Depeche Mode - Zobacz wątek - Violator
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 589 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  NastÄ™pna strona
Violator 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Violator
... a to takie wolne skojarzenie (tego co czuje, słuchając Sweetest perfection). Ten zwrot (nie wiem, czy to przypadkiem nie idiom) chodził za mną dość długo z okazji coveru Pearl Jamu piosenki the Beattles "I've got a feeling". Tego zwrotu "I got a feeling that keeps me on my toes" długo nie rozumiałam i nie czułam. I właśnie teraz tak mi się kojarzy ze Sweetest perfection.
TÅ‚umaczenie jest takie:
http://megaslownik.pl/slownik/angielsko ... e%27s+toes

Natomiast "walking in somebody's shoes" rzeczywiście odnosi się do postawienia w czyjejś sytuacji. I raczej ma niewiele wspólnego z poprzednim zwrotem poza tym, że dotyczy nóg;)
@peters1984 - o którym momencie mówisz? w 1.42 ja mam jeszcze śpiew Gahana... ale to mp3, nie chce mi się włączać płyty (bo już trzy ładnie a allegro przyszły wprawiając mnie w stan kilkudniowej euforii, z której, podejrzewam, nie byli zadowoleni sąsiedzi).


N lis 04, 2012 21:54 pm Zobacz profil
 
Post Re: Violator
Puść sobie to z YouTube, tam jest taki pasaż, no taki dodatkowy dźwięk. Zawsze myślałem, że to Martin. :mrgreen:


N lis 04, 2012 22:05 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Violator
Co do klawiszy, to w życiu się nigdy nie odważę powiedzieć, który z nich co gra. Musiałabym chyba siedzieć z video i analizować dźwięk za dźwiękiem...


N lis 04, 2012 22:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: Violator
Przez wiele lat mój numer jeden - Violator. Mam bardzo duży sentyment do tej płyty.
Jedyny słabszy moment to Sweetest Perfection. Czasem płyta wydaje mi się taka doskonała, że aż za słodka i jakiś przesyt mnie ogarnia. Wtedy chętnie sięgam do surowej SGR.


Åšr gru 05, 2012 20:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Violator
W wideo Policy Of Truth widać budynek ze zbiornikiem z okładki Delta Machine
(od 1:11)
http://youtu.be/xo_YhEyAqEY?t=1m11s


Pt mar 01, 2013 20:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Violator
Violator - cudeńko.
W moim osobistym rankingu nr 2 (po wspaniałej i wyjątkowej pozycji ULTRA).
Violator - to jak by składanka The Best Of Depeche Mode. Dosłownie przebój za przebojem, hit za hitem.
Nie umiem wybrać jednej piosenki, wszystkie są jedyne w swoim rodzaju.
Szkoda, że Halo jest takim (moim zdaniem) nie docenionym utworem. Jak dla mnie to jedna z najlepszych kompozycji DM w całej historii zespołu.


Pt mar 08, 2013 18:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Violator
Violator - najlepsza dla mnie płyta DM, obok MFTM i SOFAD( sam do tej pory nie wiem, która z tej trójki dla mnie lepsza). Ultra pół kroczku z tyłu. Reszta kilkanaście kroków za. I chyba tak zostanie.


So mar 09, 2013 15:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Violator
Daisy napisał(a):
Violator - cudeńko.
W moim osobistym rankingu nr 2 (po wspaniałej i wyjątkowej pozycji ULTRA).
Violator -

Szkoda, że Halo jest takim (moim zdaniem) nie docenionym utworem. Jak dla mnie to jedna z najlepszych kompozycji DM w całej historii zespołu.


Zgadzam się, ale tylko połowicznie. A co powiesz o Clean ? Dla mnie to tak samo niedoceniony utwór z Violator. Ale jest na to powiedzenie - co za dużo to niezdrowo. Za dużo dobrych utworów było na Violator - więc musieli z czegoś zrezygnować w promocji... :roll:


So mar 09, 2013 16:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Violator
Też prawda. Clean to bardzo dobry kawałek, ale szczerze przyznam, że to nie moja czołówka z Violator'a. Poza tym to nie utwór do "potupania nóżką", nie jest łatwy i "nośny" więc nic dziwnego, że nie został singlem. Gdzie z tym do radia... :?: :wink: Jednak fani znają i kochają. To najważniejsze.


