Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Jean Michel Jarre 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Jean Michel Jarre
Dzisiaj ukazał się pierwszy od ośmiu lat regularny studyjny album JMJ - jednego z bohaterów mojego dzieciństwa :D Może i magia przez ostatnie prawie dwie dekady zdążyła prysnąć, ale sentyment nie pozwala mi przy tej okazji nie przywrócić, chociaż na chwilę, wątku człowieka, który jak mało kto przyczynił się do spopularyzowania muzyki elektronicznej - bez względu na ocenę jego twórczosci, która bywa różna. Jeżeli ktoś ma ochotę na sentymentalną podróż w tym kierunku, to zapraszam, a jeżeli nie to proszę o zachowanie szacunku dla lekko podstarzałego pana i dyskretne zignorowanie niniejszego posta :D

Dodatkowym powodem, dla którego temat JMJ wypada na tym forum reaktywować, jest to, że przy najnowszym albumie współpracował m.in. z Vinc'em Clark'iem.


Pt paź 16, 2015 20:40 pm Zobacz profil
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Bardzo dobry album :) Stardust z Arminem jeśli chodzi o utwory Jarre wypadł według mnie najlepiej. Tam tkwi dużo dźwięków klasycznych z dawnych albumów Michella. Travelator - prawdziwy power. If... beznadzieja i rozczarowanie - tutaj się kłania dno z Eska TV. Pozostałości są bardzo dobre :) płytka zamówiona i czeka do kolekcji.

album 9+/10


N paź 18, 2015 8:24 am

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Co do 'If' zgadzam się w stu procentach.. Ten numer mógłby zaniżyć ocenę całego albumu, który ogólnie miło zaskakuje :) Słychać tu Jarre'a z praktycznie każdej płyty jaką wydał, słychać wykonawców, których zaprosił i - może przede wszystkim - "słychać ukłony" w stronę innych wielkich elektroniki. Taka trochę historia el-nuty w pigułce - może nie idealna, ale bardzo znośna :) Minusem jest to, że przez to płytka wydaje mi się trochę mało spójna i - wydziwiam (?) - za długa. Ze dwa trzy kawałki są moim zdaniem zbędne i 'The Time Machine' mogłaby tylko zyskać, gdyby ich nie było ;) Podobno na wiosnę druga część, na której mają pojawić się takie osobistości jak Hans Zimmer, David Lynch czy Gary Numan :)


Pn paź 19, 2015 19:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 6:25 am
Posty: 292
Lokalizacja: Bytom
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Album po odsluchaniu w formacie bezstratnym tylko zyskuje wzgledem mp3 ktore bylo do tej pory dostepne. Zasadniczo bardzo fajnie sie tego slucha.
Travelator bomba.


Wt paź 20, 2015 18:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Ogólnie album "Electronica" oceniam zdecydowanie lepiej niż Teo&Tea. Są na nim jednak utwory warte uwagi jak chociażby (według mojej oceny i gustu): The Time Machine, Glory, Immortals, Zero Gravity, Stardust (dobre do auta :) ), A Question of Blood, The Train & The River. Są niestety też totalne nieporozumienia typu : "If..."

Może to zabrzmi dziwnie ale suma sumarum myślałem że wypadną te kolaboracje gorzej. Jednak jak już wspomnieli przedmówcy, płyta jako całość nie ma już tego "czegoś" żeby przesłuchiwać ją kilkakrotnie w całości. Dawniej odpalając Oxygene, Equinoxe czy Zoolook, można było odpłynąć w zupełnie inną przestrzeń wpatrując się dodatkowo w świetne okładki do tych płyt. Teraz już nawet na okładkach za każdym razem twarz JMJ. Gdzieś uciekła ta magia Jego muzyki........... Ale zdaje sobie sprawę że Jarre ma już swoje lata i należy być zadowolonym że mimo wszystko nadal jest aktywny.

P.S Na drugiej części zapowiada się też współpraca z Yello :)

pozdrawiam


Cz paź 29, 2015 8:45 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
A przesłuchałeś cały album? "Zero Gravity" czy "The Train&The River" akurat daleko do techniawki. Co nie zmienia faktu że daleko im do starych płyt z lat 1976-1997.

