Depeche Mode - Zobacz wątek - Construction Time Again
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Construction Time Again 

najlepszy song z plyty cta
love in itself 3%  3%  [ 9 ]
more than a party 6%  6%  [ 17 ]
pipeline 12%  12%  [ 34 ]
everything counts 34%  34%  [ 97 ]
2 minute warning 9%  9%  [ 26 ]
shame 9%  9%  [ 26 ]
the landscape is changing 5%  5%  [ 15 ]
told u so 14%  14%  [ 40 ]
and then 7%  7%  [ 20 ]
Liczba głosów : 284

Construction Time Again 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Construction Time Again
Dla mnie ten album jest genialny. Wszystkie piosenki mi podchodzą, choć są takie które lubię troszeczkę mniej. Według mnie najsłabsza jest "Shame", gdyby nie ta tarka bym tego nie lubił. Brawo za piękne melodie, syntetyczne aranżacje, piękny wokal i masę industrialnych smaczków, dla mnie najlepszy w ogóle album Depeszów. Podoba mi się, że Dave śpiewa już w typowy dla siebie sposób. podoba mi się także dobór singli. Co ciekawe, repryza EC kojarzy mi się z gierkami pierwszych komputerów - które powstały jednak później, ale wtedy taka była moda na brzmienie. "New Life" też tak brzmi. I ostatni plus za wspaniłą okładkę.


N wrz 30, 2012 15:12 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Construction Time Again
Ok, na razie nie mam zdania na temat całej płyty, bo wrzuciłam, szukając czegoś mARTinowskiego, Pipeline. Miałam nadzieje, na coś fajnego, tymczasem od wczoraj nie mogę się oderwać od tego utworu. Nie sądziłam,że mogą mnie jeszcze zaskoczyć, bo z Waszych opinii wywnioskowałam, że najlepsze już mam za sobą (SOFAD, Violator, Ultra...). Tymczasem-
-Ten utwór jest mega! Nie wiem nawet, czy bardziej podoba mi się wokal, czy te wszystkie industrialne dźwięki. Motywy z piłeczkami ping pongowymi wprawiają mnie w trans, za każdym razem staram się wyłapać wszystkie dźwięki, ale z racji braku podzielności uwagi, moje starania zawsze odnoszą marny skutek. Co daje mi dalsza motywację, by spróbować ponownie.
Wcale niełatwy muzycznie wokal, te zmiany o pół/ćwierć tonu (nie wiem, nie jestem muzykiem, ale tak mi się wydaje). Że mARTin jest w stanie to za każdym razem tak czysto zaśpiewać... Nie wiem, jak Dave by to wykonał i nie chcę wiedzieć.
Utwór przypomina mi trochę moją ulubioną szantę (pewnie ze względu na te pomruki i nucenie męskiego chóru w tle, możliwe że sam kontekst utworu jest podobny jak w wielu pieśniach galerników i wielorybników):
http://www.youtube.com/watch?v=Qqw-6q-a ... re=related
jak i pieśń irlandzką, może nie do końca, jednak coś w tym stylu:
http://www.youtube.com/watch?v=WxXFs8EL35o
Pipeline na tle całej płyty wyraźnie się wyróżnia, jest jakby w zupełnie innym klimacie. Dla porównania, gdy puszczę najpierw More than a party, a później Pipeline, to More.. wydaje się być kompletną farsą, wręcz jakimś nieporozumieniem.
Przeleciałam pobieżnie po reszcie utworów z tej płyty i zaciekawiło mnie jeszcze Shame. (Oczywiście Everything counts pomijam, bo znam od dawna, natomiast EC reprise jest bardzo interesujący, choć krótki).
Zabiorę się jednak do tej płyty konkretniej, gdy tylko przejdzie mi zachwyt i wreszcie zacznę oddychać po Pipeline. Bo na razie słucham ze wstrzymanym oddechem.
Według mnie jeden z najlepszych utworów DM ever.


N lis 11, 2012 18:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: Construction Time Again
To nigdy nie była moja ulubiona płyta DM. Ale kilka utworów dotąd bardzo lubię, zwłaszcza Shame i Told you so.
Dawno jej nie słuchałam już, trzeba by może wrócić do tego krążka i zobaczyć czy po latach optyka nie uległa przemianie.


