Depeche Mode - Zobacz wątek - Na czym słuchacie?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  NastÄ™pna strona
Na czym sÅ‚uchacie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Zamontowana nowa igła :lol: No comment.


Cz lut 06, 2014 21:46 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2004 17:18 pm
Posty: 399
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP.
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
no ok...z tą igłą to wiem że najtańsza..to może polecicie coś w miarę normalnego w podobnej cenie?


Pt lut 07, 2014 6:07 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Fonica Bernard GS-438 do tego http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-a ... 04401.html i gra jak ta lala ;)


Pt lut 07, 2014 8:23 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Zobacz ten http://allegro.pl/audion-mx-960-japan-i3928548361.html


Pt lut 07, 2014 9:18 am Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
grohoo napisał(a):
umatik napisał(a):

Widzę też że dojrzałeś i bez odsłuchu u siebie w ciemno nic nie weźmiesz ;) - super +.!


Na pewno nie będę już kupował kota w worku :wink: Powoli zaczynam myśleć, kombinować, jakby tutaj sobie polepszyć standard życia :) Jeśli pozwolą na to środki pieniężne to chciałbym, przy zachowaniu dotychczasowych głośników, wymienić w przyszłym roku oba klocki i okablowanie. Kwestia ewentualnego budżetu nadal pozostaje otwarta...
Świadom jestem, że za tę samą cenę mogę mieć coś fajniejszego, ale odrobinę wysłużonego, niemniej jednak nadal stoję na stanowisku, iż decyzja o zakupie odnosiłaby się do czegoś nowego. 1 - ciągle jestem dyletantem tak w odniesieniu do znajomości elektroniki, jak i kwestii związanych z brzmieniem; 2 - w salonie mogę finansować zakup w sposób ratalny, co jest dużo dogodniejsze :wink:


Nie wykluczone, że słowo stanie się ciałem szybciej niżbym się tego spodziewał. Stąd mam pytanie do wtajemniczonych. Co byście sobie sprawili dysponując budżetem 20-25 tyś? Mowa o nowym sprzęcie. Są dwie możliwości. Albo tak jak wcześniej sugerowałem zostawiam AA Pheobe III, albo też wymiana jest kompleksowa. Gwoli przypomnienia pokój mam mały (16 m). Na razie mowa o dwóch klockach - wzmocnieniu i źródle. Chciałbym poznać Wasze typy. Jakieś sugestie? umatik? wojtasss75? Na razie się zastanawiam w co w ogóle celować. Tak żebym miał jakąś możliwość porównania. Myślałem o Roksan'anach (Caspian M2)...


Pt lut 07, 2014 21:04 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Grohoo to trudny temat. Ale po kolei...

Dla mnie nie byłoby pojęcia sprzęt "nowy" bo w tej cenie (przyjąłem Twoją górna granicę) z prostego powodu. To ciągle mało!
Piszesz, że chcesz potencjalnie zostawić Phoebe - w mojej ocenie błąd już na starcie.
Phoebe bym żenił jak najszybciej póki Michał z AA nie zrobił wersji IV. Jak takową wypuści lada dzień, tydzień to cena Twoich w używce spadnie tak bardzo, że nie będzie ich się opłacało sprzedawać...

Po sprzedaży Phoebe budujemy zestaw od początku i tutaj robią się schody. Pierwsza niewiadoma to owe 16m2. Jak w nich gra to co jest obecnie? Masz dużo miejsca i możliwości na adaptację lub zabawę z kolumnami i ustawieniem? Jak nie jest obecnie za dobrze i masz ograniczone pole manewru szukamy podstawkowych. Nie byle jakich ale dobrych! Z nich dźwięk będzie klasę lub dwie lepszy niż to co masz obecnie w każdym paśmie - jest w czym wybierać bo można posłuchać Kefów, B&W, Harbethów czy chociażby MA czy Dynaudio. Każde z nich to inna szkoła grania i tutaj już sam musisz pomyśleć jakie granie Ci pasuje i jakiej muzyki słuchasz. Z B&W miałbyś mega stereofonię a z Harbethów lepszą barwę (ciut ale zawsze ;).

