Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2020 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 101  Następna strona
Queen 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Cytacik Dawida Podsiadły o Freddiem:

Cytuj:
To o tekstach. A kto zaśpiewał coś tak, że go podziwiasz?

- Sprawa prosta. Queen, „Don’t Stop Me Now”, gdzie Freddie Mercury robi piękny ornament wokalny (Dawid nuci). To jest taki moment, że po prostu… Kiedyś próbowałem to na zapętleniu sobie zaśpiewać. Sęk w tym, że ja… jeśli chodzi o czysto techniczne elementy mojego śpiewania, nie jestem świetnym wokalistą, robię dużo błędów. Na szczęście nie zawsze jest to aż tak ważne. Thom Yorke z Radiohead też robi błędy, a śpiewa tak, że trudno mi wyrazić słowami emocje, które odczuwam, jak go słyszę. No więc próbowałem wielokrotnie powtórzyć ten „spadek” Freddiego z „Don’t Stop Me Now” i raz mi się udało. I to był taaaki moment! Pomyślałem: „Okej, jak poćwiczę, to się uda!”.

Na koncercie na Wembley z 1986 roku Mercury przekomarzał się z publicznością, każąc jej powtarzać po sobie coraz trudniejsze wokalizy. W końcu „nadał” niesamowicie trudny motyw. A 80 tysięcy ludzi bezbłędnie powtórzyło. On popatrzył przez chwilę na publiczność i rzucił ze śmiechem do mikrofonu: „Walcie się!”. A ludzie jeszcze bili mu brawo.

- Charyzma. Po prostu. Niesamowita charyzma.


Mogli by już naprawdę przestać przywoływać Wembley, bo to nudne jest. Słaby i przereklamowany koncert(jak na nich).


Wt mar 22, 2016 10:28 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Queen
Może i słaby i przereklamowany - nie znam się aż tak dobrze na koncertowej twórczości Queen. Niemniej trzeba przyznać, że wśród pospolitego, nie-fanowskiego tłumu chyba najbardziej popularne jest właśnie Wembley'86, nie dziwota więc, że jeśli już mają przywoływać, to właśnie ten koncert :)


Wt mar 22, 2016 11:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Jak się nie zna nic innego... :roll: To tak samo jakby cały czas ktoś przywoływał 101-kę DM :? A też genialny koncert to nie jest. Wracając do Queen-jeśli się nie znasz za bardzo na koncertach Królowej, to powiem w ten sposób. Polecam absolutnie koncerty z lat 1974-82. Są małe wyjątki ale generalnie to jest Ich złoty okres na scenie. Natomiast 84-86 nawet nie tykaj :nie: Prosty przykład-jutrzejszy koncert z Hammersmith 75 w Multikinie jest sto razy lepszy niż Wembley! Że nie wspomnę o Rainbow, Montrealu czy Milton Keynes(mowa o oficjalnie wydanych). Jeśli trasa Magic, to Budapeszt, Knebworth, Manheim.


Śr mar 23, 2016 10:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Queen
FM - dowierzam, serio :) Tyle, że tą uwagę musiałbyś skierować nie tylko do mnie, a do całego narodu (w tym Dawida P.), a nawet całego świata, który nie jest fanem Queen, a jeno słucha ich od przypadku do przypadku. Niemniej - dzięki za polecenie zacnych live'ów Królowej.


Śr mar 23, 2016 11:32 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
W oczekiwaniu na wieczorny seans...

https://www.youtube.com/watch?v=HgzGwKwLmgM

Tonight I'm gonna have myself a real good time... :fletch:


Cz mar 24, 2016 10:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
@Czapelka, wiem niestety o tym. Już wielu fanów w Polsce i na świecie głowiło się nad tym, co takiego ludzie widzą w tym koncercie....i niewiele wywnioskowaliśmy :wink: :lol: Zapewne wpływa na to fakt, że dość znany występ, słynne miejsce(Wembley w końcu!), powszechna dostępność-najpierw transmisja TV, VHS, wydanie audio, potem DVD...no i jakby nie patrzeć, ostatnia trasa. Ale jak już pisałem, jakby się uprzeć na 1986 rok, to polecam koncerty które wymieniłem. I naprawdę nie ma za co! :)


