Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 101  Następna strona
Where's The Revolution 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 08, 2007 18:41 pm
Posty: 107
Lokalizacja: San Escobar
 
Post Re: Where's The Revolution
No cóż, jakoś z tydzień temu byłem na basenie i tam była tablica z rysunkami dzieci (jakis konkurs 'moj basen" coś takiego) i powiem że ta nowa okładka albumu to kojarzy mi się z poziomem przedszkolaków co wysyłają swoje prace na takie konkursy dla dzieci. Sorry Anton nie wysililes się tym razem. Ale pociesza mnie fakt że jak stare powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce" więc zawartość albumu będzie wprost odwrotna do okładki


Śr lut 01, 2017 16:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1898
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Where's The Revolution
Racja. Niestety. Trzeba sobie powiedzieć SZCZERZE.
Okładka płyty SPIRIT może być przez wielu fanów Depeche Mode uznawaną za najgorszą w historii...
Ale muza nadrobi mam nadzieję, tę beznadziejną okładkę, trochę lepsza singlowa okładka :roll:


Śr lut 01, 2017 16:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2106
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Where's The Revolution
...spokojnie Anton dopiero uczy się obsługi PS'a :P same motywy font, logo itp.fajne :D brakuje tylko optymalnego doboru proporcji i ogólnie kompozycji estetycznie łączącej wszystkie elementy w całość ... jest rewolucyjnie :) Nie zależy im pewnie na dobrym brandingu i produkcie (opakowaniu) który wspiera ich markę w sprzedaży trochę szkoda bo to sprowadza się powoli do braku wydań fizycznych, zobaczymy jak to będzie wyglądało w realu no i najważniejsza jest zawartość :) :8):


Śr lut 01, 2017 16:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: Where's The Revolution
E. to "tu" również można pojeździć sobie po okładce (?)
Ch.jowa.


Śr lut 01, 2017 16:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2106
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Where's The Revolution
Powinni tez dać chociaż ten fragment klipu z konferencji na oficialnym vevo/youtube w 4k :roll:


Śr lut 01, 2017 16:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Where's The Revolution
Jestem przekonany że to symbolika. Od rana analizuję te okładki i doszedłem do pewnych, choć banalnych, wniosków. Po pierwsze moim zdaniem to nie przypadek, że te dwie okładki pokazały się równocześnie.

Nie chcę w ramach wprowadzenia strasznie jakoś się rozpisywać, ale tak krótko. Chyba każdy z nas zaobserwował zmiany kierunku polityki na świecie. Powoli przechodzimy z czasów liberalnych w państwowość (nacjonalizm). Nie dotyczy to tylko naszego kraju. Wielka Brytania - Brexit, Węgry - Orban, USA - Trump i kolejne narody czekają w kolejce. Ja za tę sytuację winię polityków tych, którzy dotychczas rządzili i dpuścili do takiego rozwoju sytuacji i tyle wstępu.

We wstępie napisałem, że okładki trzeba czytać razem. Teraz, dlaczego? Jednym z symboli jest flaga. Zauważcie że na singlu, który pojawia się jako pierwszy mamy białą flagę. Co oznacza? Nie kapitualcję, jak mogłoby się wydawać, lecz wysłanie do swoich przeciwników parlamentarzystów, negocjatorów, tych, którzy próbują się dogadać polubownie. Z tego można wywnioskować, że singiel jest ostrzeżeniem. Warto jeszcze poświęcić chwilkę nazwie zespołu na czerwono czarnym tle, które może oznaczać kolory rewolucjonistów (anarchistów). Czarne i czerwone flagi wykorzystywały robotnicze ruchy rewolucyjne. Szare tło najpewniej też ma jakieś znaczenie. Szary kolor oznacza ludzi opanowanych i pewnych siebie. Często pozostających z boku, nie angażując się w bieżące sprawy. Szary symbolizuje także niezależność i umiejętność krytycznego spojrzenia. Na koniec pozostaje tytuł singla.

Okładka Spirit ma już więcej symboli - glany, szare tło, czarne flagi, czerwony i czarny kolor, oraz tytuł. Spirit to nie tylko duch, to również nastrój, energia do działania.

Dla mnie to wszystko zaczyna być czytelne.


Śr lut 01, 2017 17:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Where's The Revolution
To jest czytelne... Myślę, że większość z nas tak to odczytuje, przynajmniej podobnie, w podobnym tonie. Sam zamysł, koncepcja odzwierciedlenia graficznego tytułu płyty nie jest zły, chodzi tylko o sposób przedstawienia tego. A to już inna rzecz. Pomysł/przesłanie dobre, gorzej z wykonaniem.


Ostatnio edytowano Śr lut 01, 2017 17:56 pm przez Daisy, łącznie edytowano 1 raz



Śr lut 01, 2017 17:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: Where's The Revolution
Właśnie
i nie przekaz, kosztem estetyki.
To, moim zdaniem, powinno być nośne, a nie jest.
Weźmy tfu,tfu swastykę albo co gorsza czerwony pentagram -nośne i z przekazem (a ile symboliki).
A gdyby zastąpić to kaloszem albo skarpetą... i czar pryska mimo iż pod dyktando "najcenniejszych" idei.


