Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Fail vs Eternal 

Które dzieło Martina z najnowszego albumu SPIRIT jest lepsze?
Fail 70%  70%  [ 61 ]
Eternal 30%  30%  [ 26 ]
Liczba głosów : 87

Fail vs Eternal 
Autor Wiadomość
 
Post Fail vs Eternal
Tutaj się włączymy w dyskusję na temat utworów Martina z najnowszego albumu Spirit :D

Fail zdecydowanie bije tego smuta Eternal. Martin coraz więcej wyje/pieje przy tych nowych kawałkach. Podobnie jak przy Deltowym Always.
Swoją drogą Fail uważam za najlepsze jego wykonanie od czasów albumu Exciter ;)


N mar 12, 2017 22:08 pm

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: Fail vs Eternal
Haha :D
No to ja się wypowiem tak niepopularnie, że Eternal mnie ujęło od początku :P Głos Martina wyjątkowo mnie tutaj uwodzi, a całość wydaje się taka trochę dramatyczno-teatralna. Jakieś takie mam dziwne skojarzenia ;)

A Fail rozpoczyna się doskonale!!! Warstwa muzyczna jest świetna i gdyby nie wokal Martina (który tym razem mnie nieco drażni i wpływa znacząco na poczucie monotonii), byłaby lepsza moim zdaniem... jako utwór instrumentalny.


N mar 12, 2017 22:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2017 0:47 am
Posty: 208
 
Post Re: Fail vs Eternal
Fail jest świetny, mógłby mi tak śpiewać i śpiewać :D A Eternal ma taki kościelny klimat...ale już się przekonałam do niego.


N mar 12, 2017 22:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 11, 2017 22:53 pm
Posty: 9
 
Post Re: Fail vs Eternal
Już dawno utwór Martina mi się tak nie podobał Fail wygrywa bez walki. Linia melodyczna jest tak klimatyczna i wciągająca ze dla mnie robi jednego z faworytów na tym albumie. Zakończenie Spirit idealne.


Pn mar 13, 2017 0:02 am Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 08, 2015 14:46 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: Fail vs Eternal
lilith78 napisał(a):
No to ja się wypowiem tak niepopularnie, że Eternal mnie ujęło od początku :P


Mi również Eternal się bardzo spodobał od pierwszego odsłuchu :beer: Jak już wspominałem w innym wątku, jakiś inny jestem, gdyż mi się Fail nie za bardzo podoba (najlepsze są imo ostatnie sekundy), a Eternal bardzo. Ale Fail jako zakończenie albumu pasuje idealnie :)

Jednak patrząc na wyniki ankiety nie tak źle z tym Eternalem :)


Pn mar 13, 2017 15:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Fail vs Eternal
Ciekawe, jaki byłby wynik % czy album się podoba, czy nie?


Pn mar 13, 2017 16:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: Fail vs Eternal
Chyba nie masz wątpliwości, że większość będzie na TAK ? :D :fletch: :nlmda:


Pn mar 13, 2017 17:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Fail vs Eternal
Fail może i by mi się spodobał gdyby nie ten wokal Gorowskiego..jest okropny. Mógłby go zaśpiewać prosto i bez tych zabaw z przeponą..drażmni mnie to masakrycznie.


Pn mar 13, 2017 22:46 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 22:19 pm
Posty: 131
 
Post Re: Fail vs Eternal
ariena_dm napisał(a):
Fail jest świetny, mógłby mi tak śpiewać i śpiewać :D


Przy TAKIM aranżu Fail mógłby dobrze trwać 3 albo 22 minuty - i byłby równie dobry. Podobnie jak Autobahn Kraftwerk. :D


Wt mar 14, 2017 11:32 am Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: Fail vs Eternal
Martin ostatnio w wywiadzie powiedział że po zakończeniu kariery w DM, chce być muzykiem operowym :)


Wt mar 14, 2017 11:40 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 09, 2017 23:01 pm
Posty: 16
 
Post Re: Fail vs Eternal
johnybravo napisał(a):
Już dawno utwór Martina mi się tak nie podobał Fail wygrywa bez walki. Linia melodyczna jest tak klimatyczna i wciągająca ze dla mnie robi jednego z faworytów na tym albumie. Zakończenie Spirit idealne.


