Depeche Mode - Zobacz wątek - problemy z forum
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 727 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  NastÄ™pna strona
problemy z forum 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: problemy z forum
JA nie mam problemu ze skladka. Dawno o tym pisalem. Na tyle osob kwota liczona bylaby w kopiejkach :wink:


So sty 15, 2011 18:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: problemy z forum
Ja też mogę zapłacić - muli strasznie...


So sty 15, 2011 21:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 30, 2008 20:37 pm
Posty: 626
 
Post Re: problemy z forum
Ja bym raczej stawiał na:
- nieoptymalnych ustawieniach forum
- robotach które nie powinny mieć dostępu (zbieracze linków, spam-boty, etc.), a wystarczy odpowiednio przygotować plik "robots" dla nich
- cachowanie
- kompresja <- dlaczego nie włączona ?
- pozbycie się zbędnych zapytań (jeżeli takie są)
- przycięcie widoczności dla gości ? niekiedy uzytkowników jest 5,6 a gości 50 (chyba że wszystkich 50-ciu gości to żywe osoby a nie boty)


fred napisał(a):
Niestety forum jest na słabym czyli tanim serwerze dlatego te problemy.


Jeżeli się nie mylę forum stoi na HostEurope w Niemczech, a ten hosting do niszowych się nie zalicza. Więc może "coś" z powyższych "najczęściej stosowanych rozwiązań", może są problemy na poziomie łączy, gdy strona leci z DE do PL. Jeżeli koniecznie niemiecka lokalizacja, to może Hetzner ? Też oferują wirtuale i VPS'y, cenowo podobnie, ale łącze lepsze. Na polskim rynku jest już znacznie taniej, więc może polska lokalizacja.... :)


So sty 15, 2011 22:48 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post Re: problemy z forum
Poza pierwszym, kilkumiesiecznym okresem, w ktorym Forum "stalo" gdzies w Stanach, zawsze korzystalismy z serwerow niemieckich (wczesniej bylo alfahosting.de). Faktycznie, aktualnie korzystamy z Hosteurope. Kiedy do nich przenosilisym forum, a bylo to jakies 4 lata temu albo i nawet wiecej to swiadczyl swietne uslugi za swietna cene. Oferty z PL nie mialy wowczas szans sie z nimi rownac. O ile jednak zaczynalismy od podstawowej oferty HE to nigdy, pomimo gigantycznego wzrostu liczby uzytkownikow, nie przeszlismy na wydajniejszy produkt HE tzn. o lepszych parametrach. Poza krytycznymi przypadkami (konferencje zapowiadajace trase, start trasy itp.) wydawalo sie to zbedne.

Nie znam przyczyn, dla ktorych forum zaczelo mulic. Czy ktos moglby wskazac mniej wiecej okres, od kiedy wystepuja problemy? Skontaktuje sie z serwerownia. Byc moze po prostu zmienili oferte w ten sposob, ze na jednym serwerze jest wieksza liczba klientow niz wczesniej. Sprawdze to.

Jesli bedzie taka koniecznosc to zmienimy serwer lub wykupimy produkt o wyzszych parametrach. Nie znam polskiego rynku w tym zakresie, nie wiem jak to wychodzi kosztowo. Musimy w kazdym badz razie uwzglednic, rowniez fakt, ze sporo czesc uzytkownikow stanowia rodacy mieszkajacy za granica, wiec moze jednak lepiej by bylo gdyby serwer pozostal za granica. Dzis zreszta nie ma juz problemow z laczami na linii Polska - Niemcy, bo od dawna mamy w tamtym kierunku wydajne kable. Kiedy rzeczywiscie byl z tym problem, dlatego tez, jak napisalem wyzej, startowalismy z serwerow amerykanskich.


N sty 16, 2011 0:09 am Zobacz profil
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post Re: problemy z forum
DepecheMati napisał(a):
Ja bym raczej stawiał na:
- kompresja <- dlaczego nie włączona ?
- przycięcie widoczności dla gości ? niekiedy uzytkowników jest 5,6 a gości 50 (chyba że wszystkich 50-ciu gości to żywe osoby a nie boty)

kompresja obciazy CPU, czyli bedzie jeszcze gorzej. jesli sie myle, to daj znac.
co do widocznosci dla gosci to zawsze bylem przeciwny przymuszani do rejestracji. nie kazdy ma taka potrzebe, zeby sie zarejestrowac, czy to z takich czy innych powodow.


