´╗┐ Depeche Mode - Zobacz w─ůtek - The Global Spirit Tour

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 1031 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 52  Nast─Öpna strona
The Global Spirit Tour 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Do┼é─ůczy┼é(a): N wrz 27, 2015 2:46 am

Post Re: The Global Spirit Tour
"Peter Gordeno from Depeche Mode" wtr─ůcaj─ůcy co par─Ö minut s┼éowa o elektronicznym outficie podczas prezentacji na klawiszach brzmienia fortepianu...

To jak dostrze┼╝enie w lustrze pierwszej zmarszczki czy epokowe odkrycie, ┼╝e istnieje m┼éodzie┼╝, kt├│ra zwraca si─Ö do ciebie per pani. Mimo ┼Ťwiadomo┼Ťci, ┼╝e z up┼éywem czasu i zmianami rozs─ůdek nakazuje po prostu si─Ö pogodzi─ç, towarzyszy temu zdziwienie dyskomfortem podszyte. I cho─ç pisanie post├│w "alan wr├│c" traktuj─Ö jako marnuj─ůc─ů czas i pr─ůd fanaberi─Ö, to obejrzenie powy┼╝szego filmiku pozwoli┼éo mi wej┼Ť─ç w buty i alanit├│w, i tych zawiedzionych tym, co si─Ö sta┼éo z brzmieniem Depeche Mode.

N pa┼║ 01, 2017 23:47 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): N wrz 05, 2004 11:01 am

Mi si─Ö podoba syntetyczne g┼éadkie brzmienie tego "fortepianu" na koncertach tak nie s┼éycha─ç mo┼╝liwo┼Ťci tego rolanda i wychodzi troch─Ö rozmem┼éane plumkanie jak to nazywacie ;)

Pn pa┼║ 02, 2017 0:16 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn sty 05, 2004 10:40 am

Smutne to, ale prawdziwe. Nie akceptuj─Ö, nie zrozumiem nigdy decyzji lider├│w zespo┼éu o w┼é─ůczeniu w sk┼éad koncertowy grupy Eignera i Gordeno, skr─Ötu w ca┼éy ten stadionowo-rockistowski antura┼╝, kt├│rego DM byli dla mnie od zawsze zaprzeczeniem. S┼éucham nowych p┼éyt, lubi─Ö je bardziej lub mniej, ale nie kupuj─Ö ju┼╝ bilet├│w na koncerty, nie chc─Ö ju┼╝ s┼éucha─ç, widzie─ç jak ci totalnie moim zdaniem nie rozumiej─ůcy muzyki DM kolesie demoluj─ů muzyk─Ö, kt├│r─ů kiedy┼Ť bardzo pokocha┼éem.

Pn pa┼║ 02, 2017 0:33 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt gru 15, 2009 0:53 am

anaground napisał(a):
"Peter Gordeno from Depeche Mode" wtr─ůcaj─ůcy co par─Ö minut s┼éowa o elektronicznym outficie podczas prezentacji na klawiszach brzmienia fortepianu...

Dokładnie to samo chciałem napisać po obejrzeniu tego filmu.

Niestety...

Pn pa┼║ 02, 2017 4:07 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt lut 03, 2017 9:53 am

Przykro si─Ö to wszystko powoli ko┼äczy. Ja pierwszy i jak do tej pory ostatni raz by┼éem na koncercie wtedy we wrze┼Ťniu 2001 roku bodaj┼╝e na S┼éu┼╝ewcu. I ten deszcz. Z perspektywy czasu uwa┼╝am, i┼╝ by┼éem szcz─Ö┼Ťciarzem gdy┼╝ wtedy ostatni czu┼éo si─Ö magi─Ö wielkiej, kultowej kapeli. W 2006 roku wybra┼éem mecz na MS w Niemczech, a potem ju┼╝ nie czu┼éem walenia na koncert potrzeby delikatnie rzecz ujmuj─ůc.