I tu się zgadzam, że Fail wygrywa - głównie przez melodię. Martin ok ale wolałem go np. w Jezebel. Dla mnie Jezebel to nr 2 po Home jest a Fail będzie nr 3.


Śr mar 15, 2017 18:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Fail vs Eternal
"Eternal" to najgorsza rzecz, jaką DM nagrali w całej swojej karierze. Nie potrafię wymienić niczego porównywalnie niedobrego. Brzmi jak jakaś nieśmieszna parodia mojej ulubionej "Interlude" między "Blue Dress" a "Clean". Dziwi mnie, że tak dobrze się trzyma w tej ankiecie.
"Fail" to mój faworyt obok "Scum". Rozwinięcie wątków zasygnalizowanych w bonusach Delty. Ma też klimat "Ultry", pasowałby do niej.


Pt mar 17, 2017 17:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 19, 2004 19:22 pm
Posty: 468
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Fail vs Eternal
Fail - plus za warstwę brzmeniowa insrumentarium, po za tym nic nowego w wykonaniu MG
Eternal - bardziej oryginalne i emocjonalne
Oba kawałki eksponują zawodzenie Martina, ale ja akurat to lubię. Glos oddaje na Eternal


Pt mar 17, 2017 20:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2005 11:47 am
Posty: 81
Lokalizacja: Nowy Sącz
 
Post Re: Fail vs Eternal
Eternal brzmi jakby nagrywali go na końcu i nie mieli już siły na zbyt wiele. I wszyscy byli na tak żeby umieścić go na płycie - na prawdę niebywałe....
I ten tekst - pretensjonalny bardzo.


Pt mar 17, 2017 22:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 07, 2008 16:00 pm
Posty: 213
Lokalizacja: Metropolis
 
Post Re: Fail vs Eternal
Niestety oba utwory Martina są bardzo słabe... Pierwszy raz wokal Martina mnie drażni na płycie. Fail dobry pod względem warstwy muzycznej jedynie... Nie wiem co gorsze, bo przynajmniej Eternal trwa krótko a Fail męczy 5 minut... zdecydowanie bez niego płyta byłaby lepsza :)


Pt mar 17, 2017 22:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Fail vs Eternal
Zdecydowanie Fail - jako utwór kończący płytę bardzo mi się podoba, dawno zakończenie płyty tak na mnie nie podziałało, powiedziałbym taka nutka przerażającego niepokoju, chyba ostatni raz czułem to przy Pimpf... Tak naprawdę nie wiem, czy bym nie wolał, aby Fail był utworem instrumentalnym, Sorry Martin...


Pt mar 17, 2017 22:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Fail vs Eternal
Eternal to jest po prostu jakaś katastrofa! Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie da się tego słuchać. To jest potworek nie z tej ziemi. Jeśli mam już wybierać to Fail zdecydowanie, ale nie do końca ten utwór wszedł, jeszcze nad nim pracuję.
Martin, mam wrażenie, za bardzo szarżuje z wokalem... Brak mu delikatności, jakiejś subtelności. On chce iść w szranki z naszą Edytą Górniak? Nie rozumiem. Każdy wie, że on potrafi śpiewać, że ma głos, ale sztuką jest właśnie używać go umiejętnie. Od jakiegoś czasu ta jego maniera jest okropna.


Pt mar 17, 2017 23:10 pm Zobacz profil
 
Post Re: Fail vs Eternal
FAIL


So mar 18, 2017 12:37 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 20:35 pm
Posty: 94
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Fail vs Eternal
Eternal to najgorsza rzecz na tym krążku, nie idzie tego w żaden sposób słuchać, na szczęście jest krótki i słuchając dalszej części płyty szybko o nim zapominamy . Zamiast tego powinni dać jakiś instrumental, album by wiele zyskał.


So mar 18, 2017 12:57 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 14, 2013 19:16 pm
Posty: 111
 
Post Re: Fail vs Eternal
Nie zagłosuję na żaden z tych utworów, dla mnie osobiście oba zajmują ex aequo ostatnie miejsce i uważam ze trochę psują ten album. A tak bardziej dobitnie to po prostu nie idzie ich słuchać.


So mar 18, 2017 13:51 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team