´╗┐ Depeche Mode - Zobacz w─ůtek - Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 371 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Nast─Öpna strona
Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Do┼é─ůczy┼é(a): N maja 10, 2009 22:59 pm

Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
@Born: Z mojego punktu widzenia umieszczanie symboli re┼╝im├│w totalitarnych w jakimkolwiek innym kontek┼Ťcie ni┼╝ pokazanie z┼éa, jakimi by┼éy i jakie czyni┼éy jest z┼ée samo w sobie i zaciera w odbiorze os├│b mniej ┼Ťwiadomych wiedz─Ö na ten temat - w ko┼äcu ma na sobie to czyj┼Ť idol, wi─Öc to kojarzy─ç mu b─Ödzie z czym┼Ť┬ádobrym. Tak si─Ö┬áludziom miesza dzi┼Ť┬áw g┼éowach. Z┼éo nale┼╝y nazywa─ç z┼éem i nie ma tu miejsca na odcienie szaro┼Ťci (typu ho┼éd dla Gagarina, o kt├│rym kto┼Ť┬áwspomina┼é). A Depesze zaliczaj─ů w tym wzgl─Ödzie od co najmniej dw├│ch album├│w wi─Öcej zachowa┼ä tego rodzaju. A to sierp i m┼éot na teledysku, a to Dave na filmiku, a w tle satanistyczny kozio┼é, a to sprofanowana figura Matki Bo┼╝ej w teledysku Heaven itd.
Zadawali┼Ťcie sobie pytanie po co to jest? Skoro, jak kto┼Ť ju┼╝┬ázauwa┼╝y┼é jest to kombinezon kosmonauty ameryka┼äskiego, to na pewno nie by┼éo na nim symbolu sowieckiego. Zatem kto┼Ť┬ágo tam z premedytacj─ů umie┼Ťci┼é...

Pt wrz 15, 2017 17:49 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn gru 22, 2003 1:23 am

A mo┼╝e Corbijn mia┼é tak─ů retro-wizj─Ö zapomnianego, samotnego kosmonauty Rosjanina, kt├│r─ů chcia┼é delikatnie wple┼Ť─ç w ten teledysk ? By┼éego radzieckiego kosmonauty ┼╝yj─ůcego na co dzie┼ä w USA, bo tam mu lepiej, bo jego dawne pa┼ästwo upad┼éo, wraz z jego ideami i udawanym dobrobytem, a medale Zwi─ůzku Sowieckiego na nic si─Ö mu zda┼éy.

Je┼Ťli nawet, b─Öd─Ö si─Ö upiera┼é, ┼╝e mo┼╝na to by┼éo zrobi─ç lepiej.
Ten emblemat wypożyczalni z wizerunkiem wahadłowca jest taki sam, jak wiele dobrze znanych logotypów z amerykańskich programów kosmicznych.
Komu┼Ť si─Ö on z niczym nie kojarzy. Mi od razu z NASA i wahad┼éowcami, kt├│rych Rosjanie nie u┼╝ywali. Jestem pewien, ┼╝e prawie ka┼╝demu Amerykaninowi tak samo.
Wi─Öc masz flag─Ö ZSRR obok symbol NASA i my┼Ťlisz WTF.
Kto jak kto, ale DM chyba nie s─ů na poziomie np. Wi┼Ťniewskiego, ┼╝eby musieli jakie┼Ť kryptoreklamy zamieszcza─ç w swej tw├│rczo┼Ťci.

ObrazekObrazek
Obrazek

Pt wrz 15, 2017 19:31 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): So lis 05, 2005 14:01 pm

sowiecki sierp i młot równy jest niemieckiej swastyce także mogli sobie darować, no ale niestety.

Pt wrz 15, 2017 20:19 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt lip 05, 2005 12:14 pm

Dla mnie najlepszy remix od nie pami─Ötnych czas├│w , zast─ůpi┼éem nim oryginaln─ů wersj─Ö z albumu , jestem pe┼éen zachwytu
https://www.youtube.com/watch?v=XPRBNQbwWGc

Pt wrz 15, 2017 21:11 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): N maja 10, 2009 22:59 pm

Czy gdyby tam byla swastyka to byloby Ok? A sowieci maja na swoim sumieniu nawet wiecej istnień ludzkich niz hitlerowcy. Tak wlasnie sie ludziom rozmywa pojęcie zla.
@Born - jak myslisz, ze ten emblemat jest tam przypadkiem? Jezeli uwa┼╝asz, ze grupy typu DM nie przemycaja niczego, to bardziej sie myli─ç nie mozesz, czego z reszta dow├│d masz w teledysku...
A je┼Ťli chcesz dowiedzie─ç sie, co sie dzieje w przemy┼Ťle muzycznym to zajrzyj do audycji "Czego s┼éuchasz" Grzegorza Kasjaniuka albo do jego ksiazki Diabelska Propaganda. Albo poogl─ůdaj na YT o iluminati w przemy┼Ťle muzycznym, to sie sam przekonasz.

