Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Oczywiście byłem. Poznałem, że tak powiem, "górę" tego forum. Jeszcze raz pozdrawiam chłopaki! A co do samego koncertu, świetnie się bawiłem. Chłopaki w formie. Pośpiewać nie pośpiewałem bo przeziębienie wygrywało. Najgorszy był ten ścisk z przodu.


Pt lip 06, 2018 15:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 17:06 pm
Posty: 850
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
A to już opinia mojego brata - też pierwszy raz na koncercie DM.
Cytuj:
Ok, ale bez szalu. Spodziewalem sie wpierdolu i swiatowego brzmienia, a bylo malo energetycznie, odtworczo ze srednim brzmieniem. Tylko sentyment i miazdzace kawalki sprawily ze bawilem sie dobrze i mi sie podobalo. Nastepny byl Massive Attack, ktory brzmial na tym samym systemie tak ze ja pier.dole:).


Pt lip 06, 2018 15:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Jak się nie zna piosenek nie podśpiewuje nie wie co i jak to normalka ze bez szału tak jak dla mnie zespoły występujące przed DM :wink:


Pt lip 06, 2018 18:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Wracając do koncertu na końcu wszystkich z przodu po lewej filmował sam Daniel Miller tak się bawiliśmy dobrze :fletch:


Pt lip 06, 2018 18:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 17:06 pm
Posty: 850
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
No jego ocena jest obiektywna, bo nie jest fanem żadnej z grup a Twoja subiektywna. :P


Pt lip 06, 2018 19:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 09, 2017 20:23 pm
Posty: 5
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
I dlatego nie warto już wchodzić na forum, wiecznie niezadowoleni wielcy fani. Starość dopada niektórych .... marudy ...


Pt lip 06, 2018 22:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
jakies oficjalne liczby co do ilosci ludkow,bo wszedzie czytam ze najwieksza ilosc publiki na DM :?:


So lip 07, 2018 6:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
50 tys :nlmda: :nlmda: :nlmda:


So lip 07, 2018 8:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Gingerloczek napisał(a):
I dlatego nie warto już wchodzić na forum, wiecznie niezadowoleni wielcy fani. Starość dopada niektórych .... marudy ...


No tak bo forum jest tylko dla tych ktorzy sa zapatrzeni w znaczek DM .....prosze Cie . I tak wydaje mi sie , ze slowa krytyki padaja tu wyjatkowo za rzadko .


So lip 07, 2018 9:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Dokładnie Chmurek. To, że ktoś krytykuje DM nie znaczy, że nie jest fanem. Wręcz przeciwnie. Właśnie na tym polega prawdziwe bycie fanem. Nawet jak się coś nie podoba, to dalej jesteś z tym zespołem/wykonawcą na dobre i na złe. Ludzie, którzy zachwycają się absolutnie wszystkim, są albo fanatykami, albo są niedojrzali. To co przystoi nastolatkom, nie przystoi osobom starszym(30/40/50+). To chyba oczywiste, że jak mi lub komuś innemu się coś nie podoba, to o tym pisze. Bo co, ma pisać że się podoba, jak jest inaczej? Bo krytyka jest w złym guście? Nie przystoi? Bzdura. Pamiętam jeszcze doskonale czasy forum Queen-tam to dopiero była krytyka! Niektórzy ludzie stąd jakby poczytali trochę, co się tam działo, to byliby w szoku. No bo jak tak można...krytykować swój ulubiony zespół? Ano można. Piszę to po raz kolejny....miałem nie pisać, ale już nie mogłem się powstrzymać. Polemiki nie będzie, bo nie ma o czym. Jak ktoś ma coś do mnie, to zapraszam na pm. Pozdrowienia po raz kolejny dla normalnych, trzeźwo myślących fanów. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście gorsi!


So lip 07, 2018 9:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 17:06 pm
Posty: 850
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Na Narodowym było podobno 55 tys., więc więcej.