Cz mar 24, 2016 10:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
No i po seansie. U mnie około 50-60 osób, czyli gdzieś 1/3 sali. Niestety, nie reagowali w ogóle :? A sam nie chciałem robić tzw.siary :wink: Dokument to edit tego, co ukazało się pod koniec 2015 roku w BBC4, czyli From Rags To Rhapsody. Koncercik wiadomo świetny!!! Momentami miazga! Zwłaszcza ostrzejsze kawałki prezentowały się super! Dźwięk generalnie fajnie się rozchodził...choć było też słychać wyraźnie fragmenty, gdzie zrobiono retusz. Obraz zaś to kompletna porażka. W porównaniu z Montrealem i Budapesztem bida z nędzą. Po co wydawać na BD coś, co zostało zarejestrowane na taśmie video? Wyglądało to wręcz na wersję DVD. Cóż, widać chcą iść z duchem czasu. Czekam na jakieś opinie innych :8):


Pt mar 25, 2016 10:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
U mnie podobnie jeśli chodzi o liczbę widzów. Jakichś żywszych reakcji również brak. Część osób pewnie się wstydziła, inni byli zajęci konsumpcją popcornu, a znaleźli się i tacy, którzy przez pół seansu wpatrywali się w swoje smartfony... :? No ale to już ich sprawa. Mnie się koncert bardzo podobał, szczególnie ta wersja "White Queen" i "Bohmian Rhapsody", wiadomo klasyka. Szkoda, że dokument nie był tłumaczony na polski, przydałyby się jakieś napisy, to by było łatwiej zrozumieć, bo nie każdy włada angielskim w stopniu zaawansowanym... :wink: Ale sam koncert uważam za bardzo dobry. Jakość dźwięku rewelacja, no i na dużym ekranie ogląda się o wiele lepiej niż na laptopie, w domowych warunkach. Ogólnie bardzo szybko mi zleciało, nim się obejrzałam, to już zapalili światło i było mi smutno, że już trzeba wracać do domu... :wink: Ale nabrałam ochoty na więcej. Mam nadzieję, że niebawem znów multikino zafunduje nam jakiś ciekawy seansik! :)


N mar 27, 2016 13:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Dzięki Szilvia za relację! :) No okazja myślę, że nadarzy się w tym roku jeszcze. W listopadzie jest 25 rocznica śmierci Fredka(choć okazja to smutna) i pewnie coś puszczą. Może koncert z Hyde Parku 1976? Pewnie zostanie w tym roku wydany, więc mogłoby być to. Odnośnie napisów do dokumentu, to święta racja! Ja nie miałem problemów ze zrozumieniem, ale nie wszyscy znają pewnie angielski w takim stopniu, żeby zrozumieć wszystko. A co do tych ludzi, co przychodzą i gapią się w smartfony....szkoda słów. :? Po co przychodzą jak nie oglądają? Ich problem.


Wt mar 29, 2016 9:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Ja tez po cichu licze na jeszcze jeden seans w tym roku. Byloby wspaniale! Poki co wybieram sie jeszcze na koncert Queen Symfonicznie.
http://allavienna.pl/queen/
Wiadomo, ze zadna orkiestra, zaden chor, ani zaden spiewak nie zastapi nam Fredka, ale zamierzam pojsc I przekonac sie, czy chociaz troche daja rade... :wink:


Pt kwi 01, 2016 7:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Ja nie byłem i nie zamierzam iść po tym, jak wysłuchałem Ich na płycie:

https://www.youtube.com/watch?v=JzuW_4W1MSw

A już jak zobaczyłem i usłyszałem sobowtóra Freddiego, to jakakolwiek ochota mi przeszła. Niektóre wersje są spoko, ale generalnie tak sobie.


Pt kwi 01, 2016 9:32 am Zobacz profil
 
Post Re: Queen
Ten sobowtór to jakiś żart... Niech dadzą sobie spokój z takimi występami.


