Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Torul 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Torul
Polecam zespół TORUL

http://www.myspace.com/torul

Panowie pochodzą z Ljubljany

http://www.youtube.com/watch?v=_Oopp5E14hA

całkiem ciekawy projekt :)

W tak małym państwie potrafią a w debilnej Polsce nie mamy dobrego znanego zespołu electro&synthpop - najbardziej obiecujący projekt Station One upadł - nikt w kraju dresiarzy i Dody wydać ich nie chciał... przykre :(


Pn paź 24, 2011 20:10 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 21:23 pm
Posty: 722
Lokalizacja: Thorne; Doncaster ex Łódź
 
Post Re: TORUL - Słowenia
Torul poznałem już z rok temu i to zupełnie przypadkowo. Za to w tym roku panowie planują nowy album "In Whole" oraz ep "Partially Unnamend". Od niedawna można posłuchać i obejrzeć teledysk do piosenki "In Whole" (moim zdaniem zarąbistej piosenki) na ich oficjalnej stronie tutaj
Jest tam też pierwszy singiel promujący "In Whole". Kawałek "TRY", (do którego link wkleił Babylon) Ten kawałek dla mnie na chwile obecną jest nie przebitym numerem 1 w tym roku. Doskonały, przepiękny utwór, który jak usłyszałem to padłem na kolana. Świetny teledysk także.


Wt paź 25, 2011 8:05 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 23, 2006 0:02 am
Posty: 34
 
Post Re: TORUL - Słowenia
Ja natomiast poznalem ten zespol dzieku audycji Trzecia Strona Ksiezyca. Wtedy "If You So Wish" byla Piosenka Ksiezycowa. I wlasnie ona pozostanie jak na razie moim ulubionym kawalkiem od nich. Jest idealny. Dlugi, klimatyczny, rozmarzony, naprawde fajnie zaspiewany bez zadnych "udziwnien".


Wt paź 25, 2011 12:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: TORUL - Słowenia
Płyta ukaże się 2 grudnia:

Obrazek

1 Try
2 In Whole
3 Show me your city
4 Waterproof Theme (2011)
5 False Attempts
6 Disintegration
7 The Silence of a Dead Tree
8 Just to stay alive (2011)
9 On the Floor
10 Do You
11 If You so Wish (2011)
12 Untitled

Jestem bardzo ciekaw :)


Cz paź 27, 2011 12:47 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: TORUL - Słowenia
Dzięki za świetne info :) To następna kapela na literę "T" która może okazać się przebojem, jak Tenek. Okładka super


Cz paź 27, 2011 18:13 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: TORUL - Słowenia
To macie jeszcze odsłuch fragmentów tutaj :wink:


Pt paź 28, 2011 23:51 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: TORUL - Słowenia
no najwyższy czas,utworem Try zachwyciłem się już dawno

viewtopic.php?f=15&t=15126&start=1480

i z całą pewnością to jeden z numerów roku,nie sądziłem że na płytę przyjdzie czekać tak długo,w sumie znam z niej tylko 2 utwory,ale jestem spokojny,że to murowana kandydatka do kategorii "synthpopowy album roku"


So paź 29, 2011 6:37 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 23:32 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: TORUL - Słowenia
Z niecierpliwością czekam na płytę :D Na wstępie zachwyciłam się Try, później chłonęłam resztę... Komu nie puszczę ich kawałków, każdemu się spodobają, więc w zasadzie dziwię się dlaczego mają tak niewielu fanów (albo tylko ja wiem o niewielu) :wink:


N lis 06, 2011 20:45 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: TORUL - Słowenia
Single bardzo solidne. Ostatnio mam fazę na In Whole (Bacteria Remix) :D
Płyta już za tydzień :8):


Pt lis 25, 2011 20:58 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 23:32 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: TORUL - Słowenia
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... L4dUhndILs

No i mamy płytę :wink:


So gru 03, 2011 12:34 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2010 10:34 am
Posty: 109
Lokalizacja: Lodz
 
Post Re: TORUL - Słowenia
Halloween nie ma na płycie?


So gru 03, 2011 15:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 21:23 pm
Posty: 722
Lokalizacja: Thorne; Doncaster ex Łódź
 
Post Re: TORUL - Słowenia
Halloween jest na poprzednim albumie Torul "Dark Matters". Polecam zresztą, świetny album


So gru 03, 2011 16:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2010 10:34 am
Posty: 109
Lokalizacja: Lodz
 
Post Re: TORUL - Słowenia
A faktycznie. To Try mnie zmyliło, poznałam obydwa utwory już jakiś czas temu i byłam pewna, że też jest na Dark Matters, teraz już mi się wszystko miesza :wink:


So gru 03, 2011 16:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: TORUL - Słowenia
depechetrader101 napisał(a):
Ja natomiast poznalem ten zespol dzieku audycji Trzecia Strona Ksiezyca. Wtedy "If You So Wish" byla Piosenka Ksiezycowa. I wlasnie ona pozostanie jak na razie moim ulubionym kawalkiem od nich. Jest idealny. Dlugi, klimatyczny, rozmarzony, naprawde fajnie zaspiewany bez zadnych "udziwnien".


