Depeche Mode - Zobacz wątek - Loża Powierników Tajemnicy SOTU
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3  NastÄ™pna strona
Loża Powierników Tajemnicy SOTU 
Autor Wiadomość
 
Post Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Wiem, wiem, że podpadnę wielu osobom samym pomysłem na taki temat :wink: Bo jak to niby można cenić SOTU? Cóż, ja cenię, bardzo.
SOTU nie należy może do największych dzieł DM. Ale nie jest to też żaden gniot! Od pierwszego przesłuchania bardzo lubię Dźwięki Wszechświata i uważam, że to kolejna, bardzo ciekawa interpretacja stylu Depeche. Już pierwsze, kontrowersyjne dźwięki In Chains - uwielbiam. To taka prezentacja broni na samym początku

Zupełnie nie zgadzam się z opinią, że dobry na SOTU jest jedynie Wrong. Choć to niekwestionowany lider i do dziś jeden z moich ulubionych utworów, a przede wszystkim tekstów DM.
Dla mnie wizytówką tej płyty jest Peace. Wielu wręcz go nie znosi, a ja wprost uwielbiam, zwłaszcza znienawidzony refren :) Uważam, ze jest niesamowity.
Corrupt, to moim zdaniem utwór doskonały - klimat, mrok, wokale, brzmienie gitary na końcu i przede wszystkim tekst - erotyczna groźba.
W szoku jestem, że nikt nie zachwyca się nad wokalami Dave'a i Martina w Little Soul - dla mnie przepiękne.
Płyta jako całość jest bardzo spójna. Niestety niedoceniana przez sam zespół i zaniedbana w klipach i na koncertach.

Ktoś się przyłączy, czy będę tu tak sam siedział? :)


Ostatnio edytowano Wt paź 15, 2013 11:54 am przez MARIUS, łącznie edytowano 1 raz



Wt paź 15, 2013 10:25 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Posiedze z Toba chwile, bo chcialbym zakwestionowac lidera. Nie zgadzam sie, zdecydowanie wole 'Corrupt', 'Miles Away' i 'Little Soul'. 'Wrong' jest dla mnie nudny i nieistotny zarowno jak 'In Chains'. Nie moge sie rowniez zgodzic co do spojnosci. Plyta moim zdaniem jest nierowna - mamy m.in. utwory, o ktorych wspomnialem, ale mamy tez wlasnie cekiny typu 'Peace' czy slodkie landryny typu 'Perfect'. Gdyby skompilowac album z obydwu plyt z boxa, mogloby byc ciekawiej, bo np. taki 'Ghost' powinien byc wlasnie liderem. Zeby bylo jednak jasne nie dyskredytuje tej plyty i ocaniam ja wyzej od Delty. Jednak.


Wt paź 15, 2013 11:01 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 8:45 am
Posty: 581
Lokalizacja: Czeladź/woj.śląskie
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
a do dziś myślałam, że tylko na mnie i mojej drugiej połówce PEACE zrobiło niesamowite wrażenia od pierwszych dźwięków, na zlotach nie chcą mi jej puszczać pomimo wielu próśb :cry: więc bardzo się cieszę, że jednak ktoś ceni ten kawałek, a także inne. Dla mnie ta płyta jak każda DM ma w sobie to coś i perełki do których często wracam 1. PEACE, 2. WRONG, 3. In Chains, 4. Isabel - bo zawsze rozpływam sie nad wokalem Marta i potem cała reszta :-) i pochwalę się, że zaraz jak wyszedł singiel PEACE wzięłam udział w konkursie i wygrałam płytkę było to dla mnie bardzo bardzo miłe :-)


Wt paź 15, 2013 14:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Szybko się dopisuję do Loży. Uzasadnienie później. :)


Wt paź 15, 2013 15:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Naprawdę Mały wyżej cenisz sobie SOTU od Delty?