Póki co z nowej płyty chodzi za mną ten kawałek:

https://www.youtube.com/watch?v=AK-2chU3ZNs

pozdrawiam


Cz paź 29, 2015 19:15 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Dzisiaj na TVP Kultura o godzinie 20:00 (powtórka 1:55):

W dzisiejszych Informacjach Kulturalnych: rozmowa z… Jean Michel Jarrem, który przyjechał do Polski z najnowszym albumem: „Electronica Part 1”. Do projektu zaprosił znakomitych artystów, w tym Mobiego, Laurie Anderson, Lang Langa oraz muzyków z Depeche Mode, The Who i Massive Attack.

START: godz. 20:00 i 01:55. http://bit.ly/1zejqX3

pozdrawiam


Pt paź 30, 2015 19:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Czyżby koncert plenerowy w Poznaniu?

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,3603 ... z3xlfWUMF7


Śr sty 20, 2016 21:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Jarre oficjalnie zapowiedział kontynuację najnowszego albumu. 6 maja ukażą się kolejne kolaboracje i zestaw jak dla mnie jest imponujący: The Orb, Primal Scream, Cyndi Lauper, Yello, Pet Shop Boys, Peaches, Hans Zimmer, Gary Numan i kilku innych :)


Pt lut 19, 2016 22:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Pierwsza część całkiem udana, więc czekamy na kolejną :)


Pt lut 19, 2016 23:03 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Trochę o drugiej części:

https://www.youtube.com/watch?v=Xr3l29LykUU

Uczucia póki co mam mocno mieszane. Czekam na całość.


So lut 20, 2016 21:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Pierwsza część kolaboracji JMJ z innymi, zupełnie mi nie podeszła.
Ale w drugiej części będzie współpraca JMJ z Pet Shop Boys, Yello, The Orb - więc raczej będę miał ten album w swojej kolekcji. :wink:


N lut 21, 2016 17:32 pm Zobacz profil
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Tytuły ujawnione i czekamy do maja ;)

Electronica Vol 2: The Heart of Noise

1. The Heart of Noise Pt. 1: JM Jarre & Rone
2. The Heart of Noise Pt. 2: JM Jarre
3. Brick England: JM Jarre & Pet Shop Boys
4. As One: JM Jarre & Primal Scream
5. Exit - JM Jarre & E.S
6. These Creatures: JM Jarre & Julia Holter
7. Here For You: JM Jarre & Gary Numan
8. The Architect: JM Jarre & Jeff Mills
9. What You Want: JM Jarre & Peaches
10. Circus: JM Jarre & Siriusmo
11. Why This, Why That, Why: JM Jarre & Yello
12. Switch On Leon: JM Jarre & The Orb
13. Gisele: JM Jarre & Sebastien Tellier
14. Electrees: JM Jarre & Hans Zimmer
15. Swipe To The Right: JM Jarre & Cyndi Lauper
16. Walking The Mile: JM Jarre & Christophe
17. Falling Down: JM Jarre
18. The Heart of Noise (The Origin): JM Jarre


Pn lut 22, 2016 19:56 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Obrazek


Pn mar 14, 2016 12:10 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Są już sample z nowego albumu JMJ, z wyszczególnieniem współpracy z Pet Shop Boys ... :wink:

http://www.sounds-venlo.nl/jarre-jean-m ... 0#_listenC


Wt mar 15, 2016 16:05 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 22:19 pm
Posty: 131
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Jarre stacza się regularnie od połowy lat 90, od kiedy to w '98 roku z jakimiś Afrofrancuzami pod Wieżą Eiffla doił Francuzów w ramach "Electronic Night" - czyli dla ostrej łupaniny bez ładu i składu. A telewizje to transmitowały i ludzie to oglądali. Internet nie zapomniał, całe widowisko bezkarnie jest dostępne na YouTubie.

Ostatnie "Teo & Tea" uważałem za kolejny element tej równi pochyłej, ale cykl "Electronica" to już apogeum wszystkiego złego co na płytach JMJ. Problem w tym, że w każdym pojedynczym utworze ciężko się w ogóle domyśleć co tam Jarre pododawał i jakie elementy wspólne się złożyły na jeden taki utwór. Nawet ci artyści powydawali razem z Jarrem swoje najgorsze utwory - i w części drugiej niewiele się zmienia, bo wydaje mi się, że Jeff Mills potraktował całość dość ironicznie i całość zapowiada się bardzo ciekawie. Niestety nie z powodu kunsztu JMJ, który bezpowrotnie uleciał, ale z możliwości Jeffa Millsa.


