Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nasze interpretacjie tekstów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 8:05 am
Posty: 393
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
@ daRku! Nie piszemy jednego posta pod drugim!

NLMDA - chęć oderwania się od się od wszystkiego z kimś, kto mimo, że zawiódł, nadal jest ważny i ma na nas wpływ. Dzięki tej osobie postrzegamy świat z innej perspektywy.

THE THINGS YOU SAID - Trzeba kogoś naprawdę dobrze poznać zanim zacznie się o kimś mówić różne dziwne rzeczy...

STRANGELOVE - Miłość, w której przebacza się krzywdy, daje się kolejne szanse

LITTLE 15 - Dziecko/nastolatka, które jest dojrzałe jak na swój wiek. Łączy w sobie dziecko i osobą dorosłą. Środowisko odbiera ją inaczej niż powinno

BEHIND THE WHEEL - Oddanie "kierowania", zaufanie, że ta osoba, nie zrobi niczego nieprzemyślanego, nie zrobi krzywdy

I WANT YOU NOW - Niecierpliwa miłość, chęć zbliżenia się do ukochanej osoby

TO HAVE AND TO HOLD - Pokorne wyznanie błędów i nadzieja, że znajdzie się osoba, której to nie będzie przeszkadzało i pomoże w zmienianiu się

NOTHING - Wszystkie działania sprowadzają się do niczego...


N mar 20, 2011 20:08 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
B -side.

PLEASURE LITTLE TREASURE - ileż to radości sprawia człowiekowi bliski kontakt z drugą osobą.


@roseann @Starwalker czekamy :D


N mar 27, 2011 17:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
pomysl na temat nie jst zly ale znacznie bardziej ciekamy by byl temat z wlasnymi autorskimi tlumaczeniami poszczegolnych tekstow i chociaz wiem ze temat nie jest nowy bo pewnie juz tlumaczono na wszystkie sposoby teksty DM ale w sumie na forum nie pamietam stricte takiego topiku, to moglo by byc znacznie ciekawsze i bo widzialem wiele tekstow ktore zostaly przetlumaczone a jak wiadomo jezyk angielski jak kazdy inny ma swoja specyfike i niuanse i nie zawsze mozne cos przetlumaczyc doslownie a juz na pewno w zadnym wypadku nie powinno sie korzystac z internetowego translatora


Śr mar 30, 2011 16:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 8:05 am
Posty: 393
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
@daRku? Nie kontynuujemy naszych "rozważań"?


Wt kwi 12, 2011 19:09 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
@Karlin92, jasne że kontynuujemy.Zgodnie z umową na każdą płytę jest miesiąc, coby wszyscy zdążyli :lol: bo były uwagi, że za mało czasu.Więc czekam do 20 i jedziemy dalej.
Dzięki za chęć udziału. Kwiatek dla koleżanki @-,-'-


Wt kwi 12, 2011 19:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 8:05 am
Posty: 393
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
Już się bałam wpływu poprzedniej wiadomości :?


Wt kwi 12, 2011 20:55 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2008 10:43 am
Posty: 271
Lokalizacja: karpacz
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
NLMDA- kawałek o "naiwnej", raczej jednostronnej, przyjaźni. Jedna ze stron już raz ( albo kilka) zawiodła, zapewnia bezpieczeństwo ale pod warunkiem, że może rządzic. Drugiej stronie to wystarcza. Albo jest naiwna, albo ten ktoś jest tak wyjątkowy, że wszystko mu się wybacza. Stawiam na to drugie, bo zwrot "Never want to put my feet back down on the ground" może sugerowac świadomośc tego ,że żyje marzeniami.
THE THINGS YOU SAID - fałsz i obłuda zawsze wychodzą na jaw.
STRANGELOVE- w miłości trzeba byc gotowym nie tylko na dobre rzeczy ale też na ból, zdrady, przebaczanie...
LITTLE 15- małolata w trudnej sytuacji, po przejściach ucieka w związek ze starszym facetem.
BEHIND THE WHEEL- mój naaaaaj...., ukochany, pierwszy, numer jeden z całej twórczości DM. Wiem, że nic wzniosłego, głębokiego itd., ale miłośc jest ślepa :)
Tak jak napisał daRek, ale....ona go nie zdominowała, to on oddał się w jej ręce. I on tego nie chciał. On tego pragnął :)


Śr kwi 13, 2011 20:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
Obrazek


Zapraszam....


