Depeche Mode - Zobacz wątek - Garbage
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna strona
Garbage 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 17, 2006 1:59 am
Posty: 287
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
 
Post Re: Garbage
Drugie zdanie Adriana Mole jednak dowodzi, że jest to też kwestia naszych przywar narodowych. Mamy taką w sobie manie wiecznego malkontenctwa i niezadowolenia z wszystkiego. Zamiast cieszyć się że udało się powrócić do życia jedną z kapel z naszych młodzieńczych lat to zawsze wychodzi na wierzch nasza natura, podobnie zresztą z DM ma się sprawa....

Co do porównań do pierwszych dwóch płyt to nie aby za wcześnie? Może poczekajmy na cały materiał i zobaczymy jak sprawa się ma.

Niemniej przyczyną naszego niezadowolenia,rozczarowania z reguły leży po naszej stronie. Nastawiamy się na nie wiadomo jaki materiał (a konkretnie na podobną zawartość jak na pierwszych dwóch albumach) i tutaj jest pies pogrzebany. Tak samo przy DM ludzie czekają na nowego Violka,Black Celebratora czy SOFAD-a i potem jest płacz i lament bo zamiast tego dostają coś innego. Podobnie z Garbage było. Nawet po 1 albumie był płacz, że to już nie to.A zespół zyskiwał mimo tego nowych fanów i to wraz ze "słabymi" nowymi płytami. Podobnie się ma sprawą z nową płytą, lata 90-te nie powrócą a i brzmienie z tamtych lat nie zabrzmi już tak przekonywająco jak wtedy, więc po co to powielać?Ludzie jednak lubią być muzycznie zaskakiwani.

p.s. porównanie z Push It - miało tylko na celu pokazanie ówczesnej reakcji nie w pełni entuzjastycznej na nowe brzmienie zespołu w Version 2.0 i nie miało nic wspólnego z porównywaniem z Blood For Poppies. To tak celem wyjaśnienia.


N mar 18, 2012 21:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Garbage
Nie istnieje coś takiego jak cechy narodowe, a przypinanie ludziom łatek z tytułu narodowości to jakieś nieporozumienie

Wracając zaś do Garbage - mimo braku zachwytu na Blood For Poppies absolutnie nie skreślam nowego albumu i z niecierpliwością czekam na pełny nowy materiał.


N mar 18, 2012 23:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Garbage
Do jakich absurdalnych wniosków dochodzi nasz kolega od łatek i etykiet. Mamy się cieszyć jak murzyn bateryjką że grupa naszej młodości się reaktywowała i wydaje pioseneczkę co to singla udaje.
Wróćmy do baterii płaskich, czerwonej oranżady i butów Relax z sentymentu do lat ubiegłych.
Oczywiście że wypada poczekać na cały album, zaś opinie które się tutaj pojawiły odnoszą się do jednego utworu a nie całego materiału.
W przypadku Garbage nie nastawiam się kompletnie na żadne nowe czy stare brzmienie. Nie było ich tyle lat, że trudno w tej chwili oczekiwać czegokolwiek, bo pomysł na granie przez te wszystkie lata mógł ewoluować w różne kierunki, stylistycznie zupełnie różnie od dokonań z przeszłości.
Akurat "Push It" był przyjęty entuzjastycznie jak całe 2.0 (szczyt kariery tej grupy)
Jest różnica pomiędzy narzekaniem a subiektywną oceną utworu który jednemu się spodoba, drugiemu już nie, wystarczy umieć rozróżnić te kwestie.


Pn mar 19, 2012 9:39 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Garbage
mamy drugi utwór - Battle In Me:

http://www.youtube.com/watch?v=SKNMTBJYvt4

znacznie smaczniejszy niż Blood For Poppies


Pn mar 26, 2012 22:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Garbage
I to jest konkretny numer. Dużo hałasu w stylu Garbage, swietne gitary, dynamicznie zaśpiewane, takiej płyty chcę!


Wt mar 27, 2012 9:46 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 15, 2009 13:46 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Deadwood
 
Post Re: Garbage
Man On A Wire
http://www.youtube.com/watch?v=bykIUrdpljE

Automatic Systematic Habit
http://www.youtube.com/watch?v=BwTMIAOFwUg

Na razie tylko wersje live :)


Cz kwi 12, 2012 13:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Garbage
Co sądzicie o nowej płycie?
Niedawno wyciekła ;).
Jak dla mnie bardzo garbage'owa :D. Zaczyna się świetnym energetycznym "Automatic Systematic Habit" - cała Shirley!
Potem jest bardzo różnie, jak dla mnie.
Na wyróżnienie zasługuje jeszcze "Control", "I Hate Love", "Battle In Me", "Beloved Freak".
Czyli mniej więcej połowa płyty do słuchania, mogło być jednak lepiej ...


