Depeche Mode - Zobacz wątek - 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  NastÄ™pna strona
05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
ale Wrong wyszedł świetnie intro to interlude po albumowym Corrupt fajna wizualka do tego

https://www.youtube.com/watch?v=nxaW0t740l4

z tej setlisty to bym wyrzucił jedynie remix A Pain That I'm Used To, A question of Lust, Somebody, I Feel You i zamiast nich dał Clean, Alone, And Then... i Fail do tego wymienne Wrong/ Scum, Poison Heart/ You Move, Barrel of a Gun/ It's No Good i byłoby ok.


So maja 06, 2017 15:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Zgadzam się - EC wypadło bosko! Ale w życiu po pierwszych dźwiękach nie wpadłabym na właściwy trop ;)
Jestem też pod wrażeniem IYR - ciaaaryy!!! :oops: :oops: :twisted: :twisted:

Ja akurat jestem bardzoo zadowolona, że w secie pojawiło się AQOL i Somebody :)

Szkoda wielka, że wizualizacją Anton zniszczył ogólny odbiór ETS :?


So maja 06, 2017 15:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
EC, IYR, CM, WIME i Heroes to dla mnie największe plusy, jeśli chodzi o wczorajszy koncert. Już wcześniej pisałem, że oprawa sceniczna nie jest taka zła. Nie ma niespodzianek w setliście, ale mi ona się nawet podoba. Wizualizacje bywały lepsze. Najlepsze są do dwóch pierwszych utworów.


So maja 06, 2017 15:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Pierwszy koncert za nami. Jak na razie mam mieszane uczucia no, ale zobaczymy jak to wszystko dalej siÄ™ rozwinie.


Plusy:

- Intro (proste, podoba mi się dźwiękowo i wizualnie)
- In Your Room (w końcu po tylu latach doczekaliśmy się powrotu wersji albumowej)
- Everything Counts (świetna wersja z bardzo dobrym intro)
- Wrong (wersja trochę inna niż na Tour Of The Universe, nowe intro, które jest podobne do interlude po Corrupt plus kilka drobnych smaczków w samym utworze)
- Wizualizacja do słabego wykonu Where's The Revolution
- Home (w pełnej, albumowej wersji)


Minusy:

- Jeszcze mniejsza, bardziej oszczędna scena.
- Sporo wizualizacji wypada bardzo słabo zwłaszcza te do Enjoy The Silence czy In Your Room.
- A Pain That Im Used To (ta wersja nie jest zła, ale była już klepana na poprzedniej trasie. Poza tym oryginalna, albumowa wersja jest o wiele lepsza)
- Heroes (słabe wykonanie i przede wszystkim niepotrzebny utwór)
- Poison Heart (Mizerne wykonanie średniego utworu z nowego albumu. Mam nadzieję, że wyleci i w jego miejsce wskoczy Scum albo You Move)
- A Question Of Lust (myślałem, że powrót do albumowej, pełnej wersji Home zwiastuje to, że zespół zrezygnuje z Martinowych smętów, ale jednak się myliłem)
- Somebody (to samo co wyżej)



Cieszę się, że Wrong wrócił. Mimo, że zespół od kilkunastu lat ma tendencję spadkową to ten utwór dla mnie jest jednym z najlepszych utworów od czasów Ultra / Only When I Lose Myself jak nie ogólnie w całej dyskografii Depeche Mode.


So maja 06, 2017 15:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
lilith78 napisał(a):
Ja akurat jestem bardzoo zadowolona, że w secie pojawiło się AQOL i Somebody


To tak jak ja. Uznaję, że Somebody to był mój pierwszy najlepszy utwór DM. Byłem jeszcze dzieciakiem, ale strasznym romantykiem i uwielbiałem ballady. Potem pojawił się Question of Lust i odleciałem. Bardzo miło teraz wspominam te czasy. Słuchało się wtedy równiez Erasure, Pet Shop Boys i A-HA... ach wspomnień czar :wink:


So maja 06, 2017 15:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
zibi napisał(a):
Pamiętajcie ludziska! Nie można krytykować DM nigdy! Bo to typowe dla Polaków. Za granicą nowe DM jest wychwalane pod niebiosa. To są prawdziwi fani, a nie jakiś tam zibi i inni narzekający.


To nie jest tak. Jak zaobserwowałem na tym forum jest kilka pokoleń depeszów. Jeżeli nick Greg1986 to rok urodzenia Grega to dzieli nas kilkanaście lat różnicy. Wtedy kiedy część z was przychodziła na świat, część tu obecnych słuchało już DM. Mamy inne wspomnienia z muzyką tego zespołu. Część z nas cofała się do starszych płyt, a inna część dorastała z nimi.
Co innego obserwować na żywo wszelkie zmiany i nowe dokonania grupy z dużo szerszą perspektywą i wspomnieniami z lat młodości, gdzie takie kawałki jak Somebody kojarzą się z jakimiś pierwszymi uniesieniami miłosnymi, a co innego traktować tę muzykę jako jakieś tam wcześniejsze dokonania.

Nie chciałbym być tutaj źle zrozumiany, nikogo nie chcę obrazić, ani dokuczyć że jest jakiś młody depesz itd. Bo akurat dla mnie każdy nowy depesz to radość, gdyż dzięki nim zespół nadal gromadzi pełne stadiony.