N sty 16, 2011 0:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 13, 2006 12:33 pm
Posty: 506
Lokalizacja: swidnik/lublin
 
Post Re: problemy z forum
chriss napisał(a):
Czy ktos moglby wskazac mniej wiecej okres, od kiedy wystepuja problemy?


nie jestem pewna na 101% :wink: ale wydaje mi się że problem z "muleniem" zaczął się na przełomie września i października 2010. chyba że się mylę, ale jak wspomniałam wcześniej, akurat miałam przeprowadzkę i wiązałam to ze zmianą miejsca zamieszkania, chociaż dostawca internetu pozostał ten sam.


N sty 16, 2011 0:19 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 30, 2008 20:37 pm
Posty: 626
 
Post Re: problemy z forum
chriss napisał(a):
DepecheMati napisał(a):
Ja bym raczej stawiał na:
- kompresja <- dlaczego nie włączona ?
- przycięcie widoczności dla gości ? niekiedy uzytkowników jest 5,6 a gości 50 (chyba że wszystkich 50-ciu gości to żywe osoby a nie boty)

kompresja obciazy CPU, czyli bedzie jeszcze gorzej. jesli sie myle, to daj znac.
co do widocznosci dla gosci to zawsze bylem przeciwny przymuszani do rejestracji. nie kazdy ma taka potrzebe, zeby sie zarejestrowac, czy to z takich czy innych powodow.


Co do kompresji, nie zajedziesz CPU, a dzięki włączeniu kompresji gzip (bo o taką mi chodzi) przeglądarka będzie wyświetlać to samo tak samo, ale pobierając treść o mniejszej wadze, czyli szybciej.

Dla przykładu na swojej stronie - strona główna:

bez kompresji -> 43,447
po kompresji -> 10,506

A teraz pomnożyć to razy "średnia ilość osób online" i otrzymujemy wynik o wiele mniejszy jaki serwer musi przesłać do końcowego odbiorcy.

Co do widoczności, zostaw dla gości ale ogranicz dla botów, macie zdefiniowane reguły dla robotów wyszukiwarek gdzie mają dostęp a gdzie nie ? Czas pomiędzy kolejny odwiedzinami ? Które wyszukiwarki mają dostęp, które nie ? Albo dostęp jedynie dla wybranych ? Jeżeli nie to w pierwszej kolejności zrobić to. Taki GoogleBot jak się dorwie, to potrafi przez pół dnia mulić stronę. Jak i nasze rodzime wyszukiwarki. Jedna zżerała więcej zasobów niż sama strona :D

Więc kompresja i reguły dla robotów, to wierz mi że nawet jeżeli nie zauważysz jakiś większych różnic, warto zastosować.

Cytuj:
<meta name="copyright" content="2002-2006 phpBB Group" />


Czy aby to na pewno najnowsza wersja phpBB ? przy okazji sama skórka pewnie też posiada sporo nie potrzebnych zapytań, warto się temu przyjrzeć.


Cytuj:
Nie znam polskiego rynku w tym zakresie, nie wiem jak to wychodzi kosztowo. Musimy w kazdym badz razie uwzglednic, rowniez fakt, ze sporo czesc uzytkownikow stanowia rodacy mieszkajacy za granica, wiec moze jednak lepiej by bylo gdyby serwer pozostal za granica


Zawsze w pierwszej kolejności uwzględnia się "główną masę" czyli w tym przypadku odwiedzających z PL, chyba że z Brytanii czy z Niemiec notujecie więcej.

Do phpBB chyba nawet na oficjalnej widziałem dodatkowy moduł do cachowania zapytań, może warto spróbować.

@chris zacznij od logów serwera, później jeżeli jest taka możliwość informacje od admina o generowanym obciążeniu forum i/lub czy są jakieś killery wśród zapytań.
Jeżeli Google za bardzo muli, co będzie widać z logach serwera, ustaw mu w "narzędzie dla webmastera" (Google konto) dłuższy czas kolejnej wizyty.