N maja 06, 2012 15:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Garbage
Zakupiłem dzisiaj płytę "Not Your Kind Of People".
Przyszedłem do domu, rozfoliowałem, z przyjemnością obejrzałem wydanie i zaciągnąłem się zapachem świeżej poligrafii. No a potem nastąpił kluczowy moment - dysk do odtwarzacza. Odsłuchałem całość raz, drugi, trzeci i .... i właściwie nic. Ani to dobre, ani to złe. Nie wiem, może byłem w nieodpowiednim nastroju, w każdym razie czekałem bardzo na tę płytę, tymczasem w ogóle mnie nie wzięło. Moje pierwsze wrażenie jest takie, że płyta jest bardzo "prze-produkowana". Poza tym płyta jest strasznie głośno nagrana, brzmienie mało selektywne, głos Shirley często mocno schowany, a cała inżynieria dźwiękowa przykrywa chyba jednak dość przeciętne kompozycje.
Teraz idę spać, a jutro zmierzę się z tym nowym albumem ponownie, może się jakoś ułoży...


Pn maja 21, 2012 22:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Garbage
Mam podobne odczucie, ani to białe, ani to czarne, po prostu piosenki, w dodatku dość przeciętne. Może to kwestia czasu, nastawienia, oczekiwań ? Chyba juz nie ze względu na długą przerwę, za długą wtedy się już nie czeka. Nic to, bilet w łapie widzimy się na Orange.


Wt maja 22, 2012 14:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 17, 2006 1:59 am
Posty: 287
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
 
Post Re: Garbage
Wypadałoby nieco temat podbić przed koncertem tym bardziej że Shirley nie daje o sobie zapomnieć :wink:

http://muzyka.interia.pl/alternatywa/news/shirley-manson-wykopala-damskiego-boksera-z-koncertu,1803789,44

A tak ponadto to warto odnotować miły akcent w tvn, reklamówka promująca festiwal:

http://www.youtube.com/watch?v=UScX9KsgjMM

I jeszcze wywiad ze Stevem:

http://muzyka.interia.pl/wywiady/wywiad/garbage/news/nigdzie-nie-pasujemy,1805546


Wt cze 05, 2012 20:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Garbage
Nowa płyta ma być w przyszłym roku...

http://www.cgm.pl/aktualnosci,29478,gar ... ,news.html


Pt kwi 05, 2013 21:47 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 18, 2003 13:58 pm
Posty: 540
Lokalizacja: WARSZAWA
 
Post Re: Garbage
a wkrótce pierwsze oficjalne koncertowe dvd zespołu, koncert w Krakowie absolutnie fantastyczny http://m.youtube.com/watch?v=dLJ_nAin6eg


N kwi 07, 2013 6:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 17, 2006 1:59 am
Posty: 287
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
 
Post Re: Garbage
No proszę tak się składa że wspomniane oficjalne wydawniwctwo koncertowe zostanie zaprezentowane z poniedziałku na wtorek o północy na TVP Kultura! :shock:

http://www.tvp.pl/kultura/propozycje/garbage-one-mile-high-live/13580433

Kto by pomyślał że w polskiej tv można doczekać czegoś wartościowego i to jeszcze występu live Shirley i spółki?


N sty 12, 2014 20:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: Garbage
Dobrze wiedzieć!


N sty 12, 2014 22:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Garbage
Garbage chcą podsumować dwudziestolecie debiutu nowym albumem, o którym mówi się od jakiegoś czasu.


Cz sty 08, 2015 3:16 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Garbage
Mówi się?
Tak się mówi, jak o nowym albumie Tears For Fears.


Cz sty 08, 2015 16:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Garbage
W zespole. Wystarczy zobaczyć mojego posta z 2013 roku w tym temacie ;)


Cz sty 08, 2015 17:05 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Garbage
Post z 2013 jest dla mnie zabytkiem.
Ale ogólnie spoko, chyba każdy wie o co chodzi w temacie...
A przecież ma chodzić o merytoryczność wpisów, nie cofanie się do ery bezsensu czasowego... :wink:


Cz sty 08, 2015 17:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Garbage
18 kwietnia z okazji Record Store Day ukaże się nowy singiel "The Chemicals".

Obrazek

Wydawnictwo ukaże się na płycie winylowej i będzie zawierać dwie nowe piosenki, w tym jedna z gościnnym udziałem Briana Auberta, lidera postgrunge'owej formacji Silversun Pickups.


Pt mar 20, 2015 13:01 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Garbage
nowy klip:



Åšr kwi 15, 2015 15:22 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team