Depeche Mode - Zobacz wątek - Ile lat słuchacie DM?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 804 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  NastÄ™pna strona
Ile lat sÅ‚uchacie DM? 

Od którego roku słuchasz DM?
1980-1984 7%  7%  [ 65 ]
1985-1989 22%  22%  [ 199 ]
1990-1994 27%  27%  [ 242 ]
1995-1999 14%  14%  [ 128 ]
2000-2004 18%  18%  [ 160 ]
2005- 11%  11%  [ 99 ]
Liczba głosów : 893

Ile lat sÅ‚uchacie DM? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:42 pm
Posty: 202
Lokalizacja: LimaOskarDeltaZulu
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Od 1979 - to będzie... :roll: - czemu kuźwa w ankiecie nie ma takiej opcji?! :D
No dobra - tak poważnie wyszło mi 25 latek - od 1987 roku i słynnej tonpressowskiej składanki - single 81-85...na licencji MUTE-a.
Zresztą zakorbi(j)ło mnie i wracam do winyli. Ten delikatny trzask w tle - zupełnie jak sprzed lat...


Wt wrz 18, 2012 12:22 pm Zobacz profil
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Od 1998 i singla "It's No Good" którego usłyszałem w liście Trzydzieści Ton. Potem miałem mniejsze i większe przerwy. Ale sympatia trwa do dziś.


Wt paź 02, 2012 18:54 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 04, 2004 12:45 pm
Posty: 195
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
DM nie słucham od 6 lat. Okres fanowski wspominam bardzo źle, ponieważ zupełnie zamknąłem się na inne formacje. Poza tym bycie fanem przeszkadzało w odbiorze twórczości zespołu. Przy każdej nowej płycie oczekuje się nie wiadomo czego. Z czasem fanostwo przerodziło się w antyfanowstwo. Dawno nie czytałem tego forum ale jeśli ktoś tylko wspomina dobre czasy i stale krytykuje bieżące wydarzenia z życia zespołu, a samo DM jawi mu się jedynie jako maszynka do zarabiania pieniędzy to może być na podobnym etapie jak ja kiedyś ;) Tymczasem DM to nie formacja charytatywna, panowie mają swoje lata i nawet jeśli obecnie nagrywają albumy tylko dla pieniędzy to jednak jest to jakaś wartość dodana bo zawsze trafi się parę dobrych utworów :) Do DM wracam raz na parę miesięcy gdy mi się przypomni, że istnieje taki zespół i jest mi z tym dobrze. Nie podchodzę do zespołu emocjonalnie, po prostu cieszę się ich muzyką gdy zajdzie taka potrzeba. W przyszłym roku wybieram się pierwszy raz na koncert DM, bo w końcu kiedyś trzeba, mimo że Gahan na żywo drze się bez tołku i zawsze to samo, nie wspominając o tych samych powtarzanych od lat (a na dodatek w tych samych momentach) ruchach scenicznych.


Pt paź 26, 2012 20:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Ale ostro pojechałeś...
Coż, tak to bywa, gdy zamiast być fanem, stajesz się fanatykiem. Wtedy przebudzenie naprawdę boli.
Dzięki Bogu mnie to ominęło (mówię znowu o "mojej" kapeli - Pearl Jam), bo chyba zdążyłam dojrzeć zanim popadłam w totalny fanatyzm. dlatego nie przeszkadza mi, że zarabiają kasę, że nie są juz tak dobrzy jak kiedyś. I chyba tez dzieki temu bardziej ich cenię - nie mam zludzeń, że są ideałami:) A z każdej nowej płyty i tak cieszę się jak dziecko. Z każdego koncertu również.
Fakt, bycie fanem zamyka Cię na jakis czas na inną muzykę. Też tak miałam. I to dość długo.

Co do Depeszów - jestem podekscytowana, bo slucham ich od... ponad miesiąca? Wow! Ale walnęlo mnie totalnie. W życiu bym nie przypuszczała, że kiedyś będę słuchać takiej muzy. A teraz sobie myślę, jak to się stało, że tyle lat mi uciekło. aAe w sumie dobrze, że do tego dojrzałam. podejrzewam też, że z racji moich doświadczeń z Pearl Jam, nie mam jakichś wielkich nadziei na super nową plytę DM, objawienie itd. Otwieram się na muzykę, bez zbędnych własnych oczekiwań, i wiem, że z otwartymi uszami i duszą, łatwiej jest wsiąknąć w nowe dzieło.
Najgorsze, co może być - myśleć, że jakas muzyka ma spelniać nasze oczekiwania. wtedy rzeczywiście pozostaje rozgoryczenie.