Wt mar 29, 2016 1:40 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Trudno się nie zgodzić. Ostatnią dobrą płytą JMJ, było Oxygene 7-13 z 1997 roku, czyli niedługo minie 20 lat od jej wydania. Dobrą, czyli taką, gdzie był ten kosmiczny klimat tak charakterystyczny niegdyś dla stylu J.M.Jarre'a. Później były jedynie pojedyncze utwory warte uwagi. Słuchając takiego Teo&Tea zastanawiam się czy to naprawdę stoi za tym, ten sam człowiek który stworzył Oxygene, Equinoxe czy genialne Zoolook? Electronica brzmi nieco lepiej jak Teo&Tea ale to już nie są dzieła na miarę Oxygene niestety.


Wt mar 29, 2016 18:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Jean Michel Jarre
Ale to się tyczy większości starych gwiazd na czele z Depeche Mode.Z jednej strony szkoda że stare gwiazdy nie nagrywają już tak dobrych płyt jak kiedyś z drugiej-w sumie fajnie że jeszcze nagrywają, bo można np jechać jak Krafwterk od lat z tym samym materiałem na koncertach i nie robić nic nowego,

Akurat Electronica 1 to nie jest klasyczny album Jarra chociażby dlatego że jest efektem kolaboracji z innymi artystami, natomiast jest albumem jak dla mnie znakomitym. Szczerze mówiąc już nie liczyłem na to że dostaniemy od JMJ dobrą muzykę ale się miło rozczarowałem - Electronicę wręcz uwielbiam. Nie jest to klasyczny Jarre ale kawał potężnej muzyki elektronicznej. I nawet ten wokal mi nie przeszkadza za bardzo w niektórych numerach.Na pewno z chęcią kupię drugą część i jestem pewny że się nie zawiodę.

DMaster napisał(a):
. Problem w tym, że w każdym pojedynczym utworze ciężko się w ogóle domyśleć co tam Jarre pododawał i jakie elementy wspólne się złożyły na jeden taki utwór.


Płyta jest napakowana klasycznymi Jarrowskimi brzmieniami-tak dla przykładu-Automatic part 1 wejście 0:50, początek Automatic part 2 ,The Time Mashine od 2:10, i tak można wymieniać dalej.


So kwi 02, 2016 10:47 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 19:42 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Jean Michel Jarre
krzysiek napisał(a):

Akurat Electronica 1 to nie jest klasyczny album Jarra chociażby dlatego że jest efektem kolaboracji z innymi artystami, natomiast jest albumem jak dla mnie znakomitym.


W mojej ocenie to do znakomitości mu wiele brakuje, album zdecydowanie nierówny, choć fakt, słychać na nim mnóstwo wręcz "mrówczej" pracy studyjnej. Oczywiście masz rację że nie jest to klasyczny album JMJ, co zresztą słychać. Tylko te kolaboracje świadczą właśnie chyba o całkowitym już wypaleniu zawodowym i braku własnych pomysłów. Ostatnia solowa płyta studyjna JMJ to 2007 rok (Teo&Tea), 9 lat i żadnych własnych dobrych pomysłów to o czymś świadczy (zresztą sama Teo&Tea to też porażka). Z drugiej strony oczywiście zdaję sobie sprawę że Jarre w sierpniu skończy 68 lat, więc już cudów nie oczekuję i podobnie jak Ty cieszę się "Electronicą" :)


Śr kwi 06, 2016 12:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Jean Michel Jarre
HEART OF NOISE byłoby znakomite, gdyby wykluczyć z odsłuchu nr 8, 9, 10,12 . Szczególne przegięcie z tym Snowdenem nr 8 promowanym przez JMJ. Ale bez tych czterech pomyłek wg mnie , album trwa tylko lub aż 57 minut i jest świetny. A nowe JMJ & YELLO WYMIATA!!!


Pt maja 06, 2016 18:01 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team