Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Era SOTU/TOTU - Podsumowanie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Kolega MARIUS sprowokował mnie do założenia glanów, a zatem- pora na glanowanie :lol:
1. Album-3/10
Z perspektywy doświadczenia i dorobku tego zespołu- tęgi "dzwon". Gdyby nagrał to jakiś debiutant, może by się jakoś obroniło...
Trzy punkty za Wrong, In Chains i Corrupt- reszta do zapomnienia. Pomijając kuriozalną produkcję, która w świecie muzyki wymyka się twórcom spod kontroli pewnie równie często, co alergikowi katar, drażnią przede wszystkim kiepskie kompozycje. Utwory brzmią, jakby były dodatkami do syntezatorów, a powinno być chyba odwrotnie, Panie Gore. Brak weny faceta z ondulacją udzielił się chyba całej reszcie, a Gahanowi i Corbijnowi na pewno (oprawa graficzna- katastrofa!)
O dziwo! bronią się bonusy z boxu... No cóż, mały paradoks...
2. Single i klipy- 4/10
2 pkt za pierwszy singiel i 2 za klip do tegoż- małe dzieło sztuki (szkoda że tak mało w nim zespołu, za karę w tym samochodzie powinien siedzieć Gore). Reszta singli i klipów- ponownie do zapomnienia. Osobna kategoria- PEACE, czyli dno i dwa metry mułu, jako kompozycja, singiel i teledysk.
Ulubione remiksy? :roll: Yyyyyyy... :?:
Więcej remiksów nie pamiętam, za wszystkie żałuję...
3. Trasa- 6/10
3 pkt za atmosferę i fanów, 3 pkt za co tam chcecie...
4.DVD- 3/10
Nudy na pudy i umarł w butach... Pogoniłem po to do sklepu w dniu premiery, będąc wówczas w delegacji warszawskiej. Gnałem przez zaspy wielkości Gahana, żeby dopaść ów produkt przed zamknięciem sklepu. Zapuściłem od razu z marszu w gościnie u kolegi i na zadane przez niego pytanie: CO TY ZA GOWNO OGLĄDASZ, odpowiedzi nie znalazłem... Sorry, Wojti, ale do dzisiaj nie mam, k...a, bladego pojęcia...
Mam nadzieję, że po wydaniu nowego albumu, ERA SOTU tudzież TOTU, będzie mnie obchodziła tyle co jura i kreda i cała era mezozoiczna...


Wt gru 04, 2012 19:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
fauche napisał(a):
... wymyka się twórcom spod kontroli pewnie równie często, co alergikowi katar, drażnią przede wszystkim kiepskie kompozycje. ...

W sumie się zgadzam.
fauche napisał(a):
Panie Gore. Brak weny faceta z ondulacją udzielił się chyba całej reszcie, a Gahanowi i Corbijnowi na pewno (oprawa graficzna- katastrofa!)

Przy ondulacji zaplułam monitor. A może to jest tak, że im gorsza ondulacja tym mniejsza wena? :D :D :D Co na to fryzjerzy?


Śr gru 05, 2012 17:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
W sumie ciekawa kwestia... :mrgreen:
Trzeba by było prześledzić dorobek pod kątem stanu owłosienia poety Gore'a.


Śr gru 05, 2012 19:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Muszę Cię zmartwić. W 1982 roku grzywę miał pokaźną, a "A broken frame" owszem, był majstersztykiem, jak to nazwał Gore, ale także nie chciał się więcej na temat tej płyty wypowiadać.
Dodatkowo - choć pewnie lekkie rozbieżności w czasie - teledysk Useless. Wyglądał jak człowiek. Tzn. przeciętny (przycięty) człowiek;).
Wg mnie jest inna zależność - alkohol Gore'a + Wilder (ech, nie chciałam tego napisać, bronię się przed Wilderem nogami i rękami, ale cóż). W końcu nie jest jedynym artystą, któremu alkohol pomagał tworzyć. Ale tu się kłania astrologia pewnie.
Co nie znaczy, że pragnę, żeby wrócił do picia. Nikomu tego nie życzę... Zresztą na trzeźwo i tak tworzy lepsze rzeczy niż niejeden narąbany jak messersmith muzyk.


Śr gru 05, 2012 21:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Dlaczego bronisz się przez Wilderem?


Śr gru 05, 2012 21:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Chyba z tego banalnie głupiego powodu, że jestem głównie fanką Gore'a i chcę myśleć, że większość zasług DM to efekt Jego geniuszu, a nie kombinacji talentu twórczego mARTa i wyczucia muzycznego Wildera (a niestety, w głębi duszy wiem, że tak właśnie jest). Co najlepiej prezentuje mój ukochany Judas, co do którego, mniemam, Gore w swojej wersji reggałowej doskonale ujął to, co chciał przekazać jako autor tekstu (BDSM), a Wilder przerobił na to, jak on to widział (czyli odniesienie bezpośrednio do religii), czemu dałam się zwieść (choć i tak uważam, że wersja albumowa to ideał nad ideałami). Ponoć to był ostatni utwór jaki nagrywali na SOFAD i obaj Panowie się nad nim cholernie spierali. Tak sobie myślę, że się nie dziwię tym sporom, jeśli rzeczywiście chodziło o idee (jak to sobie wyobrażam) i zupełnie inne spojrzenie na ten utwór.


Śr gru 05, 2012 22:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Miles away - The truth is też jest dość mocnym punktem programu na SOTU


Cz gru 06, 2012 19:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Do płyty nadal nie mogę się przekonać, w ogóle nie jest spójna i słucham wyrywkowo 3-4 utwory. No po prostu nie wchodzi. Bonusy ratują to wydawnictwo. 6/10
Tylko Wrong z teledyskiem. 8/10 (za Wronga, reszta 0/10)
Trasa rewelacja. Dobór utworów + nowe + wizualki (no może bez kulek). 10/10. Ale każdej trasie dam 10/10 więc nie jestem wiarygodny.
DVD – przy takiej ilości zaliczonych koncertów inaczej zupełnie wyobrażałem sobie pokazanie koncertu. 2/10.


Cz gru 13, 2012 11:20 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team