Depeche Mode - Zobacz wątek - Nowe pokolenie Depeszy
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  NastÄ™pna strona
Nowe pokolenie Depeszy 

Co sÄ…dzisz o nowym pokoleniu Depeszy?
lamusy 0%  0%  [ 0 ]
siÄ™ zobaczy 11%  11%  [ 1 ]
sÄ… okej 33%  33%  [ 3 ]
to nasza duma trzeba ich pielÄ™gnować! 56%  56%  [ 5 ]
Liczba głosów : 9

Nowe pokolenie Depeszy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: Problemy mÅ‚odych depeszy
Ja jestem z rocznika 1990r. Słucham DM (z opowiadań brata mi wiadomo) od 1993 od I Feel You. Fanem jestem oczywiście, ale nie ubieram się typowo na DM. Z ubrania typowo DM to tylko mam moją czarną kurtałkę skórzaną. Zloty na których byłem (wstyd przyznać) mogę policzyć na palcach jednej ręki. Z czasem mam zamiar to nadrobić. W śród znajomych/przyjaciół wszyscy wiedzą że słucham DM. Zawsze o tym mówiłem gdy pytali czego słucham. Ponad 70% zna DM. A zdarzają się i tacy, którym puszczę jakiś utwór też zaczynają powoli słuchać. Mówisz że twoi znajomi nie wiedzą nawet co to jest DM. Problem (bez urazy) leży w roczniku. Bo rocznik 1997r. jest głównie zainteresowany muzyką typu "umcyk umcyk" itp.


Wt gru 13, 2011 22:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2011 8:04 am
Posty: 46
Lokalizacja: Legionowo
 
Post 
Przeczytałam cały temat dopiero teraz i właśnie ta dyskusja mi coś uswiadomiła. Mam tylko 14 lat, słucham dm od 2 lat i poczulam cholerny żal do siebie ze przez taki okres czasu tak naprawdę wstydziłam się mówic czego słucham. Chcę byc przedstawicielka tej jak mówicie wymierającej subkultury. Ostatnio pierwszy raz widziałam chlopaka ktory wygladal mi na depesza i od razu zrobilo mi sie cieplej na sercu. Chcę zeby ludzie tak samo reagowali na mnie i chce zeby wiedzieli kim jestem, jak bedą wiedzieli to super jak nie to trudno. Nawet jakbym miała zostac sama to i tak będę kontynuowac tradycje.


Wt gru 13, 2011 22:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 18:35 pm
Posty: 35
 
Post Re: Problemy mÅ‚odych depeszy
Twój post przypomina mi trochę liścik do Bravo.

Ja nie afiszuję się ze swoim gustem muzycznym tak bardzo i nachalnie, żeby inni mieli mnie dość. Co prawda styl ubioru mam podobny do rasowych fanów dM (głównie dlatego, że taki mam styl), ale nie kupuję sobie "odpowiednich ubrań" (chociaż ramoneskę w szafie mam, ale jak powiedziałam wcześniej - mój styl).
Z drugiej strony jednak miło, że w młodym pokoleniu można znaleźć jeszcze jakichś depeszy. Trochę też podzielam twój smutek, bo też czasem żałuję, że nie urodziłam się wcześniej, ale jeżeli chodzi o akceptację przez innych, to nie sądzę, że kiedyś depesze byli wszędzie lubiani.

Pozdrawiam! :)


Wt gru 13, 2011 22:23 pm Zobacz profil
 
Post Re: Problemy mÅ‚odych depeszy
:lol: :lol: nie po to aby cię zrazić ale ty nie możesz mówić że postanowiłaś stać się "prawdziwym depeszowcem" bo to się nie bierze od tak . A co do szkoły to po co się tym przejmować kto co mówi , bo z tego co rozumie to chyba chcesz zrobić pokazówkę bardziej niż polubić image DM , znając życie pewnie za miesiąc będziesz się ubierać inaczej bo koledzy i koleżanki cię wyśmieją wiec nie rób się kimś kim nigdy nie będziesz pozDrawiaM


Åšr gru 14, 2011 6:46 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2011 8:04 am
Posty: 46
Lokalizacja: Legionowo
 
Post Re: Problemy mÅ‚odych depeszy
Ale ja nie chcę ubierać się tak na siłe. Chciałam się tak ubierać wcześniej, bo to mi się podoba tylko bałam się opini innych.


