Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 347 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
kompozytor/autor odpowiadają za nuty i teksty piosenek nagranych na płytę, producent dostaje zatem zestaw składników podstawowych, i jeżeli autor nie będzie ingerował w ostateczny smak potrawy, można ją albo schrzanić (za dużo przypraw) albo wywindować ponad to, co dają podstawowe składniki.
Pytanie czy producent to jednocześnie aranżer w 1 osobie?
Jeżeli tak, to decyduje czym te podstawowe składniki doprawić, a jeżeli nie, to ma z góry narzuconą listę przypraw i ograniczone pole działania.

Z moich obserwacji wynika że DM są kompozytorami, autorami i aranżują, zatem rola producenta mogłaby się wydawać mało istotna, o ile nie przekona ich, że coś jest już za słone czy ostre lub całkowicie bez smaku i sam dawkuje nie tylko ilość ale i rodzaj przyprawy.

Powracając do tematu, materiał wsadowy na SOTU jest doskonały, oczywiście są utwory ,które w końcowej fazie są nieco przepieprzone/przesolone lub przesłodzone, bo Ben H. ma swój smak, który jednak nam się już przejadł i na następną płytę chciałbym, aby inne kubeczki smakowe były atakowane.
Marzy mi się ktoś b.młody (nieopierzony) o bardzo świeżym spojrzeniu na produkty, niesforny kucharz, który nawet nie będzie się wahał podać nie tylko kaszankę po kawiorze ale nawet chleb ze smalcem do tego polany miodem :wink: , im bardziej odważny i bezkompromisowy tym lepiej - bowiem nuda i rutyna sztuce czy w kuchni, podobnie jak w łóżku nie wychodzi nikomu na dobre :)


Cz lip 07, 2011 5:36 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
A niech nawet to będzie chleb tylko posmarowany nożem ( :wink: ), byle tylko nie ten wk... minimalizm połączony z pokazywaniem możliwości granicznych, syntezatorów analogowych. I skoro już nie AW, Flood, Simeone lub Bascombe a ktoś "nowy", to niech będzie, ale z cojones, ktoś - kto uświadomi panu MG, że własnoręcznie zarzyna swoje najlepsze pomysły taką, a nie inną aranżacją.
To jasne jak słoneczko że każdy z nas jest inny i oczekuje po DM czegoś innego - osobiście oczekuję powrotu do bogatych brzmień sprzed Excitera, ale nie obrażę się jeśli to będzie coś nowego, intrygującego (byle nie kaszanka a'la Hillier - niezbyt smaczne i przejadło się). Tyle w temacie.


Cz lip 07, 2011 8:31 am
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Przesluchalem te plyte juz z 30 razy, zeby sobie wbic do glowu ze ona naprawde jest bardzo dobra. I udalo sie, aleee.... gdy slysze 'come back, come back to me' i dzwieki w tle to przelaczam dalej. To jedyny utwor dM ktorego jak narazie nie moge wysluchac calego. Wlasnie to mi sie nie podoba na plycie.


Cz lip 07, 2011 10:46 am
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
mateo_kozak napisał(a):
Przesluchalem te plyte juz z 30 razy, zeby sobie wbic do glowu ze ona naprawde jest bardzo dobra. I udalo sie,

...i może to jest metoda :D . Choć mi, np: taki Violator wszedł bez zbędnej desperacji w słuchaniu :) .


Cz lip 07, 2011 11:55 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 17:43 pm
Posty: 227
Lokalizacja: Czę101chowa/Katowice
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
co mi się nie podoba... producent.


So lip 09, 2011 13:27 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Cytuj:
nawet chleb ze smalcem do tego polany miodem


o bosh... wyheftalbym uszami ale w swiecie muzycznym czemu nie


Pn lip 11, 2011 18:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Mandinka napisał(a):
co mi się nie podoba... producent.



producent to kto :)


Pn lip 11, 2011 19:01 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Uwielbiam elektronikę, wiec jak tylko sie okazalo ze SOTU jest jej pelny, bylem pewien że w końcu nagrali coś na co tak dlugo czekalem. Tymczasem mega rozczarowanie, nie przekonam się do tej plyty chyba już nigdy. Jedyne co mile z nią wiąże to trasa, która byla dla mnie wyjątkowa udana.