Pt kwi 01, 2016 9:38 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
No sobowtor bardzo slaby, to fakt... :? Chyba na jego wystepie wyjde do toalety albo nie wiem, na spacer, przewietrzyc sie... :D
Swoja nadzieje pokladam bardziej w orkiestrze. Licze na jakies ciekawe aranzacje utworow I gre profesjonalnych muzykow. A jesli sie przelicze I nie bedzie mi sie podobalo ani troche to wtedy przynajmniej bede mogla oficjalnie Wam tutaj potwierdzic, ze nie warto... :wink:


Pt kwi 01, 2016 10:04 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Orkiestra całkiem, całkiem. Chór niestety ma problem z angielskim...ale to ponoć norma w takich przypadkach. Jak zaliczysz występ, to daj znać tutaj :wink:


So kwi 02, 2016 8:06 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Jasne! Obiecuję zameldować się tutaj po występie ze szczerą recenzją. Zachwytów pewnie nie będzie, ale no zobaczymy, zobaczymy... :wink:


N kwi 03, 2016 10:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Przybywam z obiecana recenzja. :) No I mam mieszane uczucia... Koncert zaczal sie jak typowy koncert symfoniczny - muzycy ubrani "na galowo", panie w wieczorowych sukienkach I szpileczkach, panowie w gajerkach - publicznosc to samo. Wszyscy siedzieli spokojnie I ogladali wystep. Trzeba przyznac, ze poziom orkiestry i choru byl bardzo wysoki. Fajnie wyszlo im "Who wants to live forever", "Innuendo" czy "Barcelona". Te piosenki byIy dobrze przygotowane, dopracowane i calkiem przyjemnie sie tego sluchalo. Po godzinie pan prowadzacy oglosil pare minut przerwy, a po przerwie muzycy wrocili przebrani "na rockowo". Kontrabasista zamienil kontrabas na gitare basowa, a gajerek na koszulke Queen I zaczeli grac zywsze numery. Podobalo mi sie ich wykonanie "Somebody to love" I "Crazy little thing called love". Przy tych utworach publicznosc wstala, wszyscy zaczeli klaskac, troche zywiej reagowac I to byl moim zdaniem najlepszy moment koncertu. Potem juz bylo gorzej, bo raptem zza kulis wyskoczyl "Fredek" I zaczal dawac swoj popis. Moze I dobrze nasladowal ruchy Freddiego, bardzo sie staral, wysilal I trzeba przyznac, ze rozkrecil publicznosc, bo juz nikt nie siedzial na swoim miejscu, tylko wszyscy spiewali, klaskali, a nawet tanczyli pod scena :D ale dla mnie bylo to dosyc tandetne...
Podsumowujac: nie moge powiedziec, ze jakos bardzo cierpialam na tym koncercie, ale nie byl to rowniez typ imprezy, jakie lubie I na jakich znakomicie sie bawie. Zdecydowanie wole takie wydarzenia jak niedawny seans w multikinie. Na cos takiego z cala pewnoscia sie jeszcze wybiore, a taki Queen symfoniczny to raz I starczy! :D


Pn kwi 11, 2016 8:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
Dzienks Szilvia za wyczerpujący opis! :) Czyli tak jak myślałem-wydarzenie na raz raczej. A ten sobotwór niech da sobie spokój lepiej. Pozdroxy :D


Pn kwi 11, 2016 9:04 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Sobowtorom mowimy nie! :D


Pn kwi 11, 2016 10:06 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Queen
To prawdopodobnie mój ostatni wpis w tym temacie...postanowiłem w końcu powziąć pewne kroki, które wiążą się niestety z zaprzestaniem zamieszczania newsów. Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że temat o tym wspaniałym zespole nie umarł. BIG THANKS!!! :brawo: Pozdrawiam i...see you next time...?


Pn kwi 18, 2016 9:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Queen
Szkoda. Dzieki Tobie ten temat zyl, a teraz pewnie bedzie tylko wegetowal... :( Ale szanuje Twoja decyzje. Postaram sie utrzymac temat przy zyciu I zamieszczac newsy jesli tylko obije mi sie o uszy jakas ciekawostka z obozu Queenow.
Wszystkiego dobrego I see you next time! :)


Pn kwi 18, 2016 9:54 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2020 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 101  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team