Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Construction Time Again 

najlepszy song z plyty cta
love in itself 3%  3%  [ 9 ]
more than a party 6%  6%  [ 17 ]
pipeline 12%  12%  [ 34 ]
everything counts 34%  34%  [ 97 ]
2 minute warning 9%  9%  [ 26 ]
shame 9%  9%  [ 26 ]
the landscape is changing 5%  5%  [ 15 ]
told u so 14%  14%  [ 40 ]
and then 7%  7%  [ 20 ]
Liczba głosów : 284

Construction Time Again 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 17:03 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Construction Time Again
Tak o zagładę atomową chodzi w Two Minute Warning. A The Landscape Is Changing napisał jak obejrzał program o topniejących lodowcach. Niesamowite, że pod wpływem jednego programu można napisać tekst. Ja bym tak nie poprawił (potrzebuję naprawdę mocnej motywacji) by zrobić cokolwiek. A cała płyta wchodzi mi bez zastrzeżeń. Dziś jak jej przesłuchałem po dłuższej przerwie to muszę stwierdzić, że naprawdę wielka jest. Takie And Then powala na kolana. A Everything Counts Reprise. Czy to nie jest fragmentu 1983 Mix? Czy coś w tym guście?


Cz lip 08, 2010 18:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 19:24 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Stare Pole
 
Post Re: Construction Time Again
Zawsze lubiłem te plyte.Swietne brzmienie piosenek zwlaszcza Pipeline.Jak ja słucham to tak jakby ktos obok mojego okna wiercił dziurę i instalował tam rury,robiąc przy tym trochę chałasu.Ulubione utwory Everything Counts, Pipeline,The Landscape Is Changing.


Cz lip 22, 2010 22:48 pm Zobacz profil
 
Post Re: Construction Time Again
Podobno tam gdzieś jest odgłos tarki? Możecie mnie oświecić w którym utworze? Ktoś powiedział o DM< że ich muzyka jest kwadratowa, a zupełnie te brednie nie pasują do DM, a dopiero do tego albumu, bo tu jest masa melodyjnych piosenek. Aha i jeszcze jedno: co to za dźwięk ten motyw przewodni w "Pipeline"? Brzmi jak betoniarka, albo jakiś dźwig....


Śr lut 02, 2011 12:40 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Construction Time Again
Ten motyw to po prostu zsamplowane odgłosy uderzania o ścianę.


Śr lut 02, 2011 12:55 pm Zobacz profil
 
Post Re: Construction Time Again
Fajnie jest tam melodia wybijana, jakby na jakiś klawiszach, ale nie do końca brzmi to jak keyboard. Jedynie tylko do "Shame" nie mogę się jakoś przekonać. Dzięki Ci jesteś bardzo bystry.


Śr lut 02, 2011 12:57 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Construction Time Again
Przeceniasz mnie :wink: Wiem tylko tyle, co tysiące innych fanów. I naprawdę, poczytaj parę biografii, a dowiesz się wielu rzeczy.


Cz lut 03, 2011 12:11 pm Zobacz profil
 
Post Re: Construction Time Again
Już wiem gdzie jest tarka: w "Shame". Jakoś ta piosenka mnie mało zachwyca i zawsze ją omijałem.....


Cz lut 24, 2011 12:53 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Construction Time Again
Peter S napisał(a):
Już wiem gdzie jest tarka: w "Shame"


Cieszę się, że sam to wydedukowałeś. :) :wink:


Pt lut 25, 2011 12:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Construction Time Again
1.Love in itself- 4
2.More than a party- 4
3.Pipeline- 4
4.Everything Counts- 5
5.Two minute warning- 5
6.Shame- 4
7.The Landscape is changing- 4,5
8.Told you so- 4
9.And Then- 5

średnia 4,5

Świetna płyta.Mocne uderzenie w uzupełnionym składzie.


Wt mar 15, 2011 17:11 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2011 21:34 pm
Posty: 45
 
Post Re: Construction Time Again
co tu duzo gadac swietna plyta :banana:
Love in itself - byla w moich ulubionych ale toche dojzalem do tej piosenki i musialem sie jej pozbic
ocena: mocne 3
More than a party- Co tu duzo mowic ta piosenka to "wiecej niz impreza".
ocena: 4+
Pipeline- nie ma to jak zmixowac dzwieki walenia w sciane, medytacji i ping ponga i dac tematyke rurociagow, przezabawna piosenka nagrana troche w stanie patosu ale slowa "Taking from the greedy
Giving to the needy" bardzo poruszajace.
ocena: 4
Everything Counts- Obraz rzeczywistosci z bardzo refleksyjnym tekstem o wyzszosci bogatszych nad biednymi i swietnym teledyskiem ( refren w wykonaniu Martina, niemal sie chlopak rozplakal).Najbardziej znany kawalek z tej plyty
ocena: 5-
Two minute warning- obraz kleski po wybuchu bomby atomowej w bardzo rozrywkowej melodii, wraz z Shame (o ktorym zachwile),to moje ulubione kawalki z tej plyty
ocena: 5-
Shame- Najglebszy tekst wedlug mnie w tworczosci DM, przytocze tutaj 2 fragmenty z tego utworu
"Seeing all the children
Wallowing in dirt
Crying out with hunger
Crying out in pain"
oraz
"Do you ever get the feeling
That something can't be done?
To eradicate these problems
And make the people one"
do tego wspanialy wokal Dava
ocena:5+
The Landscape is Changing: Co tu duzo mowic utwor opisujacy zmiany srodowiska, bardzo głeboki tekst powaznego tematu. Wokal bardzo smutny, ale jakze prawdziwy
ocena:4
Told you so- intro "random dzwieki" ale juz pozniej swietny kawal roboty
"Everybody's waiting for judgment day
So they can go "Told you so"
zapewne tak bedzie.
ocena: 4
And then...- juz zdecydowaniej bardziej spokojny utwor i i niestety ie zbyt pasujacy do calego albumu energicznego ale jakze glebokiego.
Ocena:3
Reasumuja jest to album z najglebszymi i refleksyjnymi tekstami. Ten album polecam naszym politykom, ktorzy moze zaczeli by sobie zdawac sprawe z wielu rzeczy. Oceniajac dany album zwacam uwage na jakosc wszystkich utworow, tekst, melodie, jak wszyskie utwory razem sie komponuja podsumowujac powyzzsze punkty
Ocena za album: 4+