Åšr gru 14, 2011 7:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 12, 2011 13:08 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Podkowa Leśna
 
Post Re: Problemy mÅ‚odych depeszy
Moim zdaniem, jak się czegoś faktycznie chce, to się to robi bez względu na to, co powiedzą inni. W ogóle nie myśli się o tym. Ja wiem co przeżywasz, bo w liceum też nie miałam za fajnie z tytułu ubioru i zamiłowania do muzyki DM. I też nikogo, kto by DM słuchał. Tylko, że sobie nie przypominam jakiegokolwiek momentu myślenia na temat - o rany, co ludzie powiedzą....
Ze swojej strony życzę Ci siły i wytrwałości. Szkolni koledzy dziś są jutro ich nie ma, dlatego nie warto się nimi przejmować :)


Åšr gru 14, 2011 9:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Kikosa napisał(a):
Twój post przypomina mi trochę liścik do Bravo.

to normalne jak siÄ™ ma 14 lat :8):

:arrow: Pani Gahan w Twoim wieku łatwo ulega się fascynacją co ważne często bywa tak, że to co poznajemy i lubimy jak mamy naście lat zostaje nam na całe życie. Ludzmi z klasy nie warto się przejmować, za 10 lat może im nawet "cześć" na ulicy nie powiesz. Radzę pomału odkładać kieszonkowe, jak DM wydadzą płytę ruszą w trasę a to spory wydatek dla fanów. :D


Åšr gru 14, 2011 12:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2011 8:04 am
Posty: 46
Lokalizacja: Legionowo
 
Post Re: Problemy mÅ‚odych depeszy
Pani Gahan napisał(a):
Chyba nie było jeszcze takiego tematu. Zakładam go, żeby można się było trochę wyżalić. :) No więc nazywam sie Natalia mam 14 lat. Słucham DM od jakiś dwóch lat. Wszyscy moi znajomi nawet nie wiedzą co to jest DM. Nie mam się z kim podzielic moją pasją. Muszę przyznać, że jeszcze do nie dawna wstydziłam się komukolwiek powiedzieć czego słucham. Nie dawno postanowiłam stać się prawdziwym depechem i zaczęłam kupywać odpowiednie ubrania. Już dzisiaj usłyszałam od swojej przyjaciólki, że ona będzie się wstydziła gdziekolwiek ze mną pokazac. W szkole móże z 10 osob kojarzy dm więc wiem, ze bedą mówic ze chcę byc jakimś metalowcem albo jakims wampirem. A na zloty fanow to w ogóle nie mam co liczyć. Jaka szkoda ze sie tak pozno urodzilam. Jeśli macie podobne problemy to piszcie


nie wiem jakim cudem to siÄ™ w tym temacie znalazlo zalozylam do tego watek


Åšr gru 14, 2011 15:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 18:09 pm
Posty: 574
Lokalizacja: 52°10'N 16°45'E
 
Post Re: Problemy mÅ‚odych depeszy
Droga Panno Gahan, gdyby każdy początkujący zakładał osobny wątek poświęcony swoim rozterkom odzieżowym i towarzyskim, padłyby serwery. Twój problem pasuje jak ulał do istniejącego już tematu, dlatego został przeniesiony.
Życzę szybkiego nabrania wprawy w depeszowaniu. :8):


Åšr gru 14, 2011 18:23 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Polonista napisał(a):

:arrow: Pani Gahan w Twoim wieku Å‚atwo ulega siÄ™ fascynacjÄ…


Ależ kolego Polonisto... :nie:

Btw pojawia sie kolejna bardzo mloda osoba i od razu spotyka sie z niefajnymi komentsami, śmiać mi sie chce ;p moja teoria sie potwierdza!

@Pani Gahan -> kilka wskazówek ode mnie (byc moze jest to pierwsze forum, na ktorym sie udzielasz): nie cytuj posta, ktory znajduje sie bezposrednio nad Toba i staraj sie wypowiadac zawsze na temat. To pozwoli Ci uniknąć nieprzychylnych komentarzy ze strony innych. :)


Cz gru 15, 2011 19:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 19:24 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Stare Pole
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Właśnie nie przejmuj się kolegami czy koleżankami to co mówią. Nie warto takimi głupotami zawracać sobie głowę,zwłaszcza jeśli z ciebie się śmieją ludzie którzy zamiast mózgu mają w głowie siano. Też lekko nie miałem ale miałem na to wy..bane.


Cz gru 15, 2011 23:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Teraz napiszę coś, za co zostanę pewno ukamieniowana przez część uzytkowników forum...Ale co tam, warto ginąć za sprawę :wink: Sprawa jest taka: jestem fanką Depeche Mode, kocham ich muzykę, lubię chłopaków, staram się poszerzać wiedzę o zespole, ich twórczości. Wiele jeszcze nie wiem, ale szukam...Wiem, że nigdy nie będę "depeszem" w takim rozumieniu tego słowa, jak przedstawiają to niektórzy forumowicze. Może gdybym pokochała Depeche Mode jakieś dziesięć lat temu, kiedy się miało "naście" lat...kto wie. Nie będę się ubierać, jak "depesz" powinien i nie będę nagrywać ich muzyki z magnetofonu na kasety... :? Przykro mi, ale świat się zmienia, tak, jak zmieniają się chłopaki z DM i ich fani. Tak więc jestem fanką Depeche Mode, ale nie członkiem subkultury związanej z tym zespołem. Forum nazywa się "Polskie Forum DM", a nie polskie forum depeszy, więc jest tak samo dla mnie, jak dla "prawdziwych depeszy". Koniec. Dziekuję! :)