Ja jakoś totalnie nie neguję i nie odtrącam tej płyty ale przyznam - nierówna jest i do moich ulubionych zdecydowanie nie należy. Bonusy odstają in plus i jeśli mowa o tajemnicach to nigdy nie zrozumiem czemu akurat właśnie "Ghost" i "Oh well" nie zostały na podstawowej wersji. Dla mnie to są liderzy. No i oczywiście "Corrupt" - bardzo bardzo - szczególnie wersję ze studio session. "Wronga" lubię, choć - co by szczerą być - to coraz rzadziej do niego wracam, czasem wręcz skipa zapodaję jak akurat mi się trafi w ipodzie. "Miles Away" spodobało mi się na początku, ale może przez fakt szybkiej ewakuacji z setu live jakoś mi się uczucia in minus zmieniły. "In Chains" - oj tak, wciąż się podoba choć Alanowy mix bardziej. "Peace" - tak, wiem - temat rzeka i to brudna, zamulona i bez ryb. Nie przepadam choć na live'ach z całych sił starałam się Dave'owi pomagać w refrenie ;) "Little Soul" lubię - za to nie mam zielonego pojęcia jak "Perfect", "Come Back" i "Fragile Tension" mogły przejść selekcję i zostać na głównym albumie.

A - i SOTU (deluxe box edition) lubię głównie za CD z demami i za "Stories Of Old" - studio session, wersję którą uwielbiam równie mocno jak oryginał.

Tyle w temacie.


Wt paź 15, 2013 17:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Naprawdę, na SOTU są te trzy utwory, które wymieniłem, na Delcie jest dla mnie tylko kawalek 'Alone'(znaczy od początku do refrenu) i 'The Child Inside'. Jak widzisz SOTU wygrywa :wink: Delta mnie nudzi po prostu, nie wywoluje zadnych emocji, ani negatywnych, ani pozytywnych. Jest nijaka.

@Gosia13 - ja Ci zagram. Kiedys jak zagrałem, to ludziska dziwnie na mnie patrzyli, ale masz u mnie jak w banku jak kiedyś będziesz :beer:


Wt paź 15, 2013 19:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 8:45 am
Posty: 581
Lokalizacja: Czeladź/woj.śląskie
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
:) dzięki może uda się w Mega :) jeśli będziesz, albo kiedyś w Polsce pozDM :)


Wt paź 15, 2013 20:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Lord Mały napisał(a):
Naprawdę, na SOTU są te trzy utwory, które wymieniłem, na Delcie jest dla mnie tylko kawalek 'Alone'(znaczy od początku do refrenu) i 'The Child Inside'. Jak widzisz SOTU wygrywa :wink: Delta mnie nudzi po prostu, nie wywoluje zadnych emocji, ani negatywnych, ani pozytywnych. Jest nijaka.
:


O Panie, dawno takich bredni nie przeczytałem i to od człowieka który nie zaczął słuchac dM od Excitera :)

Generalnie, nie dołączam do loży gdyż to jeden z najbardziej roztrzepanych jakościowo albumów. Obok killerów ( Wrong, Corrupt, In Chains - tylko live, Ghost) takie niedorozwinięte pomyłki jak: Light ( najgorszy numer ever - The Meaning Of Love brzmi jak Black Celebration przy tym), Peace czy Perfect. Niebywałe , ze na jednym albumie można umiescic tak totalnie odmienne numery. Jeden raz sie to zdarzyło, tylko w przypadku A Broken Frame. Czyli rzeczone The Meaning Of Love i A Photograph Of You.

Podsumowując to co Mały wspomniał, jakby skleić wszystkie numery w 10 utworowy album byłoby znacznie lepiej.


Wt paź 15, 2013 20:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
To brednie Twoim zdaniem. Delta jest mi obojetna jak zeszloroczny snieg, nic na to nie poradze, ze nie wywoluje u mnie niczego poza ziewem. Wiecej emocji wywoluje u mnie SOTU, bo albo mi sie czesc podoba, albo czesci szczerze nie trawie. Slyszales kiedys o czyms takim jak gust ? A teraz napisze Ci cos co prawdopodobnie Toba wstrzasnie :wink: Lubie 'A photograph of You'. Nawet bardzo :)


Śr paź 16, 2013 7:03 am Zobacz profil
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Dla mnie SOTU jest spójne i nie ma ani jednego bardzo słabego utworu. Ma natomiast przeprodukowane momenty: Comeback i Perfect. Z Comeback zrobili niepotrzebny jazgot. Ale wersje bare i live ukazują, że to nie jest słaby utwór. W Perfect, który zaczyna się od fantastycznych dźwięków, niepotrzebnie zmasakrowano wokal, co przesłodziło cały utwór. Ale to nie jest słaba kompozycja i ma mega środkową ósemkę":
I didn't choose, I didn't pull the trigger
It wasn't me, I'm just a plain and simple singer
I heard the sound, I turned my head around
To watch our love shot down