Cz kwi 21, 2011 17:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 8:05 am
Posty: 393
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
ETS - Mowa jest srebrem, milczenie złotem, słowa nie znaczą tego, co powinny
WIME - Pozwól SOBIE spojrzeć na świat z innej (tzw. "mojej") perspektywy
Sweetest Perfection - Miłość to narkotyk
WFTN - Po zmroku wszystko jest prawdziwe
Policy Of Truth - Zaciera się granica między prawdą a kłamstwem
Blue Dress - Przyzwyczajenia sprawiają radość


N kwi 24, 2011 11:29 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
WIME-przciewieństwo Behind the Wheel-tam to było "bierz mnie" a tu "wezmę cię"

Sweetest Perfecion-lepiej być nie może

Personal dla mnie to zawsze była piosenka o penisie,fragment


Lift up the receiver
I'll make you a believer

jest jednoznaczny :twisted:

dorsi mają mr Mojo a DM-Personal Jesus


Halo-mała nie peniaj ,razem lepiej

WFTN-nacpajmy się i odpłyńmy,ucieknijmy od rzeczywistości

ETS-Shut Up Bitch

POT-było się nie wygadać

Blue Dress-piosenka o prezerwatywie-założysz mi ją i wszystkie troski idą precz

ten fragment mówi wszystko
Put it on
I can feel so much
Put it on
I don't need to touch

Clean-New Life v2.0


to jest koncept album-podróż przez fragment życia pewnej pary-

wezmę cię na sto różnych sposobów,ach jak idealnie,lepiej być nie może,dotknij mego ptaka,uczynie cię jego wyznawczynią,skończmy z tym życiem na kocią łapę,bądźmy razem,dajmy sobie w żyłe i ucieknijmy od złego świata,jednak na tobie też się zawiodłem,zamnkij się zdziro,nie chcę słuchac,jedynie mój pluszowy miś którego trzymam w ręku nigdy mnie nie zawiódł,on jest wszystkim czego pragnę,lepiej mogłaś mnie okłamywać,teraz zostały tylko dziwki,gumka daje mi spokój że się niczym nie zaraże,no,na szczescie sie odkochałem i zaczynam nowe życie,jestem wolny.


N kwi 24, 2011 13:42 pm Zobacz profil
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
WIME - dla mnie to takie hmmm zaproszenie kobiety do czegoś więcej... :evil:
Halo - miłość lekarstwem na całe zło?
WFTN - Noc jest schronieniem, daje spokój przed otaczającym złym światem, chroni przed rzeczywistością.
ETS - autor stwierdza, że słowa ranią i zadają ból, a on chce tylko kochanej osoby, którą mógłby trzymać w ramionach; uczucia nie kłamią.
POT - Czy lepiej mówić prawdę, a może wygodniej jest kłamać, żeby zaoszczędzić sobie wielu problemów?
Blue Dress - chłopak chce, żeby dziewczyna założyła jego ulubioną sukienkę i nic mu więcej do szczęścia nie trzeba.
Clean - opowieść o tym jak bohaterowi udało się wyrwać z nałogów i cieszyć życiem.
Sweetest Perfection - pogoń za czymś doskonałym.
Personal - odbieram to jako piosenkę o partnerze (lub poprostu przyjacielu), który jest dla nas na tyle ważny, odgrywa taką rolę w naszym życiu, że uznajemy go za osobę jaką jest Jezus (że dla niego jesteśmy w stanie się poświęcić, zrobić wszystko), ale i on nas wysłucha (Someone to hear your prayers) i jest z nami (Someone who's there).
Mogę się mylić :)

Piszcie też swoje interpretacje, bo jestem ciekaw jak Wy odbieracie teksty z Violatora.


