Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 28, 2005 16:50 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Lubin/Wrocław
 
Post 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
No to będzie się działo!


N lis 19, 2017 23:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
A konkretnie - co? Koncert jak każdy inny. Pewnie ze 2-3 kawałki wylecą z setu i tyle. Przyjadą, zagrają i odjadą a publika na drugi dzień będzie się bawiła już przy kimś innym.


Pn lis 20, 2017 0:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
na festiwalu koncert to lipa, skrócony set + publika, która w większości jedzie tam dla "imprezy", a nie na konkretny koncert. Mamy taką znajomą co jak ją zapytałem, kto grał na festiwalu to powiedziała "czy to ważne, ważne, że dobra impreza była" :wink:


Pn lis 20, 2017 8:34 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Ja tam nie wiem, nigdy na "festiwalowym DM" nie byłem, ale na Youtubie te koncerty wyglądają nieco inaczej od tych standardowych - nie chodzi mi o skróconą setlistę, bo to oczywiste, ale raczej o luźniejszą atmosferę na scenie. Chłopaki grają bardziej na luzie i to też ma swój urok ;) tylko trochę szkoda tych wszystkich zespołów, które wystąpią bezpośrednio przed DM, bo zakładam, że w pierwszych rzędach może zabraknąć ich fanów :8):


Pn lis 20, 2017 8:55 am Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 28, 2005 16:50 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Lubin/Wrocław
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Myślę, ze to będzie wspaniały koncert ze wzgedu własnie na publikę :) Poza tym Opener to już światowa półka festivali i choć wiem, że nie każdemu pasuje taki klimat, to ja już nie mogę się doczekać!
Przyjedzie bardzo dużo fanów DM nie tylko z Polski, ale i całej Europy, plus dodatkowo sporo osób złapie depeszowego bakcyla :)
Widzieliście jak wyglądał koncert np na rock am ring? Moooooooorze ludzi, wspaniał widok!


Pn lis 20, 2017 9:59 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 06, 2006 15:59 pm
Posty: 155
Lokalizacja: z piekła rodem
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Mam mieszane uczucia, z jednej strony fajnie, że kolejny koncert w Polsce, z drugiej to Opener czyli spęd hipsterów.

https://www.trojmiasto.pl/Opener_festival

Klimat zapewne będzie inny niż na własnych koncertach... czy to tak dobrze, to nie wiem bo mało widoczności z oddali w takim kilkudziesięciu tysięcznym tłumie. Na pierwsze rzędy to bym raczej nie liczył.
Cena za bilet jednodniowy to 259 zł.
Zakładając, że chce się słuchać muzyki w towarzystwie fanów to raczej lepiej wybrać się na dedykowany koncert (szczególnie na hali), ale jeśli lubi się festiwale, to za tą sumę ma się jeszcze kilka innych zespołów plus cała otoczka...

W sumie jakby DM zagrało w Bolkowie to by jakoś bardziej mi tam pasowali, to że będą na Openerze to dla mnie zaskoczenie.


Pn lis 20, 2017 15:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 21, 2016 13:13 pm
Posty: 26
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Dla mnie to akurat żadne zaskoczenie Castle Party jest za mało na taki zespół, na brytyjskim odpowiedniku Opener'a - Glastonbury pojawiali się już Rolling Stonesi, U2, Paul McCartney czy Bruce Spreengsteen, a więc przeróżnego stylu giganci - muzyka jest po prostu dobra i zła. W ankiecie którą fani Openera wypełniają po każdej edycji festiwalu kogo chcieli by widzieć w przyszłym roku Depeche Mode zawsze było w czołówce najbardziej pożądanych artystów. A co do miejsc blisko sceny jest to bardzo realne, rzadko się tam spotykane osoby koczujące na dany zespół od wczesnych godzin, większość osób jest wcześnie na innych koncertach albo pije piwo na kocu na trawie :beer:


Pn lis 20, 2017 16:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12858
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Z CP to chyba żart ;)

W głosowaniu ankiet M'era Luny Depeche Mode co roku zajmuje wysokie miejsce (razem z Rammstein). Może teraz by się udało ;)


Pn lis 20, 2017 16:56 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lip 27, 2013 13:23 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Kielce
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Qbk napisał(a):
A co do miejsc blisko sceny jest to bardzo realne, rzadko się tam spotykane osoby koczujące na dany zespół od wczesnych godzin, większość osób jest wcześnie na innych koncertach albo pije piwo na kocu na trawie :beer:


Rzadko, często.. Niemniej takie przypadki się zdarzają.. Byłam na Openerze czterokrotnie i widziałam, jak np. przez koncertem Coldplay od samego otwarcia bram koczowali głównie młodsi, ale i starsi fani zespołu.. I wszystko spoko, tylko dlaczego kompletnie nie potrafili się pobawić na wcześniejszych występach tylko stali jak młotki?? :roll:
Wydaje mi się, że i w tym przypadku miejscówki najbliżej sceny będą zaklepane przez depeszów od samiuśkiego początku..