Można teraz na nich i ten utwór głosować w plebiscycie na Pieśń Księżycową 2011 roku tu :wink:


So gru 10, 2011 0:51 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sie 26, 2004 7:22 am
Posty: 253
Lokalizacja: LAGO
 
Post Re: Torul
Widziałem Torul jakieś 2 tygodnie temu na żywca w Ortobarze. Nie porywają. Aczkolwiek było miło. Może coś kiedyś z nich będzie.


Pn gru 19, 2011 12:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Torul
Oglądając fragmenty tego koncertu miałem wrażenie, że publika jest trochę drętwa...
http://www.youtube.com/watch?v=jU5lyzSqDGg
http://www.youtube.com/watch?v=vpNYQagV ... er&list=UL

W każdym razie chciałbym ich zobaczyć na żywo :)


Pn gru 19, 2011 17:16 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 21:23 pm
Posty: 722
Lokalizacja: Thorne; Doncaster ex Łódź
 
Post Re: Torul
No i Torul wreszcie pojawił się na Synthemie.Ru. To info dla tych, którzy nie chcą wspomóc zespołu zakupując ich nowe dziecko wydane kilka tygodni temu. CD bądź digital download można zakupić na ebay'u, Amazonie, Poponaucie, Itunes oraz Music non-stop w cenie (w GBP) od 7,99 za MP3 do nawet 18 Funtów za CD. Ja zakupiłem na musicnonstop.co.uk za 14.75 z przesyłką. "In Whole" tak jak przypuszczałem jest ewidentnym zwycięzcą w kategorii album roku. Zaważyły o tym tylko emocje i wspomnienia zawarte w moim kawałku roku czyli "TRY" plus szok z kolejnym powalającym numerem pt. "False Attempt". Mimo przepotężnej dawki muzycznego rzemiosła w postaci albumu Haujobb, gdzie pod względem sztuki i brzmienia Torul nie ma co się równać, odkrycia roku czyli Terrolocaust i niewątpliwie najbardziej kopiącym rytmicznie albumie Sebastiana Komora to jednak emocjonalnie niemalże do łez doprowadziło mnie 10 z 12 utworów na albumie. Część już znałem wcześniej, część dopiero poznałem. Torul. Zespół ze Słowenii, którego nigdy nie podejrzewałbym o to, że aż tak pogwałcą moje emocje muzyczne.

Troszkę krytyki która czyni ten album albumem roku a nie muzyczną doskonałością:
- Kawałki "On the Floor" oraz "Do You". Mogli by sobie darować takie udziwnienia. Jak jeszcze "Do You" da się znieść tak drugi kawałek nie trafia w moje gusta kompletnie. Takie popłuczyny
- Odgrzewanie utworów z albumu "Dark Matters". Niezależnie od tego jak kapitalnym kawałkiem jest "If you so wish", to jego miejsce jest na albumie z ubiegłego roku. Ja rozumiem nowy wokalista, co zresztą wspaniale ulepszyło "Just to stay alive" ale nie koniecznie ten drugi kawałek.
- Cover. Ci co mnie znają wiedzą jak bardzo negatywny mam stosunek do coverów. Mimo iż utwór brzmi wspaniale. To jednak jest to produkcja kogoś innego. Mowa tu oczywiście o utworze "Disintegration", jednego z moich najukochańszych utworów z repertuaru The Cure.

Reasumując mamy tu oprócz dwóch słabeuszy: "On the Floor" i "Do You", Odgrzewanych kotletów (bardzo smacznych) "Just to stay Alive" i "If you so Wish" oraz jednego Covera 9 przepotężnych kompozycji. Z przeboskim "Try" na czele, "Show me your City", znanemu z singla oraz nowo poznanym totalnie powalającym "False Attempts".

BRAWO TORUL!!!!


Cz gru 29, 2011 16:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Torul
faktycznie Do You i On the Floor nieco psują płytę jako całość.Ten pierwszy numer bardzo przypomina fragmentami Comes As You Are Nirwany i do tego jego chropowatość brzmieniowo zupełnie nie pasuje do reszty albumu-bardzo przestrzennej,czystej,głębokiej.Z kolei On The Floor to niezły kawałek,ale jakoś nie pasujący do reszty z kolei stylistycznie-numer mocno inspirowany stylistyką Nitzer Ebb.

Mnie aż tak bardzo ten album nie powalił jak Marco,bardzo dobry album,świetnie wyprodukowany,ale spodziewałem się czegoś jeszcze lepszego.Największe wrażenie obok Try robi na mnie Show Me Your City.


Cz sty 05, 2012 16:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Torul
Zaczęła się praca nad nowym albumem :8):


So mar 10, 2012 14:05 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Torul
Nowy singiel Glow wyjdzie 11 maja :)


So mar 24, 2012 3:19 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team