Pt wrz 15, 2017 22:17 pm Zobacz profil

Co┼Ť mo┼╝e by─ç na rzeczy, ten kozio┼é by┼é dziwny, je┼Ťli nie niepokoj─ůcy.
Ale tak wygl─ůda Ameryka, tam pe┼éno scjentolog├│w, sekt, dziwnych ko┼Ťcio┼é├│w itd.
Nic nowego, drug─ů najwi─Öksz─ů (po WTC) pojedyncz─ů strat─ů ludzk─ů w dziejach USA w czasie pokoju, nie spowodowan─ů natur─ů, by┼éo zbiorowe samob├│jstwo ponad 900 ludzi omamionych przez jakiego┼Ť szamana.

Ale w przypadku tego klipu, obstawiam, ┼╝e Antonem kierowa┼éo g┼é├│wnie utrzymanie sp├│jno┼Ťci stylistycznej.
Udawał Dave Marksa, czy tam innego Engelsa, to mu teraz nalepili flagę ZSRR i większej filozofii się po tym nie spodziewam.
Tak jak zmieniaj─ů czcionki co p┼éyt─Ö, tak teraz sobie znale┼║li tak─ů symbolik─Ö.

Pt wrz 15, 2017 23:21 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): N maja 28, 2006 16:45 pm

Kiedy┼Ť wizualki koncertowe stanowi┼éy cz─Ö┼Ť─ç bonusowej p┼éyty do wyda┼ä koncertowych.
Dzi┼Ť stanowi─ů osobny produkt, aby jak najmniej sie napracowa─ç

A co do samego teledysku, to raz kolejny wraca mi przemy┼Ťlenie co tak wielu ludzi widzi w tw├│rczo┼Ťci Antona.
Ostatnia dobra rzecz jaka zrobil to materiał do sofad i devotionala.

So wrz 16, 2017 22:07 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): N wrz 27, 2015 2:46 am

Born napisał(a):
I o ile na kwestie Rosjanina lataj─ůcego w ameryka┼äskim kombinezonie ameryka┼äskim statkiem mo┼╝na oczywi┼Ťcie machn─ů─ç r─Ök─ů, to zupe┼énie nie rozumiem dlaczego kadrowano tak, ┼╝eby ka┼╝dy widzia┼é nazwy ameryka┼äskich ulic kt├│re przemierza ten radziecki kosmonauta. Nie wiem jaki by┼é w tym zamys┼é, ja nie widz─Ö ┼╝adnego, jedynie pokaza─ç ┼éa┼╝─ůcego Dava, byle jak, byle gdzie.

Mo┼╝e dlatego, ┼╝e wida─ç jedn─ů nazw─Ö ulicy i nazywa si─Ö ona Pacific.

Gdyby interpretować dosłownie, to powiedziałabym, że Rosjanin z kosmosu na amerykańskiej ziemi musi czuć się podwójnie obco. Widać, że pobyt na ziemi mu nie w smak.

Nie jest jednak powiedziane, ┼╝e to realny cz┼éowiek, dla mnie to raczej duch. Sam tekst odczytuj─Ö jako po┼╝egnanie zmar┼éego, kt├│rego dusza gdzie┼Ť dryfuje.

DM + Corbijn tym razem w punkt.

Pn wrz 18, 2017 1:22 am Zobacz profil

No ja widz─Ö dwie nazwy. A w ka┼╝dym razie t─ů drug─ů jest oznaczenie przecznicy 26th PL.

Nawet znalaz┼éem z ciekawo┼Ťci to miejsce, gdzie idzie Dave. W Los Angeles, daleko go nie ci─ůgn─ů┼é Anton. Nawet kontener na ┼Ťmieci ten sam :)
https://www.google.pl/maps/@33.9815902, ... 312!8i6656

Ale wida─ç, ┼╝e z jaki┼Ť powod├│w im si─Ö nie chce.
Mamy ju┼╝ drugi album z rz─Ödu, do kt├│rego nakr─Öcono tylko dwa klipy, a za trzeci klip singlowy (Should Be Higher, Going Backwards) robi─ů jakie┼Ť live/session sklejki.
Dla Violatora zrobiono ponad 5, dla SOFAD 5, Ultra i Exciter jeszcze po 4 a potem już zjazd w dół.
O ile mo┼╝na zrozumie─ç rezygnacj─Ö z fizycznych no┼Ťnik├│w, to rezygnacj─Ö z kr─Öcenia klip├│w w czasach social media, youtube, tablet├│w i telefon├│w z mega wy┼Ťwietlaczami ju┼╝ trudniej.