Śr sie 17, 2011 9:26 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 19:24 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Stare Pole
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Początek. Sam utwór In Chains niezły ale ten wstęp przewijam zawsze do przodu trochę.No i do tego końcowe fragmenty Come Back jakoś mnie przynudzają.


N lis 20, 2011 1:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Co mi się nie podoba w SOTU? Jest w nim zdecydowanie za mało muzyki.


Pn lis 21, 2011 21:12 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 08, 2010 15:44 pm
Posty: 11
Lokalizacja: 66-400
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
SOTU nie podobało mi się kompletnie. Słuchałem i ciągle czegoś mi brakowało, podświadomie wiedziałem, że to nie jest zła płyta. Kupiłem wersję LP i usłyszałem zupełnie inny album, teraz nie mogę się oderwać od tej płyty ;) Nowy album od razu nabędę w wersji PL ;)


Cz lut 23, 2012 22:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
rasz04 napisał(a):
SOTU nie podobało mi się kompletnie. Słuchałem i ciągle czegoś mi brakowało, podświadomie wiedziałem, że to nie jest zła płyta. Kupiłem wersję LP i usłyszałem zupełnie inny album, teraz nie mogę się oderwać od tej płyty ;) Nowy album od razu nabędę w wersji PL ;)

Przepraszam, kolego- masz na myśli longplay alias winyl czy wersje kompaktową z naklejką PL? :wink:
A tak poważniej- faktycznie, jak usłyszy się trzask winylu, to od razu nabiera człowiek szacunku do zawartości... :mrgreen:
COŚ w tym jest.


Wt lut 28, 2012 19:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
A wracając do wątku głównego...
Z oceną SOTU jest problem. W prasie opinie też były skrajne. I tak samo skrajna jest ta płyta- obok bardzo dobrych utworów są takie, przy których mam ochotę wbić sobie widelec w udo, żeby mnie uszy przestały boleć (na marginesie od razu napiszę że tak samo jak COME BACK wku...a mnie PEACE).
Jednak najważniejszym dla mnie kryterium oceny jakości płyt jest obecność tak zwanych "killerów". I nie mam tu na myśli hitów singlowych, bo to nie forum fanów Radia ESKA. Mam na myśli kawałki, które łapią za jaja i trzymają aż do szczęśliwego zejścia.
A więc co my tu mamy? WRONG- najlepszy pierwszy singiel od czasu BARREL OF A GUN. Kiedy go usłyszałem, poczułem się jakbym wykupił all inclusive do Dubaju za cenę wycieczki do Czech. A potem wyszła płyta i poczułem się jakby ktoś wręczył mi bukiet (WRONG), a potem dał w mordę.
Bo poza WRONG "killerów" na SOTU uświadczyłem raczej w ilościach śladowych. Są bardzo dobre IN CHAINS i CORRUPT, które od biedy na siłe można "zakillerować". A potem mamy dużo, lepszej badz gorszej jakości, hałasu, nie stanowiącego niestety dumnej spuścizny dla kolejnych pokoleń depeszów. Zastanawiałem się nawet, co oni do cholery wydadzą na kolejnym singlu, żeby nie było obciachu w zestawieniach...


Wt lut 28, 2012 20:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Zgodzę się z postem wyżej. Płyta jest po prostu przeciętna. Oczywiście ta "przeciętność" to "przeciętność" niedostępna wielu innym zespołom, ale jak na DM za dużo jej na tej płycie. Nic nie powala mnie na SOTU na kolana, a na wszystkich płytach, poczynając od Black Celebration aż do Ultra, większość utworów wgniata mnie w fotel. Na SOTU tego niestety nie ma, co więcej ta płyta miejscami mnie po prostu męczy i drażni.


Wt lut 28, 2012 20:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2004 17:18 pm
Posty: 399
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP.
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
fauche napisał(a):
WRONG- najlepszy pierwszy singiel od czasu BARREL OF A GUN. Kiedy go usłyszałem, poczułem się jakbym wykupił all inclusive do Dubaju za cenę wycieczki do Czech. A potem wyszła płyta i poczułem się jakby ktoś wręczył mi bukiet (WRONG), a potem dał w mordę.


miałem to samo....


