Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania 
Autor Wiadomość
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Co do klasyków z 21 wieku to dodałbym Freelove w wersji singlowej. W stacjach radiowych w Polsce śmigał tak często jak 10 lat wcześniej ETS. Stąd był to najczęściej grany kawałek radiowy w 2001 lub 2002 roku (nie pamiętam dokładnie). Z melodyjnością kawałków rzeczywiście nie jest najlepiej ostatnio bez względu na to, czy płyta była dobra czy niewypałem (SOTU). Tu by mogli popracować. Może nowy producent im w tym pomoże. Chciałbym, żeby na nowej płycie było mniej elektroniki, analogów, bo już tego bardzo dużo otrzymaliśmy przez ostatnie 10 lat. Jakiś zwrot w nowym kierunku by się przydał. Tylko w jakim?


Wt kwi 05, 2016 19:01 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
No właśnie, też miałem już napisać o Freelove. A co do kierunku... Nie wiem, czy będziemy z tego zadowoleni, czy nie, ale wiem, że na pewno coś oryginalnego wymyślą. Bo zawsze tak było, niezależnie od samego poziomu płyt. Każda była inna niż poprzednia i teraz z pewnością będzie podobnie.
Wracając do Freelove, chyba faktycznie ostatniego hicioria DM, sądzę, że historia przyzna Exciterowi zasłużoną pozycję. To naprawdę dobra płyta i uważam, że wiele osób byłoby zadowolonych, gdyby DM nagrywali dziś kawałki takie jak Shine czy I Am You.


Wt kwi 05, 2016 20:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Ja bym się nie obraził gdyby zespół VIMES zagrał jako support na nadchodzącej trasie :8):


So cze 18, 2016 23:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2016 21:49 pm
Posty: 22
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Cześć! to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość, jeśli mylę wątki.
Chciałam zapytać czy coś tam, ktoś tam wie słyszał i podejrzewa aby w przyszłym roku DM pojawili się w PL? :)


Wt cze 21, 2016 21:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 08, 2007 18:41 pm
Posty: 107
Lokalizacja: San Escobar
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Hmm, to zależy kiedy pojawi się płyta i tournee po Europie, wtedy na pewno odwiedzą Polskę w grę na pewno wchodzi 2017 lub początek 2018.
No chyba, że Fletcher kupi sobie posiadłość w Górach Świętokrzyskich i pozostali chłopcy wpadną do niego na grilla :lol: :lol: :lol: :lol:


Wt cze 21, 2016 23:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 11:15 am
Posty: 1
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Wspaniale że będą pracować nad nową płytą zważywszy, że to będzie prawdopodobnie ich ostatnia płyta, a już raczej napewno ostatnia duża trasa koncertowa :( Nie wiem czy oczekiwać czegoś szczególnego.Po ostatnim dokonaniu Dave z Soulsavers zwątpiłem. Przesłuchałem tą płytę raz i odłożyłem do szuflady. Lubię depeszowy smutek, ale tam to już tylko była depeszowa depresja. Cały ich ten romans z bluesem to niestety raczej nic dobrego. Odrobinę nie zaszkodziło, a nawet to było coś świeżego tak jak na Violatorze, ale to powinien być etap w ich karierze, a tymczasem oni na siłę raczą nas tym bluesem aż do dziś. Brakuje mi energii SGR BC MfM czy nawet Violatora. Oczywiście te płyty były "skażone" brzmieniem lat 80-tych bo inaczej być nie mogło, ale jednocześnie pozytywnie się wyróżniały na tle tego co wtedy grano. Po violatorze nastąpiły niestety ruchy w złym kierunku.DM chcieli być nazbyt rockowo-bluesowi zupełnie niepotrzebnie bo to grali w drugiej połowie lat 80 tych to było ich autentyczne. Oczywiście nie chciałbym by np "Ultra brzmiała tak jak SGR bo to nie byłby rozwój tylko lata osiemdziesiąte na depeszowo.Na Ultrze przebłyskiem tego gdzie powinno iść DM był Barrel of the Gun-prawdziwy majstersztyk, mocny ,nowocześnie brzmiący ze świetnie brzmiąca elektroniką i bez blueasa na siłę. Ale już w kolejnych piosenkach słychać ten niepotrzebną bluesową depresję. Barrel of the Gun to było DM jak powinno być w latach 90-tych,elektroniczne,progresywne, ale pamiętające o swoich korzeniach i stylu. To było DM które brzmi jak DM ,ale nie jest dinozaurem lat 80-tych.Ten singiel to dla mnie chyba ostatni utwór, który mi dawał nadzieję na DM -nowoczesnych klasyków.Potem oczywiście było kilka przyzwoitych kawałków,ale ogólnie kierunek był zły. Dziś DM to już nie jest ta progresywna siła którą kiedyś było w drugiej połowie lat 80. A szkoda bo mogliby nią być nadal.


