Depeche Mode - Zobacz wątek - Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy traci?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona
Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy traci? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy traci?
U mnie zdecydowanie zyskuje. Podoba mi się bardziej, niż gdy Deltę wysłuchałem po raz pierwszy. Bardzo równa płyta, na początku nie mogłem dojrzeć do niektórych aranżów, np. w "My Little Universe" czy "Soft Touch/Raw Nerve". Teraz to dla mnie całość, która nie ma słabych punktów, w Disc 2 również.


Cz maja 23, 2013 16:03 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
U mnie kapeńkę zyskała choć już nie było za dużo do zdobycia. Na początku wahałem się czy zajmuje 3 czy 4 miejsce w dyskografii, teraz jestem pewien, że 3.


Cz maja 23, 2013 17:04 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
No to i tak u Ciebie wyżej niż u mnie. U mnie na nr 4. Na razie na nr 4... :wink:


Cz maja 23, 2013 17:11 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Zyskiwała przez pierwsze kilka dni. Teraz po prostu trzyma poziom. Ale dla mnie jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, które to miejsce w całej dyskografii.


Cz maja 23, 2013 18:21 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Trzyma poziom. Dobrze powiedziane. Niestety nie słucham Delty codziennie gdyż włączyła mi się fascynacja serwisem Spotify i odsłuchuję dziennie naprawdę mnóstwo różnych innych płyt. Co drugi, trzeci dzień jednak sobie puszczam Deltę. Trochę ta płyta przebasowana jednak jest. Od subwoofera trzęsą mi się meble gdy zbyt głośno dam ale ogólnie jest ok.


Cz maja 23, 2013 18:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
U mnie zdecydowanie zyskała, mimo że od razu byłem zdecydowanie "na tak", to te dwa miesiące pozwoliły mi się przekonać do niektórych kawałków i zacząłem bardzo lubić TCI które na początku mi nie podchodziło, a Welcome to my world już spokojnie stawiam obok World In my eyes czyli mojego absolutnego nr.1 W domu od dwóch miesięcy z dyskografii w kółko lata delta, tylko raz poleciał MFTM. Ta płyta gniecie.


Cz maja 23, 2013 19:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 10:16 am
Posty: 238
Lokalizacja: Berlin/Warszawa
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Po pierwszych "średnich" wrażeniach Delta bardzo zyskała. Jestem zadowolony - dobra płyta, trzyma poziom, Dave'a kawałki są perełkami


Cz maja 23, 2013 19:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
u mnie faza pierwsza to Delta w kółko rankiem,w dzień i w nocy. Alone, Broken i Goodbye na pudle.
Faza 2 wciąż słucham często ale nie w kółko, do ww. ulubionej 3-ki dołączyły ; WTMW, STTE i MLU
Generalnie ocena całości się nie zmieniła od 1 odłsuchu, dla mnie to bardzo ważna płyta w dyskografii DM, nie muszę ustawiać kolejności, a dziś już wiem, że kawałki z Delty zostają ze mną na lata i to mnie cieszy bardzo.


Cz maja 23, 2013 19:31 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 12:32 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Od dwóch miesięcy nie słuchałem żadnej innej płyty moich ukochanych idoli :D Delta rządzi i rządzić będzie, to pewne jak 2 razy 2. Jeśli się nie mylę, to mój 101. post. Yeah!!! Żal tylko, że chłopaki na koncertach nie grają "Broken" oraz "Soft touch/raw nerve". Nieładnie panowie, takie perełki :nie:


Cz maja 23, 2013 19:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
zdecydowanie traci.nawet te numery które na początku mi się podobały (Alone,SBH,STM) po prostu się znudziły,a "stare" DM nie znudziło mi sie nigdy,nawet te numery które znam od 25 lat i słyszałem pewnie kilka tysięcy razy .


Pt maja 24, 2013 8:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 9:38 am
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Lachol napisał(a):
Jeśli się nie mylę, to mój 101. post. Yeah!!! Żal tylko, że chłopaki na koncertach nie grają "Broken" oraz "Soft touch/raw nerve". Nieładnie panowie, takie perełki :nie:



101 piękna liczba :) :) :)

Broken, ST/RN jak i wymiatacz Alone są zapewne zostawione na drugą część trasy po halach.

Moje początki były średnie, ale jak już zaskoczyło to po całości. Po dwóch miesiącach nic nie traci, śpiewam, tańczę i zdzieram gardło kiedy tylko ją zapuszczam. Wzruszeń moc!