Pt kwi 22, 2011 17:31 pm Zobacz profil
 
Post Re: Construction Time Again
Mi też te dźwięki w "Pipeline" podchodzą pod ping pong, co niezbyt pasuje do tematyki, ale motyw przewodni tam jest betoniarka co ma związek z tematyką albumu. :)


Pt kwi 22, 2011 19:21 pm
 
Post Re: Construction Time Again
Łatali dziury w Matterhorn ? :?:


Pt kwi 22, 2011 22:38 pm

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Construction Time Again
A wiecie, że "Told You So" było kiedyś na liście przebojów... Programu 1 Polskiego Radia?


Pn lut 13, 2012 19:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 19, 2004 18:06 pm
Posty: 1424
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Construction Time Again
a ja uwielbiam Everything Counts i Told You So.... zresztą cała płytka jest wg mnie genialna :)


So lut 18, 2012 20:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Construction Time Again
Construction Time Again... to jest to DM które uwielbiam, dzwięki przy Pipeline heh...
Moje ulubione: More than a party (ile przy tym człowiek się nabawił), Love in itself, Told you so oraz wspomniany Pipeline. Najsłabszy kawałek jak dla mnie Everything Counts.


Pn lut 20, 2012 11:38 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: Construction Time Again
Za to - Everything counts - to ukochany utwór mojej córki, która wychowywała się przy wtórze Construction.... :)


Pn lut 20, 2012 21:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Construction Time Again
:arrow: Bachencja kiedyś też bardzo lubiłem ten kawałek, ale to było kiedyś. Teraz cały album jest jednym z moich ulubionych DM natomiast sam Everything Counts działa mi na nerwy. Taka zmiana widać na starość... :roll:


Wt lut 21, 2012 9:04 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Construction Time Again
hehe... Z EVERYTHING COUNTS jest u mnie jak z PEOPLE ARE PEOPLE. W szkole podstawowej zajeżdżałem te kawałki na kaseciaku, jak Dziki Bill Hickok, a teraz mam chyba "cofkę", jak to po przepiciu :mrgreen:
Numer jeden z płyty: TOLD YOU SO- ze względu na sentyment (pierwszy kawałek DM jaki usłyszałem w życiu, ale nie dowiedziałem się wtedy co to, bo puszczał go na plaży z Grundiga jakiś spasiony, brodaty Neptun i wstydziłem się zapytać :lol: )
Fajnie słucha się tej płyty- taki mały industrialny śmietnik, ale jak te śmieci są poukładane! Na dobrym sprzęcie to czysta frajda; znasz niby na pamięć, a cały czas cię kręci, jak cały ten szajs się fajnie tłucze.
Na tamte czasy było to cholernie nowatorskie i martwi mnie, że te ostatnie płyty są nowatorskie jak męskie stringi- niby to nowość, a wiadomo, że wariacja na temat sznurówki... :wink:


Cz mar 01, 2012 20:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 13:01 pm
Posty: 333
Lokalizacja: where the streets have no name
 
Post Re: Construction Time Again
Dotąd przeze mnie pomijana, nie doceniana, pełna "dziwacznych" dźwięków płyta... Ostatnio słucham jej niemal nieustannie. Zauroczyła mnie melodia "And Then...", na ten właśnie utwór bym zagłosowała, dla mnie jest to najlepszy fragment tego albumu.


Śr sie 22, 2012 23:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 22:16 pm
Posty: 167
Lokalizacja: Częstochowa
 
Post Re: Construction Time Again
Love In Itself - dobre stereo, kiepski singiel - nie podoba mi sie
More Than A Party - dobry szybki kawałek - podoba sie
Pipeline - eksperyment, wszystko na samplach - podoba sie
Everything Counts - dobre stereo, dobry singiel - podoba się bardzo
Two Minute Warning - wolę live in Hamburg 84 - podoba sie
Shame - początek kosmiczny, tutaj proponuję dobry sprzęt do odsłuchu - podoba się
The Landscape Is Changing - najlepszy tzw "bridge instrumentalny" w utworze - podoba sie bardzo
Told You So - singiel (tylko hiszpania o ile mnie pamieć nie myli) i szkoda, że nie był np. za Love In Itself - podoba sie
And Than.. - świetny kawałek, piękna melodia, powinien być singiel - podoba się bardzo
Everything Counts (reprise) - wysamplowana końcówka - nie ma co komentować

Ogólnie płyta bardzo dobra jeżeli chodzi o produkcję i innowacyjność dźwięków. Swojego czasu zawsze testowałem sprzęt na utworach: Work Hard i In Your Memory ze względu na przejrzystość stereofonii :)


Cz wrz 06, 2012 10:43 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team