Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Fani Dm - muzyczni ignoranci? 

Małe rozpoznanie w jakich klimatach muzycznych lubuj± się DEPESZOWCY
FRONT 242, NITZER EBB, ICIN OF COIL, HOCICO 37%  37%  [ 77 ]
AND ONE, CAMOUFLAGE, 54%  54%  [ 112 ]
KASIA KOWALSKA, ŁZY.. 9%  9%  [ 19 ]
Liczba głosów : 208

Fani Dm - muzyczni ignoranci? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 8:45 am
Posty: 581
Lokalizacja: Czeladź/woj.śląskie
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
@peter_dm ..."Pisze tutaj o Ich Troje. Zespół przez wielu ludzi wręcz nienawidzony. Jednak ja uważam, że na początku działalności byli grupą całkiem niezłą. Pierwszy album nawet nawet. Utwór ,,Prawo" lubiłem od samego początku i lubię nadal !" :) miałam ich stare kasety , jeszcze jeden fajny utwór z tamtego okresu to cover Jeanny z płyty Intro, odkąd odeszła Magda Femme już było tylko gorzej. A jeśli chodzi o ignoranctwo, to ja, nie wyobrażam sobie życia bez Polskiego Rocka szczególnie bez "zapodania" sobie co jakiś czas Obywatela GC, Maanamu, T.Love i wielu innych, bez Red Hot Chili Peppers :przytul: , Nirvany, także DM ponad wszystko ale inne zespoły też na wysokiej pozycji :)


Śr gru 14, 2011 11:03 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Parę postów wyżej pisałam, że kim jak kim, ale muzyczną ignorantką to ja na pewno nie zostanę...A jednak...Stało się...Nie wiem, czy to jest już "muzyczne ignoranctwo", ale od ponad dwóch tygodni nie słucham żadnej muzyki poza DM. Nie mogę i nie chcę...Wcale mi to zresztą nie przeszkadza. :wink: Nie wiem tylko, czy to efekt pierwszego zauroczenia i mi przejdzie, czy wszystkie inne płyty będę musiała rozdać znajomym, bo za dużo kurzu na nich osiądzie... :o


Pn gru 19, 2011 20:39 pm Zobacz profil
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
To nie ignorancja, tylko pierwsze wzloty. Tez tak milem dopoki kilka tysiecy razy nie przetluklem calej tworczosci DM. Pierwsze wzloty - piekne czasy :8): Fruwaj, fruwaj. Czas na inne zespoly przyjdzie.


Pn gru 19, 2011 23:09 pm

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2004 17:18 pm
Posty: 399
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP.
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
teeaanka napisał(a):
Nie wiem, czy to jest już "muzyczne ignoranctwo", ale od ponad dwóch tygodni nie słucham żadnej muzyki poza DM. Nie mogę i nie chcę...


2 tygodnie to kupa czasu... :P posiedź kilka lat w tym "ignoranctwie" ..... ;) to zobaczysz , że powoli zaczniesz interesowac się innymi "bandami" ..pokrewnymi i mniej pokrewnymi , a później wchłoniesz może nawet bluesa czy szczyptę metalu

po wielu latach ucho się domaga czegoś "jeszcze" i chce odkrywać ....bo to głód i uwielbienie do "dobrej" muzyki wciąga nas....

...z tym , ze oczywiście DM zawsze pozostaje idealną "żoną" lub "mężem" na zawsze ..jak kto woli :twisted:


Śr gru 21, 2011 14:50 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
KARzYŚ napisał(a):
teeaanka napisał(a):
Nie wiem, czy to jest już "muzyczne ignoranctwo", ale od ponad dwóch tygodni nie słucham żadnej muzyki poza DM. Nie mogę i nie chcę...


2 tygodnie to kupa czasu... :P posiedź kilka lat w tym "ignoranctwie" ..... ;) to zobaczysz , że powoli zaczniesz interesowac się innymi "bandami" ..pokrewnymi i mniej pokrewnymi , a później wchłoniesz może nawet bluesa czy szczyptę metalu

po wielu latach ucho się domaga czegoś "jeszcze" i chce odkrywać ....bo to głód i uwielbienie do "dobrej" muzyki wciąga nas....

