Depeche Mode - Zobacz wątek - Camouflage
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 808 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  NastÄ™pna strona
Camouflage 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12908
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Camouflage
jakich czterech? grają prawie dzień po dniu, a na tej części trasy 10 koncertów mają z ostatnim jutro


Pn mar 30, 2015 16:22 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Camouflage
Bardziej chodzi o to, że taki zestaw jest od początku trasy, więc ciężko usprawiedliwiać go zmęczeniem.


Pn mar 30, 2015 17:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
Zmęczenie widać było choćby po Marcusie , ostatnie Erfurt , Drezno ,Berlin, Hamburg dzień po dniu . W Dreźnie zagrali kawałek dodatkowo dzięki chóralnym śpiewom publiki co każdą przerwę OOOOOooOO! Shine from the inside !! OOOOOOOO!!! To light up the dark night !!! w Wawie powinna być moc po takiej przerwie.

Drezno
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Oliver wspaniale rozpoczyna In the Cloud

Obrazek


Pn mar 30, 2015 19:34 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12908
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Camouflage
a w Hamburgu taki duet:



Wt mar 31, 2015 12:06 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Camouflage
Jeżeli tak krótki set jest związany z kondycją muzyków to są koncertowymi amatorami. Dla porównania, niedawno 62 letni Markowski z Perfectem potrafił zagrać 2 pełne koncerty jednego dnia na Torwarze, w sobotę byłem na występie Bryana Adamsa(55lat) dla którego był to 9 koncert w ciągu 10 dni-28 numerów a facet śpiewa gra na gitarze biega i skacze.

Ale ja nie o tym chciałem w sumie. W najnowszym numerze Teraz Rocka który czytam regularnie od lat zaskoczenie-wywiad z Marcusem-przyznaje miedzy innymi że Laughing i Leave The Room Behind wywodzą się z nurtu depeszowskiego, a sam autor stwierdza że od dawna Camouflage nagrywają albumy takie jakich oczekiwałby od DM, wg niego zespół nie tyle naśladuje co zastąpił DM które poszło w pewnym momencie w inną stronę. Płyta oceniona na 4 gwiazdki na 5 możliwych-jak na TR znakomicie.


Åšr kwi 01, 2015 8:19 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Camouflage
Krzysiek - mam tak samo co do Camouflage od dawna.
Od Sensora i Greyscale na pewno. :wink:


Åšr kwi 01, 2015 13:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: Camouflage
krzysiek napisał(a):
W najnowszym numerze Teraz Rocka który czytam regularnie od lat zaskoczenie-wywiad z Marcusem-przyznaje miedzy innymi że Laughing i Leave The Room Behind wywodzą się z nurtu depeszowskiego, a sam autor stwierdza że od dawna Camouflage nagrywają albumy takie jakich oczekiwałby od DM, wg niego zespół nie tyle naśladuje co zastąpił DM które poszło w pewnym momencie w inną stronę. Płyta oceniona na 4 gwiazdki na 5 możliwych-jak na TR znakomicie.

To jest jakaś kpina, przejaw niewyobrażalnego cynizmu i buractwa. Wystarczy tylko porównać koncerty obu zespołów, podobnie jest zresztą w warstwie twórczej - nawet biorąc pod uwagę najlepsze osiągnięcia Camouflage - Voices & Images czy Sensor dzieli lata świetlne od poziomu artystycznego Violatora czy Songs of Faith And Devotion. Camouflage nigdy nie był w stanie nawet zbliżyć się do podobnego pułapu artystycznego. I nigdy nie będą w stanie zastąpić DM, już sama tego typu wypowiedź tego - jak mu tam - Markusa jest absurdalna. Depeche Mode zbudował wokół siebie Subkulturę fanów, stając się niekwestionowaną ikoną popkultury (także kontrkultury), zaś Camouflage funkcjonuje jedynie dzięki wąskiej grupie fanów Depeche Mode, bo poza środowiskiem Fanów DM o Camouflage niewiele osób w ogóle wie.

Nie wiem jakimi kryteriami kieruje się Teraz Rock przyznając 4 gwiazdki, ja bym takiemu dziadostwu nie dał ani jednej.


Cz kwi 02, 2015 0:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
Moim zdaniem 4 gwiazdki są jak najbardziej uzasadnione. Owszem nie znam fana Camouflage żeby nie był fanem DM ale Camouflage ma w swym dorobku utwory które dorównują DM a i nie które są nawet lepsze. Więc nie jest tak źle z nimi.


Cz kwi 02, 2015 6:37 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sie 26, 2004 7:22 am
Posty: 253
Lokalizacja: LAGO
 
Post Re: Camouflage
Cytuj:
od dawna Camouflage nagrywają albumy takie jakich oczekiwałby od DM


Uff, dobrze, że DM nie nagrywają albumów, których oczekują od nich (niektórzy) fani, inaczej graliby w małych, często niezapełnionych, klubach. I tylko w Niemczech :wink:

Kiedyś takich zespołów (www.gramyjakDM.com) słuchałem, potem mi przeszło. Uważam, że to V liga. Najczęściej są to słabe produkcje i jeszcze słabsze kompozycje zorientowane głównie na słodkie refreny.

