Depeche Mode - Zobacz wątek - SOFAD
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 740 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  NastÄ™pna strona
SOFAD 

Najlepszy utwór z Songs of Faith and Devotion to:
I Feel You 7%  7%  [ 39 ]
Walking in My Shoes 19%  19%  [ 103 ]
Condemnation 3%  3%  [ 15 ]
Mercy in You 7%  7%  [ 37 ]
Judas 2%  2%  [ 11 ]
In Your Room 31%  31%  [ 171 ]
Get Right With Me 1%  1%  [ 5 ]
Rush 11%  11%  [ 58 ]
One Caress 5%  5%  [ 25 ]
Higher Love 15%  15%  [ 83 ]
Liczba głosów : 547

SOFAD 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: SOFAD
w skali 1-5

1.I feel you - 5
2.Walking in my Shoes- 4,5
3.Condemnation- 5
4.Mercy in you- 4,5
5.Judas- 5
6.In your room- 5
7.Get right with me- 4
8.Rush- 10
9.One Caress- 4
10.Higher Love- 5


Wt paź 30, 2012 8:32 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: SOFAD
Rush ma MOC ale 200% skali !! :)


Wt paź 30, 2012 19:00 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: SOFAD
Szczególnie na otwarcie koncertów w 94. :)


Śr paź 31, 2012 10:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 18:20 pm
Posty: 169
Lokalizacja: US101
 
Post Re: SOFAD
1. I Feel You - 4,5
2. WIMS - 6, ale zdecydowanie wolÄ™ wersjÄ™ singlowÄ…
3. Condemnation - 5 wiele lat temu drażnił, ale od dłuższego czasu bardzo mi się podoba. Ma w sobie moc! Żadna z wersji live już tego nie ma (nawet ta z Devo)
4. Mercy In You - 4 dobrze się słucha :)
5. Judas - 5 jak wyżej
6. In Your Room - 6, gdyby nie kiepska wersja Butcha Viga, wymykałby się wszelkim kwalifikacjom. Szkoda, że nie grają wersji albumowej na koncertach. Alan chciał, żeby na singlu wyszła wersja oryginalna, ale w zespole jest demokracja, no i mamy to co mamy.... Gitarowa wersja pozbawiona powera.
7. Get Right With Me - 2 nie lubiÄ™
8. Rush - 3 jak dla mnie NIE PRZEKLINAJ! nie urywa, ale remix ze strony B Condemnation jak najbardziej na tak
9. One Caress - 4 ok
10. Higher Love 6 uwielbiam, świetne wejście, emocje. Jest wszystko, co trzeba


Crazy Mary napisał(a):

A możecie mi powiedzieć, za jakie jeszcze utwory odpowiada Alan?


Praktycznie jako jedyny dłubał w studiu przy piosenkach i dopracowywał dema Marta, w czasie gdy Mart się upijał, a Fletch czytał The Sun. Posłuchaj Recoil, to zobaczysz, co potrafi.


Cz lis 01, 2012 0:45 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: SOFAD
Bez Alana DM nigdy nie dotarliby takiego poziomu muzycznego, jaki zaprezentowali na Songs of Faith and Devotion. To dzięki Wilderowi płyta brzmi tak dojrzale i przejmująco. Warto porównać SOFAD i Ultrę - po odejściu Alana teksty i kompozycje Martina nie straciły na jakości, ale za to jak zmieniło się brzmienie :)


N lis 04, 2012 3:58 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: SOFAD
Dokładnie . Dopóki niepokazali dem z tego okresu niewiadomo było i le roboty włożył mistrz Alan. Wystarczy sobie Walkina odpalić , wersia demo a finalna to przepaść


N lis 04, 2012 10:20 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: SOFAD
A jaki jest w tej płycie udział Alana? Wiem, że on zawsze aranżował piosenki i je doprowadzał do perfekcji, a ta płyta jest zupełnie inna od tego co oni grali do tej pory. Mimo to, bardzo ją cenię Z piosenek wybrałbym "Condemnation" za cudny klimat utworu.
w skali 1-5

1.I feel you - 5
2.Walking in my Shoes- 5
3.Condemnation- 5
4.Mercy in you- 5
5.Judas- 5
6.In your room- 5
7.Get right with me- 4
8.Rush- 4,5
9.One Caress- 5
10.Higher Love- 4