Wzmacniasz i źródło -> posłuchałbym zestawów od Moona (niestety mają swoją manierę grania która nie każdemu podpasuje), Hegla (odkrycie ostatnich lat które mnie nie przekonuje), wbrew pozorom wysokich serii od Rotela (ma pazur i do elektro się nadaje), Roksanów oczywiście również, no i Bladeliusa (THOR). To zawsze łatwo sprzedaż dalej. Jeżeli chcesz kończyć drogę i nie myślisz o odsprzedaży obczaj Baltlaba - nasze i dobre!

Można pójść inną ścieżką. Zostawić Phoebe kupić Roksany a resztę przeznaczyć na płyty! To też dobre wyjście. Co byś nie wybrał pamiętaj, że przy odsprzedaży stracisz 40%. Więc może warto owe 25 koła przeznaczyć na sprzęt z drugiej ręki i wtedy tak naprawdę masz w domu granie w cenie 50 koła nowego sprzętu.
To też nie jest dużo ale LIVE już można poczuć :) siedząc na kanapie u siebie w domu


Pt lut 07, 2014 22:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Wielu ludzi gra na zestawienu RoksanM2 + Dynaudio Focus 160 .Jeżeli chodzi o głośniki to podobno w tej cenie trudno o konkurenta .Świetne w każdym aspekcie brzmienia(podobno świetnie się spisują z muzyką elektroniczną).Mają nowy głośnik wysokotonowy z seri Esotec.Ponoć nic w tej kolumnie nie da się już poprawić ;) ,a z Roksanem tworzą swego rodzaju synergię.Wzmacniacz solidnie zbudowany o uniwersalnym brzmieniu ,wydajny prądowo ...Zestaw do pokoju do 20m2 idealny


So lut 08, 2014 9:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Co do porady Umatika zgadzam siÄ™ z nim.Kolumny AA nie sÄ… warte dalszej rozbudowy......


So lut 08, 2014 9:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Z tym że dynki są dość luźne w dole i w 16m2 może być źle z basem. Słuchałem 25se i pomimo tego że malutka to z basem mogą być problemy nawet w 25m2. 160 nie znam nausznie.


So lut 08, 2014 9:40 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2004 17:18 pm
Posty: 399
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP.
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
wojtasss75 napisał(a):


spodobał się i kupiony :mrgreen: dzięks wojtasss75


So lut 08, 2014 9:59 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Od początku -mam świadomość, że te 25 koła to żaden budżet. Tylko, że w aktualnym stanie rzeczy nie za bardzo jest sens ładować się w lepszy zestaw. Zasadniczy problem stanowi pomieszczenie. Rzeczone 16 m to pokój w formie prostokąta, trochę ponad 5 m na 3 z hakiem. Krótkie ściany odpadają. Gdybym ustawił sprzęt na krótkiej ścianie z oknami to dźwięk trafi na szafę, która zabudowała wnękę i drzwi, a w zasadzie dziurę po nich. Jak taka zabudowana szafa wygląda wiemy. Luźne drzwi, w których na całej długości jest lustro (w przypadku jednej pary drzwi). Akustycznie będzie fatalnie. Po przeciwległej stronie, przy szafie, też źle (dźwięk trafia na okno). Zostają długie ściany. Owszem można by się bawić w remont tylko, że to się trochę mija z celem. Dopóty dopóki nie zmienię warunków lokalowych, a aktualnie nie mam takiej potrzeby, nie będę się porywał na coś z wyższych półek...

Pomysł z zostawieniem AA nie był tym z grona najlepszych. Będę miał ewentualnie kupca na całość swojego dotychczasowego zestawu. Utratą wartości tak średnio się przejmuję. Ten sprzęt w sumie nie był, aż tak drogi, by zbyt dużo na nim stracić.

Panowie, ja wiem, że te same pieniążki mam sprzęt używany teoretycznie niewspółmiernie lepszy niż to co otrzymałbym jako nowe. Tylko, że ja cały czas podkreślam, że jako ograniczony w doświadczenia w sferze hi-fi, w zasadzie decydując się na używane, kupowałbym kota w worku. To tak jakbym kupował używane auto. Moja znajomość w tym ostatnim przypadku ograniczyłaby się do możliwości stwierdzenia, że jeździe. Nawet jakbym zaglądnął pod maskę to i tak nie wiem, czy wszystko jet halo. Raz, że w zasadzie mogę trafić na jakiegoś audio szrota. Dwa, że ciężko, jako dyletantowi, w sumie jest ocenić walory. Jak coś palnę to przepraszam - jaką mam gwarancję, że jakoś sprzęt nie podpał na jakości...