Åšr gru 05, 2012 20:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Construction Time Again
softness napisał(a):
...i zobaczyć czy po latach optyka nie uległa przemianie.


Chyba usłyszeć, czy akustyka się nie zmieniła...
Czepiam się, wiem, ale niezłośliwie.
pozdrawiam;)


Åšr gru 05, 2012 22:04 pm Zobacz profil
 
Post Re: Construction Time Again
Tak, raczej akustyka, chyba, ze to jakaś przenośnia? A płyta wciąż jest moją ulubionym ich krążkiem. :)


Cz gru 06, 2012 14:42 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: Construction Time Again
Miałam na myśli "optykę" w sensie ogląd na płytę.
I myślę, że nie ma sensu czepiać się każdego słowa każdej osoby, bo jakbym tak miała zacząć wytykać tutaj niektórym błędy ortograficzne, to zrobi nam się panel dyskusyjny o zasadach ortografii itd., a nie o DM :D :D
Niepotrzebne off topy powstajÄ…...


Cz gru 06, 2012 16:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Construction Time Again
Wkrótce wezme się za wlasne podsumowanie płyty, ale na razie... mam zajawkę na punkcie "And then".
Cudo:)

(hihihi, demo jest w dechÄ™... :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: ):
http://www.youtube.com/watch?v=GrA5aB5cfb0


Ostatnio edytowano N mar 10, 2013 21:56 pm przez Crazy Mary, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



N mar 10, 2013 21:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Construction Time Again
pomyłka, wysłalam dwa...


N mar 10, 2013 21:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 18:58 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Puławy
 
Post Re: Construction Time Again
Love in itself ! :banana2:


Pn mar 18, 2013 12:26 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 12:32 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Construction Time Again
Dziś 33. rocznica :beer: Trzeba zatem odkurzyć i podkręcić volume. Ave DM :nlmda:


Pn sie 22, 2016 10:11 am Zobacz profil
 
Post Re: Construction Time Again
To jest w końcu ściema czy prawda? niby kiedyś miał być 3 singiel And Then a te demo jako b-side.

https://www.depechemode-live.com/wiki/All_By_Themselves


Wt wrz 13, 2016 20:56 pm

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Construction Time Again
Mówi się, że "CTA" to płyta optymistyczna. Może i jest. Ale chyba nie wszystko z tego okresu. Weźmy taki b-side jak "Work Hard". Moim zdaniem to już pesymizm jak diabli: "nic nie przychodzi łatwo - tylko złamany kark".


Wt wrz 13, 2016 21:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2016 16:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Construction Time Again
Pierwsza z genialnych płyt DM. Mistrzostwo w używaniu sampli, ten industrialny klimat, inteligentne teksty. Ciężko uwierzyć, że w 1983 chłopcy mieli mieli dopiero po 20 lat (w uproszczeniu). Uwielbiam.


Wt gru 27, 2016 10:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 20, 2016 12:52 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Strzelin
 
Post Re: Construction Time Again
Jakoś tak jest, ze jak artysta mlody to czesto pomysly sie z niego wylewają i z wielu powodow bywaja bardziej dojrzałe niz pozniejsze rzeczy... i DP nie jest tu wyjatkiem niestety, choc tez bez przesady :)


Pt gru 30, 2016 15:20 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 12:32 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Construction Time Again
Uwielbiam różnego rodzaju rocznice. Dziś świetna okazja, aby poświętować. Album "Construction time again" kończy lat 40 :beer: Pierwsza płyta w pełnym składzie i od niej zaczęło się poważne granie i kariera zespołu znacznie poszybowała w górę. Po powrocie z pracy na pewno włączę sobie to wydawnictwo i otworzę dobre wino. Wspaniałe albumy zasługują na taką otoczkę. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia :nlmda:


Wt sie 22, 2023 10:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Construction Time Again
Ja na pewno także sobie zapuszczę :fletch: :nlmda: :beer:
:brawo:


Wt sie 22, 2023 12:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Construction Time Again
Jedna z najbardziej niedocenianych płyt DM. Wcale nie słabsza od "Some Great Reward", mimo że jeszcze trochę młodzieńcza.


Pn lis 20, 2023 21:25 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team