So lip 07, 2018 10:16 am Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 17, 2018 14:06 pm
Posty: 29
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Byłem na ogólnie 32 koncertach dM.4 Dave'a i jeden Gore'a solo.Z czego na tej trasie zaledwie 2 razy z sentymentu. W Gdyni nie byłem no bo po co ? Tak słabej i na siłę robionej trasy nie było chyba NIGDY. słaby album , słaba trasa i tyle. Podnieta że dM zagrali w Gdyni 15 utworów i było zajerzascie ? heh no sorry....5 zagrają i też będzie zajerzascie ? Jak w teatrze , ciągle Ci sami aktorzy i ten sam spektakl....do zrzygania niestety. Panowie z dm już tylko banknoty liczą a większość się tym podnieca tylko że największą podniętę mają oni z ilości zer na koncie... ich muzyka już nie interesuje. Czasami odnoszę wrażenie że jak Dave puści bąka jako bis to będą ochy achy jak to wspaniale , jaki to Dave jest fantastyczny. Może i jest fantastyczny ale to zwykły wokalista leń który śpiewa w kółko to samo i kupuje ludzi kręcąc swoim tyłeczkiem. Depeche Mode skończyło się po Speak & Spell :lol: :lol: :lol: Smutne... pozdro dla kumatych


So lip 07, 2018 10:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 06, 2018 0:08 am
Posty: 81
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Chyba w Danii zeszli do 15 piosenek w setliscie... kosmos, zwarzywszy, ze wystartowali z 22.
Jeszcze chwila i stawiam na 10 piosenek + 3 na encore.

Koleżanka była w Auckland na koncercie McCartneya, zobaczcie jaka setlista (TOO LONG)
https://www.setlist.fm/setlist/paul-mcc ... 1a112.html


Nie wydaje mi sie, zeby Panowie byli zainteresowani liczeniem banknotow... $65 milionow na koncie, hajs leci z tantiem.
Alimenty takie wysokie czy co? :wink:


So lip 07, 2018 11:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 435
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
auranoir napisał(a):
i kupuje ludzi kręcąc swoim tyłeczkiem.

mnie tam kupił.

Co do samego koncertu to fajnie było zobaczyć zespół na festiwalu coś nowego (ludzie w dziwnych kapeluszach,garniturze cały w znaczkach Batmana,leżenie na półach w trawie itp.).
Co mi osobiście przeszkadzało to palacze.
Zespół w dobrej kondycji ,dobre nagłośnienie,Dave rozgadany,końcówka WIMS wymiotła,Andy na końcu podczas kłaniania się nie przewrócił :wink: choć trzeba przyznać,że bardzo schudł.
Było także słychać w śród publiczności dużo ludzi to zagraniczniacy.Nawet publiczność nie była taka zła,choć największe ożywienie było PJ i ETS.
Podsumowując było warto przejechać te 450 km w jedną stronę .Od dawna było wiadomo ,że set będzie okrojony ,a od trzech ,że będzie 15 utworów (trochę boli brak TYS).
Było warto
ps.I tak byliśmy "Gdynia you really are the best!”.
A jeszcze przed tym grał David Byrne pierwszy raz go słyszałem i muszę powiedzieć ,że muzyka przyjemna.


So lip 07, 2018 12:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 13, 2016 8:11 am
Posty: 134
Lokalizacja: human after all
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Pod hotelem sheraton mignął mi Jan Bednarek ? Czyżby nas piłkarz był fanem Dm ?


So lip 07, 2018 12:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 17, 2018 14:06 pm
Posty: 29
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Adka napisał(a):
Nie wydaje mi sie, zeby Panowie byli zainteresowani liczeniem banknotow... $65 milionow na koncie, hajs leci z tantiem.
Alimenty takie wysokie czy co? :wink:


Dbają o kolejne pokolenia.Dzieci i dzieci dzieci :) i wychodzi taka troszkę na siłę płyta Spirit i jeszcze troszke bardziej na siłe trasa ze sceną za 100 zł.


So lip 07, 2018 12:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 20:33 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Ja jestem też z tych, co byli zawiedzeni wywaleniem TTYS i okrojeniem listy do 15 utworów. Niemniej jednak, pomimo tego, że był to mój 5 koncert na tej trasie, sam koncert i otoczenie zrobiło na mnie niesamowite wrażenia (pierwszy raz byłem na Openerze). Nie żałuję poświęconego czasu (w domu byłem o 7:00 rano) i kasy. A banan na twarzy 12-letniego syna i świadomość, że jest pierwszy raz w życiu na koncercie w ogóle, i do tego razem ze mną na koncercie DM - niesamowite. Łezka w oku się prawie zakręciła, a ja nie z tych płaczliwych raczej jestem :wink:

I na koniec taka refleksja mnie naszła. Massive Attack grali też półtorej godziny. Może okrojenie setu festiwalowego wiąże się nie tylko z ich "lenistwem", możliwe że dochodzą jakieś zakulisowe ustalenia / ograniczenia, o których po prostu nie wiemy. Ja tam się cieszę, że miałem okazję pokazać na żywo swojemu synowi zespół, z którym jestem od ponad 31 lat mej nieustannej młodości. Zespół, który jest w świetnej formie (może poza Andy, widocznie osłabionym), który grając ciągle "to samo", przyciąga tłumy na całym świecie.