Pn pa┼║ 02, 2017 12:16 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn lut 04, 2013 20:14 pm

mort napisał(a):
Smutne to, ale prawdziwe. Nie akceptuj─Ö, nie zrozumiem nigdy decyzji lider├│w zespo┼éu o w┼é─ůczeniu w sk┼éad koncertowy grupy Eignera i Gordeno, skr─Ötu w ca┼éy ten stadionowo-rockistowski antura┼╝, kt├│rego DM byli dla mnie od zawsze zaprzeczeniem. S┼éucham nowych p┼éyt, lubi─Ö je bardziej lub mniej, ale nie kupuj─Ö ju┼╝ bilet├│w na koncerty, nie chc─Ö ju┼╝ s┼éucha─ç, widzie─ç jak ci totalnie moim zdaniem nie rozumiej─ůcy muzyki DM kolesie demoluj─ů muzyk─Ö, kt├│r─ů kiedy┼Ť bardzo pokocha┼éem.
Dok┼éadnie tak. Par─Ö dni temu DM gra┼éo 10 km ode mine. Nie kupi┼éem biletu, nie poszed┼éem, po prostu nie chcia┼éem tego samego ogl─ůda─ç od 1998 roku.

Pn pa┼║ 02, 2017 12:54 pm Zobacz profil WWW

Do┼é─ůczy┼é(a): So pa┼║ 01, 2005 15:25 pm

98 to bylo jeszcze co┼Ť , od tamtej pory ewentualnie Exiter Tour byl jeszcze tras─ů kt├│ra dawa┼éa rade . Promowa┼éa wg mnie najgorszy z najlepszych , a jednoczesnie najlepszy z najgorszych album├│w DM...ot taki lacznik miedzy starym a nowym . Od Exitera tylko jeden koncert zrobil na mnie wieksze wrazenie (RAH ) , pozostale to niestety odklepany scenariusz .....Jednak dalem sie naklonic na Krak├│w 2018 i na tym moje przygoda z koncertowym DM dobiega ko┼äca (niestety ) :evil:

Pn pa┼║ 02, 2017 17:54 pm Zobacz profil

To chyba nie byli┼Ťcie w Katowicach na DM :wink:

Pn pa┼║ 02, 2017 23:46 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn gru 22, 2003 1:23 am

Cytuj:
nie zrozumiem nigdy decyzji lider├│w zespo┼éu o w┼é─ůczeniu w sk┼éad koncertowy grupy Eignera i Gordeno

Cytuj:
nie rozumiej─ůcy muzyki DM kolesie demoluj─ů muzyk─Ö

Decyzja była prosta.
DM nie chcieli ju┼╝ 4 cz┼éonka zespo┼éu po odej┼Ťciu Alana, gdyby chcieli, to by go dawno znale┼║li.
Nie mieli ochoty na kolejne spory w zespole, nawet sam Martin i Dave to już było momentami za wiele (medialne szantaże Dava swego czasu).
Dlatego po odej┼Ťciu Alana nie poszli do agent├│w i nie powiedzieli:
"Znajd┼║cie nam kogo┼Ť czuj─ůcego nasz klimat i muzyk─Ö elektroniczn─ů, kogo┼Ť poch┼éoni─Ötego naszymi klimatami".
Gdyby wtedy tak zrobiono, to dzisiaj nie by┼éoby plumkaj─ůcego Gordeno, ale raczej co┼Ť w stylu tego, co wrzuci┼éa anaground.
Ale to, co powiedzano agentom to by┼éo pewnie co┼Ť w stylu:
"Znajd┼║cie nam dobrego rzemie┼Ťlnika, kogo┼Ť tylko do koncert├│w, kogo┼Ť kto nie b─Ödzie si─Ö zanadto wtr─ůca┼é, bo nie szukamy nikogo wi─Öcej do DM. Nie oczekujemy nikogo z klimat├│w electro, bo nie oczekujemy ┼╝adnego wk┼éadu tw├│rczego, ani pomocy czy inspiracji.
I Gordeno jest tego rezultatem. Jest kilka filmik├│w pokazuj─ůcy jego dzia┼éalno┼Ť─ç poza DM i go┼Ť─ç ewidentnie nie jest z tych klimat├│w.
Ale Martinowi i Davowi to my┼Ťl─Ö powiewa w jakich on siedzi klimatach. Wr─Öcz lepiej, ┼╝e nie w elektronice, bo to daje gwarancj─Ö, ┼╝e nie b─Ödzie si─Ö miesza┼é, pr├│bowa┼é na co┼Ť wp┼éywa─ç. I w tym w du┼╝ej mierze tkwi sekret ich d┼éugiej i zgodnej wsp├│┼épracy.
Dlatego Gordeno stoj─ůc przed klawiszami zaczyna naturalnie gra─ç od razu piano. Bo od tego jest, od jak najlepszego odtworzenia melodii martinowych kompozycji (bo to jest brakuj─ůcy element, kt├│rego nie s─ů w stanie dostarczy─ç Martin i Fletch). A fascynacji samplami i czaderskimi brzmieniami si─Ö od niego nie oczekuje. Zreszt─ů jego wk┼éad w brzmienie jest na tyle ma┼éy, ┼╝e nie podnieca si─Ö wgranymi w syntezatory efektami, bo i tak wciska tylko co ma wciska─ç. Tym bardziej, ┼╝e na mocno elektronicznych kawa┼ékach stoi ich a┼╝ trzech za parapetami, wi─Öc z prostymi akordami i wyuczonymi loopami daj─ů sobie wtedy rad─Ö Martin z Fletchem, a rola Gordeno wtedy, r├│wnie┼╝ wobec obecno┼Ťci perkusji, maleje.