Jednak po takiej ocenie ze strony Tylko Rocka może sprawdzę ten Camouflage.


Cz kwi 02, 2015 7:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Camouflage
Dla mnie główną siłą DM jest wokal Davea, gdyby np na Sensorze zaśpiewał Dave(chociaż Marcus jest swietnym wokalistą) to wyszedłby album nie gorszy od Violatora jak dla mnie.A już na pewno lepszy od PTA czy SOTU, zresztą i tak jest lepszy.

Dziennikarz ma prawo do swojej opinii, ja bym się po nią nie podpisał. Camouflage gra swietny synthpop, ale od DM oczekiwałbym czegoś mocniejszego-czegoś w stylu Strange Affection De/Vision.


Cz kwi 02, 2015 8:17 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Camouflage
Ja się cieszę, że DM obrało taką drogę, jaką obrało po Violatorze, bo nie wiadomo czego się spodziewać po ich kolejnej płycie.

A Camouflage...Grają praktycznie to samo od 25 lat (z małym pozytywnym jak dla mnie wyjątkiem jakim była płyta Spice Crackers) i chociaż dla mnie to zespół nr 2 to nigdy nie porównuję ich do DM.
Ot taki lekki wypełniacz muzyczno-koncertowy ;) Od wydania Relocated do Greyscale minęło 9 lat i czy brakowało mi tego, że nic nie nagrywali ? Nie. Nawet lepiej, że tak zrobili niż gdyby mieli pójść drogą Mesha, który w tym samym czasie nagrał trzy praktycznie takie same płyty, które kurzą mi się gdzieś na półce...


Cz kwi 02, 2015 10:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 11:45 am
Posty: 270
 
Post Re: Camouflage
Genesis napisał(a):
krzysiek napisał(a):
W najnowszym numerze Teraz Rocka który czytam regularnie od lat zaskoczenie-wywiad z Marcusem-przyznaje miedzy innymi że Laughing i Leave The Room Behind wywodzą się z nurtu depeszowskiego, a sam autor stwierdza że od dawna Camouflage nagrywają albumy takie jakich oczekiwałby od DM, wg niego zespół nie tyle naśladuje co zastąpił DM które poszło w pewnym momencie w inną stronę. Płyta oceniona na 4 gwiazdki na 5 możliwych-jak na TR znakomicie.

To jest jakaś kpina, przejaw niewyobrażalnego cynizmu i buractwa. Wystarczy tylko porównać koncerty obu zespołów, podobnie jest zresztą w warstwie twórczej - nawet biorąc pod uwagę najlepsze osiągnięcia Camouflage - Voices & Images czy Sensor dzieli lata świetlne od poziomu artystycznego Violatora czy Songs of Faith And Devotion. Camouflage nigdy nie był w stanie nawet zbliżyć się do podobnego pułapu artystycznego. I nigdy nie będą w stanie zastąpić DM, już sama tego typu wypowiedź tego - jak mu tam - Markusa jest absurdalna. Depeche Mode zbudował wokół siebie Subkulturę fanów, stając się niekwestionowaną ikoną popkultury (także kontrkultury), zaś Camouflage funkcjonuje jedynie dzięki wąskiej grupie fanów Depeche Mode, bo poza środowiskiem Fanów DM o Camouflage niewiele osób w ogóle wie.

Nie wiem jakimi kryteriami kieruje się Teraz Rock przyznając 4 gwiazdki, ja bym takiemu dziadostwu nie dał ani jednej.


proszę czytać tekst ze zrozumieniem. to nie była wypowiedź Markusa tylko redaktora TR....
dotyczy to zarówno porównania 2 piosenek jak i wypełnienia "luki" po DM w zakresie ostatnich produkcji.
zachęcam do samodzielnego zaznajomienia się z tekstem źródłowym w TR ;)
moim skromnym zdaniem najbardzeij DM piosenką z "greyscale" jest notabene świetny "If..." ale nieważne.

i jeszcze jedno. nazywanie ostatniego albumu Camouflage "dziadostwem" bez przesłuchania go w całości jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. w tym przypadku naprawdę warto się samemu zapoznać. oczywiście bez zbędnych uprzedzeń :)

reasumując: mam świadomość tego, że DM to wybitny zespół w historii muzyki pop-rock-elektronicznej etc.
ale proszę nie marginalizować naprawdę udanych propozycji zespołów z kręgu alternatywnego :)
dzięki.

pozdrawiam,
R.


Cz kwi 02, 2015 11:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Camouflage
Fan Depeche Mode, który o ostatniej płycie Camouflage pisze "dziadostwo" - sam sobie wystawia opinię...