Sama już na FB pisałam, że z jednej strony fajnie by było zobaczyć ich live w wersji festiwalowej, szczególnie za cenę dość przystępną, a wiadomo, że w ten sposób zyskuje się cały dzień na koncertowanie/odkrywanie nowego czy po prostu na poczucie ducha festiwalu.. A co do głównej grupy Openera czyli młodzieży młodszej bądź starszej - kto wie? Może złapią bakcyla na DM? Albo będą znali więcej niż Indżoj i będą się świetnie bawić?

A fakt jest taki, że w kilkunastoletniej karierze tego festu, jest to na pewno top5 gwiazd, które gościli.


Pn lis 20, 2017 17:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 06, 2006 15:59 pm
Posty: 155
Lokalizacja: z piekła rodem
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Z CP to był skrót myślowy, chodziło mi o charakter, bo rzeczywiście, to nie ta skala wielkości festiwalu i co za tym idzie ilości widzów.


Pn lis 20, 2017 17:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Trochę mnie straszycie tymi opiniami, ale trudno, kupiłem bilet. Rack Am Ring to jeden z moich ulubionych koncertów. Powiem tylko tyle, że bywało i na hali w Łodzi, i na stadionie w Warszawie, że siedziałem wśród przypadkowych osób, które wyglądały, jakby dostały bilet w pracy za dobre wyniki, ale nie za bardzo wiedzą, na co ten bilet dostały i niezupełnie ich to interesowało. To tak w temacie własnych koncertów.


Śr lis 22, 2017 12:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 21:14 pm
Posty: 38
Lokalizacja: 3-miasto
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Jedno jest (prawie) pewne - w końcu koncert DM w Polsce będzie dobrze nagłośniony. Byłem na prawie wszystkich Open'erach i nagłośnienie zawsze jest tam wyśmienite. Czego nie można powiedzieć o Narodowym i Ergo Arenie.


Śr lis 22, 2017 17:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 21, 2016 13:13 pm
Posty: 26
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Mnie cieszy również, że w końcu oglądając Depeche Mode, nie zapłacę Live Nation :P


Cz lis 23, 2017 11:51 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 14:02 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Słuchajcie, jest sens jechać na festiwalowy koncert z ośmiolatkiem? Obiecałam mu, że zabiorę go na koncert w ramach kolejnej trasy DM, myśląc, że to będzie za 4 lata :) a tu coraz bardziej się obawiam, że ten nawał koncertów w tym sezonie to może to być ich pożegnanie i że nie będzie kolejnej trasy albumowej :(

Ale z takim młodzianem to chyba nie bardzo, co? Jedyna opcja to wbić się z nim na sam przód, bo inaczej nic by nie widział. Co innego stadion czy hala, bo tam są trybuny.


Pt lis 24, 2017 10:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Pamiętaj, że bycie z przodu wiąże się z ponad 3-godzinnym staniem: co najmniej godzinę przed występem i prawie 2 godz. samego koncertu. Więc zapomnij wtedy o jakimś załatwianiu potrzeb dziecka (toaleta, picie). Ale...
1. Na Openerze możesz stać daleko i oglądać koncert na telebimach. Nagłośnienie jest spoko
2. Od kilku lat jest taki "taras widokowy" - dość daleko i lekko z boku sceny, ale co nieco widać, co się na scenie dzieje. Korzyść taka, że jest tam nawet możliwość usiądnięcia. No i całkiem fajny widok na bawiącą się publikę ;)


Pt lis 24, 2017 11:45 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 21, 2016 13:13 pm
Posty: 26
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Powiem Ci że zależy dużo kto za gra przed Depeche Mode, jesli będzie to rockowa kapela, ktoś będzie mógł rozkręcić pogo pod sceną


Pt lis 24, 2017 11:50 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 14:02 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Dzięki za wskazówki. Zdrowy rozsądek każe dać sobie z tym spokój, bo za dużo niewiadomych, a z drugiej strony jeśli rzeczywiście nie będzie już okazji? :?
Mam jeszcze czas do namysłu i jednocześnie cicho nadziejam, że panowie jednak zaproponują nam za kilka lat swoją nową płytę...


Pt lis 24, 2017 13:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 17:06 pm
Posty: 850
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Ja myślę, że trzeba stać dłużej niż godzinę przed.

Z ośmiolatkiem nie pchałbym się pod scenę.


Pt lis 24, 2017 20:49 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 29, 2014 22:05 pm
Posty: 4
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Na festiwal nie; szkoda dziecka, nic nie zobaczy, umęczycie się oboje;
Mam przerobiony Oświęcim z ubiegłego roku, cały festiwal w red zone, niby blisko, przy "mniejszych" gwiazdach było oki, nawet bardzo, ale Elton John, czy Queen - beznadzieja, nic nie widziałyśmy - obie, tym bardziej, że na Queen, wraz z rozpoczęciem koncertu zaczęło lać i lało do samego końca - tu też nie masz gwarancji pogody, marudzenie, zniechęcenie, mało radości pomimo, że to QAL;

moja rada - wbijaj na halę i to na trybuny, swoją latorośl zabrałam do Łodzi w 2014 jak miała 7 lat - dała radę, ale po koncercie była bardzo wyczerpana i zgasła w aucie momentalnie;


Pt lis 24, 2017 20:50 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 02, 2004 23:09 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Organizator znowu miesza z biletami, raz są, a raz ich nie ma :).


N lis 26, 2017 16:04 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team