Ostatnio edytowano Śr kwi 27, 2011 19:57 pm przez mateo_kozak, łącznie edytowano 1 raz



N kwi 24, 2011 20:50 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2008 10:43 am
Posty: 271
Lokalizacja: karpacz
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
WIME- obietnica dobrego seksu :)
Sweetest Perfection - totalne uzależnienie się od kogoś lub czegoś. Fascynacja do tego stopnie, że nie mozna bez tego życ, zdaje się to byc doskonałe (genialny kawałek :D Dla mnie to wszystkie słowa tego utwory mogą się tyczyc jego samego)
Personal Jesus- dwuznaczny ( co najmniej) tekst. Literalnie wydaje się być tak jak pisze Mateo. Ale bliżej mi do interpretacji Krzyśka( chyba przez teledysk)
Halo- o niektóre uczucia warto walczyć nawet jeśli miałoby się nie udać
WFTN- czasem tak bywa, że człowiek chce się schować przed światem, a noc, ciemność, sen dobrze się do tego nadają
ETS- i znowu dwuznaczności :D Generalnie, utwór o tym, że liczą się czyny nie słowa. Ale teksty "all I ever wanted, all I ever needed is here in my arms", "Enjoy the silence", " Can't you understand oh my little girl" sugerują, że podmiot, jak każdy facet nie lubi rozmawiać " po" :wink:


Śr kwi 27, 2011 19:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
WORLD IN MY EYES - Pójście do łóżka może być piękne i fascynujące jak podróż w nieznane

SWEETEST PERFECTION - Każdego kiedyś dopada strzała amora i zazwyczaj dzieje się to w najmniej oczekiwanym momencie

PERSONAL JESUS - wiara na wyciągniecie ręki.Martin niczym prorok przewidział, że internet pozałatwia za nas wszystkie sprawy.Media nas pozabijają.Pozbawią nas miłości, wiary, intymności.Jeśli czegoś zapragniesz, kliknij!

HALO - zdrada powoduje, że targają nami sprzeczne uczucia.Radość przechodzi w smutek.Euforia w przygnębienie.

WAITING FOR THE NIGHT - czasami życie nas przerasta i sobie nie zawsze radzimy z dniem codziennym, ale wystarczy się wyciszyć, pobyć samemu, aby znowu zacząć żyć pełnią życia i cieszyć się znowu każdym nadchodzącym dniem.

ENJOY THE SILENCE - do wyznania miłości zbędne są słowa.Ileż miłości można wyrazić prostym gestem.

POLICY OF TRUTH - z biegiem lat stajemy się mądrzejsi.Robimy się również cwańsi.

BLUE DRESS - prosimy czasami drugą osobę, aby zrobiła coś wbrew sobie, aby tylko nas zadowolić.

CLEAN - gdy sięgniemy dna, gdy już nie może być grzej.Następuje zwrot w naszym życiu i życie znowu nabiera sensu.Sukces jest tym większy, gdy jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym sami.

cieszę się, że jest nas więcej :beer:

b-side'y niebawem :)


Cz kwi 28, 2011 17:47 pm Zobacz profil
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
No ale sam Martin mówił "It's a song about being a Jesus for somebody else, someone to give you hope and care." Dlatego ja tak to rozumuję :P


Wt maja 03, 2011 15:18 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
DANGEROUS - nie dostrzegamy, że jesteśmy oszukiwani ślepo we wszystko ufamy.

HAPPIEST GIRL - najgorzej jest jak w związku zagości rutyna.Jak zgaśnie namiętność.

SEA OF SIN - ciężko jest się wyzbyć złych nawyków, złych przyzwyczajeń, które tylko na chwilę czynią nas szczęśliwymi.