N lis 04, 2012 11:48 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: SOFAD
@fred - ok, Alan zrobił kawał dobrej roboty. Fakt, jak tak słucham, to zdecydowanie te płyty się różnią (Ultra i dalsze od SOFAD na przykład). Ale z tego co czytam, to tych dwóch ma takie charaktery, że nie sposób, aby rzeczywiście się mogli dogadać. Obaj z takimi ego, że hej. Ale o ile mARTin wydaje się być pewny swego i nie potrzebuje potwierdzenia u innych swojego geniuszu, to Alanowi właśnie tego podziwu zabrakło. Zastanawiałam się także, czy nie było tak, że Alan chciał tylko pozornie odejść z zespołu, aby wywołać zamieszanie i reszta sobie uzmysłowiła, jak bardzo jest ważny jego udział w zespole. Ale się przeliczył. Zespół się nie rozpadł, a chłopaki mieli go w tycie (przez co wcale nie uważam, że mieli rację tak postępując, no ale mARTin jest przeciez nieomylny i wszystkiemu podoła;))
Fajne źródło znalazłam (czytam nocami ucząc się przy okazji angielskiego, hehe)
http://depechemodebiographie.de/ebio1995.php
Ale pewnie Wy to wszystko macie już obcykane. Dla mnie to nowości;)


N lis 04, 2012 22:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 18:20 pm
Posty: 169
Lokalizacja: US101
 
Post Re: SOFAD
Crazy Mary napisał(a):
Ale o ile mARTin wydaje się być pewny swego i nie potrzebuje potwierdzenia u innych swojego geniuszu, to Alanowi właśnie tego podziwu zabrakło.


Martin dostaje nieustanny podziw od Fletcha, więc mu nic więcej nie trzeba. Alan był doceniany przez Gahana i chyba tylko przez niego. Martin jest dość zamknięty w sobie, co potwierdza zresztą Mallins, więc peany na cześć kolegi z zespołu nie są w jego stylu. A Fletch, którego wkład w studio i na koncertach jest znany, potrafił zjawić się podczas nagrywania i stwierdzić, że coś mu nie pasuje. Też byś się zirytowała i miała dosyć. Poza tym Al zarabiał ponoć tyle samo co Fletch, wiec i o kasę pewnie też poszło.

Decyzję o odejściu Alan podjął na Devotional i dał sobie czas na przemyślenia, więc nie sądzę żeby tak było. Zespół już w trakcie nagrywania przechodził ciężkie chwile. Fletch - załamanie nerwowe, Martin - alkohol a Dave - wiadomo.....więc nikt o zdrowych zmysłach nie wytrzymałby długo w takiej atmosferze.

Nieomylność Martina. Taaa, jak dla mnie 3 ostatnie płyty niestety temu przeczą :P
Czemu piszesz mARTin, a nie Martin?


N lis 04, 2012 23:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: SOFAD
Widzę, że zostałam źle zrozumiana. O nieomylności mARTina pisałam z sarkazmem.
Sorry, uwielbiam tego gościa, wielki szacun, padam na kolana (tylko bez podtekstów, bo teraz wszystko już mi się kojarzy z BDSM), ale jestem nowa, dopiero się wdrażam i czytam, jak to u nich wyglądało, więc już wiem, że mARTin jest tylko człowiekiem (hehe, nie może być, nie?).
Wierzę, że Alan się wkurzył, ale to, że się poświęcał aby płyta dobrze brzmiała wynikało tylko z jego charakteru. Równie dobrze mógł se pójść, golnąć 3-4 piwa i mieć wszystko w tycie, jak inni. Ale taki ma charakter, że nie mógł dać sobie na wstrzymanie. Panowie po prostu nie odczytywali siebie i nie wyjaśniali różnych kwestii. Alan czuł się rozgoryczony i niedoceniony, a mARTin najprawdopodobniej nawet nie wiedział, że oczekiwano od niego jawnej aprobaty i pochwały. I tak rozbija się o wybujałe ego obu panów, według mojej skromnej opinii.
Co nie znaczy, że nie żywię szacunku i podziwu dla tego, co obaj zrobili dla DM.
mARTin - bo mi się tak podoba i kojarzy mi się ze sztuką. Mięsa, hehe (żartowałam, żeby nie było). no, dobra, tym słowem składam hołd jego geniuszowi, może być? :P

(BTW. "wybujałego ego". Wyczytałam, że mARTin niejeden raz twierdził, że nagranie Ultry było bułką z masłem, chociaż wszyscy inni twierdzili inaczej. Tak jakby nie chciał przyznać, że jednak Alan odwalał kawał roboty. To samo - twierdził, że to on dzwonił do Alana, aby zapytać, czy zagra z nimi Somebody w tym Royal czymś tam na koncercie charytatywnym (o ile się nie mylę, gdy tymczasem to Dave dzwonił. Klika razy sobie przypisywał jakieś pseudo zasługi, co do których średnio ponoć się przyłożył).


N lis 04, 2012 23:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: SOFAD
Pamiętam swój szok kiedy zobaczyłam clip do I feel you i Gahana w długich włosach, i te dźwięki... takie jakby za ostre jak na DM...
Ale po usłyszeniu w radiu całej płyty zakochałam się w niej :) In your room uważam osobiście za najlepszy utwór w historii DM. To jak hymn. Na całym ciele włosy stają mi dęba kiedy tego słucham. Niesamowita pieśń!!!


