Depeche Mode - Zobacz wątek - The Global Spirit Tour
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 52  NastÄ™pna strona
The Global Spirit Tour 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 23, 2006 20:32 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie
 
Post Re: The Global Spirit Tour
"A ja im teog nie daruje :P , co gorsza jakbym mial ustawic koncertowo trojke to na dzis dzien ( nie myslalem ze kiedys to napisze ) wygladalaby tak : Muse, DM , U2 ..."

Byłem na Muse kilka razy i powiem szczerze za każdym razem koparka mi opadała. To że scenę zawsze mają wyjechaną w kosmos to jedna rzecz, a druga to taka, że tam muzyka współgra z efektami świetlno- wizualnymi. Taka kombinacja na koncercie DM marzy mi się najbardziej.
https://www.youtube.com/watch?v=EhmmEvnkiGI
Choć ostatnio znalazłem coś bardziej prostego i też wygląda super:

https://www.youtube.com/watch?v=szE3DTbtqw8


Pn kwi 24, 2017 19:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Nie musi byc drogo zeby bylo z pomyslem , wystarczy spojrzec na NiN https://www.youtube.com/watch?v=4CF_nqV9XbY . Co do Muse , tam co trase dostajesz wraz ze scena nowe efekty , i na bank z rozmachem nakrecone DVD . Live in Rome - u mnie wydawnictwo nr 1 - ogladajac czlowiek naprawde czuje sie jak na koncercie , tego brakuje mi wlasnie w koncertowkach DM . NIestety jak pisal @Benek - mielismy czas zeby sie przyzwyczaic do...... i jak to nazwac ? bylejakosci ? pojscia na latwizne ? ja tego nie kupuje .


Pn kwi 24, 2017 20:11 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Teolog napisał(a):
"
Byłem na Muse kilka razy i powiem szczerze za każdym razem koparka mi opadała. To że scenę zawsze mają wyjechaną w kosmos to jedna rzecz, a druga to taka, że tam muzyka współgra z efektami świetlno- wizualnymi. Taka kombinacja na koncercie DM marzy mi się najbardziej.
https://www.youtube.com/watch?v=EhmmEvnkiGI


Brawo Teolog za ten przykład! Ja nie słucham Muse ale od dawna apeluję żeby w końcu na koncertach DM "gra świateł" miała coś wspólnego z dźwiękiem. Niestety ostatnio tak było na Devotional. Są mały wyjątki jak np. podczas Angel w momencie gdy grają te "zgrzyty" to światła fajnie pracowały ale tego jest niewiele... Muza swoje a scena swoje... Niekiedy nie potrzeba super wizualizacji żeby wzbogacić koncert. Wystarczą zwykłe światła ale fajnie zgrane jak na tym przykładzie od Teologa...
Zresztą wizualizacje to też inny temat... Pieski na Precious i latające kulki na POT to obrazowe zbezczeszczenie tych utworów (szczególnie POT)...


Pn kwi 24, 2017 20:33 pm Zobacz profil
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Personalnie nie mam złudzeń co do zmian w zakresie rozmiarów i jakości sceny koncertowej. Tyle lat grali w tym samym pudle, to jeszcze pograją kolejne 2-3 trasy. Co będą na starość inwestować, jak do tej pory tego nie robili. Lepiej przyjąć wygodne tłumaczenie, że na koncercie ważna jest tylko muzyka i na tym zespół się wyłącznie skupia. Uwierzyłbym, gdyby brak zmian w wyglądzie sceny kompensowany był zmianami w setlistach przy okazji kolejnych tras. A tu ani nic nowego zobaczyć, ani posłuchać czegoś nowego po latach. Taki standard, który trzeba akceptować i tyle. :)


Pn kwi 24, 2017 21:01 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 250
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Dopóki ludzie bedą kupowali bilety na te wtórne koncerty, to zespół nic nie będzie zmieniał bo i tak publika zapłaci i przyjdzie. Ja już nie. Jak już ma być żałośnie, to wolę tego samego nie oglądać już albo żeby już przestali koncertować. Koncertowo DM skończyli się po Devotional Tour.


Wt kwi 25, 2017 7:48 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Nie no, pod względem narzekania to polskie forum DM bije wszystkie inne (przynajmniej te, które znam) na głowę. Gratulacje ;)


Wt kwi 25, 2017 8:01 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Nie rozumiem, dlaczego nikt nie chce wziąć pod uwagę faktu, że może po prostu mają taki pomysł na swoje koncerty; że nie wchodzi tu w grę jakieś skąpstwo, tylko np. awersja do występowania na ogromnej, przebajerowanej scenie. Może nie mają na to ochoty ze względu na potrzebę bycia w centrum uwagi, może chcą być blisko siebie i czuć się bardziej swojo. Cholera wie.

Na szczęście mi i 50 tys. ludzi, którzy rzucili się na bilety w Warszawie to nie przeszkadza. W lipcu będę gapił się na panów z DM, a nie zajmował się tym, w jakim kształcie lub jakiej wielkości są ekrany, które za nimi stoją. Oczywiście również chciałbym więcej zmian w setliście, również chciałbym zostać jakoś zaskoczony, ale tak jak wcześniej wspominałem - końcowe saldo tego, co zobaczę sprawia, iż i tak jest to koncert, na którym najbardziej chcę być.


Wt kwi 25, 2017 8:39 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: The Global Spirit Tour
https://www.youtube.com/watch?v=RiyV7Bqg2m8

Wczorajszy wykon WTR.


Wt kwi 25, 2017 10:07 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Świetne wykonanie chyba najlepsze do tej pory gitara lepsza niż w wersji albumowej WTR.