I ostatnie życzenie. Chciałbym, aby koncerty w Berlinie nie okazały się ostatnimi, tego sobie i Wam serdecznie życzę.


So lip 07, 2018 14:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1332
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
Adka napisał(a):
Chyba w Danii zeszli do 15 piosenek w setliscie... kosmos, zwarzywszy, ze wystartowali z 22.
Jeszcze chwila i stawiam na 10 piosenek + 3 na encore.

Koleżanka była w Auckland na koncercie McCartneya, zobaczcie jaka setlista (TOO LONG)
https://www.setlist.fm/setlist/paul-mcc ... 1a112.html


Nie wydaje mi sie, zeby Panowie byli zainteresowani liczeniem banknotow... $65 milionow na koncie, hajs leci z tantiem.
Alimenty takie wysokie czy co? :wink:


Ale McCartney nie grał w ramach festiwalu, prawda? Poza tym - nie oszukujmy się - Macca nie biega ze statywem wzdłuż i wszerz sceny. Owszem, w latach posunięty jest bardziej niż Dave, ale jestem więcej niż pewien, że Dave spokojnie odpękałby 40-piosenkowy set "na stojaka". Pytanie czy my - fani - byśmy to wytrzymali :)

Oczywiście, że w jakimś sensie jest to skok na kasę ze strony DM. Zdają sobie sprawę, że mogą nie dać rady fizycznie - jak np. Stonesi - cisnąć jeszcze live'y na takiej petardzie. Nie wiem, czy faktycznie DVD z trasy będzie kręcone w Berlinie, ale jeśli tak, to myślę, że może to być znak, że to faktycznie w jakimś sensie koniec takiego koncertowania. Takie DVD z ostatnimi dwoma koncertami ever. Nie mówię, że chciałbym, mówię, że to możliwe. Aha, no i bankowo na koncerty w Berlinie powróci setlista co najmniej 20-utworowa.

Już od co najmniej poprzedniej trasy wiadomo, że tną swe sety festiwalowe. 4 lata temu ich sety festiwalowe przy końcu trasy były przecież 15-utworowe. Raz - że pewnie jakieś ograniczenia czasowe wynikające z ustaleń z organizatorami festiwali. Dwa - że cięcie setów o te 2-3 piosenki w zimie w stosunku do legu letniego też pewnie są podyktowane jakimś z ich strony zmęczeniem.

A poza tym - o jakich alimentach opowiadacie? Większość zdecydowana ich dzieciaków z zakończonych małżeństw jest już dorosła. Najmłodszy syn Gore'a z takiego związku w tym roku kończy 16 lat. To na kogo oni niby mają te alimenty płacić? Chyba że zakładacie, że ich obecne związki się porozpadają i kiszą kasę w tej chwili a'konto takich rozwiązań w przyszłości :)


So lip 07, 2018 15:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 06, 2018 0:08 am
Posty: 81
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
czapelka napisał(a):
Ale McCartney nie grał w ramach festiwalu, prawda? Poza tym - nie oszukujmy się - Macca nie biega ze statywem wzdłuż i wszerz sceny. Owszem, w latach posunięty jest bardziej niż Dave, ale jestem więcej niż pewien, że Dave spokojnie odpękałby 40-piosenkowy set "na stojaka". Pytanie czy my - fani - byśmy to wytrzymali :)

żartujesz sobie? po czymś takim to już tylko umierać można :wink:
Tu masz przykładową setliste Macci z Summerfest https://www.setlist.fm/setlist/paul-mcc ... fee28.html


So lip 07, 2018 17:21 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 9:51 am
Posty: 144
 
Post Re: 05.07.18 - Gdynia, Open'er Festival
36 koncertów to powiedzmy z 6 na trasę. Jakbym poszedł do kina 6 razy na każdą część Szybkich i Wściekłych ( taki przykład, bo to tasiemiec), to wcześniej niż przed 7 częścią zacząłbym narzekać, że nudy i jednak w kółko to samo. Jednak DM to jest zespół, że dopiero teraz po 36 koncertach zaczyna się narzekanie :D


So lip 07, 2018 18:42 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team