...z tym , ze oczywiście DM zawsze pozostaje idealną "żoną" lub "mężem" na zawsze ..jak kto woli :twisted:



Śmiej się, śmiej... :wink: ja po prostu zawsze słuchałam baaardzo dużo i bardzo różnorodnej muzyki, więc dla mnie jest to jednak duża odmiana-na lepsze ma się rozumieć, bo czegoś takiego, jak DM, to ja jeszcze w życiu nie słyszałam :) Wiem, że dwa tygodnie to może mało, ale czuję, że to początek pieknej przygody z Mistrzami. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że prędzej czy później wrócę do moich "starych" płyt, ale raczej w ramach krótkiej przerwy od DM. P.S.Szczyptę metalu to ja już dawno mam za sobą... :P Świeżakiem jestem tylko, jeśli chodzi o DM. "Resztę" muzyki mam w miarę dobrze obcykaną i niewiele może mnie jeszcze zaskoczyć :banana:


Pt gru 23, 2011 20:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 21, 2012 13:37 pm
Posty: 66
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Oczywiście na pierwszym miejscu zawsze jest DM,ale gdybym słuchała tylko ICH muzy-kaftan bezpieczeństwa,a na pewno już dawno by mi się znudzili.
Lubię Disturbed, Limp Bizkit,Linkin Park,Coldplay,Him,ale i Hip Hop i R'N'B-gryzie się?Nie dla mnie:)


So lut 25, 2012 22:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Świdnik -Lublin
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Ignorancja? Hmmmm ..... może tak jeszcze 15-18 lat temu pewnie we mnie istniała :? Ale człowiek im starszy tym ma większe możliwości poznawcze i czas na wyrobienie takich czy innych gustów muzycznych. :roll:
Od "zawsze" uwielbiałem Kraftwerk, Lecha Janerkę, George Michaela, Yello, oczywiście U2. Znakomicie uspokaja mnie Michał Lorenc pod każdą postacią muzyczną.
Jeśli bym miał jednak ustanowić gradację uwielbienia, zaraz za DM znalazłby się na pewno mistrz Peter Gabriel :brawo: :brawo: :brawo:
szczególnie od płyt SO, US , UP. Dzieła na miarę geniuszu. :roll:
Ale tak naprawdę żadnym gatunkiem nie gardzę , musi jednak zawierać choćby minimalną ilość artyzmu :|


N lut 26, 2012 8:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Ciekawy temat.

Wszystko sprowadza się do tego, że subkulturowo obawiacie się, że nowe pokolenie zejdzie ze ścieżki snobistycznie pojmowanego artyzmu i oryginalności.
W sumie to normalne. Każdy z nas chce się czuć wyjątkowo, nawet z grupą.
Ale zmiany już niestety na tym polegają.

Ja zapytam inaczej - podajecie przykłady tradycji synthpopu, a kto z Was podążył śladami Waszych idoli? Komu z Was, tak z ręką na sercu, podobają się zespoły, które miały największy wpływ na twórczość samego DM? Według mnie to jest istotniejsze.
Skupiacie się nad całym nurtem, a ilu z Was podążyło źródłem inspiracji samych DM?

Zastanawia mnie to, bo myślę o innym podejściu do tematu. Ten wątek mógłby powstać rzeczywiście na forum samego nurtu, ale nie na forum DM.
Jak dla mnie, stojącej totalnie z boku, bo mnie ten gatunek w ogóle nie wciąga, ale za to sama muzyka DM jest czymś niezwykłym, ważniejsze wydaje się być na ile utożsamiam się konkretnie z ich muzyką, a na ile z brzmieniem całego nurtu.

Ok, może lepiej zrozumiecie o co mi chodzi. Jestem fanką Pearl Jam i starałam się poświęcić sporo uwagi The Ramones, The Beattles, The Kiss i przede wszystkim The Who, niż Nirvanie, Alice in Chains czy Soundgarden. I żeby nie było - ku memu zdziwieniu korzenie moich idoli do mnie nie trafiają. Ale jako fanki samego Pearl Jam bliższe wydaje się szukanie w pionie niż w poziomie (czasowym). I jakoś mało by mnie martwiło, że młody fan PJ nie słucha Soundgarden czy Nirvany. Chyba nawet wręcz przeciwnie.
Ha! Powiem więcej! Gdybym dowiedziała się, że komuś z nowego pokolenia podoba się Justin Bieber, Lady Gaga i Afromental, a jednocześnie Pearl Jam, to poczułabym miłe piknięcie w serduchu. Nie, że PJ jest totalnie do bani, bo wiem, że to nieprawda, ale że są w stanie wedrzeć się w duszę komuś o tak kompletnie innym guście (lub bezguściu) muzycznym. Może to wszystko zależy od punktu widzenia i tego, co chcemy zobaczyć?


Pt paź 05, 2012 10:56 am Zobacz profil
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Mi były zawsze bliskie zespoły pokrewne DM, nie wiem czy wiesz ale obecnie mamy nurt w muzyce zwany second wave i zespoły jak Tesla Boy czy La Roux. Szkoda, że Yazoo niczego nowego nie wniosło do muzyki na tej drugiej fali, kiedy zespół ostał zreaktywowany. Ja na pewno się nie uważam za muzycznego ignoranta słucham muzyki zbliżonej, choć oczywiście spektrum artystów przeze mnie cenionych jest szerokie. Fajnie, że mamy takich userów jak koleżanka, bo na forum jest co czytać.