Wt kwi 25, 2017 12:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: The Global Spirit Tour
MatMar napisał(a):
Nie no, pod względem narzekania to polskie forum DM bije wszystkie inne (przynajmniej te, które znam) na głowę. Gratulacje ;)


@MatMar - a na co narzekac ? W przypadku Muse np czy U2 , ze co trase jest nowa ciekawa scena + oprawa ?

personal benek napisał(a):
Nie rozumiem, dlaczego nikt nie chce wziąć pod uwagę faktu, że może po prostu mają taki pomysł na swoje koncerty; że nie wchodzi tu w grę jakieś skąpstwo, tylko np. awersja do występowania na ogromnej, przebajerowanej scenie. Może nie mają na to ochoty ze względu na potrzebę bycia w centrum uwagi, może chcą być blisko siebie i czuć się bardziej swojo. Cholera wie.


@Beniu TY tak na powaznie ? :8): - scena nie musi byc ogromna i nie musza walic z niej w niebo fajerwerki . MOzna dobrac scene do swojego image itp , stonowana bez nadmiaru ekranow itp , no ale widzisz trzeba za to zaplacic . A tak wyciaga sie starego grata i 50 tys ludzi jest zadowolonych wg Ciebie , a ja Ci powiem ze wcale nie do konca bo wielu osobom wokol mnie ta polityka rowniez sie nie podoba a mimo wszystko jada....Suma summarum wszystko sprowadza sie do kasy , koncert wyprzedany nie trzeba inwestowac .


Wt kwi 25, 2017 13:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: The Global Spirit Tour
chmurek napisał(a):
@MatMar - a na co narzekac ? W przypadku Muse np czy U2 , ze co trase jest nowa ciekawa scena + oprawa ?


Narzekać można ewentualnie na setlistę, bo sam usłyszałbym wreszcie coś nieoklepanego, ale nie przesadzajmy już z nowymi scenami i oprawami. Jak dadzą coś nowego - fajnie, jak dalej będzie to samo - trudno, to tylko scena. Muse przykładają do tego wagę, ale milion innych zespołów nie, więc dlaczego porównujemy DM akurat do nich?


Wt kwi 25, 2017 13:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: The Global Spirit Tour
No tak, chmurkie, na poważnie. :8): Dopuszczam taką możliwość i tak jak mówiłem - nie cierpię na koncertach. Może dlatego, że jeżdżę tylko na te odbywające się w Polsce i za każdym razem jest to dla mnie duże przeżycie. Na tyle duże, że nie jestem w stanie podchodzić do tego tak analitycznie i rozbierać wszystkiego na czynniki pierwsze.


Wt kwi 25, 2017 13:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1898
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Greg1986 napisał(a):
depesbe napisał(a):
Mam pytanie do znawców koncertowych. Kiedy ostatnio "Shake The Disease" było na regularnej trasie koncertowej grane?


W wykonaniu Dave'a był ostatni raz na World Violation Tour

https://www.youtube.com/watch?v=MHQLNLDgPAg


Dzięki, szkoda że nie ma linku całościowego. Wg mnie "Shake The Disease" to jedna z "najbardziej najlepszych piosenek DM"- najbardziej niedoceniana. :)


Wt kwi 25, 2017 14:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: The Global Spirit Tour
https://www.youtube.com/watch?v=t1tsji98QVs

Shake audio only


Wt kwi 25, 2017 15:23 pm Zobacz profil
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Moim zdaniem zamiast Wrong będzie Scum. A na Wrongu tylko trenują


Åšr kwi 26, 2017 9:30 am

Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 22:01 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: The Global Spirit Tour
ktoÅ› sie wybiera do sztoholmu?


Åšr kwi 26, 2017 11:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 14, 2009 18:00 pm
Posty: 219
Lokalizacja: Wrocław/Gdynia
 
Post Re: The Global Spirit Tour
wojaccek napisał(a):
ktoÅ› sie wybiera do sztoholmu?


Ja będę. Też jestem ciekawa, kto jeszcze.


Åšr kwi 26, 2017 12:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2017 10:21 am
Posty: 59
 
Post Re: The Global Spirit Tour
MatMar napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=RiyV7Bqg2m8

Wczorajszy wykon WTR.


Co za chałtura. Trzeba nie mieć słuchu, żeby to "coś" się podobało. Zero zaskoczenia, brak melodii, brak efektów dźwiękowych, ciekawych aranżacji, brak klimatu, nie wiadomo gdzie zwrotka, a gdzie refren, w tym utworze nie ma, jakby to powiedział kononowicz, niczego. Album ciut lepszy, ale ogólnie ten sam poziom. Jakby puścili to od końca to brzmiałoby tak samo. Teraz mój odbiór wizualny....Dejw wygląda jak kuzyn don wasyla, martin wydygany, żeby jakoś poszło, żeby ich nie wygwizdali, andrzej w swoim świecie, nie ogarnia tematu, gość na perce brzmi jak tu https://www.youtube.com/watch?v=1NGaPaVF0DQ, a meksykaniec zasuwa podkłady z fl studio. Tak właśnie wygląda dzisiejsze depesz mołd.


Åšr kwi 26, 2017 16:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 785
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: The Global Spirit Tour
Zibi ,Twój głos jak zawsze cenny, zostal uwzgledniony w tej dyskusji.

Dziekujemy za uwage.


Åšr kwi 26, 2017 21:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post Re: The Global Spirit Tour
zibi pieprzy takie głupoty że dosłownie zabija każdy temat w którym się udzieli bo nikt nie ogarnia jak można mieć tak zaorane pod kopułą. Zibi nie pisz proszę bo forum będziemy musieli zamknąć.


Åšr kwi 26, 2017 21:05 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 52  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team