Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 186  Następna strona
Spirit 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Spirit
Kurt zapodał coś nowego na swoim kanale ;)

https://youtu.be/jYwYy_iSoYk


N mar 26, 2017 1:03 am

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 565
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Spirit
tak troche ze zdziwieniem czytam wczesniejsze stwierdzenia ze ta plyta jest lepsza od Delty, dla mnie poki co nie ma startu, delta to dla mnie scisly top DM (zajmuje 4 miejsce w moim rankingu zaraz za zelazna trojka - violator, sofad, ultra), w sumie od poczatku jak pamietam odsluchy z delty towarzyszyl mi tylko zachwyt a ze Spirytem poki co tak nie jest, generalnie naturalna rzecza jest porownywania nowego wydawnictwa do poprzednich i kazdy liczy ze uslyszymy drugi violator albo sofad ale imo raczej tak sie nie stanie juz, DM peak swojej kariery ma juz za soba i wydanie 4 lata temu tak doskonalej plyty jak Delta to ogromne osiagniecie, obecnie raczej spodziewajmy sie ze kolejne wydawnictwa (jesli beda :wink: ) beda to solidne, dobrze nagrane albumy i cieszmy sie jesli beda w ogole

jednakze wracajac do Spirit, ostatnio sluchajac albumu zrobilem pewna rzecz, przestalem porownywac, analizowac, rozkminiac muzyke, elektronike czy jakosc kompozycji a zaczalem po prostu sluchac nie zestawiajac tej plyty z niczym, zaczalem sluchac tego tak po prostu, mialem takie natchnienie jak wracalem raz z pracy, stalem w korku, nikt mi nie przeszkadzal i nie zastanawialem sie nad niczym i po prostu sluchalem i bylo przyjemnie, i teraz za kazdym razem z przyjemnoscia wlaczam ten album, nie mecze sie i nie denerwuje tylko po prostu slucham i jak to mowi pan w jednej reklamie jest fajnie :)


N mar 26, 2017 13:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 31, 2014 3:47 am
Posty: 155
Lokalizacja: centrum
 
Post Re: Spirit
Nareszcie się zebrałam, żeby napisać coś o nowym albumie. Na pewno jak dla mnie jest lepiej niż ostatnio..zdecydowanie. Na początek świetne Going Backwards, chwytliwy refren w Scum. Zauważyłam, że sporo osób nie przepada za The Worst Crime. Dla mnie jest to utwór jak najbardziej na plus. Podobnie jak Poison Heart, So Much Love, Poorman i Fail, które pomimo lekko drażniącego wokalu Martina przywodzi na myśl klimaty Ultry. Zupełnie nie mogę przekonać się do You Move.. Do tej pory najlepsze wydawało się być Going Backwards, ale po większej liczbie przesłuchań moim numerem jeden jest Cover Me..ta końcówka..


N mar 26, 2017 13:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 01, 2009 22:54 pm
Posty: 87
Lokalizacja: world full of nothing
 
Post Re: Spirit
[, bo mnie dusza boli od tych pseudo-electro pojękiwań i przesterów. Na szczęście zapuszczam sobie wtedy Walking In My Shoes czy In Your Room i wiem że ze mną jest wszystko jednak ok.

:beer:[/quote]


@ralf11
Trafnie ujęte , ja zgadzam się w całej rozciągłości..


MIAŁKA ELEKTRONIKA , bazująca wciąż na tym samym instrumentarium jest obecna już od kilku ostatnich płyt i żadnych zmian na LEPSZE , o braku Depeszowego klimatu nie wspomnę - no cóż.. , kolejny raz WIELKA SZKODA !

Dziś to tylko taka krótka notka , z braku czasu.


Mam wrażenie ( po dłuższej nieobecności na forum ) , że zaczęły TROLLOWAĆ tu niektóre sfrustrowane dzieciaki , wymądrzające się na temat twórczości zespołu , lub na tematy kim ma być FAN DM - a gdy wychodziła np. ULTRA to niektórych na świecie jeszcze nie było .. :lol:

Były już tu takie ,, kwiatki '' itp osoby , które nie potrafią przełknąć słów GORZKIEJ KRYTYKI !


