kasę na ten bilet.
Niestety kasę zebrałem dopiero w dzień koncertu. Pozostawał mi jedynie samolot by zdążyć do W-wy, cóż na samolot nie miałem już kasy :twisted: .
06 lipca 1985 notowanie 170 i Shake The Diesese nr 1 na liście trójki, następne tygodnie też w samym czubie.
Byłem chory wiele m-cy, że ominęło mnie coś tak wspaniałego i niepowtarzalnego, co ja bym dziś dał by móc tam się przenieść?

Nie byłem również na Classix Nouveaux,a tu również zapłacił bym wiele, by przenieść się wehikułem do Hali Olivia i zobaczyć Sala Solo w akcji live, zaliczyłem jedynie Kajagoogoo ale to tylko małe pocieszenie, zwłaszcza że byli już bez Limahla :wink:.

Ja miałem odrębną ścianę dla Depeche Mode, gdzie były plakaty i moje rysunki a na 2 ścianie była reszta głównie kapele z nurtu New Romantic.
Mam za to oryginalny T-shirt z tej trasy SGR Tour i to moja relikwia z tamtych dni.


N lut 17, 2013 9:27 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn mar 20, 2006 19:03 pm
Posty: 276
Lokalizacja: W-wa ursus
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
daRek - Szacun Brachu !! Niesamowita opowieść !


N lut 24, 2013 18:43 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2013 19:59 pm
Posty: 6
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
ja tez tam byłam:) Przed jeszcze nie fanka, ale po absolutnie tak.
Na domówkach słuchało się DM, zwłaszcza dwóch pierwszych płyt, mieliśmy przegrane z vinyli na kasprzaka szpulowego:)
Z kwestii organizacyjnych za wiele nie pamiętam /tzn w kwestii kupna biletu - chyba wcześniej w Spatifie, czy jakoś tak, w kazdym razie w dniu koncertu bilet juz był:) . Wcześniej przez tydzień tyrałam jak osioł na plantacji porzeczek zeby kasę uzbierać...w końcu miało się tylko 17 lat, a dla rodziny to była "fanaberia" więc nie chcieli dofinansowac :/
Miałam tshirt włąsnoręcznie wyhaftowany z czarno/czerwoną nazwą zespołu:P
A w plecaku magnetofon grundig...
Siedziałam na takiej drewnianej bandzie oddzielającej miejsca siedzące od "lodowiska". Inaczej nic bym chyba nie zobaczyła;)
No i nagrywałam na tego grundiga...ale pod koniec juz nie wytrzymałam, wcisnełam magnetofon i plecak komuś kto siedział obok, i poszłam skakać blizej sceny...a jak się skończyło, wróciłam, i ten ktoś nadal tam był z moim plecakiem i grundigiem:)
Człowiek to był jakiś taki...bezmyślny w tym nastoletnim wieku....albo ludzie byli inni :)

Wszelkie relikwie koncertowe zaginęły niestety w pomroce dziejów....
za to na półce stoi dyskografia DM
ot, taka relacja pani w średnim wieku:P

To był mój pierwszy duży koncert w czasach licealnych. Jeszcze we wrześniu OMD na stadionie dziesięciolecia, a potem to juz studia, Marillion w Poznaniu, festiwal Marchewka 87 i 88 w hali Gwardii /m.in.Clan of Xymox i Wolfgang Press/....
piękne są wspomnienia:)))


Wt kwi 23, 2013 20:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
Nieśmiało spytam choć pewnie znam odpowiedz. Taśma z grundiga jest?


Wt kwi 23, 2013 20:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 23, 2013 19:59 pm
Posty: 6
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
niestety, nie:/
W sumie to były na niej głównie szumy i hałas, ale poszczególne utwory dało się rozpoznać...

Z lipcowego koncertu 2013 na pewno zostanie mi więcej pamiątek - dla wnuków;))))


Śr kwi 24, 2013 7:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
Lipcowy koncert jest jakby mniej interesujący niz tamten :8):
Zawsze mnie to zadziwiało. Zataszczylas calego grundiga ( ktos sobie teraz wyboraza, grundiga wniesc na koncert? :)), nagrywalas, po czym zgubiłas kasete. NIe mam wiecej nic do powiedzenia :wink:

Ta tasma jak skarb powinnya byc trzymana! Tym bardziej, ze nie ma żadnego zapisu audio. Ech.


Śr kwi 24, 2013 16:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
cześć Więcor

mam niepełny Torwar na kasecie - tylko do Somebody- przed intro jest zapowiedź pana konferansjera ( kto nim był ? nie wiem :? ) , przegrywałem od Agaty Narel na samym początku`90 , miała kontakty z ludźmi z stolicy ,zresztą "latała " po zlotach w drugiej połowie lat 80 , namioty Łeba itp.itd.
viewtopic.php?p=1049460#p1049460
http://img403.imageshack.us/img403/957/p1040215e.jpg
i są dwie prywatne foty :)
http://www.depechemode-forum.pl/viewtop ... 699#p23699

pzdr.


So kwi 27, 2013 10:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4338
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: 30.07.85 Warszawa, Torwar
PM mistrzu ;)


So kwi 27, 2013 14:20 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team