zmiana danych na bilecie 
Autor Wiadomość

Post zmiana danych na bilecie
Heja!
Zarzucam temat. Mianowicie kupiłem 4 bilety na 11.02 do Gdańska, dla mnie, mojej żony i dwójki znajomych z Estonii. Okazało się że znajomi w tym terminie nie mogą przybyć do Polski. W związku z tym napisałem maila do ticketmaster z prośbą o zmianę danych na dwóch biletach (chciałem zabrać innych znajomych).
Oto odpowiedź: "Zgodnie z naszym regulaminem i ustaleniami, których dokonaliśmy z organizatorem koncertu zmiana danych na bilecie jest możliwa tylko w takich sytuacjach jak wypadek, śmierć lub choroba. Konieczne jest także dostarczenie dokumentacji, która potwierdzi zaistniałą sytuację.Czy jest Pan w stanie dostarczyć takie dokumenty?" napisali podpierając się paragrafem 7.
Więc im odpisałem: " Witam,w cytowanym paragrafie nie widzę wzmianki o śmierci , wypadku lub chorobie, Poza tym jeszcze żyję i ciężko mi przewidzieć (oraz dostarczyć dokumenty) czy w dniu 11.02.2018 będę chory lub martwy :)
Wracając do tematu, we wcześniejszym mailu naświetliłem sytuację, dwójka znajomych z Estonii nie może przybyć na koncert ze względu na obowiązki służbowe, stąd moje pytanie dotyczące zmiany danych.
Zapłaciłem za te bilety i nie chciałbym żeby były niewykorzystane. Proszę o informację i pomoc".
Kolejna odpowiedź : "Zgodnie z wytycznymi, jakie zostały ustalone z organizatorem koncertu, sprawy służbowe nie są powodem, które zezwalają na zmianę danych na bilecie."
Pomysły?

Cz gru 07, 2017 19:49 pm Zobacz profil

Post Re: zmiana danych na bilecie
nikt nie sprawdza danych na bilecie skanujesz i lecisz :8):

Cz gru 07, 2017 21:28 pm Zobacz profil

Kocham ticketmaster!
Wysłałem im coś takiego - "Witam,czy w związku z powyższym mogę zwrócić dwa bilety?"
Odpowiedź - "Niestety zwrot biletów nie jest możliwy, nie jest to zgodne z naszym regulaminem. "
Wszystko dla klienta :)

So gru 09, 2017 20:44 pm Zobacz profil

Zastanawiam się czy organizator takimi pytaniami nie narusza ustawy o ochronie danych osobiwych i żąda dokumentacji np choroby, to są tzw dane wrażliwe i jakiśtam live nation może coś takiego interesować. Napisz do głównego inspektora ochrony danych osobowych. Myślę że podawanie danych na bilet też nie jest zgodne z naszym prawem.

N gru 10, 2017 13:44 pm Zobacz profil WWW

Ale w czym problem ? na 99 % nikt nie sprawdzi danych z dowodem , przykladem ostatnia Wawa i dwoch znajomych wchodzacych na imienne bilety kogos innego . Mecze reprezentacji jak pisalem w innym watku maja rowniez bilety imienne bylem na kilkunastu, raz bylismy sprawdzani , oczywiscie bilety na inne nazwiska itp - wszyscy weszli po krotkiej rozmowie ze stewardem . Nie przejmowalbym sie zbytnio , olej ich szkoda nerwów .

N gru 10, 2017 14:00 pm Zobacz profil

Witam, ja jakiś czas temu postanowiłam zamienić bilety z zakupionych miejsc siedzących na sektorach, na miejsce na GC, (stwierdziłam, że jednak nie odpuszczę miejsca pod sceną) :) Z zamianą biletów nie było absolutnie żadnego problemu, napisałam do Ticketmaster, musiałam wypisać Oświadczenie o zmianie biletów, dopłacić do biletów na Golden Circle i wysłać dotychczasowe bilety na sektor. Po jakiś dwóch tygodniach dostałam nowe bilety imienne, już na GC. widocznie zamiana jest możliwa jeżeli nie zmienia się danych na biletach, co jest po prostu nieuczciwe. Wiadomo, że nikt tego nie sprawdza, ale łatwiej byłoby Ci sprzedać czy też zamienić bilety gdybyś mógł zmienić dane osobowe

Pt gru 29, 2017 15:47 pm Zobacz profil

fooby napisał(a):
Zastanawiam się czy organizator takimi pytaniami nie narusza ustawy o ochronie danych osobiwych i żąda dokumentacji np choroby, to są tzw dane wrażliwe i jakiśtam live nation może coś takiego interesować. Napisz do głównego inspektora ochrony danych osobowych. Myślę że podawanie danych na bilet też nie jest zgodne z naszym prawem.

Z tego co słyszałem to już takie pismo poszło. Jednak zanim się coś wyjaśni to będzie po koncercie, i nie tylko dM.

Pt gru 29, 2017 19:10 pm Zobacz profil WWW

pytia89 napisał(a):
Witam, ja jakiś czas temu postanowiłam zamienić bilety z zakupionych miejsc siedzących na sektorach, na miejsce na GC, (stwierdziłam, że jednak nie odpuszczę miejsca pod sceną) :) Z zamianą biletów nie było absolutnie żadnego problemu, napisałam do Ticketmaster, musiałam wypisać Oświadczenie o zmianie biletów, dopłacić do biletów na Golden Circle i wysłać dotychczasowe bilety na sektor. Po jakiś dwóch tygodniach dostałam nowe bilety imienne, już na GC. widocznie zamiana jest możliwa jeżeli nie zmienia się danych na biletach, co jest po prostu nieuczciwe. Wiadomo, że nikt tego nie sprawdza, ale łatwiej byłoby Ci sprzedać czy też zamienić bilety gdybyś mógł zmienić dane osobowe

Podali Ci mailem numer konta do zapłaty różnicy czy może można ten numer znaleźć w jakimś tajemniczym regulaminie, którego nie ma?

Śr sty 17, 2018 22:31 pm Zobacz profil

Ich odpowiedź na maila o zmianie danych:
Cytuj:
Prosimy o zaświadczenie lekarskie lub zwolnienie, które będzie dla nas podstawą do dokonania zmiany danych.
Dalej powołują się na:
Cytuj:
§7 Bilety 3. (…) Ticketmaster zastrzega sobie prawo do żądania przedstawienia dodatkowych dowodów oraz odmowy zmiany danych osobowych bez podawania przyczyny.
i tyle w temacie :|

N sty 21, 2018 16:17 pm Zobacz profil

ew napisał(a):
pytia89 napisał(a):

Podali Ci mailem numer konta do zapłaty różnicy czy może można ten numer znaleźć w jakimś tajemniczym regulaminie, którego nie ma?

Nr konta do przelewu dostałam w mailu.

Wt sty 23, 2018 18:51 pm Zobacz profil