Åšr gru 05, 2012 20:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: SOFAD
Ufam, że nie jesteś bardzo owłosiona, bo w przeciwnym wypadku byłby to niechlubny rekord Guinnessa pobity przez fana DM.
:D :D :D
(Ja tak mam wciąż z Judas... dlatego się golę/depiluję, żeby nie straszyć :D :D :D )


Cz gru 06, 2012 0:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: SOFAD
Oj tak... żaden depilator, laser, wosk, maszynka nie dają im rady :D
ale nie róbmy off topa :)


Cz gru 06, 2012 8:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 31, 2012 16:29 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Skierniewice
 
Post Re: SOFAD
Wybieram In your room chociaz wybralbym takze Walkin in my shoes.


Pn gru 31, 2012 16:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: SOFAD
Ten plebiscyt wygrywa HIGHER LOVE, najbardziej ultra-zajebistycznie-smerfastycznie-orgazmicznie klimatowy utwór Depeche Mode. Nie wiem czy nie mój ulubiony w ogóle. Definicja. Po piętach depcze In Your Room i One Caress, a reszta ma się tak w skali 1-10:


I Feel You - 4 - wiele hałasu o nic, ile można do porzygu, nuda.
Walking In My Shoes - 9 - prawie definicja
Condemnation - 5 - ulubiony singiel Gahana, bo klimat jest tak patetyczny, że można nie unieść, kochałam to mając lat 15, dziś nie kupuję tego do końca (ale lubie moment if ju si pjuriti es imaczjuriti np)
Mercy In You - 6 - dobry utwór
Judas - 6,5 - długo mnie drażnił, tekst piękny. ale utwór ma jakiś nienazwany zgrzyt w sobie. mistrzowska końcówa, wprowadza do pokoju.
In Your Room - 9,5 - wiadomo, minimalnie brakuje do bycia definicją, ale jest wszystko co ma być na swoim miejscu. i ostatnio jednak wersja albumowa wygrywa.
Get Right With Me - 3 - :?: dobrze, że gospel chórki tylko w refrenie, bo Dave forsowałby singiel ;-P
Rush - 8 - bardzo dobry utwór, kiedyś dałabym mu 9, dziś jakoś jednak już nie to.
One Caress - 9,5 - przepiękno, jedno z największych dokonań kompozytorskich Marcina, idealne, genialne wręcz połączenie słów darkness - hardest - unimpressed, które daje najlepszy efekt na świecie w połączeniu z muzyką...
Higher Love - 10 - DEFINICJA WSZECHRZECZY


Åšr lut 13, 2013 21:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 21:38 pm
Posty: 44
 
Post Re: SOFAD
A ja napiszę tak - cała płyta jest po prostu zaczepista. Innego słowa nie znajdę. Każda piosenka ma swój własny, niepowtarzalny klimat i wszystkie i każdą z osobna na swój sposób kocham. Cała płyta jest bardzo nastrojowa, przy wielu piosenkach się wzruszam, bo opisują to , co dzieje się ze mną w środku. Przy In Your Room praktycznie od razu mogę ryczeć. Walking In My Shoes jest definicją mnie. Higher Love jest tak subtelne , a za razem ekscytujące, ze mogę słuchać na okrągło. One Carees,najlepsza ballada Martina. Rush ... I cały świat zaczyna krążyć w okół Dave'a. Condemnation dobry na złe dni. Ogólnie uważam, że SOFAD to najlepsza płyta DM , jeśli nie w ogóle najlepsza na świecie.


Åšr lut 13, 2013 22:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: SOFAD
Maciekk napisał(a):
Wybieram In your room chociaz wybralbym takze Walking in my shoes.

Wybieram Walking in my shoes chociaz wybralbym takze In your room :wink:


Cz lut 14, 2013 21:09 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 16:46 pm
Posty: 139
 
Post Re: SOFAD
1 I Feel You 5
2 Walking In My Shoes 5
3 Condemnation 4
4 Mercy In You 3
5 Judas 3
6 In Your Room 5
7 Get Right With Me3
8 Rush 4
9 One Caress 3
10 Higher Love 5


Ostatnio edytowano Pt lut 22, 2013 9:22 am przez ToriDM, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pt lut 15, 2013 8:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2013 17:42 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
 
Post Re: SOFAD
Nie podobna sprostać tej ankiecie. Nie da się wybrac jednego "naj" spośród wyszczególnionych, ponieważ wszystkie są rewelacyjne. Każdy ma w sobie wyjątkowe brzmienie.


Pt lut 15, 2013 21:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 11, 2009 18:47 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie
 
Post Re: SOFAD
Od 1-10

1 I Feel You 10
2 Walking In My Shoes 10
3 Condemnation 10
4 Mercy In You 10
5 Judas 7
6 In Your Room 10!
7 Get Right With Me 7
8 Rush 10
9 One Caress 10
10 Higher Love 10!


Pn lut 18, 2013 10:56 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 740 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team