Depeche Mode - Zobacz wątek - Broken
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  NastÄ™pna strona
Broken 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 18:58 pm
Posty: 181
Lokalizacja: w-wa
 
Post Re: Broken
Ta wersja, wlasnie przez ten "klawisz" jak nazywaja to niektorzy, sprawia. ze mozna ujrzec ten kawalek w innym swietle. I prosze nie przytaczajcie tu porownan do disco polo, bo wychodzi mi na to, ze albo wiecie tak duzo o disco polo ze slyszycie rzeczywiscie te podobienstwa, albo po prostu najmilszym dla Was dzwiekiem jest dzwiek klawiatury komputera, kiedy sami piszecie te bzdury :wink:
pzdr


Wt kwi 30, 2013 22:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: Broken
marioosh44 :lol: http://instantrimshot.com/index.php?sou ... &play=true

pzdr.


Åšr maja 01, 2013 7:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 18:58 pm
Posty: 181
Lokalizacja: w-wa
 
Post Re: Broken
Hmmm, no nie kumam o co ci chodzi z tym linkiem. Ale mam prawo. Stary juz jestem :lol: Rozwin mysl prosze @siekanski
pzdr


Åšr maja 01, 2013 10:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Broken
Jak napisales, na starosc sluch siada :wink: Nie trzeba wiedziec dużo o czyms, zeby cos uslyszec :)


Cz maja 02, 2013 21:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 18:58 pm
Posty: 181
Lokalizacja: w-wa
 
Post Re: Broken
Aby "coÅ›" uslyszec, wystarczÄ… uszy. Zeby coÅ› przeczytac, wystarczÄ… oczy (no tutaj jeszcze znajomosc liter sie pewnie przyda, bedzie na pewno latwiej).
Posiadanie powyzszych cech, jak rowniez umiejetnosci, owszem, pozwoli na wyrazenie opinii na dany temat, lecz bez gwarancji iż taka opinia nie wywoła salwy smiechu u odwersarza, nie wspominajac juz o przekonaniu go do zmiany zdania. :D :D :D
A tak w temacie i juz bez wyszukanych składni, moge zrozumiec, ze nie kazdy akceptuje "slodowe" i jednoznaczne dzwieki w tym kawalku, ale zeby porownywac to z "polsko dyskoteko"... :nie: Lyyyyypaaaaa panie lyyyyypaa. Percepcyjna lipa, lub tez przyplyw dobrego humoru. Bardzo dobrego humoru :wink:
Pozdrowionka


Cz maja 02, 2013 23:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Broken
I tu sie mylisz, tu nie ma czego porównywac, ten klawisz tak brzmi i nic tego nie zmieni, chyba ze usuna to z netu :wink: Nie mam zamiaru nikogo przekonywac, to moje zdanie, wyrazam je i tyle. Pewnie bym sie zastanawial czy mnie nie pogielo, ale dzieki Bogu nie ja jeden tam to slysze, czyli jednak jestem zdrowy. Przez 29 lat z dM nauczyłem sie podchodzic do tematu nieemocjonalnie (czytaj: nie robie pod siebie, bo dM byle co nagralo czy zagralo). Sa jednym ze skladnikow mojego szeroko pojetego jestestwa i mam prawo wyrazic opinie, (bo "stracilem" na ich rzecz mnóstwo czasu i waluty) jakakolwiek by nie byla. Nic nie poradze na to, ze 'Broken' nie jest dzielem wybitnym, a z tym klawiszem jest dla mnie nawet mocno niewybitnym. Porownaj sobie to z wersja 'Goodbye'. Albo i nie, bo nie ma czego porownywac. (dla Twojej wiadomości 'Goodbye' tez nie jest moim liderem na plycie).

Pozdrawiam i ja :)


Pt maja 03, 2013 0:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 18:58 pm
Posty: 181
Lokalizacja: w-wa
 
Post Re: Broken
Przyjmuje do wiadomosci, choc nie popieram i odradzam popieranie innym :lol: Pozostajac przy swoim zdaniu skladam wyrazy szacunku dla Kolegi za posiadanie wlasnego. :beer:
Do zobaczenia mam nadzieje w trasie!