Poza tym, je┼Ťli chodzi o plumkanie, to cz─Östo powstawa┼éo ono ostatnio na bazie szybkich utwor├│w, kt├│re Martin chcia┼é za┼Ťpiewa─ç na koncertach jako ballady (But Not Tonight, Shake The Disease, Strangelove). Wi─Öc ja si─Ö pytam, czego oczekujecie ? ┼╗e Gordeno mia┼é u┼╝y─ç oryginalnych d┼║wi─Ök├│w z tych utwor├│w, tylko spowolnionych ? Czy te┼╝ mia┼é mo┼╝e dla nich stworzy─ç ca┼ékiem nowe live aran┼╝e w wolniejszej wersji ? Niby dlaczego on a nie Martin mia┼éby sobie tym g┼éow─Ö zawraca─ç, je┼Ťli nie jest cz┼éonkiem zespo┼éu, nikt go o to nie prosi i najwidoczniej te┼╝ za to nie p┼éaci ?

DM najwidoczniej nie uwa┼╝aj─ů, ┼╝e ci kolesie im cokolwiek demoluj─ů, skoro Martin zaprosi┼é Gordeno do wsp├│┼épracy na jego trasie solo. Co wi─Öcej, na tej trasie lecia┼éo niemal samo plumkanie przez 18 utwor├│w, czy to te┼╝ wina Gordeno ? https://www.youtube.com/watch?v=nZq0xI61tTQ
Facet jest po prostu w pracy, gra jak mu ka┼╝─ů, jak Dave ma wen─Ö tw├│rcz─ů to przybiega mu zapoda─ç melodie, itd. Jest dobrze dobranym przy*pasem, a ┼╝e irytuj─ůcym ? Martin i Dave maj─ů z pewno┼Ťci─ů gdzie┼Ť, ┼╝e on si─Ö tytu┼éuje cz─Ö┼Ťci─ů DM tak d┼éugo jak to oni maj─ů pe┼én─ů kontrol─Ö nad kluczowymi sprawami i materia┼éem muzycznym. Nawet przecie┼╝ z Antonem si─Ö swego czasu po┼╝egnali na jaki┼Ť czas, w zasadzie bez powodu, po czym Anton si─Ö ┼╝ali┼é, ┼╝e chyba nigdy go nie doceniali. Wi─Öc dlaczego nie mieliby zmieni─ç Gordeno ?

A swoj─ů drog─ů skoro niekt├│rzy uzmys┼éawiaj─ů nawiedzonym alanitom, ┼╝e Alana juz d┼éu┼╝ej nie ma w zespole ni┼╝ by┼é, to ja przypominam, ┼╝e Gordeno jest ju┼╝ z nimi 19 lat (Alan by┼é 13), zagra┼é pewnie ze dwa razy wi─Öcej koncert├│w ni┼╝ Alan i wzi─ů┼é te┼╝ udzia┼é w komponowaniu. I pewnie b─Ödzie z nimi gra┼é do ko┼äca. Nie wiecie te┼╝ jakie dok┼éadnie relacje ich ┼é─ůcz─ů, ale wszystko wskazuje na to, ┼╝e ┼Ťwietnie im si─Ö razem pracuje i si─Ö dobrze rozumiej─ů. W roku 2000 raczej by tak nie powiedzia┼é. Dzisiaj m├│wi i widocznie wie, ┼╝e mo┼╝e.

Tak wi─Öc dla mnie to ca┼ée narzekanie na Gordeno jest w tej samej lidze, co wzdychanie za Alanem. Wzi─Öli se plumkacza to go maj─ů, taki im odpowiada. ┼╗e m├│wi o elektronicznym outficie ? Fletcher w co drugim zdaniu m├│wi o 'electronic band', wi─Öc to on pierwszy jako cz┼éonek zespo┼éu powinien co┼Ť z tym zrobi─ç.