Wt maja 03, 2011 16:04 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 17:23 pm
Posty: 109
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
Chciałam zacząć od tego, że bardzo mi się temat podoba i potrzebowałam takowego już od początku mojego słuchania ;)

WIME - pięknie opisany seks, co jest Martina specjalnością, albo też jak ktoś już tu napisał "spójrz na świat z mojej perspektywy" - czyli "chcę być twoim przewodnikiem, towarzyszem, opiekunem. Chcę z tobą żyć."
Clean - zaczynam życie od nowa, chcę być lepszym człowiekiem, uspokajam się, wierzę, że wszystko będzie dobrze
ETS - od słów ważniejsze są czyny, same słowa bez czynów są puste albo: jestem tak szczęśliwy, że nic mi więcej nie potrzeba
Sweetest Perfection - zakochany po uszy, uzależniony od miłości
Dangerous - "niebezpieczna", bo rani tego, kto ją kocha, ale on kochać nie przestanie, bo uważa, że ona wcale nie rani go specjalnie


Wt maja 03, 2011 17:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2008 10:43 am
Posty: 271
Lokalizacja: karpacz
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
POT- wbrew pozorom szczerość i prawdomówność bardzo często sprowadzają na nas kłopoty i komplikują życie
BLUE DRESS- facetom naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia :wink:
CLEAN - o przemianie, dojrzewaniu, nabieraniu dystansu do życia. Nie tylko pod wpływem rzucenia dragów ale np. dorastania, przemyśleń
DANGEROUS- o uczuciu tak silnym, że aż niebezpiecznym. Facet zdaje sobie sprawę, że to zły układ dla niego ale uczucie, pragnienie jest silniejsze
HAPPIEST GIRL- o mężczyźnie ,który pragnie dziewczyny, w której kręci go optymizm, uśmiech. Łudzi się, że też mógłby poczuć się jak ona.
SEA OF SIN- tu mam zawsze kilka skojarzeń:)m. in. o seksie z prostytutką "know where you've been but I don't care", o seksie w ogóle, o tym, że wspólne robienie czegoś zakazanego bardzo łączy " when I'm in doubt, my hands reach out and I'm never alone", o prochach, o tym, że często coś, co zakazane sprawia największą przyjemność, ale też poddanie się tym przyjemnością bez reszty może się źle skończyć.


Wt maja 10, 2011 20:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 21:34 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Szklarska Poręba/Jelenia Góra
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
roseann napisał(a):
" when I'm in doubt, my hands reach out and I'm never alone", .
dla mnie ten fragment był zawsze jednym z najwymowniejszych fragmentów mówiących o Bogu, ale to pewnie zależy od tego, kto w co wierzy...Człowiek, który zgrzeszył, upodlił się zwraca się do Boga i mimo swojej winy otrzymuje siłę, wsparcie.


Wt maja 10, 2011 21:06 pm Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2008 10:43 am
Posty: 271
Lokalizacja: karpacz
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
rushyca napisał(a):
roseann napisał(a):
" when I'm in doubt, my hands reach out and I'm never alone", .
dla mnie ten fragment był zawsze jednym z najwymowniejszych fragmentów mówiących o Bogu, ale to pewnie zależy od tego, kto w co wierzy...Człowiek, który zgrzeszył, upodlił się zwraca się do Boga i mimo swojej winy otrzymuje siłę, wsparcie.


daRek napisał(a):
Martin mówi, że jego teksty są wieloznaczne i każdy może je rozumieć po swojemu.

I to jest w tym wszystkim najfajniejsze:)


Śr maja 11, 2011 7:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 19:53 pm
Posty: 67
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nasze interpretacjie tekstów
Blue dress - czasem bardzo mało trzeba, żeby sprawić, że świat w oczach drugiej osoby na chwilkę stanie się utopią.


Śr maja 11, 2011 15:33 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team