Pt maja 03, 2013 11:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Åšwidnica
 
Post Re: Broken
Dla mnie osobiście nie tyle rodowód tego klawisza jest istotny, co kwestia tego, czy jest on w ogóle potrzebny...
Nie ulega wątpliwości, że został użyty z premedytacją :lol: Nie wiem, czy chodziło o nadanie większej przestrzenności brzmieniu czy tylko o swoisty kontrapunkt dla dość przytłaczjącego bulgotania reszty syntezatorów. W mojej opinii to "kotłowanie się" wyszło świetnie i bardzo dobrze współgra ze fajnym wokalem Gahana, a użycie klawisza o akurat takim brzmieniu ożywia jedynie ducha Vince'a Clarke,a :mrgreen:
Ale niewykluczone, że właśnie o to Martinowi chodziło. Zresztą ta wersja BROKEN jest chyba kwintesencją tego, co Gore próbuje osiągnąć przy pomocy swoich analogowych zabawek.
Wersja na pewno ciekawa, ale stawianie tezy, że jest lepsza od oryginału raczej do mnie nie przemawia. Samo wskrzeszanie retro brzmienia jakiejś tam epoki mi nie przeszkadza, bardziej przeszkadza mi wskrzeszanie ducha SOTU w refrenie- co najmniej jedna brzęcząca zabawka z eBay'a do wyjęcia...


Pt maja 03, 2013 12:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Broken
@marioosh44 - ja bede na bank, wiec w takim razie do zobaczenia :)


Pt maja 03, 2013 17:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 16:00 pm
Posty: 34
 
Post Re: Broken
By być w pełni czystym musimy cierpieć. Bez cierpienia nie zrozumiemy tak naprawdę czym jest szczęście i miłość. Bóg zanim da nam pełnie szczęścia zwykle wystawia nas na próbę - po to byś my później lepiej docenili piękno jego darów.


Pn maja 06, 2013 7:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 07, 2008 16:00 pm
Posty: 213
Lokalizacja: Metropolis
 
Post Re: Broken
Broken w wersji studio brzmi zupełnie jakby został odesłany do początku lat 80tych gdzieś pomiędzy Speak&Spell a Broken Frame, może CTA.
A ten budzący kontrowersje klawisz kojarzy mi się z linią melodyczną w Told You So... Całość całkiem przyjemna dla ucha :)


So maja 18, 2013 10:55 am Zobacz profil
 
Post Re: Broken
Też uważam, że w latach '80 było trochę podobnego klawisza. Sam przytaczałem płykład But Not Tonight. Refreny też bywały mniej i bardziej słodkie. No a gdyby dziś zaśpiewali tekst w stylu: "Kiss me, touch me, kiss me, touch me", to dopiero byłby boysband. Z legendy nic by już nie zostało. Ale w '86 to było cool tak zaśpiewać.
Uważam, że Broken idealnie pasowałby do MFTM. Nie odstawałby ani brzmieniem, ani poziomem.


So maja 18, 2013 11:18 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Broken
Odstaje poziomem od Delty, wiec nie szargaj swietosci :twisted:


So maja 18, 2013 15:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Broken
Na forum Home, ktos porownal Broken do Marc Almond - A Lover Spurned.



Moim zdaniem podobienstwo jest, przynajmniej sama zwrotka.


So maja 18, 2013 15:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Broken
Jest cholernie podobne. :)


So maja 18, 2013 16:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Broken
O masz. Fanem Migdała równiez jestem a zupełnie mi sie nie skojarzyło ale faktycznie ;)


So maja 18, 2013 18:36 pm Zobacz profil
 
Post Re: Broken
Słyszałem ten kawałek wiele razy (jeden z moich ulubionych Almonda) i tez nie skojarzyłem. A podobieństwo jest :)


So maja 18, 2013 20:52 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Åšwidnica
 
Post Re: Broken
Pamiętam tą płytę, świętej pamięci Beksiński zastrzelił mnie nią w jakiejś audycji :lol:
Absolutne mistrzostwo świata w kategorii "kicz zaplanowany z premedytacją". Rodowód Broken zaczyna być coraz bardziej egzotyczny :mrgreen:


So maja 18, 2013 21:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Broken
fauche napisał(a):
Pamiętam tą płytę, świętej pamięci Beksiński zastrzelił mnie nią w jakiejś audycji :lol:
Absolutne mistrzostwo świata w kategorii "kicz zaplanowany z premedytacją". Rodowód Broken zaczyna być coraz bardziej egzotyczny :mrgreen:



taaa Beksa mnie uradował tą płytą również :D


So maja 18, 2013 21:42 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Broken
MARIUS napisał(a):
Też uważam, że w latach '80 było trochę podobnego klawisza. Sam przytaczałem płykład But Not Tonight. Refreny też bywały mniej i bardziej słodkie. No a gdyby dziś zaśpiewali tekst w stylu: "Kiss me, touch me, kiss me, touch me", to dopiero byłby boysband. Z legendy nic by już nie zostało. Ale w '86 to było cool tak zaśpiewać.
Uważam, że Broken idealnie pasowałby do MFTM. Nie odstawałby ani brzmieniem, ani poziomem.


z tym że Migdał to wydał już w latach 90-tych
http://www.discogs.com/Marc-Almond-A-Lo ... ster/26163


So maja 18, 2013 21:45 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team