To samo si─Ö tyczy perkusji, na kt├│rej obecno┼Ť─ç pewnie ma troch─Ö wp┼éyw to, ┼╝e USA i inne regiony maj─ů dzi┼Ť znacznie wi─Öksz─ů wag─Ö koncertow─ů dla DM ni┼╝ kiedy┼Ť. W drugiej po┼éowie lat 80 nie trzeba by┼éo perki jak si─Ö gra┼éo g┼é├│wnie w Europie i w du┼╝ej cz─Ö┼Ťci dla rozkochanych w electro Niemc├│w. Poza tym wtedy puszczali perkusj─Ö cz─Östo z ta┼Ťmy, co dzi┼Ť przy koncertach dla takich t┼éum├│w ┼Ťrednio pasuje. Co do 'stadionowo-rockistowskiego antura┼╝u' to moim zdaniem w r├│wnym stopniu co perkusja kreuje go Dave. I nawet nie tyle wygl─ůdem co samym wokalem. I z tym perka dobrze wsp├│┼égra i pewnie to Davowi najbardziej na niej zale┼╝y. Ale osobi┼Ťcie wola┼ébym ju┼╝ ┼╝eby mniej skaka┼é i bardziej si─Ö na wokalu skupi┼é, a mo┼╝e nawet uda┼éoby si─Ö przyspieszy─ç niekt├│re utwory, bo mam wra┼╝enie ┼╝e niekt├│re (np. Enjoy) s─ů grane w wyra┼║nie wolniejszym tempie niz kiedy┼Ť, a ich powera pr├│buje si─Ö zast─ůpi─ç waleniem w b─Öbny, okrzykami i efektami ┼Ťwietlnymi. Ale og├│lnie sama obecno┼Ť─ç perkusji nie wyklucza bogatej elektroniki. Rockowy charakter to bym raczej zacz─ů┼é zmienia─ç od wyrzucenia najbardziej rockowych (i ogranych) kawa┼ék├│w, jak I Feel You, czy Personal, a dodania np. Blasphemous Rumours. Ale to znowu jest w gestii zespo┼éu a nie Eignera.

Wt pa┼║ 03, 2017 1:48 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): So pa┼║ 01, 2005 15:25 pm

dK napisał(a):
To chyba nie byli┼Ťcie w Katowicach na DM :wink:

Byli┼Ťcie , byli┼Ťcie :beer: scenariusz tez byl odklepany , tylko publika z mniejsza liczba przypadkowych os├│b a i brak smartfon├│w zrobil swoje

Wt pa┼║ 03, 2017 19:31 pm Zobacz profil

@Born. Musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e pi─Öknie to wszystko uj─ů┼ée┼Ť i uargumentowa┼ée┼Ť - w spos├│b bardzo logiczny i uporz─ůdkowany. A┼╝ mi┼éo si─Ö czyta┼éo, cho─ç tre┼Ť─ç niekoniecznie jest mi┼éa :brawo:

Wt pa┼║ 03, 2017 22:02 pm

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn sty 05, 2004 10:40 am

Born napisał(a):
Wzi─Öli se plumkacza to go maj─ů, taki im odpowiada.

Jest dla mnie oczywistym, ┼╝e pe┼én─ů odpowiedzialno┼Ť─ç za to, jak od lat wygl─ůda koncertowe wcielenie/brzmienie zespo┼éu ponosz─ů Gore i Gahan, liderzy DM, to Oni wybrali sobie takich a nie innych wsp├│┼épracownik├│w, nie dyskutuj─Ö z faktami. Smuci mnie jednak, ┼╝e w takim w┼éa┼Ťnie - u┼╝yj─Ö tu zn├│w skr├│tu my┼Ťlowego: "rockistowskim" - kierunku to posz┼éo. TAK IM ODPOWIADA, masz racj─Ö. Mnie nie i t─ů refleksj─ů si─Ö podzieli┼éem po obejrzeniu tego filmu.