Śr lut 01, 2017 17:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Where's The Revolution
Ciekawy tytuł utworu jakby skierowany do nas ale ten fragment utworu mnie nie powalił.


Śr lut 01, 2017 17:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 07, 2004 23:00 pm
Posty: 29
Lokalizacja: Gród Księcia Kraka
 
Post Re: Where's The Revolution
Jeżeli chodzi o mnie, to widząc nowe czcionki już jakiś czas temu, nie spodziewałem się niczego innego po okładkach nowego DM. Z jednej strony niesie ona jakiś przekaz, apel, bunt, nawiązuje do czasów. Kojarzy mi się trochę z okładkami Get The Balance Right i Everything Counts. Nie przypuszczałem, że zobaczymy coś w stylu okładki CTA, MFTM czy Violatora - minimalistyki, która mimo prostoty prezentuje piękno i ponadczasową najlepszą okładkę muzyczną wszechczasów (mimo, iż moja ulubiona to MFTM). Delta Machine miała lepszą okładkę od obecnych grafik, ale SOTU gorszą. Obawiam się, że dość podobnie będzie z muzyką, nie nagrają nowego Violatora czy MFTM, bo to nie te czasy i zespół co kiedyś, ale James Ford pracuje dziś z najlepszymi, więc jestem spokojny, że jeszcze może DM nas zaskoczy.


Śr lut 01, 2017 18:24 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Where's The Revolution
personal jacek napisał(a):
Właśnie
i nie przekaz, kosztem estetyki.
To, moim zdaniem, powinno być nośne, a nie jest.
Weźmy tfu,tfu swastykę albo co gorsza czerwony pentagram -nośne i z przekazem (a ile symboliki).
A gdyby zastąpić to kaloszem albo skarpetą... i czar pryska mimo iż pod dyktando "najcenniejszych" idei.


Wszystko spod znaku Antosia Corbijn'a "Korby" vel Szprychy :wink: :!:


Śr lut 01, 2017 19:06 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 16, 2010 14:10 pm
Posty: 194
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Where's The Revolution
depesbe napisał(a):
Stawiam na kartonik, jak przy Delcie...


Nowa płyta Red Hot Chilli Peppers też jest w kartoniku, taki mamy klimat.
A okładka jak okładka, jaka by nie była to banda malkontentów zawsze się znajdzie. Jakby to było istotne.


Śr lut 01, 2017 19:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 6:10 am
Posty: 264
 
Post Re: Where's The Revolution
Słyszał ktoś może czy będzie premiera o czasie lub wcześniej na Spotify lub Apple Music ?


Śr lut 01, 2017 19:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 06, 2006 16:27 pm
Posty: 191
Lokalizacja: -|-
 
Post Re: Where's The Revolution
Wichura23 napisał(a):
depesbe napisał(a):
Stawiam na kartonik, jak przy Delcie...


Nowa płyta Red Hot Chilli Peppers też jest w kartoniku, taki mamy klimat.
A okładka jak okładka, jaka by nie była to banda malkontentów zawsze się znajdzie. Jakby to było istotne.


Eco czasy :) Smog mniejszy będzie, jak Ci wszyscy narzekający zechcą zutylizować owe dzieło.


Śr lut 01, 2017 20:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Where's The Revolution
Czasami chyba lepiej by było, jak by konkursy na okładki robili. Rozumiem że Antek ma wizję ale znowu te szare tło... itd Klimat Violatora, Ultra, to były okładki.


Śr lut 01, 2017 21:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Where's The Revolution
Delta Machine napisał(a):
Klimat Violatora, Ultra, to były okładki.

Tylko kiedy to było. Bardzo dawno temu. Czasy się zmieniają, także w sztuce i projektowaniu. Ale też z biegiem czasu zmienia się spojrzenie twórcy na to, co robi. U Antona widać zmianę zapatrywania. Inne rzeczy go kręcą.


Śr lut 01, 2017 22:28 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Where's The Revolution
Waltari napisał(a):
.... U Antona widać zmianę zapatrywania. Inne rzeczy go kręcą.


Taaa widać to już od laat, mozna żec przeszedł drogę artystyczną od Caravaggia po Basquiata - obecnie jest niczym Pollock. Tylko, czy to nadal ma sens? A może to jest ta rewolucja?


Śr lut 01, 2017 22:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Where's The Revolution
Aristide Bruant napisał(a):
Tylko, czy to nadal ma sens?

Jak widać, dla DM ma. Reszta niech sobie myśli co chce.


Śr lut 01, 2017 22:59 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Where's The Revolution
W :arrow: Z zasiedzenia, na skróty i bez polotu - faktycznie the rest is silence.
Zobaczymy jak z esencją.


Śr lut 01, 2017 23:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Where's The Revolution
calkiem ciekawe grafiki, zarowno Singla, jak i Albumu. Dzisiaj czytalem gdzies, ze maja sie ukazac "Backwards" y "Scum" jako B-Sides singla. Czy ktos moze powierdzic ta informacje ? Do piatku na szczescie juz niedlugo.


Śr lut 01, 2017 23:43 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 101  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team