Pt gru 16, 2011 20:48 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Ale zaraz, zaraz, może jednak staję się depeszem. Zauważyłam parę objawów. Ten jest najsilniejszy: "Jeśli okażesz depeszowcowi odrobinę zainteresowania jego fascynacją, nie wypuści Cię z pokoju przez kilka godzin, puszczając piosenki DM i tłumacząc głębię przesłania zawartego w tekstach, zachowując się niczym szaman odprawiający voodoo." (źródło: Nonsensopedia, oczywiście). Takie "cuś" zrobiłam ostatnio mojej biednej, nieświadomej koleżance.... :o Chyba ją przekonałam :banana:


Pt gru 16, 2011 21:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 22:03 pm
Posty: 21
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Fajnie, że zainteresowanie DM nie gaśnie- świadczy to na pewno o świetnej jakości muzyka, którą zespół tworzy od lat, jak również o wysokim stopniu wrażliwości muzycznej Was- Młodziaków :wink: Dobrze, że nosicie w serduchu teksty Gore'a i się z nimi utożsamiacie. Dla mnie osobiście prawdziwy Depeche to nie ten, który biega na zlocie w białych "galotkach" i czarnej ramonezce udając Dave'a (nie gniewajcie się Chłopaki :wink:, wiem, że trochę uogólniłam) ale ten, który analizuje i interpretuje to, co słyszy oraz potrafi się tym delektować, za każdym razem odnajdując w danym utworze coś nowego.
Pozdrowienia dla "starej" i młodej gwardii :nlmda:


Pt gru 16, 2011 22:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 29, 2006 11:11 am
Posty: 110
Lokalizacja: Wałbrzych
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Obawiam się, że ten temat może zejść na złe tory... na spór kto jest lepszym kto gorszym depeszem, czy też fanem. Było takich wątków kilka. Pamiętam nawet, że sam nawet o trzeciej nad ranem skleciłem pewien wierszyk do jednego z nich. Teraz próżno go szukać, bo post został skasowany. Tak czy inaczej "nowi" oznaczają, że jest w muzyce dM jeszcze coś, co potrafi przyciągnąć. Mnie trzyma do dzisiaj. Moich wielu kolegów także. A "nowych" witam z radością. :fletch:


So gru 17, 2011 16:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 25, 2005 21:16 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Dublin-Trójkąt Bermudzki
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
agatkiee napisał(a):
ale dlaczego stare pokolenie depeszy nie pozwala by zdefiniować ten ubiór na nowo?

Przepraszam ale nie wieże.
Z całym szacunkiem, może wskoczmy wszyscy od razu w addidasy i brudne śmierdzące dresy?! :lol:
:nie: :nie: :nie:

Więcor napisał(a):
Po raz drugi odnosze wrazenie , ze to sie nie dzieje naprawde?


O tak masz rację, to już jakaś bańka mydlana a wszyscy dalej jadą z gównem :banana:


Åšr sty 18, 2012 17:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2004 21:32 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Gdansk
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Trzeba pogodzić się z tym, że "depeszowanie" z lat 80-90, gdzie na każdym kroku można była spotkać człowieka w czerni z lotniskiem i w skórze, a na szkolnych dyskotekach 90% muzy to DM już nie wróci. Jedyną możliwością na ponowny bum jest niestety, choć okrutnie to zabrzmi, śmierci któregoś z członków zespołu lub po zakończeniu jego działalności. Natomiast to, że depesze będą nie mam najmniejszej wątpliwości. 20 lat temu zaraził mnie starszy kolega, potem ja zaraziłem 12 lat młodszą siostrę, a teraz moja 20 miesięczna córka tańczy do speak&spella i krzyczy "Bepeś Mot". I jestem przekonany, że za 20 lat ona też kogoś zarazi.


Pt paź 05, 2012 8:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2012 14:03 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
to ja Wam coś pokażę... przypadkiem znalezione na jednej ze stron z ciuchami jakich w internecie miliony:
http://www.nastygal.com/vintage/depeche ... olator-tee

Kto wie, skoro na takich stronach, z których ściągają ubrania blogerki, szafiarki czy inne pindy, pojawiają się koszulki dM, to może powróci moda na bycie depeszem...:lol:

(zaraz pojawią się głosy oburzonych huczące, że "tacy depesze to nie depesze", więc od razu mówię - to był żart :D)


Pt paź 05, 2012 12:00 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 19, 2012 21:05 pm
Posty: 32
Lokalizacja: wschowa/leszno
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
a ja bym chciała mieć taką koszulkę :) i pewnie na depotekach i zlotach robiłabym w niej furorę :banana:


N paź 07, 2012 20:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Co tam koszulka, kapelusz zajefajny :D .


Pn paź 08, 2012 11:43 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team