So mar 09, 2013 17:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Violator
Daisy, z Clean można by było zrobić taką wersję radiową przy odpowiedniej produkcji - że buty by Ci w takim średnio szybkim tańcu z nóg spadły... :) Inna sprawa - jednak DM to bardziej zespół do słuchania niż tańczenia - nieprawdaż?
Pozdrowionka.


So mar 09, 2013 18:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Violator
Prawdaż! Pod tym się podpiszę. DM tworzy muzykę przede wszystkim do słuchania. Nie da się ukryć, że dyskografia zespołu niesie za sobą kawałki przy których można poszaleć na parkiecie. To nie jest z mojej strony zarzut, to nie zbrodnia :wink: Jednak na płycie Violator jest taka, a nie inna wersja Clean (mało taneczna czy też nie radiowa) temu też może (moim zdaniem) nie została ona singlem. Takie to moje małe dywagacje a propos Twojego pytania.


So mar 09, 2013 19:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Violator
Daisy, fajnie że odpowiedziałaś w temacie Clean. Teraz powiedz, dlaczego Halo nie został singlem. Czy twoja odpowiedź nie będzie podobna? Bo są bardziej taneczne songi na Violator od tych 2 utworów?
Pozdrowionka.


So mar 09, 2013 19:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Violator
Odowiedź jest prosta: nie wiem! Nie wiem czemu jedna z najlepszych piosenek DM nie promowała jednej z najlepszych płyt DM. Bo i skąd? Takie decyzje nie wypływają ode mnie. :roll:
Co z tym tańcem, aj! Się wałkuje... Trzeba by zapytać skład DM to nam odpowiedzą.
Tak samo można dywagować czemu Dangerous nie znalazło się na płycie, a jest na B-side.
Tak zdecydowali i tak jest. Nam może to się wydawać niezrozumiałe, ale co poradzić...
P S Przy rytmach z Halo bym sobie potańczyła :)


So mar 09, 2013 20:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Violator
Odpowiem Ci w ten sposób: Violator był promowany przez Personal Jesus, Enjoy The Silence, World In My Eyes i Policy Of Truth. Naprawdę - ciężko mieć jakiekolwiek zarzuty do tych 4 pieśni... :)


So mar 09, 2013 20:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Violator
Depesbe, ja absolutnie nie mam żadnych zarzutów co do wymienionych przez Ciebie kompozycji jak i pozostałych z płyty Violator. Personal Jesus, World In My Eyes i Halo to właśnie moja najlepsza trójka z Violator'a. Trudno było ją wybrać ponieważ jak już pisałam wcześniej cały krążek to wielkie przeboje i hymny Depeche Mode.


So mar 09, 2013 21:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Violator
No to tu możemy zakończyć naszą dyskusję w tym aspekcie tej sprawy, zgadzam się z Tobą w 100 % prawie, brakuje mi zdecydowanie Enjoy The Silence jednak. Pozdrowionka. :)


N mar 10, 2013 16:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Violator
:beer:


N mar 10, 2013 16:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 16:36 pm
Posty: 1070
Lokalizacja: Jelenia GORE'a
 
Post Re: Violator
To już 23 lata...


Wt mar 19, 2013 17:52 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 30, 2013 13:58 pm
Posty: 63
 
Post Re: Violator
depesbe napisał(a):
Violator - najlepsza dla mnie płyta DM, obok MFTM i SOFAD( sam do tej pory nie wiem, która z tej trójki dla mnie lepsza). Ultra pół kroczku z tyłu. Reszta kilkanaście kroków za. I chyba tak zostanie.


Mamy bardzo podobny gust. Ja do tej czwórki dodałbym BC i to moje top5.


Åšr mar 20, 2013 13:16 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: Violator
cześć

Magazyn Rolling Stone zauważył ów album :) umieszczając na 342 miejscu wśród :
500 Greatest Albums of All Time: Depeche Mode, 'Violator'
http://www.rollingstone.com/music/lists ... r-20120524

pzdr.


Pn mar 25, 2013 14:13 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 589 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team