Pn wrz 18, 2017 20:01 pm Zobacz profil
aDMinistrator

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz lip 10, 2003 0:19 am

Born napisał(a):
Nawet znalaz┼éem z ciekawo┼Ťci to miejsce, gdzie idzie Dave. W Los Angeles, daleko go nie ci─ůgn─ů┼é Anton.

Tylko cztery i p├│┼é tysi─ůca kilometr├│w ;) Dwa przystanki autobusem ;)

Ja si─Ö bardzo bardzo ciesz─Ö, ┼╝e to jest clipem, szkoda by to si─Ö zmarnowa┼éo i po trasie znik┼éo. I tak jak mia┼éem nadziej─Ö, ┼╝e singlem b─Ödzie You Move to teraz bym chcia┼é by singlem jeszcze by┼é So Much Love z teledyskiem, kt├│ry mo┼╝na ogl─ůda─ç na trasie. Marnowanie takich rzeczy to zbrodnia.

Pn wrz 18, 2017 21:27 pm Zobacz profil WWW

Do┼é─ůczy┼é(a): So sty 21, 2017 0:56 am

Pi─ůteczka! :beer:

Pn wrz 18, 2017 22:45 pm Zobacz profil

Straszna odleg┼éo┼Ť─ç jak na Stany i tamtejsz─ů powszechno┼Ť─ç latania samolotami.
Poza tym klip m├│g┼é by─ç nakr─Öcony cho─çby podczas d┼éugiego pobytu DM w Los Angeles w kwietniu 2017. Sp─Ödzili tam wiele dni robi─ůc pr├│by, zagrali koncert i pokazali si─Ö w TV.

Daleko to było jak Anton kręcił Personala w Hiszpanii albo Peace w Rumunii.
Nie m├│wi─ůc o Enjoy the Silence (Szkocja, Portugalia, Szwajcaria w jednym klipie).

Cytuj:
Marnowanie takich rzeczy to zbrodnia.

Jako┼Ť wizualizacja puszczana na koncertach do It's No Good (DM w kawiarni) si─Ö nie zmarnowa┼éa, wi─Öc dlaczego teraz mia┼éoby si─Ö co┼Ť marnowa─ç.
https://www.youtube.com/watch?v=stpaq27-V70

Wt wrz 19, 2017 0:05 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): So pa┼║ 01, 2005 15:25 pm

Rozwodzicie sie nad wizj─ů /przes┼éaniem clipu , a ono jest tylko jedno - mialo byc szybko , tanio , bezproblemowo ( jak wszystko do tej pory na tej trasie ) :lol: :lol: :lol:

Wt wrz 19, 2017 7:23 am Zobacz profil
aDMinistrator

Born napisał(a):
Straszna odleg┼éo┼Ť─ç jak na Stany i tamtejsz─ů powszechno┼Ť─ç latania samolotami.

Tak, straszna, nie ma za bardzo dłuższej trasy w USA niż Ny - LA.

Born napisał(a):
Jako┼Ť wizualizacja puszczana na koncertach do It's No Good (DM w kawiarni) si─Ö nie zmarnowa┼éa, wi─Öc dlaczego teraz mia┼éoby si─Ö co┼Ť marnowa─ç.
https://www.youtube.com/watch?v=stpaq27-V70

Jak się nie zmarnowała. Do czego została wykorzystana? Do niczego, na koncertach i tyle. Aczkolwiek akurat ten clip chociaż ładny na teledysk singla moim zdaniem się w ogóle nie nadaje. Do Cover Me idealnie.

Wt wrz 19, 2017 16:55 pm Zobacz profil WWW

Cytuj:
nie ma za bardzo dłuższej trasy w USA niż Ny - LA.

Za bardzo nie ma, poza np. lotem z NY na Alask─Ö albo Hawaje, kt├│re s─ů jakie┼Ť 2x d┼éu┼╝sze.
Ale dobrze, przyznaj─Ö si─Ö, ┼╝e nie jestem na bie┼╝─ůco i nie wiedzia┼éem, ┼╝e Dave mieszka teraz w NY.
Brawo, pi─ůteczka, dowali┼ée┼Ť mi.
Klip kr─Öcono zatem bardzo daleko, a fakt ┼╝e Dave mieszka┼é tam wiele lat, a Martin mieszka zaraz obok to tylko zbieg okoliczno┼Ťci.
Również to, że prace nad Spirit odbywały się koło LA przez kilka miesięcy.
Cytuj:
Jak się nie zmarnowała. Do czego została wykorzystana? Do niczego, na koncertach i tyle.