Pt paź 26, 2012 23:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 6:10 am
Posty: 264
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
nexus napisał(a):
DM nie słucham od 6 lat. Okres fanowski wspominam bardzo źle, ponieważ zupełnie zamknąłem się na inne formacje. Poza tym bycie fanem przeszkadzało w odbiorze twórczości zespołu. Przy każdej nowej płycie oczekuje się nie wiadomo czego. Z czasem fanostwo przerodziło się w antyfanowstwo. Dawno nie czytałem tego forum ale jeśli ktoś tylko wspomina dobre czasy i stale krytykuje bieżące wydarzenia z życia zespołu, a samo DM jawi mu się jedynie jako maszynka do zarabiania pieniędzy to może być na podobnym etapie jak ja kiedyś ;) Tymczasem DM to nie formacja charytatywna, panowie mają swoje lata i nawet jeśli obecnie nagrywają albumy tylko dla pieniędzy to jednak jest to jakaś wartość dodana bo zawsze trafi się parę dobrych utworów :) Do DM wracam raz na parę miesięcy gdy mi się przypomni, że istnieje taki zespół i jest mi z tym dobrze. Nie podchodzę do zespołu emocjonalnie, po prostu cieszę się ich muzyką gdy zajdzie taka potrzeba. W przyszłym roku wybieram się pierwszy raz na koncert DM, bo w końcu kiedyś trzeba, mimo że Gahan na żywo drze się bez tołku i zawsze to samo, nie wspominając o tych samych powtarzanych od lat (a na dodatek w tych samych momentach) ruchach scenicznych.



W dużej części wypowiedzi zgadzam się z Tobą, też miałem okres "radykalnie fanowski" , ale mnie się skończył jak w życiu pojawiły się ważniejsze sprawy, praca, rodzina, najzwyczajniej nie miałem czasu na "bycie fanem" , część z osób ma na to czas, często zarabiają na tym pieniądze, pracując w powiązanych branżach( mniejsze lub większe), mam na myśli słuchanie minimum od roku 89-91, podziwiam te osoby, ale nie rozumie ( chyba ,że z powodów zawodowych), ale ja i tak do końca życia będę mieć do dm sentyment, także jak jest trasa,to na co najmniej jednym koncercie na trasie musze być, nawet moi rodzice kazali sobie kupić bilety na narodowy, po latach katowania ich muzyką dm,chcą ich posłuchać na żywo, pewnie im się spodoba, ale masz rację że występy stały się teraz już na maksa schematyczne, no ale to już nie te lata na skoki w publikę :)


So paź 27, 2012 13:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 16, 2008 17:32 pm
Posty: 212
Lokalizacja: Kalisz
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
ja slucham od 2001 po koncercie w warszawie. Moja przygoda zaczela sie od ogladania wiadomosci w tv-zobaczylam fragment poswiecony koncertowi dm warszawie. Do dzis nie potrafie tego wytlumaczyc, ale gdy po obejrzeniu tego urywka wiedzialam ze DM to jest to! to bylo jak razenie piorunem, milosc od pierwszego wrazenia. Prawdziwe pier.......e. Zwyklam mawiac ze to moja jedyna spelniona milosc w zyciu i taka ktora mnie nie zawiodla heh.


So paź 27, 2012 18:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 06, 2010 20:45 pm
Posty: 52
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
rok '97" its no good" na tvp 2 lista 30 ton :) pierwsza stycznosc z zespolem i ich tworczoscia.


N paź 28, 2012 20:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 23, 2010 20:27 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Seoul
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Rok1989 lub 1990. Weszłam do sklepu muzycznego i kupiłam pierwszą, lepszą kasetę magnetofonową. A było to Music for the Masses :D Słuchałam tej kasety na okrągło.


Pn paź 29, 2012 10:37 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Od 1990 ,od singla Enjoy the silence (zgranego z trójki ,i to jeszcze nie od początku).Ale gdy w Katowicach w sklepie prosiłem panią o najnowszą płytę DM(wtedy violator) to dostałem Speak and Spell ,tak więc przygodę z DM zacząlem od początku :P ,i to dosłownie bo od pierwszej płyty , a potem to już poszło.


Pn paź 29, 2012 10:47 am Zobacz profil
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
noooo już 17 lat będzie jak zakochałem się w DM jako gówniarz to było coś pięknego , te kasety te podniecenie w każdym zdobytym kawałku coś pięknego , teraz tego brakuje bo wszystko jest na tacy niestety.....


Wt paź 30, 2012 0:52 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 28, 2012 15:28 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Sosnowiec
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
U mnie fascynacja grupą DM zaczęła się w ósmej klasie :banana: rok 1989/90 oj szaleństwo było ,buty depeszki,fryzury,koszulki,plakaty na ścianach,na koncerty niestety nie jeździłam :( . Warszawa 2013 będzie moim a właściwie naszym pierwszym koncertem ,bo jadę nań razem z moją drugą połówką i bardzo się cieszę z tego.Do dziś lubię i słucham ich utwory no a teraz mamy lepsze możliwości niż w tamtym czasie .Mam na myśli płyty DVD- koncerty HD no i sprzęt muzyczny o niebo lepszy ,dźwiek poprostu bajka . :D


Wt paź 30, 2012 17:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 04, 2012 7:46 am
Posty: 10
Lokalizacja: Górny Śląsk
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Ja od 21 lat jestem wierna DM :) Zaczęło się gdzieśw 6 klasie SP. Pierwszą płytą była 101 (pożyczona od koleżanki). Pamiętam do dzisiaj niesamowite wrażenie jakie wywarło na mnie NLMDA :) Następnie była MFTM, a dopiero potem Violator i za nim cała reszta.
Oczywiście wszystko na kasetach; trzeba było przegrywać, a potem urządzać polowanie w sklepach muzycznych. Ech, fajne czasy :)


N lis 04, 2012 19:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
cziczi napisał(a):
... urządzać polowanie w sklepach muzycznych. Ech, fajne czasy :)

Pamiętam miałem podobnie ,człowiek szedł do sklepu z myślą ciekawe czy coś ''upoluje" :)


N lis 04, 2012 21:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Zanim coś się pojawiło w sklepie muzycznym (i to oczywiście piraty) można było to dostać na bazarach.


N lis 04, 2012 22:34 pm Zobacz profil
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Tak było, pamiętam takie sklepy muzyczne, gdzie były kasety gorszej jakości wizualnej, bo okładka tam była zminimalizowana a nad nią nazwa wytworni "Kassandra Gold-Hit". :mrgreen: Ja tego nie kupowałem, wolałem CD z Niemiec sprowadzone, ale wtedy w polsce nie było prawa autorskiego jeszcze, więc to było legalne, a jak poznałem Dm to już tego nie było.


Pn lis 05, 2012 13:18 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 12:53 pm
Posty: 229
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Pamietam jak dzis! Rok 1990 i milosc od pierwszego dzwieku Violatora, ktora trwa niezmiennie do dzis:):)


Cz lis 08, 2012 19:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 12, 2006 19:35 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Waldenburg nad Pełcznicą
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
1989, było wtedy paru fajnych depeszy w Waldenburgu i słuchało się przy piwku/winku :beer: z kaseciaka marki Dorota, lub Kasprzak :banana:

ps. pozdro dla Bubka :nlmda:


Pt lis 09, 2012 12:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Rok 2001. Wszystko zaczęło się od zachwytu nad "Freelove". Co za klimat...
Potem grzebanie i szukanie innych piosenek. Jednak z tym był problem w wieku 13 lat. Moi rówieśnicy, rodzina Depeche Mode nie słuchali, nie miałam w domu Internetu. Co za czasy! :wink:
I wtedy uratowała mnie przyjaciółka z ławki szkolnej. Okazało się, że jej tata słucha DM. I tak dzięki temu pierwszy raz wysłuchałam płyty ULTRA (przegrana była na kasetę). Mam ją do dziś :)


Pn lut 25, 2013 17:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 25, 2013 10:38 am
Posty: 147
Lokalizacja: Pińczów
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
no ja tez juz prawie 20 lat :banana:


Ostatnio edytowano Cz lut 28, 2013 17:35 pm przez Bambo, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Wt lut 26, 2013 9:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Ile lat sÅ‚uchacie DM?
Lato 1990. Kolega przyniosl kasety dM; Jakas skladanke i A Broken Frame ... Milosc od pierwszego odsluchu. Bedzie juz prawie 23 latka.


Wt lut 26, 2013 22:28 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 804 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team