Cz cze 23, 2016 16:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Porównywać Dave'owski romans z Soulsavers to duże nieporozumienie. Przecież Dave odpowiadał tam tak naprawdę za warstwę tekstową i (domniemywam) w minimalnym stopniu za warstwę brzmieniową. Po ponad kilkunastu latach słuchania i bycia fanem Depeche Mode, zauważyłem,że piosenki Martina są zawsze "depechowe",tylko o ich uroku nierzadko przeważa aranżacja. Ja jestem pozytywnej myśli, co do nowego albumu. Wiadomo, chłopaki się "odmładzają", co widać po wyborach producentów na nowe albumy,ale to nawet dobrze. Chcą być cały czas na czasie,a James Ford zrobił (przynajmniej) z Arctic Monkeys dobrą robotę. Mam nadzieję,że James spojrzy świeżym okiem na potencjalne dema i może wyperswazuje Martinowi nałóg do nadto hard - analogowych brzmień. :) W każdym bądź razie, czekam, czekam, czekam...aż zapadnie noc ( nowy album DM ). :)


Pt cze 24, 2016 21:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Ostry Depeche napisał(a):
...Na Ultrze przebłyskiem tego gdzie powinno iść DM był Barrel of the Gun-prawdziwy majstersztyk, mocny ,nowocześnie brzmiący ze świetnie brzmiąca elektroniką i bez blueasa na siłę... Barrel of the Gun to było DM jak powinno być w latach 90-tych,elektroniczne,progresywne, ale pamiętające o swoich korzeniach i stylu...

Nie ze wszystkim co zawarles w poscie sie zgodze (dla mnie osobiscie najlepsze albumy DM nagrali wlasnie w latach 90-tych poczynajac od doskonalego opus magnum Violator'a) ale akurat pod tym stwierdzeniem podpisuje sie dwoma rekami - dla mnie ten utwor byl jak objawienie - drapiezny, industrialny, niekonwencjonalny, z boska brzmiaca gitara i z tym nie z tej ziemi akordem pomiedzy zwrotkami - i jeszcze ten teledysk, ktory imo jest najlepszym videoklipem jaki nagrano do utworu DM. Oczywiscie potem wyszla plyta i zaden otwor nie byl ani troche podobny do BOAG - nie chce byc jednak zle zrozumiany bo Ultra to mimo wszystko jeden z najlepszym albumow DM.


Wt sie 09, 2016 19:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 20, 2010 15:36 pm
Posty: 383
Lokalizacja: Małopolska
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
no i narazie mamy kompilacje video z komentarzami :)
wygląda jak produkcja by wyciągnać trochę kasy od fanów a co to będzie zobaczymy
pewnie niedługo bedą jakieś wieksze przecieki co do tego wydawnictwa jak i nowej plyty :)

http://www.bbfc.co.uk/releases/depeche- ... tion-video


Wt wrz 06, 2016 6:23 am Zobacz profil
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Sony znów się za to bierze... Jeżeli to nie wyjdzie na BR to nawet nie kupię. Odwalą znów pewnie sztukę aby oglądać na tabletach z rozdzielczością 800x600 tak jak w przypadku Berlina.


Wt wrz 06, 2016 7:11 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Czy ja dobrze widzę,że opuszczono np. Everything Counts i w ogóle nie ma wszystkich klipów?


Wt wrz 06, 2016 20:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
fajnie to brzmi :)
Miałbym w tę stronę oczekiwania...
(Zywy wątek więc "tu" umieściłem. Sądzę, ze warte uwagi :wink: )
https://www.youtube.com/watch?v=mlJYNe2uQ0w


Cz wrz 08, 2016 17:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Prace nad nowym albumem ruszyły
Na oficjalnym Twitterze / Facebooku zamieścili grafikę:
Obrazek


So wrz 10, 2016 17:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2010 18:35 pm
Posty: 586
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Everything counts

Obrazek


N wrz 11, 2016 19:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Jak mnie tu dawno nie było! Otóż ja mam swoje oczekiwania, co najmniej dwa. Po pierwsze: by to była dobra płyta. Po prostu. Po drugie: by Martin nagrał przepiękną balladę. Coś na miarę But Not Tonight czy A Question of Lust. Coś co wzruszy, poruszy, co będzie czymś wyjątkowym. Pod względem melodii jak i tekstu. Ostatnimi czasy Martin śpiewa (niestety) słabe kawałki... Takie flaki z olejem - bez wyrazu. Marzy mi się piękna piosenka w wykonaniu Martina, która okaże się powrotem do jego najlepszych czasów.


Pn wrz 12, 2016 17:02 pm Zobacz profil
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Zgadza się ;) a jeszcze lepiej by było coś na wzór pod The Things You Said. Chociaż na trasie koncertowej.

Obrazek


Pn wrz 12, 2016 19:04 pm
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Topik o Video Singles Collection


Wt wrz 13, 2016 16:11 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Ale przy okazji pokazało się nowe logo DM. Ciekawe, czy to będzie też motyw przewodni nowego albumu.


Wt wrz 13, 2016 16:21 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Nie sądzę. Zawsze oddzielali design i wszelakie loga między studyjnymi albumami i kompilacjami różnego rodzaju. Z drugiej strony chyba pierwsza taka sytuacja, że w niewielkim odstępie czasu pojawi się kompilacja (video, ale zawsze - listopad 2016) i następnie studyjna płyta (wiosna 2017?). Z wcześniejszych rzeczy na myśl przyłazi mi jeno przypadek Remixów z 2004 roku i PTA-ka, ale tam jednak był odstęp niemal dokładnie roku. Przeważnie było jednak odwrotnie, ewentualnie coś kompilacyjnego pojawiało się mniej więcej w połowie czteroletniej przerwy między płyciszczami.


Wt wrz 13, 2016 17:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
No właśnie ten wyjątkowo krótki, jak na nich, okres odstępu miałem na myśli.
Oby się nie okazało, że album później będzie.


Wt wrz 13, 2016 17:31 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team