Śr paź 04, 2017 0:13 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz pa┼║ 13, 2016 9:11 am

Alan chciał przejac role torche przywodcy w zespole, to sie Martinowi nie podobało. Chyba lubi tam byc krolem i nie chce z nikim rywalizowac o stanowisko:) I dobrze

Śr paź 04, 2017 8:48 am Zobacz profil

Ja nie rozumiem tego uwielbienia dla Alana jakby to on co najmniej pisał piosenki ... :P ale to juz inny temat :)

Śr paź 04, 2017 14:26 pm Zobacz profil
aDMinistrator

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz lip 10, 2003 0:19 am

Ja w og├│le kompletnie nie rozumiem ostatniej dyskusji :D Nie wiem, no nie zgadzam si─Ö w 100% z tym co tutaj napisali┼Ťcie :D

Śr paź 04, 2017 16:50 pm Zobacz profil WWW

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz lip 21, 2005 19:17 pm

Born uj─ů┼é to najlepiej. Zapomnia┼é tylko o jednym.
W każdym zdaniu o słowie "niestety".

Śr paź 04, 2017 19:46 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn cze 19, 2017 15:02 pm

Born napisał(a):
Ale osobi┼Ťcie wola┼ébym ju┼╝ ┼╝eby mniej skaka┼é i bardziej si─Ö na wokalu skupi┼é, a mo┼╝e nawet uda┼éoby si─Ö przyspieszy─ç niekt├│re utwory, bo mam wra┼╝enie ┼╝e niekt├│re (np. Enjoy) s─ů grane w wyra┼║nie wolniejszym tempie niz kiedy┼Ť, a ich powera pr├│buje si─Ö zast─ůpi─ç waleniem w b─Öbny, okrzykami i efektami ┼Ťwietlnymi. Ale og├│lnie sama obecno┼Ť─ç perkusji nie wyklucza bogatej elektroniki. Rockowy charakter to bym raczej zacz─ů┼é zmienia─ç od wyrzucenia najbardziej rockowych (i ogranych) kawa┼ék├│w, jak I Feel You, czy Personal, a dodania np. Blasphemous Rumours. Ale to znowu jest w gestii zespo┼éu a nie Eignera.

Trzeba te┼╝ wzi─ů─ç poprawk─Ö na to, ┼╝e panowie nie┼Ťmiertelni nie s─ů. Podczas kolejnej trasy za par─Ö lat - je┼Ťli w og├│le b─Ödzie ona mia┼éa miejsce, na co mam wielk─ů nadziej─Ö - b─Öd─ů ju┼╝ mieli pod sze┼Ť─çdziesion─Ö. Pewnie st─ůd zwolnienie tempa piosenek, zag┼éuszanie niedoci─ůgni─Ö─ç perkusj─ů itp. Aczkolwiek przyznam, ┼╝e wielce doceni┼éabym, gdyby energi─Ö przeznaczon─ů na latanie po scenie i chwytanie si─Ö za krocze Dave przeznaczy┼é na skupienie si─Ö na jako┼Ťci ┼Ťpiewu. Bo nie wiadomo, jak jego struny g┼éosowe dadz─ů rad─Ö za cztery lata.

Cz pa┼║ 05, 2017 0:54 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt gru 26, 2003 11:34 am

Ale chocia┼╝ wiadomo w kt├│rym momencie koncertu klaska─ç i macha─ç.
Przed koncertem w Warszawie miałem obawy po wielu opiniach (te same kawałki ,jak zmiany to odgrzewane kotlety,ta sama scena itp.).
Byłem bardzo zdołowany przed wyjazdem,czy naprawdę jest tak źle może zostać w domu.
Pojechałem i nie żałuję.Przed występem dłużyło mi się,ale po rozpoczęciu patrze a tu już Enjoy The Silence.
Po koncercie aż się zdziwiłem ,że byłem taki wyczerpany i wtedy zrozumiałem co musi znosić zespół co dwa dni.
Mora┼é z tego taki ┼╝e trzeba bra─ç co daj─ů p├│ki jeszcze s─ů na scenie, na ┼╝ywo jest o wiele lepiej ,ni┼╝ siedzie─ç w bamboszach w fotelu przed kompem.

N pa┼║ 08, 2017 10:27 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn lip 03, 2006 12:39 pm

mort napisał(a):

100% racji.

N pa┼║ 08, 2017 20:11 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn gru 22, 2003 1:23 am

Wi─Öc kogo looper widzia┼éby┼Ť dzi┼Ť stoj─ůcego na scenie obok nich, kto mia┼éby by by─ç t─ů rozumiej─ůc─ů dm osob─ů ?

N pa┼║ 08, 2017 21:15 pm Zobacz profil
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 1031 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 52  Nast─Öpna strona

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w

Szukaj:
Skocz do: