Depeche Mode - Zobacz wątek - głos martina,co wy na to?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  NastÄ™pna strona
gÅ‚os martina,co wy na to? 
Autor Wiadomość
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Bardzo lubię wokal Martina. Już nawet nauczyłem się w których piosenkach śpiewa, bo kiedyś trochę myliłem wokale.... :oops:
dzisiaj nie mam z tym problemu, w ogóle uważam głos Mart'a za przyjemny, dźwięczny i bardzo dobrze dobrany do repertuaru. Kiedyś nie wyobrażałem sobie go w "I feel You" ale do czasu jak poznałem demówkę. ;)


Wt paź 02, 2012 18:58 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Gdyby nie jego głos, to nie byłoby mnie tutaj.

Miałam na początku napisać, że w sumie to on mógłby być jedynym wokalistą DM, ale jednak doszłam do wniosku, że (jak to już tu ktoś ładnie powiedział) dzięki temu, że śpiewa z rzadka, to te utwory są jak perełki.
Taki wabik na takich lamerów jak ja:)


Śr paź 03, 2012 11:25 am Zobacz profil
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Głos Martina jest naprawdę piękny, ale ja i tak wolę mocny jak dzwon głos Dave'a. Myślę, że Mart jest dobrym wokalistą, ale nie poradziłby sobie z wszystkimi kawałkami.


Śr paź 03, 2012 12:34 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Wiesz, jak mam wybierać między mocnymi jak dzwon głosami, to wśród barytonów wybieram Edka Veddera;) Bezdyskusyjnie.
Ale tu akurat wolę Gore'a. Jakoś tak z większym wczuciem śpiewa niż Gahan (może dlatego, że sam je napisał? Może niekoniecznie...). Generalnie - przemawia do mnie głos, w którym czuć emocje.
Fakt, głos Gahana nadaje kształtu ich muzyce. Ale wciąż odbieram go jak kolejny instrument (jak to ponoć stwierdził Gore).


Śr paź 03, 2012 13:55 pm Zobacz profil
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Mi się bardzo podobają wstawki wokalne Mart'a w refrenach piosenek, to nadaję fajnego kolorytu piosenką. On ma taki subtelny głos, że według mnie potrafiłby zaśpiewać falsetem, a na pewno bardzo wysoko. Powiem Ci, że Dave kiedyś nie śpiewał tak jak obecnie tylko subtelnie i zmysłowo, tak, że myliłem go właśnie MLG. ;)


Śr paź 03, 2012 14:05 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
No, dobra. Przyznam się już. Ja zawsze czekam na te wstawki Gore'a. "Everything Counts", "People are people", nawet to głupie, powtórzone jak echo "faith" w "Personal Jesus".
Chyba trzeba iść na odwyk :D
Co do Dave'a - rozumiem, że na pierwszych płytach brzmiał inaczej? Hm... zmysłowość to ostatnie słowo, które może mi się z nim kojarzyć...


Śr paź 03, 2012 14:34 pm Zobacz profil
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
A kto robi echo w "Barellu"? Gore czy Fletcher? Gore na pewno ma fajne wstawki w "Shake The Diseasse" i "Useless".


Śr paź 03, 2012 14:36 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Ha! Nie odnotowałam tego. Ale sprawdziłam. Masz rację.tam tez Go słychać. W sensie w Barrelu "whatever...". Chociaż słabo.
BTW. chyba co po niektórym nie spodobała się ta wymiana zdań... w sumie w regulaminie jest o tym mowa;)
Aha - Shake the disease powala;)
Właśnie mam fazę...
W "The Bottom Line" końcówka i wariacje na temat są niesamowite. mnie dojście do takiej perfekcji zajmą chyba z jakieś 3-4 wcielenia.
"I feel You":
http://www.youtube.com/watch?v=0Ng20LTcnms
Dzięki wielkie za info, że takie coś można znaleźć. ***** ten koleś powala. Nosz..., przecież kto mu pozwolił to stworzyć? I zaśpiewać? I to demo jest niby gorsze od wersji standardowej? Wiem, wkurzycie się pewnie,ale to jest przecież mistrzostwo!!
Jasny gwint, dlaczego takiej muzyki nie puszczajÄ… w mediach?


Śr paź 03, 2012 20:39 pm Zobacz profil
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
A nas demówki, które nagrywał Mart? To tak jak byś odkryła jeszcze więcej piosenek gdzie śpiewa Gore. ;) Dzięki za ropoznanie głosu, oto "whatever" mi właśnie chodziło.


Cz paź 04, 2012 8:40 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Jeszcze nie szukałam. Ale wszystko z czasem. Bardzo lubię się dokopywać do takich rzeczy, ale na powoli...
Przy okazji - nie będę ściemniać, że wysłuchałam, że to Martin śpiewa..., zn lazłam na youtubie na koncercie. Chciałabym mieć tak dobry słuch, żeby to wyłapać;)


Cz paź 04, 2012 13:13 pm Zobacz profil
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
A jak oceniasz wkład Martina w piosenkę "Little Soul"? Chodzi oczywiście o wkład wokalny? I jak Ci się podoba "Jezabel"? Ta ostatnia dowodzi że jeszcze z zespołem nie jest źle. ;)


Cz paź 04, 2012 14:55 pm
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Peters1984 napisał(a):
"Jezabel"?


Popraw to jeśli chcesz żyć :P


Cz paź 04, 2012 15:40 pm
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Oczywiście "Jezebel", przepraszam za literówkę, obiecuję częściej zaglądać tutaj:
http://www.depechemode.pl/


Cz paź 04, 2012 17:08 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Hello! Ja dopiero zaczynam z DM:) Jeszcze nie dotarłam do większości utworów. Chętnie coś powiem na ten temat, ale nie mogę się spieszyć z poznawaniem, bo zrobię to po łebkach i się zniechęcę. Muszę stopniowo, powoli, zachłystywać się każdym utworem, inaczej to nie ma sensu. Znam siebie pod tym względem. Ale jak już dojdę do tych utworów, o których piszesz, to z pewnością skomentuję:)
Tymczasem przez przypadek trafiłam na "Judas" . Już mnie nęci, żeby go zagarnąć, ale się powstrzymuję. Uparcie "rozpracowuję" (wiem, brzydkie słowo) Ultra.


Cz paź 04, 2012 20:14 pm Zobacz profil
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Uważaj, bo Depesze wciągają niesamowicie. Ta muzyka jest przepiękna i będziesz pewnie zauroczona nie tylko piosenkami śpiewanymi przez Mart'a.


Pt paź 05, 2012 8:08 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Już jestem:)
Dziś zaczęłam dzień od Personal Jesus. Te syntezatory pod koniec są niesamowite.


Pt paź 05, 2012 9:04 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 8:45 am
Posty: 581
Lokalizacja: Czeladź/woj.śląskie
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Jak tak Cię zafascynował głos Marta, i nie tylko (jak i mnie dawno temu) to powinnaś też posłuchać Jego solowych płyt Counterfeit e.p. Counterfeit 2 :)


Pt paź 05, 2012 9:21 am Zobacz profil
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Na każdej płycie słuchać głos Mart'a więc powinnaś być zadowolona. Z tych płyt solowych polecam bardziej pierwszą, bo jest bliżej stylu DM. Polecam Ci takie piosenki także jak "Somebody' czy "Any second now" czy "Pipeline". Ta ostatnia jest moją ulubioną śpiewaną przez Martina, bardzo dużo tam wysamplowanych smaczków.


Pt paź 05, 2012 9:47 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
Gosia13 napisał(a):
Jak tak Cię zafascynował głos Marta, i nie tylko (jak i mnie dawno temu) to powinnaś też posłuchać Jego solowych płyt Counterfeit e.p. Counterfeit 2 :)

No, ba! Jedynka mnie na razie nudzi (wolę szybsze tempo), dwójka jest dobra. Wiem, najbardziej przyswajalny utwór to Loverman (morze emocji), więc nie będę oryginalna... Jednak to jeszcze nie ten czas mojego Martinowskiego rozwoju. Bardziej trafia do mnie Depeche Mode:)
Gore wydaje się być kompletnie odjechanym kolesiem. Nie jestem w stanie (przynajmniej na razie) ogarnąć jego całej muzycznej twórczości. Totalnie nowe światy jak dla mnie. Ale jak się uprę, to może mi się uda.


Pt paź 05, 2012 11:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 8:45 am
Posty: 581
Lokalizacja: Czeladź/woj.śląskie
 
Post Re: gÅ‚os martina,co wy na to?
@Crazy Mary "Gore wydaje się być kompletnie odjechanym kolesiem. Nie jestem w stanie (przynajmniej na razie) ogarnąć jego całej muzycznej twórczości. Totalnie nowe światy jak dla mnie. Ale jak się uprę, to może mi się uda". Idealnie to ujęłaś i w takim razie odkrywaj pomału geniusz tego wspaniałego Człowieka i delektuj się nim, pozDrawiaM:-)


Ostatnio edytowano Pt paź 05, 2012 12:05 pm przez Gosia13, łącznie edytowano 1 raz



Pt paź 05, 2012 11:39 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: TomLi i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team