Śr lut 29, 2012 13:16 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2004 21:32 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Gdansk
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Po dokonaniu drobnej korekty - nic.
Moje osobiste SOTU wygląda tak:
01. in chains
02. oh well
03. wrong
04. fragile tension
05. little soul
06. spacewalker
07. light
08. miles away(the truth is)
09. jezebel
10. corrupt
11. ghost
i jest świetne. Mocny początek, wyciszenie w środku i mroczna końcówka.
Nie ma popierdółek w stylu in sympathy czy perfect, drażniącego ucho comeback, nudnego hole to feed czy pompatycznie wyjącego peace. Świetne zakończenie albumu podkręcamy jeszcze mroczniejszym ghostem, dodajemy szczypte świeżego pieprz.nięcia w postaci oh well i rozświetlamy wszystko odrobiną bujającego light. Tak sporządzone danie sprawia, że mam ochotę na dokładkę. Świetny album.


Pt kwi 13, 2012 23:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 20, 2008 6:32 am
Posty: 63
Lokalizacja: Staszów/Rzeszów
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Według mnie, SOTU to jedynie reklama i dodatek do trasy koncertowej (jak koszulka, czy plakat).

Plany były niewątpliwie ambitne. Masa starych syntezatorów, keybordów itp. miała przenieść nas w sam środek lat 80-tych, gdy dm nagrywało swoje najlepsze płyty. Sotu miało być takie samo, tylko ze jeszcze lepsze, bo "dojrzalsze". Zadanie jakie depesze sami przed sobą postawili zdecydowanie ich przerosło. Oni sami musieli zdać sobie z tego sprawę zaraz po rozpoczęciu prac. To by tłumaczyło, dlaczego sotu "gra" jakby chciało a nie mogło.

To co mnie w tej płycie najbardziej wkurza, to fakt ze każdy utwór naszpikowany jest miliardem zbędnych dźwięków - jakieś plumkania, trzeszczenia itp. przeszkadzajki. Kolejna sprawa to sekcja rytmiczna, która jest zwyczajnie do niczego. Rytm jest mechaniczny, nienaturalny i gra sobie jakby niezależnie od innych sekcji.

Właściwie to nie ma na sotu nie ma choćby 1/4 dobrej piosenki. Na żywo tylko In Chains brzmiało w miarę znośnie. Cała reszta (w sumie to raptem kilka piosenek grali z tej płyty) była jak przerwa na reklamy w trakcie koncertu.

Najsłabsza płyta dm. Mam nadzieję jednak, ze w przyszłym roku wrócą już ze znacznie lepszym albumem i tym samym choć trochę zrekompensują mi te 6 dych zmarnowane na sotu.


So kwi 14, 2012 17:21 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Niestety, producentem nowego albumu będzie Ben Hillier... Tym samym można się pożegnać z nadziejami na dobry album!!!

DM, why?!


"It seems Ben Hillier might just be returning to produce Depeche again. Hot Press is running an article about Ben Hillier and at the end of the article it says, “Ben is about to head to the USA to embark on his third album with Depeche Mode in 2012, which will see him again work closely with Martin Gore, Dave Gahan and Andrew Fletcher.”


Pt kwi 20, 2012 8:57 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
Nie sądziłam, że kiedykolwiek to napiszę, ale:

SOUNDS OF THE UNIVERSE JEST WYCZESANE W KOSMOS.


doszłam do tego wczoraj.
wrzuciłam z głupia frant na mp3 i połknęłam w całości.
boska płyta, słynne 'pierdzenie' wcale mi nie przeszkadza,
(podobnie jak nie gorzej, 'pierdzą' utwory z płyt z lat 80-tych i wszyscy srają po gaciach ze szczęścia)



szok. :|


So maja 05, 2012 17:14 pm Zobacz profil
 
Post Re: SOTU - co się nam nie podoba w tej płycie
No i git :beer:
Od samego początku ceniłem SOTU i cenię nadal.


Wt maja 08, 2012 14:21 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 347 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team