Cz kwi 02, 2015 12:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
Drezno
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek


Cz kwi 02, 2015 20:56 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: Camouflage
Ketoniasty napisał(a):
proszę czytać tekst ze zrozumieniem. to nie była wypowiedź Markusa tylko redaktora TR....
dotyczy to zarówno porównania 2 piosenek jak i wypełnienia "luki" po DM w zakresie ostatnich produkcji.
zachęcam do samodzielnego zaznajomienia się z tekstem źródłowym w TR ;)

Rzeczywiście, mój błąd - przyznaję; dziś widziałem artykuł w TR, a opinii red. Michała Kirmucia, którego znam i szanuję po prostu nie podzielam :) Zresztą sam autor jest fanem rocka progresywnego, a Depeche Mode... tylko lubi, więc chyba tak można tłumaczyć tą jego ułańską fantazję zastępowania Depeche Mode przez Camouflage :P



depesbe napisał(a):
Fan Depeche Mode, który o ostatniej płycie Camouflage pisze "dziadostwo" - sam sobie wystawia opinię...

Moja opinia, to moja sprawa. Nie podoba się, to po co tu zaglądasz? Ja nie komentuję twoich wypowiedzi, chociaż nie zgadzam się z ani jedną, więc? Uszanuj zdanie inne niż twoje, albo... wypad.


Pt kwi 03, 2015 0:30 am Zobacz profil
 
Post Re: Camouflage
Podzielam opinię kolegi. Ta płyta jest po prostu słaba delikatnie mówiąc. Mowa o Camouflage Greyscale. Przesłuchałem, a w zasadzie przewijałem, bo czułem jakbym słuchał disco polo. Moja trójca to DM, KRAFTWERK i YELLO. Więc takie Greyscale przy wymienionych wykonawcach brzmi jak kupa. Polcecam Electrified Borisa Blanka. Tak powinna brzmieć elektronika. Kocham Borisa, Martina i Ralfa. Reszta kupa.


Pt kwi 03, 2015 1:02 am

Dołączył(a): So lut 07, 2009 12:40 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Camouflage
Zależy czego oczekujesz. Ja od Camouflage chcę zajerzascie....o synthpopu. I to dostałem. Greyscale jest bardziej spójna brzmieniowo niż Delta i Sounds razem wzięte. A jeśli melodie Ci nie podchodzą to zostaw też dM bo na ostatnich 2 albumach są tak gówniane że z podstawy prawie nie ma co nucić.


Pt kwi 03, 2015 1:26 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
Dokładnie Adi , Zbyszek chyba gdzieś w kupe wdepnął i mu ciągle śmierdzi.Można dużo użyć określeń negatywnych ale nie zaraz że kupa. Greyscale to jest na prawdę dobra płyta , jedyna rzecz do której się można doczepić to już tu omawiane instrumentale. Przez niektórych uważane za niepotrzebne a innych nie w tym miejscu płyty.


Pt kwi 03, 2015 7:09 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Camouflage
Genesis napisał(a):
Nie podoba siÄ™, to po co tu zaglÄ…dasz? .



Ale to zdanie powinienieś skierować do siebie. Po co wchodzisz w temat o zespole który uważasz za dziadowski? żeby potrolować? No chyba że lubisz Camouflage a jedynie ostatni album tak oceniasz to ok,ale z całości wypowiedzi wynika co innego.

Genesis napisał(a):
nawet biorąc pod uwagę najlepsze osiągnięcia Camouflage - Voices & Images czy Sensor dzieli lata świetlne od poziomu artystycznego Violatora czy Songs of Faith And Devotion. .


problem tylko w tym że SOTU, PTA czy nawet Excitera dzielą jeszcze większe lata świetlne od Violatora czy SOFAD.Poza tym tu też nie chodzi o poziom stricte artystyczny, po prostu DM w pewnym momencie przestało być zespołem typowo elektronicznym,zaczeło eksperymentować nie tyle co z brzmieniem co ze stylem-i o oto chodziło Kirmuciowi.


Pt kwi 03, 2015 7:49 am Zobacz profil
 
Post Re: Camouflage
Fredziku drogi mam zawsze czyste buty. Wracając do tematu. Nie skumałeś czaczy. Jeżeli na co dzień słuchasz synthpopu, mowa o różnej maści klonów DM, które różnią się tylko nazwą, to takie coś nowa płyta zespołu Camouflage będzie cię jarać i będziesz miał kisiel w majtach. Ja natomiast po przesłuchaniu BB Electrified, włączam takie Camouflage to mam wrażenie, że po prostu nie ta liga. To tak jakbyś pojeździł rolls-roycem, a później wsiadł do dużego fiata. Każdy słucha tego co lubi. Wyraziłem swoje zdanie. Adi dwie ostatnie płyty DM są całkiem dobre. Na pewno lepsze od ostatniej Camouflage. Słucham płyt na dobrym stereo. Nie wiem, może na wieżach z saturna lub mp3, brzmią średnio. Dobra Misie, kto się wybiera do Barcelony na Kraftwerk ??? JA !!!


Pt kwi 03, 2015 12:53 pm
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 808 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team