W każdym razie serdecznie dziękuję za sugestie. Będę je wszystkie rozważał. Jakby coś to w odpowiednim momencie ponownie zwrócę się z prośbą o pomoc...

EDIT: @wojtasss75 przy założeniu, że byłby to Caspian M2 (wzmacniacz i źródło) plus zasugerowane przez Ciebie monitory to w zasadzie zamykam budżet. Monitory wymagałyby stand'ów. I jeszcze do tego kabelki. Chociaż poprzednio też się zarzekałem, że budżet będzie niższy :wink: zobaczymy...


So lut 08, 2014 14:01 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
umatik napisał(a):
Z tym że dynki są dość luźne w dole i w 16m2 może być źle z basem. Słuchałem 25se i pomimo tego że malutka to z basem mogą być problemy nawet w 25m2. 160 nie znam nausznie.

Z tym luzem bym polemizował :) .25SE maja duży głosnik srednio-niskotonowy 20cm ,czyli raczej do pomieszczeń powyżej 20m2.Dynaudio Focus 160 to głośnik prawie ,,skończony'' jak mówią .Wielu słuchaczy posiadających budżet na droższe głośniki nie chce się z nimi rozstać.
Ze standami ,,grohoo '' nie ma problemu .Można śmiało kupić używane ;) ,a i na razie mogą stać na ...czymś tam ;).
Tu jest sporo o tych dynkach około 40 ostatnich stron
http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dynaudio_41368.html/page__st__5760
http://www.eteraudio.pl/dynaudio-focus-160-wygrywa-test-grupowy-w-magazynie-%E2%80%9Ehi-fi-newsrecord-reviews/


So lut 08, 2014 16:56 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
A tak teoretyzując - Roksan Caspian M2 (wzmacniacz) + Roksan Kandy K2 (CD) + zaproponowane przez Ciebie monitory? Tylko głośno myślę :lol:
Na razie wszystko jest w sferze rozważań :roll:


So lut 08, 2014 17:45 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
grohoo napisał(a):
A tak teoretyzując - Roksan Caspian M2 (wzmacniacz) + Roksan Kandy K2 (CD) + zaproponowane przez Ciebie monitory? Tylko głośno myślę :lol:
Na razie wszystko jest w sferze rozważań :roll:

:) Kandy a Caspian dwa różne światy ...bardzo odmienne :) ...Caspian M2 jest wydajny prądowo i napędzi większość głośnikow ,a nie mówie juz o klasie brzmienia przewyzszajacej Kandy o klasy.Jeżeli kiedys będziesz dysponował wiekszym pokojem to spokojnie podepniesz do iego jakies wymagające podłogówki ,bo jeżeli będziesz chciał sprzedać Focusy 160 w co wątpię ;) ,to sprzedasz je bez dużych strat (mało jest ich na wtórnym rynku z wiadomych powodów ;) )


So lut 08, 2014 20:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/153781.php

tu masz Focusy na gwarancji i w stanie sklepowym. targuj do 4,5 i po sprawie :)


Pn lut 10, 2014 10:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Dobra cena i 7 lat gwarancji :)


Pn lut 10, 2014 14:26 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Boszeeeee :? ... Gdybym dysponował 5 tyś. to nawet bym się nie zastanawiał. Nie podejmowałbym się negocjacji :|
Potrzebuję 2-3 miesięcy na ogarnięcie tematu :(


Pn lut 10, 2014 16:04 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
to trochę tak jak z odgrzewaniem marki Frugo, która co by nie mówić jakoś przyjemniej mi się kojarzy.
Moje pierwsze kolumny to Tonsil Mazurek 110. Dobrze, że pamiętam z tego okresu tylko markę bo o reszcie szkoda pisać.

Legenda dyskotek wraca:
http://www.in4.pl/news_Tonsil_-_pierwsz ... ,27838.htm


Wt lut 11, 2014 21:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 19, 2004 18:06 pm
Posty: 1424
Lokalizacja: Åšwidnica
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
a co sÄ…dzicie o tym?
http://allegro.pl/magnat-quantum-677-au ... 09145.html


So mar 15, 2014 11:40 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Na pewno do pomieszczenia powyżej 20 m2 . Wysoka efektywność 93dB (chociać pewnie nie tak wysoka jak podają) ,więc nie potrzebują dużego pieca. Firma raczej mało popularna wśród audiomaniaków.


So mar 15, 2014 19:32 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team