Pt paź 05, 2012 12:16 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Nie sposob sie nie zgodzic z Toba. Mało co jest bardziej pokrewnego z dM niz Modern Talkig, C.C Catch czy tez jakze surowo traktowany i zupelnie nie słusznie Bad Boys Blue. Nalęza sie gorące podziekowania za podtrzymywanie nurtu synthpop, secondwave, thirdsynth i co najwaniejsze super, ze poszerzasz nam spectrum jakze cenionych przez ciebie artystów. Nauka na pewno nie pojdzie w las.


So paź 06, 2012 18:14 pm Zobacz profil
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Chyba napisałem, że lubię szerokie spektrum artystów? A nawet na upartego można się doszukać podobieństw między DM a MT, bo choćby jedno i drugie to elektroniczna muzyka z lat 80 tych. ;)


So paź 06, 2012 18:37 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Nigdy w to nie wątpiłem.


So paź 06, 2012 18:45 pm Zobacz profil
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Przecież można słuchać podobnej muzyki, ale te wielu innych wykonawców? :)


So paź 06, 2012 18:47 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 16, 2009 16:00 pm
Posty: 550
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Jezuuuu, co za wybór. Formułując ją w ten sposób, autor ankiety sam odpowiedział twierdząco na postawioną tezę.


N paź 07, 2012 13:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 9:24 am
Posty: 901
Lokalizacja: Krakuff
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Przez chwilę sobie wyobraziłem Thomasa na wokalu w DM, a zamiast Marta - Mistrza sztuk wszelakich, geniusza songwritingu -bawarskiego kuglarza, niech mi wszelakie bóstwa wybaczą, że wypowiem - Dietera Bohlena. W wizji gnam bardziej i widzę jak zaciska swe pięści w A Question of Lust, albo gdy Thomas Anders odrzuca precz z szyi symbol swego jarzma - i w obłąkańczym transie śpiewa I Feel You.
Wiem, że to nie miejsce na gorące konfesje, ale marzy mi się symfoniczny powrót MT pod batutą największego kompozytora naszych czasów - Bethoveena nowego Tysiąclecia - Piotra Rubika. To byłby nieprawdopodobny hit. Thomas Anders wjeżdzający na scenę na platformie w otoczeniu klatek, w których jęczą rozciekane Nory. Babcia Cyckone pękła by z zazdrości, zwłaszcza jeśli w finale miałby miejsce prawdziwy gangbang z Diddym w roli branego na tysiąc batów.
Zresztą bez złośliwości, czy okłąda ep World in My Eyes, nie lepiej by wyglądała z seksownie zaciśniętymi piąstkami Diddiego, że o Condemnation nie wspomnę...
Z rozpędu zmieniłbym również okładkę kraftwerkowskiego Die Mensch Machine. W końcu i to i to - elektronika, więc..

http://images2.fanpop.com/image/photos/ ... 00-345.jpg
Czyż nie lepiej??


Pn paź 15, 2012 20:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Żeś pojechał. I wrąbać w to bożyszczy mojego dzieciństwa i wczesnego dojrzewania. Idź precz, maro! A fe! (Co prawda o ile Thomasa możesz podmienić jak dla mnie za Gahana, o tyle wara od Martina! Nawet gdybyś go samym Mozartem chciał zamienić).

Dobrze, że nie miałam podobnych wizji i skończyło się tylko na przelotnej myśli, że można się było wybrać na koncert Gunsów do Rybnika. A może to dzięki temu, że zawsze byłam fanką Slasha a nie Axla? Kto wie...


Wt paź 16, 2012 15:58 pm Zobacz profil
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
A tam od razu muzyczni ignoranci. każdy słucha tego co lubi, nie wszyscy muszą słuchać czarnego metalu, AC/DC czy And One.


Pt lis 02, 2012 16:18 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
:lol: czarny metal powiadasz :lol: Coś jak Will Smith z Behemotem.


Pt lis 02, 2012 16:37 pm Zobacz profil
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Ktoś mi kiedyś na tym forum powiedział, że jak chcę być Depeszem to muszę słuchać dark metalu, a ja gardzę nawet ciężkim rockiem. wolę synthpop.


Pt lis 02, 2012 18:15 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Oj tam oj tam. Solówka Bo-Lenia w Brother Luie troche podjeżdza pod hard rock.


Pt lis 02, 2012 18:18 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team