Ok, czyli gdyby mieli wyda─ç So Much Love jako singiel, to wola┼éby┼Ť, ┼╝eby nie kr─Öcili do niego nowego klipu, tylko ┼╝eby klipem by┼éo to co widoczne na koncertach.
Mimo, ┼╝e jest masa nagra┼ä z koncert├│w z t─ů wizualizacj─ů, a nawet w┼éa┼Ťciwie teledysk ju┼╝ jest, tyle ┼╝e w gorszej jako┼Ťci (a i mo┼╝e b─Ödzie lepszy):
https://www.youtube.com/watch?v=LNUFUf7 ... VO0A&t=243

Logiczne i sensowne, c├│┼╝ doda─ç.

Ostatnio edytowano Wt wrz 19, 2017 17:53 pm przez Born, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Wt wrz 19, 2017 17:43 pm Zobacz profil
aDMinistrator

Moim celem nie by┼éo dowalenie Ci. Po prostu zareagowa┼éem na kpin─Ö, ┼╝e Dave daleko nie mia┼é, nie wiedzia┼éem, ┼╝e nie wiesz, ┼╝e mieszka w Nowym Jorku (od ponad 20 lat). Zreszt─ů, co za r├│┼╝nica gdzie by┼é kr─Öcony, czy na drugim ko┼äcu ┼Ťwiata czy na klatce schodowej Dave'a?
I tak, bardzo bym wola┼é, by nie kr─Öcili czego┼Ť nowego tylko dali ten klip.

Wt wrz 19, 2017 17:46 pm Zobacz profil WWW

Cytuj:
co za r├│┼╝nica gdzie by┼é kr─Öcony, czy na drugim ko┼äcu ┼Ťwiata czy na klatce schodowej Dave'a?

No dla mnie jest r├│┼╝nica, taka jak dla Ciebie w kwestii klipu do So Much Love.

A dok┼éadniej, r├│┼╝nica mi─Ödzy kr─Öceniem na klatce schodowej Dava, a na kra┼äcu ┼Ťwiata jest mniej wi─Öcej taka jak mi─Ödzy list─ů credits album├│w Ultra i Spirit,
gdzie przy tym pierwszym pracowa┼éo jakie┼Ť 3x wi─Öcej ludzi (m.in. 5 perkusist├│w), a na tym drugim ju┼╝ ci─Ö┼╝ko nawet jaki┼Ť muzyk├│w znale┼║─ç.
Jeszcze trochę i ta lista będzie się składała już tylko z zespołu, producenta i pięciu 'assistant engineer'.

I z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za komentarze 'i co z tego' i 'mi si─Ö tak podoba'. Wiem o tym doskonale.

szybko, tanio, bezproblemowo - jak chmurek napisał

Wt wrz 19, 2017 18:30 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz sty 31, 2013 15:37 pm

Nie ma o co kruszy─ç kopii. Teledysk do Cover Me, jest jaki jest(dobrze ┼╝e jest chocia┼╝ od ┼Ťwietnego koncertu w Wawie dla mnie). Jest tylko znowu kwestia braku b-side'a od nowego singla DM...

Śr wrz 20, 2017 17:25 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): N maja 02, 2010 19:35 pm

Radio Edit brzmi mega! Jednak da si─Ö skr├│ci─ç ten utw├│r do radiowej d┼éugo┼Ťci i nadal brzmie─ç dobrze.
Zaraz wrzuci mi si─Ö na youtube.
Edit: https://youtu.be/Mcp4QHzHqV4

Śr wrz 20, 2017 17:28 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn sty 14, 2013 20:40 pm

Dopiero obejrza┼éam ca┼éy teledysk - czy tylko ja mam wra┼╝enie, ┼╝e klip do CM i ETS s─ů do siebie dosy─ç podobne? Skojarzenie z samotnie w─Ödruj─ůcym kr├│lem z Enjoya by┼éo moim pierwsz─ů my┼Ťl─ů, jak ogl─ůda┼éam ten teledysk.

Śr wrz 20, 2017 19:59 pm Zobacz profil
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 371 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Nast─Öpna strona

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 0 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w

Szukaj:
Skocz do: