Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Video Singles Collection 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Video Singles Collection
Bo na 100 potencjalnych klientów DVD kupi 80 osób a BR kupi 20.
W końcu to muzyka dla mas :wink:


Wt wrz 20, 2016 11:31 am

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Video Singles Collection
na oficjalnej cos sie szykuje,ciekawe czy dot.VSC czy może nowej plyty :?:


Cz wrz 22, 2016 7:53 am Zobacz profil
 
Post Re: Video Singles Collection
Pewnie nowa płyta. Trójkąty odlatuja :D
A przylecą..... kwadraty ? :D :wink:


Cz wrz 22, 2016 18:48 pm

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Video Singles Collection
ciekawa dyskusja sie wywiazala na temat przewag BD nad DVD, chcialem dodac swoj skromny glos z perspektywy kolekcjonera, posiadam okolo 100 plyt blu-ray (glownie z filmami), generalnie staram sie kupowac dobre filmy niezaleznie od daty premiery, a wiec mam filmy stare z lat 80-tych (seria szklana pulapka, powrot do przyszlosci itp) ale rowniez najnowsze jak incepcja czy filmy z MCU, generalnie mysle ze wydawanie starych filmow na BD to raczej fanaberia - dzwiek oczywiscie jest ekstra (5.1) ale obraz juz pozostawia wiele do zyczenia, jest to w sumie troche bardziej podrasowane dvd, obrazu ktory nagrano w latach 80-tych na analogowym sprzecie nie da wyostrzyc w nieskonczonosc, na wysokiej rozdzielczosci obraz sie po prostu zlewa, zmierzam do tego ze mysle ze rozumiem czemu panowie nie zdecydowali sie wydac tego na blu-ray, wiekszosc klipow nakrecono w latach 80-90 wiec pewnie obrazu nie da sie perfekcyjnie podrasowac do potrzeb BD

FM napisał(a):
Edit: Naprawdę nie wiem co wielu z tym Blurejem. Widziałem trochę tego i moim zdaniem-podkreślam-nie ma takiej przepaści między BD a DVD, jak między DVD i VHS. Niektóre rzeczy na DVD potrafią wyglądać świetnie, a niektóre na BD są okropne!


nie zgadzam sie , jesli chodzi o roznice w jakosci odbioru obrazu w BD a DVD to roznica jest kolosalna, ja juz nie wyobrazam sobie ogladac nowego filmu w innym formacie niz HD, polecam zakup (lub inna forme pozyskania) tego samego filmu na DVD i BD i jak ktos nie widzi roznicy to powinien sobie podac reke ze Stevie Wonderem

aha - mieszkam w Anglii i regularnie odwiedzam sklepy z mediami, mysle ze poki co plyt DVD jest nadal wiecej ale na blu-ray wychodzi kazda nowosc a w HMV polki z blu-rayami zajmuja rownie duzo miejsca ja z DVD, mysle ze jesli chodzi o ilosc BD w polskich sklepach to chodzi tu glownie o finanse, placa minimalna w angli to teraz 7.20 a najtansze plyty BD chodza po 5 a nowosci 12-15 funtow, to mozna sobie obliczyc ze to wcale nie taki duzy wydatek


Cz wrz 22, 2016 21:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post Re: Video Singles Collection
Stwierdzenie że nie ma różnicy między DVD a Blu-Ray'em to zwykła ignorancja. Różnica jest KOLOSALNA. Na co dzień używam smart Tv od LG o wielkości 50" i tak oglądanie na nim jakiegokolwiek materiału DVD to katorga. Dla przykładu podam kolejny absurd wydawniczy czyli Live in Berlin który na DVD ma fatalną jakość obrazu i wszelkie dalsze plany to rozmazana kupa, dla porównania rip z Alive in Berlin który pojawił się na Itunes ma tylko 720p, a i tak przeskok na plus w porównaniu z tym co jest na DVD jest zauważalny gołym okiem. Nie chce mi się nawet pisać jak by się to genialnie oglądało na prawdziwym blu-rayu dodatkowo z dzwiękiem DTS-HDMA.

O ile same klipy jakością może by nie grzeszyły bo materiał źródłowy jest sędziwy i z założenia miał wyglądać trochę obskurnie to już sam fakt że nie musiałbym żonglować płytami i że mógłbym się cieszyć lepszym dźwiękiem i wywiadami w świetnej jakości jest wystarczającym powodem do chęci posiadania tego na BR.


Cz wrz 22, 2016 22:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 7:26 am
Posty: 629
 
Post Re: Video Singles Collection
BluRay 4k - 2016 Zwykłe BD - 2008 DVD - 1995.

To że nasz kraj jest zacofany technologicznie i DVD jest dla większości polaków ósmym cudem świata, nie oznacza że DM mają brać z nas przykład.

Na BD wychodzą filmy z lat 60-tych, gdzie jakość obrazu została wprost niesamowicie poprawiona a nie można tego samego zrobić z materiałem o 30 lat młodszym.


So wrz 24, 2016 8:12 am Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Video Singles Collection
https://www.youtube.com/watch?v=16bmA-PIxhA

Bardzo mi przypadła ta nuta,wiecie może kto ją robił?skąd ona?


Pn wrz 26, 2016 16:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Video Singles Collection
Depeche Mode :)

A tak na poważnie to Beyond. Koleś tworzył fanowskie remixy DM, które brzmiały naprawdę profesjonalnie w czasach, gdy nie było jeszcze wielokanałowych remasterów DM, czyli gdzieś na przełomie XX i XXI wieku. Wycinał sample, wyizolowywał wokale, naprawdę jak na materiał źródłowy (czyli to co było dostępne oficjalnie: podstawowe wersje utworów plus wszelakie oficjalne remixy) robił to rewelacyjnie. A potem to ślicznie składał w pięknie brzmiący remix. Swego czasu zmontował właśnie takie 2 megamixy złożone z depeszowych sampli, które sobie powyciągał. Nazywało się to Fusion One i Fusion Two. To co jest dolepione do tego filmiku to niepełna "jedynka" (pełna trwa prawie 16 minut).

Fusion One: https://www.youtube.com/watch?v=IyM7ap8Qcos
Fusion Two: https://www.youtube.com/watch?v=CYZssip1xyM
A tu na spróbowanie remix ETS w wykonaniu Beyonda: https://www.youtube.com/watch?v=WOrFj62ofGA
Tutaj Shake The Disease: https://www.youtube.com/watch?v=7eOW6A-_sXM


Pn wrz 26, 2016 17:16 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Video Singles Collection
Dzieki :beer:


Pn wrz 26, 2016 18:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Video Singles Collection
Kelvin napisał(a):
w newsie jest napisane ze to pierwszy z "band aproved" projektow (chociaz szczerze watpie zeby to byla inicjatywa DM) czyli mozna sie spodziewac ze w ciagu kilku najblizszych lat bedzie wydanych kilka roznych kompilacji , the best off'ow, badz greatest hits (jak zwal tak zwal) - skoro Sony nabyla prawa do katalogu DM to oczywiscie beda chcieli na tym zarobic, troche mnie to niepokoi i mam nadzieje ze nie odbije sie to na potencjalnych projektach samego bandu (nowa plyta), jesli jednak patrzec na pozytywne strony tego kierunku to fajnie bedzie miec wzszystkie klipy na jednym wydawnictwie, pozatym jesli juz miala by byc jakas kolejna skladanka to w sumie bardzo chetnie nabylbym kompilacje b-side'ow

Ja również.....ale w dzisiejszych czasach można sobie samemu takową zrobić i ja tak poczyniłem :)


N paź 09, 2016 17:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Video Singles Collection
michaŁ napisał(a):
krzysiek i jego wrażliwe uszy, dawno już tego nie było :) Zapewne będą go jak zawsze bolały uszy, jak już się zdecyduje poświęcić i przesłucha tego nowego "gniota", który ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Ja też należę do tych, którzy się cieszą, że będzie to DVD. Nie mam i nie mam w ogóle w planach kupna odtwarzacza BR. No ale ja z tych, których DM cieszyło nawet na przegrywanych z kasety na kasetę kopiach na magnetofonie International po 20 razy.

Baaa......nawet Live In Hamburg na VHSie da radę bez problemu obejrzeć na TV 50+ (jak się chce).
Ale z tego co już zauważyłem, obecnie obracamy się w społeczeństwie mega gadżetowym :roll:


N paź 09, 2016 18:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 03, 2005 22:40 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Oława
 
Post Re: Video Singles Collection
Wszyscy cieszą się Spiritem, a Empik po cichu zmienił datę premiery na 18.11.


Śr paź 12, 2016 10:14 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Video Singles Collection
Dostałem dziś potwierdzenie odbioru 15/16.11.


Śr paź 12, 2016 15:11 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: Video Singles Collection
nie tylko Empik opóźnił o tydzień, cała sprzedaż ruszy 18.11


N paź 16, 2016 19:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Video Singles Collection
Empik to kretyni. Juz raz nas oszukali opozniajac wysyłke o tydzien. Tanio bylo ale fani musieli czekac

Tym razem DM zmieniło date premiery na 18 go


Pn paź 17, 2016 10:05 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: Video Singles Collection
https://youtu.be/_xlM_5N4Yxk


So lis 05, 2016 9:20 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Video Singles Collection
Dobrze. Trzeba się pogodzić że nie ma Blu-Raya.
Chyba wszyscy zrozumieli że "Enjoy" czy "Personal" sa tak nakręcone że śnieży i naprawdę nic lepszego się nie zobaczy. Nic co warte byłoby jakości BD
Jedynie lekkie cyfrowe wyczyszczenie dźwięku i obrazu

Ale pytania najważniejsze. Czy będzie to format 4:3 czy 16:9 dla starszych teledysków.

I nie chodzi mi tutaj o przypuszczenia ale o informacje pewną.
Za przeproszeniem co to przygłupy z Sony rozumieją przez remastering ?
Bo zapewne nie będzie nawet dźwięku 5.1


So lis 05, 2016 12:06 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post Re: Video Singles Collection
Greg masz jakiegoś lepszego linka ? bo ten jest prywatny.


So lis 05, 2016 16:44 pm Zobacz profil
 
Post Re: Video Singles Collection
Faktycznie ukryli zwiastun. Na fejsie oficjalnej strony pojawił się kolejny.


N lis 06, 2016 9:15 am

Dołączył(a): Śr wrz 23, 2015 20:21 pm
Posty: 113
Lokalizacja: Luboń/Poznań
 
Post Re: Video Singles Collection
Do 13.11.2017 dodatkowo 15% rabatu na zakupy online w empik.
122 zł za DM VSC, dostawa 21-22.11.2017


Pn lis 07, 2016 11:18 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team