Najpierw optymalka, a dopiero później jeżeli brak znacznych popraw, szukać nowego hosta. W tej samej lub zbliżonej cenie na bank coś znajdziesz.


BTW czy przypadkiem folder cache nie przybrał zbytnio na wadze ?


N sty 16, 2011 1:34 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 13, 2006 12:33 pm
Posty: 506
Lokalizacja: swidnik/lublin
 
Post Re: problemy z forum
a teraz , jakby za karę, że śmiem zgłaszać jakiekolwiek problemy, w momencie logowania się na forum wszystkie wątki i tematy zaznaczają mi się jako nieprzeczytane :o


N sty 16, 2011 20:37 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post Re: problemy z forum
Wlaczylem GZip. Jesli zmiany na plus lub minus beda widoczne to prosze o sygnal.

cajka - wyczysc cookies i daj prosze znac czy problem znikl


N sty 16, 2011 22:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: problemy z forum
cajka napisał(a):
a teraz , jakby za karę, że śmiem zgłaszać jakiekolwiek problemy, w momencie logowania się na forum wszystkie wątki i tematy zaznaczają mi się jako nieprzeczytane :o


Ja też. I tak cały dzień...


N sty 16, 2011 22:25 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post Re: problemy z forum
wyczyscie cookie i kliknijcie na dole glownej strony Forum "oznacz fora jako przeczytane". u mnie podzialalo.


N sty 16, 2011 22:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: problemy z forum
Forum muli jakieś pół roku. Na mojej Operze - też.
Ja to kojarzyłam z dyskusjami o polityce i katastrofie - bo to jakoś tak się zaczęło...... Dużo osób siedziało naraz.... :D
Potem - topiki znikły - a mulenie zostało. :(
W nocy - koło 2-giej - sytuacja poprawia się nieco. Ale już nie pamiętam, kiedy ostatnio forum "śmigało".


Wt sty 18, 2011 23:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 12, 2009 11:47 am
Posty: 690
Lokalizacja: Leipzig
 
Post Re: problemy z forum
eco rzucił klątwę? :wink:


Pt sty 21, 2011 20:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 10:22 am
Posty: 672
Lokalizacja: RNR/Warszawa
 
Post Re: problemy z forum
Po przeczytaniu tematu, cały czas jest podświetlony.


Pt sty 21, 2011 21:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: problemy z forum
Więcor napisał(a):
83 gosci. 2 x tyle co zalogowanych. Ledwo dycha w najwazniejszych momentach. NIe ma innej opcji jak wylaczenie gosci z pierszenstwa przy tak marnym serwerze. W koncu kto tu powinien byc na pierwszym miescu? My czy turysci?




Turyści, bo ci zawsze zostawiają pieniądze :D


Pt sty 28, 2011 20:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: problemy z forum
Przetragedia sie zrobila. Wklejenie 10 fot zajelo mi 25 minut a powinno 5. Poruszanie sie po forum zaczyna byc porownywalne z czasami kiedy mialem net z tepsy przez kabel w 74 roku.


N sty 30, 2011 21:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 10:22 am
Posty: 672
Lokalizacja: RNR/Warszawa
 
Post Re: problemy z forum
Od wczoraj nie mogłam się zalogować na forum, podobnie jak innym forum stale mi muliło. Dzis zainstalowałam nowa przegladarke Chrome (wczesniej OPERA) i jest duzo lepiej.


Pn sty 31, 2011 13:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 21, 2003 13:51 pm
Posty: 1279
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: problemy z forum
a u mnie odwrotnie - mam teraz słabiutkie łącze, nawet na załadowanie onetu muszę czekać, a mimo to forum śmiga poprawnie


Wt lut 01, 2011 12:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: problemy z forum
Ktoś mi powie dlaczego u mnie liczba postów zmniejsza się lawinowo :?:

Teraz zmniejszyło mi się o jakieś 70...


So lut 05, 2011 14:07 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post Re: problemy z forum
wykonalem funkcje zliczenia postow istniejacych. czyli licznik pomniejszyl sie o te posty, ktorych juz na forum nie ma.


So lut 05, 2011 14:24 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 727 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team