N mar 26, 2017 18:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Spirit
Bardzo ciekawe...
Jak może nie być depeszowego klimatu w muzyce stworzonej przez samych Depeszy :roll: :roll: :roll: :roll:
Zasadnicze pytanie zatem: ile jest Depeszy w samych Depeszach ????
To jak ze słynną zawartością cukru w cukrze.
Ale żeby sami Depesze nie grali jak Depesze, to ja już nie wiem o co chodzi... :lol: :?: :nie:


N mar 26, 2017 18:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 01, 2009 22:54 pm
Posty: 87
Lokalizacja: world full of nothing
 
Post Re: Spirit
DeMo70 - rozumiem twój niepokój i jeśli będzie więcej czasu odpowiem

Temat klimatu był poruszony w innym wątku i między innymi w powracającym temacie Alana , jednak administracja go skasowała.


Z drugiej strony wystarczy powrócić do starych , KULTOWYCH albumów sprzed roku 2000' i tam KLIMATU , z którego zawsze słynęło DM jest pod dostatkiem !


Ale przecież będąc fanem o ,, pewnym stażu '' wiesz pewnie co mam na myśli ..
I uwierz , nie jest to z mojej strony żadne zaślepienie , lecz chłodne spojrzenie na obecną RZECZYWISTOŚĆ .
PozDrawiaM


N mar 26, 2017 19:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Spirit
Wiem co masz na myśli.....sam wielokrotnie się do tej "nowej" twórczości DM odnosiłem, ale doszedłem do wniosku, że jednak nie o to w tym wszystkim chodzi.
Chłopaki ewoluowali, rozwinęli się oraz nieco zmienili i nic na to nie poradzimy......musimy to przyjąć na klatę i kochać dalej takich, jakimi są... :idea:

Również pozDrawiaM :)


N mar 26, 2017 19:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 01, 2009 22:54 pm
Posty: 87
Lokalizacja: world full of nothing
 
Post Re: Spirit
co zrobić .. choć przyznam , że ciężko jest :roll:


N mar 26, 2017 19:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Spirit
Co do elektroniki ... To nie jest elektronika DM. To jest elektronika odtwarzana przez DM ale nie jest "ich". Te brudy, szumy, te męczące ściany, którymi przytłaczają uszy utwory ...
Porównałem sobie z ostatnimi płytami i to jest DOKŁADNIE ten sam motyw. Nie mogą się od tego wyzwolić, nie mogą w końcu dać normalnego chwytliwego beatu , który ich charakteryzował.


N mar 26, 2017 19:58 pm Zobacz profil
 
Post Re: Spirit
Matrixxman chciał nadać klasycznego beatu lat 80-tych ale chłopy nie chciały ;)


N mar 26, 2017 20:16 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 10:29 am
Posty: 1262
 
Post Re: Spirit
Adrian Mole napisał(a):
Co do elektroniki ... To nie jest elektronika DM. To jest elektronika odtwarzana przez DM ale nie jest "ich". Te brudy, szumy, te męczące ściany, którymi przytłaczają uszy utwory ...
Porównałem sobie z ostatnimi płytami i to jest DOKŁADNIE ten sam motyw. Nie mogą się od tego wyzwolić, nie mogą w końcu dać normalnego chwytliwego beatu , który ich charakteryzował.

Wiesz, mnie też się marzy powrót do przestrzeni i prostoty rodem z MFTM. To było brzmienie na którym się wychowałem. Od czasów PTA ich płyty faktycznie są do siebie bardzo podobne, gęsta elektronika, czasami gitara. Tłumaczę to tym, że zespół w pewny sensie wypracował ostatecznie swoje brzmienie będące swego rodzaju wypadkową zainteresowań Gore/Gahan i żaden kolejny producent jak chociażby J. Ford, nie jest w stanie zrobić w studio rewolucji. Niezadowolonym pozostaje czekać na remixy. Póki co, mamy bardzo udany Tripped Mix, który jestem w stanie słuchać na pętli przez kilkanaście minut. Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze weźmie za Cover Me. Najlepiej Norwedzy...