Ta róznica pokoleń, to również dostęp do zespołu. Kiedyś nawet mi się nie śniło, że kiedykolwiek będę na koncercie DM. Grali w Polsce w 1985 roku, wtedy byłem jeszcze za młody, a potem wyrwa. Teraz dostęp do koncertów jest praktycznie nieograniczony, z wyjątkiem ograniczeń finansowych, które swoją drogą również mają wpływ na ocenę co poniektórych. Można sobie przebierać i marudzić, temu światełka się nie podobają, innemu telebim. Ktoś inny będzie krytykować, gdyż taki koncert to dla niego duży wydatek i chciałby dostać tylko to czego on oczekuje.

Dobra nie będę przynudzał, ale chciałbym uspokoić tych co mają już dosyć marudzących, że jakby opływało tu miodem to byłoby nudno. Tak, przynajmniej chłopaki wyleją swoje gorzkie żale i trochę oczyszczą umysł. Najważniejsze, że DM jeszcze koncertuje i przynajmniej w części z nas wzbudza wspaniałe emocje.


So maja 06, 2017 16:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2017 0:47 am
Posty: 208
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
zibi napisał(a):
Kuzyn don wasyla z bazuką. Słabo to wygląda. Szkoda tego dejva, kiedyś był moim guru a teraz...



Przynajmniej jakaś akcja w stronę fanów - to źle? Super :mrgreen: Czy muszą być poważni na scenie? :?

Właśnie oglądam Poison Heart i jakoś słabo to wyszło, nudy. :(

https://www.youtube.com/watch?v=D01yV3R15Zg


So maja 06, 2017 16:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
ariena_dm napisał(a):
Przynajmniej jakaś akcja w stronę fanów - to źle? Super Czy muszą być poważni na scenie?


Na koncertach rockowych rzucaja do fanów pałeczki, kostki od gitar. Zawsze zastanawialem się kiedy DM coś podrzuci no i stało się. Ciekawe tylko czy to są jakieś koszulki limitowane, albo z autografami, czy z merczów?


So maja 06, 2017 17:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Absolutnie za PH powinno wejść You move ;) :twisted:
Ja od początku miałam pod górkę z PH :wink:


So maja 06, 2017 17:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 04, 2017 0:47 am
Posty: 208
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
No właśnie - You Move zamiast PH. Scum - nie wiem czy się nadaje na koncert, zbyt skomplikowany utwór i wyszłaby ściana dźwięku chyba.


So maja 06, 2017 17:14 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Żeby jeszcze trochę pomarudzić :D - to boczne ekrany przypominające telefony komórkowe wydają się zbyt małe ;)


So maja 06, 2017 17:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Juno napisał(a):
Minusy:

- Sporo wizualizacji wypada bardzo słabo zwłaszcza te do Enjoy The Silence czy In Your Room.


Jeśli to są słabe wizualizacje to co powiedzieć o takich flagach na Heroes czy AQOL ?
Ale pomimo ze dużo wizualizacji jest słabych to te od INY i Cover Me są i tak najlepsze


So maja 06, 2017 17:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Poison Heart? Mnie akurat pasuje, bardzo lubiÄ™.
Dziewczyny może przekona was to nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=oSPwWWOBSLI

Polecam wszystkie jego filmiki z koncertu na youtube. Bardzo dobra miejscówka, bardzo dobra jakość nagrania i dźwięk niczego sobie. Całkiem inny odbiór.
zajerzascie :wink:


So maja 06, 2017 17:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Dziękuję za link :) faktycznie, znacznie lepiej tutaj brzmi PH :)
Kurde, zaczynam się serio martwić, że na Narodowym nie dość, że będę doopę widzieć, to jeszcze jakieś pseudodźwięki jedynie do mnie dotrą :cry: :cry: :evil: :evil:
Mam V rząd więc może aż takiej tragedyji nie będzie? MOże mnie ktoś pocieszy ;)


So maja 06, 2017 18:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
lilith78 napisał(a):
MOże mnie ktoś pocieszy


Na pocieszenie musisz sobie zakupić lepszą miejscówkę na trasie zimowej. A w trakcie koncertu pocieszycieli nie zabraknie :wink:


So maja 06, 2017 18:25 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Hehe, jadę z koleżanką, więc najwyżej razem będziemy się pocieszać ;)
A nie wiem, niestety, czy na zimową będę mogła się wybrać :cry: :cry: :cry:

Miałam przecież możliwość zakupienia miejsca na płycie, ale z racji na pewne względy fizjologiczne :8): wybrałam trybuny... szturm od 10:00 pierwszego dnia sprzedaży, ale wiemy jak to wyglądało i o co w tym chodzi.... :evil: :evil:

Dzięki za namiary na tego gościa na yt, bo faktycznie genialna jakość i totalnie inny odbiór!!!!!! :) :beer: :nlmda: :nlmda:


So maja 06, 2017 18:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 05, 2017 22:14 pm
Posty: 20
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
A właśnie, jak z tą trasą zimową, wiadomo kiedy ogłoszą terminarz?


So maja 06, 2017 19:13 pm Zobacz profil
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
https://youtu.be/wfIq_d8_NTs So Much Love wizualka klasa!!!


So maja 06, 2017 19:15 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Moim zdaniem też jest najlepsza. SML to jeden z kawałków, na które w Warszawie najbardziej się cieszę.


So maja 06, 2017 19:19 pm Zobacz profil
 
Post Re: 05.05.17 - Sztokholm, Friends Arena
Crescendo napisał(a):
A właśnie, jak z tą trasą zimową, wiadomo kiedy ogłoszą terminarz?


Była mowa o czerwcu ;)


So maja 06, 2017 19:20 pm
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 565 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team