Ciężko mi aż uwierzyć, że tylko ja lubię powyższy, kozacki fragment.
Zgadzam się, ze można było połączyć siły z bonusami, wybrać ok 10 kawałków z całości i jeszcze wydać Ghost na singlu. Wtedy wartość SOTU obnażyłaby się bardziej.
Ale to wciąż jest to SOTU. A że rozbite na 2 płytach... Cóż, taka jest cena wsiąkania do wielkich wytwórni i przyjmowania ich sztuczek. Deltę spotkał przecież podobny los. Takie czasy.

PS. Cieszę się, że mnie nie zlinczowano za ten temat :wink:
PPS. Fajnie jest lubić SOTU :)


Śr paź 16, 2013 9:00 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
No przeciez wiem , ze to moje zdanie i Twoj gust. Po prostu sie dziwie bo to naprawde dobry album jakiego juz dawno nie zrobili. W końcu wokal Gahana jak nazlezy a nie piszczenie jak na SOTU wlasnie. O ciezkim klimatycznym klawiszu nie wspomnę. No ale nie o Delcie tutaj. Także dziekuje Panom za uwage i sie wymiksowuje :)


Śr paź 16, 2013 18:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
No mnie nie porywa, tez się stad już ewakuuje :wink:


Śr paź 16, 2013 21:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 05, 2013 20:44 pm
Posty: 118
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Według mnie na SOTU są dobre kompozycje, ale dźwięk do kitu. Na Delcie jest na odwrót, słabe kompozycje, ale klawisz lepszy. Też uważam, że jakby zamienić parę piosenek z boxa na standardowe SOTu, wywalić niektóre piosenki to byłaby o wiele lepsza. Ghost obok Wronga, Oh Well, The Sun... wywalić perfekt, peace i już mamy dobry album.
W ogóle to niektóre piosenki jak Jezebel i Little Soul to mi się z takim chillautem kojarzą, lubię je.

MARIUS napisał(a):
I didn't choose, I didn't pull the trigger
It wasn't me, I'm just a plain and simple singer
I heard the sound, I turned my head around
To watch our love shot down

Ciężko mi aż uwierzyć, że tylko ja lubię powyższy, kozacki fragment.


Jedyne co lubię w perfekt to właśnie ten kozacki fragment. A w ogóle "simple singer" pfff, haha, Martin, żartownisiu :D


Cz paź 24, 2013 19:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Dźwięk do kitu? Doprecyzuj czy chodzi o jakośc brzmienia, czy dzwięk-melodia.


Cz paź 24, 2013 19:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 05, 2013 20:44 pm
Posty: 118
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
brzmienie mam na myśli, nie podoba mi się zupełnie.


Cz paź 24, 2013 20:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Jest to jedna z najlepiej nagranych płyt wiec nie wiem na czym słuchasz i w jakim formacie ale nie ma zgody na to , ze płyta ma słebe brzmienie. Jest słaba jeśli chodzi o walory artystyczne ale na pewno nie o jakośc nagrania.


Cz paź 24, 2013 20:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
No, niby tak, ale 'Comeback' razi ucho jednak :wink: I to w kazdy mozliwy sposob :8):


Cz paź 24, 2013 20:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
No tak, numer zryty przeokrutnie na płycie. Ale to tez nie kwestia jakości tylko generalnie numer źle został zagrany i juz nic go nie było wstanie uratować. Live dopiero.


Cz paź 24, 2013 20:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
No Panie, live tez mnie zmizerowal okrutnie. Szczerze nie trawie, chyba tylko na obecnej trasie byl slabszy numer czyli STTE i tez nie wiem czy mnie dal rade bardziej w(dalsza czesc slowa na jedenasta litere alfabetu) :wink:


Cz paź 24, 2013 20:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Loża Powierników Tajemnicy SOTU
Oczywiście nadal numer słaby ale lepszy niż z płyty. Ciekawym przykładem jest również Freelove. Na płycie dramat, live tylko troche mniejszy dramat a jak Flood dotknął to za..bisty :)


Cz paź 24, 2013 20:31 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team