N mar 26, 2017 23:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Spirit
Mój Boże... To przecież straszne - zespół śmie EWOLUOWAĆ, a jego najważniejsi twórcy śmią mieć własne GUSTA MUZYCZNE i grać taką muzykę, jaka im się podoba, a nie jaka spodobała się ich fanom trzydzieści lat temu... Skandal.

Moim zdaniem to dobrze, że grają to, co im się podoba. Najważniejsze, że kochają to, co robią - inaczej to wszystko byłoby nudne, wymuszone i bezduszne. Dla mnie DM to nadal DM. Gdybym chciała słuchać popłuczyn po Violatorze nagranych w drugim dziesięcioleciu XXI wieku, puściłabym sobie jakiś niemiecki synthpop. DM wywalają mnie z butów swoją muzyką. Jeśli komuś nie podoba się Spirit, jestem w stanie to zrozumieć, bo każdy ma swój gust, ale nie rozumiem tego odsądzania od czci i wiary, mieszania z błotem i wiecznego jojczenia o powrót Wildera i tak dalej. A zarzut o brak melodyjności na Spirit jest tak absurdalny, że aż nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać.


N mar 26, 2017 23:30 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1341
 
Post Re: Spirit
Greg1986 napisał(a):
Kurt zapodał coś nowego na swoim kanale ;)

https://youtu.be/jYwYy_iSoYk


No ale to nie Spirit ani w ogóle DM, tylko projekt Kurta - Null + Void


Pn mar 27, 2017 0:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Spirit
Personal Angel napisał(a):
MIAŁKA ELEKTRONIKA , bazująca wciąż na tym samym instrumentarium jest obecna już od kilku ostatnich płyt i żadnych zmian na LEPSZE , o braku Depeszowego klimatu nie wspomnę - no cóż.. , kolejny raz WIELKA SZKODA !


Coś dla Ciebie:

https://www.youtube.com/watch?v=FCo7Wn7Gz6M

"Nigdy papieros nie będzie tak smaczny
A wódka taka zimna i pożywna
Nigdy nie będzie tak ślicznych dziewcząt
Nigdy nie będzie tak pysznych ciastek
Reprezentacja naszego kraju nie będzie miała takich wyników
Już nigdy, nigdy nie będzie takich wędlin, takiej coca coli
Takiej musztardy i takiego mleka
Nigdy nie będzie takiego lata"

A Depesze już nigdy nie będą tacy zaje... ści
Już nigdy Martin nie napisze takich utworów
Alan nie wróci i nie wyprodukuje takich albumów

#JPRDL
:D


Pn mar 27, 2017 9:28 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Spirit
Stawiam Ci wirtualnie piwo za to, co napisałeś :beer: :lol: Dziękuję.


Pn mar 27, 2017 9:30 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2005 11:47 am
Posty: 81
Lokalizacja: Nowy Sącz
 
Post Re: Spirit
Moim zdaniem nie chodzi o to że zmienili styl. Chwała za to że co płyta jest inna. Chodzi o to na jakim poziomie stoi produkcja, mix, aranżacje, niektórzy uważają że są niedbałe albo kawałek się ni stąd ni z owąd nagle kończy i tu jest pole do dyskusji. Choć nie patrząc na te kwestie Spirit łykam w całości za mroczność, elektronikę, koncept.


Pn mar 27, 2017 16:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Spirit
Obrazek


Pn mar 27, 2017 21:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Spirit
DM skręciło ostro w lewą stronę ... to i nie dziwota, że papie spodobało się ;)


Wt mar 28, 2017 10:34 am Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: Spirit
Oni nie skręcili tylko zawsze tacy byli :)


Wt mar 28, 2017 11:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2017 10:21 am
Posty: 59
 
Post Re: Spirit
Goście, którzy mają dzieci z różnymi kobietami, zdrady, rozwody, chlanie, ćpanie, malowanie się, przebieranie w kiecki, teksty, symbolika w teledyskach etc, to czego można się spodziewać. Jednak wejście w politykę i afiszowanie się głośno ze swoimi lewicowymi poglądami uważam za duży błąd. Stracą na tym. W sumie to już stracili, bo pierwszy raz kiedy nie kupiłem płyty i biletu na koncert. Znam kilka osób, którzy zrobili podobnie, więc rachunek jest prosty.


Wt mar 28, 2017 12:56 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 186  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team