Pt maja 24, 2013 8:55 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
U mnie zyskała po 2 godzinach, miesiące tylko potwierdzają fakt nie wyjmowania płyty z odtwarzacza.


Pt maja 24, 2013 10:58 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 15:50 pm
Posty: 230
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Po tym co widziałem i słyszałem w Nicei, utwory jeszcze bardziej zyskały :D , chodź od pierwszego przesłuchania już mi się płyta spodobała.
Nie zmieniło się tylko jedno – nadal nie za bardzo trawie trzy numery, rzadko słucham i pewnie już tak pozostanie: Angel, My Little Universe i The Child Inside.


Pt maja 24, 2013 11:42 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 11:51 am
Posty: 7
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
TrochÄ™ traci ale trochÄ™ zyskuje


Pt maja 24, 2013 11:53 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 11:33 am
Posty: 34
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
W moich oczach (uszach?) Delta znacznie straciła. Trudno mi wysłuchać jej w całości, a i poszczególne kawałki, które z początku trzymały wysoki poziom teraz mocno nużą (SBH i SMS). Dodatkowo żaden z pierwotnie słabszych numerów nie zyskał, choć Slow powoli, jak w tytule, robi w tym względzie postępy :brawo:

Na całe szczęście zostały mi jeszcze trzy perełki (z All That's Mine cztery) w postaci Secret to the End, Broken i Alone. To czołówka ery postwilderowskiej, która z powodzeniem odnalazłaby się również na najlepszych płytach DM (np. Broken byłby jednym z wielu hajlajtów na "MFTM", do którego najbardziej mi pasuje).

Podsumowując zasadniczą część Delty:
perełki: Secret to the End, Broken, Alone
aptetyt rośnie w miarę jedzenia: Slow
przejedzenie: Should Be Higher, Soothe My Soul
chleb powszedni: Welcome to My World, Angel, Soft Touch/Raw Nerve
katastrofa: Heaven, My Little Universe, The Child Inside, Goodbye


Pt maja 24, 2013 12:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Z mojej strony, jeżeli mam "personalnie" dyskutować o songach z Delty. To są takie dyskusje:
Jeszcze bardziej zyskały "Should Be Higher" i "Alone". To jest dla mnie teraz klasyka DM. "Slow" wolno cały czas się zbliża. A reszta nie odstaje tak od w/w na Delcie, by powiedzieć że to nie jest bardzo dobra lub przynajmniej dobra płyta.


Pt maja 24, 2013 15:03 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 16:02 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Trzyma poziom. Już jestem pewien, że będę do tej płyty wracał wiele, wiele razy. Na pewno z taką częstotliwością, z jaką wracam do Ultry, BC, Violka i ABF (tak, lubię zepsutą ramę najbardziej z wczesnego DM; S&S nie znoszę!).

Dla porównania: do PTA wracam bardzo, baaardzo sporadycznie (z reguły przy okazji kolejnego obejrzenia TTA Live in Milan), do SOTU - w ogóle, dla mnie ta płyta mogłaby równie dobrze nie istnieć.


Pt maja 24, 2013 15:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 21:34 pm
Posty: 66
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Widzę, że zdania są podzielone, i może to właśnie jest dobrym podsumowaniem "Delta Machine" - każdy ma inne odczucia co do tego albumu. Ja po tych dwóch miesiącach jeszcze bardziej "zaprzyjaźniłem się" z tym albumem, niektóre kawałki bardziej mi podeszły, jak np. "The Child Inside", który odkryłem dopiero po trzech tygodniach.


Pt maja 24, 2013 15:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Bardziej zyskać juz nie może. Ciagle jest za-je-bista i tak już zostanie.


Pt maja 24, 2013 18:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 15:01 pm
Posty: 485
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiÄ…cach od premiery.Zyskuje czy tr
Ani zyskała, ani straciła. Lekko mi powszednieje jak każda płyta po ULTRA.

Jak niektórzy powyżej, SOTU i PTA nie słuchałem w całości od kilku lat. Excitera w 2001 r. :wink:

Kamieniami milowymi w historii muzyki ostatnie 3 płyty nigdy nie będą.
Może nie muszą, ale dlatego też nie potrafią podtrzymać mojego zainteresowania i emocji związanych z tą muzyką dłużej niż rok. :(


Pt maja 24, 2013 18:54 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team